Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HawerKing


HawerKing
őstag

Erdekes kis cucc, nekem tetszik

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#2) alldaybig


alldaybig
tag

Mondjuk jelzi az időt és kezelhető a zenelejátszó,ez igy kevés, de biztos többet tud, mire lehet jó még?
Megveszem simán, nagyon tetszik, meg amúgy sem vagyok órát hordó, inkább karkötőt, csak jöjjön már akkor 4.4 az S5-re

[ Szerkesztve ]

vmi athlon meg voodoo 3dfx kari, cs1.6 mediumon 20-25 fps, egész játszható

(#3) #86973952 válasza alldaybig (#2) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem ez réteg kiszolgálásra van. Itthon számolhatsz kb. 30 ezerrel, ha ez megjelenik.

[ Szerkesztve ]

(#4) ALBY


ALBY
senior tag

Rezeg ez ha hívást kap a telefon? Nem volt róla szó, tudja valaki?
Szerintem az lenne az egyik leghasznosabb része.

Azért pár gombbal használhatóbbá lehetne tenni.
Mondjuk zenelejátszó szám váltásánál, vagy megállításánál pont nem akarnék egy érintőkijelzőt bámulni.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#5) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Jópofa kis kütyük ezek, csak szerintem az itthoni viszonyokhoz drágák - én kb. a felét adnám érte... :)

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#6) Forest48 válasza #86973952 (#3) üzenetére


Forest48
aktív tag

Ez nem is volt kérdés, mivel ez jön ki az árfolyamból, de szerintem 35 alatt nem lesz kapható. 60eurot adnék érte maximum, nem érzem ezeket olyan szükségesnek.
Viszont azt nagy hibának gondolom ha tényleg csak hosszú nyomásra hajlandó felébredni, kéne minimum a két koppos és akár egy végighúzós is. Vagy a megszokott rázásos, rohansz időpontra megpakolt kézzel, másikon ott az óra és nekinyomod az orrodnak 2mp-re h lásd az időt?!

(#7) #86973952 válasza Forest48 (#6) üzenetére


#86973952
törölt tag

Volt kérdés, csak az előttem szóló időközben javította, én meg nem. 20 ezer körül írta.

[ Szerkesztve ]

(#8) Paul119


Paul119
addikt

Elegge bazari :(

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#9) Kex613826


Kex613826
tag

A baj az, hogy én egy okosóráért maximum 10.000Ft.-ot adnék

[ Szerkesztve ]

Be positive, nothing is perfect!

(#10) parkr válasza Kex613826 (#9) üzenetére


parkr
őstag

ezzel vigyázz, mert mindjárt jönnek a karórások, és megmondják hogy annyiért még butát sem kapsz ;]

(#11) dreamdancer válasza parkr (#10) üzenetére


dreamdancer
őstag

Mondjuk ehhez nem kell "karórásnak" lenni, azért ne menjünk el már komolytalanba.

Nem a lényeg a fontos.

(#12) xedos válasza dreamdancer (#11) üzenetére


xedos
addikt

Viccess, hogy egy telefonba nagyobb proci, kijelző, akksi stb van és ezeket is lehet már 20-30.000Ft körül kapni... szóval az a 10.000Ft nem is olyan elrugaszkodott ár.
Amúgy okos órának részemről a hívás jelzés, esetleg zenei szám címe és léptetés+ a giroszkóp(lépészámlálás) ami fontos lenne.

[ Szerkesztve ]

(#13) #79335424 válasza ALBY (#4) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jó kérdés. Tényleg hasznos lenne. Nekem a kapcsolat gyengülésére/megszakadására figyelmeztetésre lenne igényem, hogy ne felejtsem ott sehol a telót (vagyis figyelmeztessen, ha vki "távolabb helyezné tőlem" a telót).
Valamint tudjak róla utasítást küldeni a telóra, hogy adjon vmi hangjelzést arról a helyről, ahova épp "elbújt". Cserébe símán lemondok a kardiológiai funkciókról. Nem hiszem, hogy reális éttéket tudna számolni egy fél órás platón rakodásra, ponyva alatt, 50 fokban.

(#14) dreamdancer válasza dreamdancer (#11) üzenetére


dreamdancer
őstag

Egyrészt 20-30 ezerért elég ergya telefonokat kapni. Másrészt a kisebb aku miatt a mínusz 20 gramm lítiumon nem lehet ezreket spórolni, a proci, a bluetooth, a RAM ára nagyságrenddel nem csökken, sőt, a fix költségek (admin, csomagolás, Artisjus) kábé megmaradnak.

Viszont ki kell fejleszteni egy tök új termékkategóriát, tök új UI, a miniatürizálás költségei - na ezek után a gyártó nem 1-2 dollárt akar keresni óránként.

Nem a lényeg a fontos.

(#15) C$abi


C$abi
aktív tag

Nekem tetszik, és ötletes, ahogy a kijelzőt be lehet kapcsolni. :)

(#16) BoC1ka válasza Kex613826 (#9) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Én meg Jack danielst akarok venni ezerkettőért. :K

YNWA

(#17) azopi74 válasza parkr (#10) üzenetére


azopi74
addikt

10 ezerért karórát? 100 alatt se nagyon lehet kapni, csak a nagyon ultragagyi kategóriában, amikre azt mondom, hogy inkább ne legyen az ember karján, mert annyira gáz. Az időt mutatja az 5 ezer forintos mobiltelefon is. És nem, nem Rolex-re, Omega-ra és a többi sokmilliós mechanikus luxusórára gondolok, hanem egy sima, mezei analóg kijelzős kvarcórára, mivel azt se kapsz 100k alatt (normálisat).

