Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sebestyen01


Sebestyen01
őstag

Ez nem gémer? Nem is kell.... ;]

(#2) #06658560


#06658560
törölt tag

A csatlakozó csak tápellátást biztosít, vagy kommunikációt is? Ha utóbbi, miért van USB csati a HDD panel hátán? Ha előbbi, mi értelme van?

(#3) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

HTPC-nek ideális lehet, bár jó kérdés, hogy ott mennyire jelent előnyt egy ilyen jellegű moduláris felépítés.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#4) Romvr


Romvr
őstag

A koncepció jól, de a kivitelezés kérdéses. El tudnék fogadni mondjuk laptop fronton ilyet, hogy darabonként te tudod "plug and play" módon összepattintani. Azaz veszel egy 15,6"-os külső vázat, majd berakod a kívánt felbontású kijelzőt, bepattintasz egy választott processzort, RAM-ot dedikált VGA-t kívánság szerint...stb. Így nem kellene egyszerre kiadni 250-300 ezret egy laptopra amiben jó esetben csak az SSD-t, RAM-ot tudod majd tovább görgetni hanem részenként és csak annyit veszel meg amire éppen szükséged van. Ha pedig később szükség lenne mondjuk i5 helyett i7-re akkor csak kipattintod és mehet bele az új CPU. És bár lehet hogy a végösszeg magasabb lenne mint egy egybe-gép esetén de ezt nem egyszerre fizetnéd ki és / vagy olyan elemekből állna amilyet te akarsz.

Édes álmok! :)

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#6) flexxx2


flexxx2
őstag

Azért ez a cucc nagyon ott van, csak nincs szabványosítva, az Acer meg kevés lesz egyedül. És a belsőből is kevés a választható lehetőség.

(#7) ronson válasza #06658560 (#2) üzenetére


ronson
őstag

"egy hordozható merevlemezként (500 GB vagy 1 TB) funkcionáló HDD-blokk"

Értő olvasás? :F

(#8) kekegsm válasza #06658560 (#2) üzenetére


kekegsm
őstag

Ha összerakod, akkor a spéci csatin keresztül kap áramot és kommot, ha leveszed róla, akkor meg az USB-n.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#9) Kirrr


Kirrr
aktív tag

Tablet processzorral... :DDD

(#10) XuChi


XuChi
addikt

Jó lett volna ha i3 lenne benne a minimum, a vga blokkban meg egy gtx960m.

(#11) Béééla


Béééla
őstag

Na EZ innováció!

Egy kérdés: mennyire nyílt szabvány vagy a görcsös ragaszkodás oltárán feláldozódik egy újabb jó lehetőség?

Ilyet nem profi alkalmazásra simán el tudnék képzelni, TV alá, netezősnél egy kicsit komolyabb gépnek, hobbijátékra.

Bélabá

(#12) vaakuum


vaakuum
addikt

Szerintem nincs fél éve, hogy ugyan erről írogattam itt valamelyik fórumban. Még javaslat is volt rá, hogy szabadalmaztassam.
Hogy tudnám előkotorni azokat a hsz-eimet? A szűrésnél valami nem úgy működik, ahogy kellene...
Kíváncsi lennék, mi volt az alapötlet koncepcióm. :Y

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#13) hypno skate


hypno skate
senior tag

Gyönyörű!
Már évekkel ezelőtt meg kellett volna lépni a Hi-fi tornyok mintájára.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#14) ALBY


ALBY
senior tag

Csináltak egy sajátmárkás színes dobozkába egy összenyomorítva bővíthetetlen gépet,
csinos lett, de magában nem volt még jó sokmindenre. PC boltban vett szükséges további holmikat, wincsit, nem tudták mellétenni, hiszen most zárták el az útját saját kis hazukkal.
Erre bedobozolják azokat is, gányolnak kapcsolódó interface-eket a dobozaikhoz,
majd LEGOkockákba bújtatva el lehet adni további szükséges wincsit és egyebeket dupla áran, de mos már Tőlük. :C

Szóval nem érzem a hasznos innovációt egyáltalán.

Plusz előre is végig lehet gondolni mikre lehetne szükség,
és akkor csak évek múlva kell az alkotóelemekhez nyúlni, bővíteni.
Modulatritásnál a bővíthetőség hasznosabb.

A egybegép pár cenivel kisebb mérete sem valódi előny egy lakásban, ellenben csomóhátránya lehet később. Évente egyszer csavarhúzót ragadni sem nagy megerőltetés ha netán bővítenék egy sima HTPC-n.

Ennél a gépnél az alaplap, a platform be van betonozva,
3 év múlva az egészet, (valószínű a többi moduljával együtt!) lehet nyugdíjazni...

Igazából továbbra is inkább tisztességes, nem agyonnyomorított microATX és ITX házikókat várnék,
abba beleteszem ami épp tényleg kell, hiszen belefér,
az pont eléggé moduláris.
Anyni ramot veszek bele amennyi épp kell,
pakolhatok bele sok wincsit, már NASkén is mehet egyből használhatom ha kell,
tehetek a PCI-E -be VGA-t ha akarok, ha tényleg játszani is akarok annyival nagyobb házzal tervezek.
Szóval eddig is moduláris volt egy PC, HTPC amennyire kell.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#15) pengwin


pengwin
addikt

Ilyenből miért nincs FX-8800P-vel szerelt változat?
(bár ezt kérdezhetném a 13"-es átalakítható notikkal kapcsolatban is... ha nem nagyítóval kéne keresni a Carrizós notikat, akkor olyanom lenne)

Üdv, pengwin

(#16) vicze válasza Béééla (#11) üzenetére


vicze
félisten

Innováció, újragondolás, ezek már szinonimák nem? ;]

[ Szerkesztve ]

(#17) Jim Tonic válasza vicze (#16) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

:D

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#18) alevan


alevan
őstag

Az a gond, hogy ha a gyártó pár év múlva megunja, leállítja a gyártást és cumiznak azok akik a bővithetőség miatt ezt választották. Ha iparági szabványon alapúlna és más gyártók is beszállnának egymással kompatibilis termékekkel...

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#19) DonCosta válasza vaakuum (#12) üzenetére


DonCosta
tag

Valószínű, hogy ezt olvashattam én is, mert most látva abszolut nem tűnt új találmánynak, sőt határozottan emlékeztem, hogy itt a prohardveren már hallottam ilyenről. :) Lehet ők is olvassák a fórumot :D
Nekem tetszett az ötlet akkor is. Ha elterjedne szabványként jó lenne...

[ Szerkesztve ]

(#20) Béééla válasza vicze (#16) üzenetére


Béééla
őstag

Jó, hát valaki pár év késéssel a PDA telefonok után feltalálta az okostelefont és őt emlegetik azóta is az egész iparág atyjának... :U :DDD
(nem láttam a lenovo cuccát, csak azért)

Bélabá

(#21) Menslee


Menslee
tag

Már előre várom a fél - egy méteres gépeket amik dominó módjára borulnak fel :D

[ Szerkesztve ]

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#22) kekegsm válasza ALBY (#14) üzenetére


kekegsm
őstag

Van, akiknek mások az igényei. Rengeteg felhasználó nem fog könyékig túrni a házba, hogy beszereljen mégegy winyót.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#23) Robert07 válasza #06658560 (#2) üzenetére


Robert07
aktív tag

Talán hogy ha kiveszed akkor másik géppel is egyszerűen használhasd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.