Persze nem ilyesmire gondolok :

:)

(#18) dsr


dsr
senior tag

Tetszik :)

(#19) #79335424 válasza azopi74 (#17) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csak azt felejted el, hogy azon kívül, hogy ugyanott hordjuk, ennek semmi köze egy hagyományos karórához, így az ilyen összevetésnek sincs semmilyen alapja. A telómban van lámpa funkció és szoktam az övemen hordani, de ettől még nem hasonlítható össze egy Maglite -tal.

(#20) azopi74 válasza #79335424 (#19) üzenetére


azopi74
addikt

Én nem felejtem el. Nekem sem szokásom összevetni az órákat és az ún. okosórákat/okoskarpereceket.
Egy kicsit azért sántít a példád, a Maglite elsődleges funkciója, hogy világítson, ez egy erre a célra kegyezett céleszköz, és sokkal hatékonyabban teszi a dolgát, mint egy okostelefon, amelyiknek ez csak egy funkciója.
Ellenben egy karóra semmivel sem mutatja jobban/pontosabban az időt, mint akár egy olcsó telefon, (vagy akár egy okosóra vagy okos karperec) és az elsődleges célja nem is ez, hanem inkább ékszer funkciót lát el.

[ Szerkesztve ]

(#21) #79335424 válasza azopi74 (#20) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pontosan. Ezért nem szabad az árkategóriákat sem összevetni. Karomon egy többfunkciós eszköz, ami kommunikál a telómmal, vagy egy ékszer, ami mutatja az időt. Ez két, teljesen különböző tárgy, semmi közük egymáshoz. Mint ahogy a Maglite és a teló is, bár van közös funkciójuk.

[ Szerkesztve ]

(#22) kameraman77 válasza azopi74 (#17) üzenetére


kameraman77
aktív tag

Miért a CASIO ultragagyi? szerintem nem és bőven vannak használható órái 50 alatt is.. jaaaaa, hogy férfi létünkre barbibabázzunk hogy bibibibiii nekem ilyen csilivlili órám van.. na ja.. ez kb olyan, mint amikor 15-20 éves férfiak beszélgetnek, hogy hogy csinosítgatják a telefonjuk kijelzőjét képekkel és ikonokkal.. hadd ne mondjam, hogy ez mennyire kék osztriga bár szerintem.

(#23) Lolka Bolka


Lolka Bolka
aktív tag

Szerintem csúnya...

(#24) parkr válasza azopi74 (#17) üzenetére


parkr
őstag

nem feltételenül szeretnék ebbe belemenni.. de azért édekelne,
mégis miért érdemesebb 100 ezret adni egy óráért, mint ezért a casióért 10e-t?
az időt mutatja ez is, meg a 100ezres is. azt gondolnám ez a lényeg. :F

(#25) azopi74 válasza kameraman77 (#22) üzenetére


azopi74
addikt

Persze hogy van használható Casio óra 50k alatt is.

Az F91W is legendás óra, és még ma is gyártják, 1991 óta változatlan formában, emlékszem milyen nagy szám volt tini koromban :)

És 5k HUF körül van újonnan. És még Osama bin Laden is azt használta :)

Neked milyen Casio órád van? Vigyázz, ha ennél drágább, ne adj isten, valami "flancos" analóg kijelzős cucc, akkor menj a kék osztrigába! Mert minek a drágább, ha ez is mutatja az időt? Minek az Armani öltöny, ha kapsz 8 ezerért is a kínaiban valami poliészter szart...

(#26) Sn00k


Sn00k
veterán

kÜLALAK 1-ES!! Ritka gagyi hatást kel ez a kütyü...

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#27) #79335424 válasza azopi74 (#25) üzenetére


#79335424
törölt tag

De ez nem elég okos. Azért kell drágább, hogy ne kelljen kompromisszumokat kötni. Veszel egy ilyen Casio -t és nem csak a telóddal kommunikál, de a kukás Breitlinget viselő spanok is elsárgulnak az irigységtől, ha meglátják rajtad ezt a gyönyörű Casio -ékszert....mondjuk osztrigakékben. :D

(#28) azopi74 válasza parkr (#24) üzenetére


azopi74
addikt

Ha csak az a cél, hogy megnézd, hogy mennyi az idő, szerintem felesleges a karóra. Ott a telefon.

Ha meg sport miatt kell, hogy folyamatosan csekkold az időt, akkor sokkal hasznosabb valami olcsó fitness okoskarperec, anak legalább más funkciói vannak.

Sportot leszámítva viszont szerintem csak az idegbetegek csekkolják olyan folyamatosan a kezükön az idő aktuális állását, és olyan sűrűn szükségük van erre az információra, hogy nem tudják elővenni a telefonjukat :)

Szóval, ha nem "ékszerként" funkcionál a karóra, akkor szerintem felesleges, akkor már sokkal több értelme van egy "okosórának", ami sokkal több mindenre lenne használható értelmesen, mint az idő mutatása. Csak egy kicsit menjen lejjebb az áruk, érjen el egy kritikus szintet az elterjedtségük, és induljanak be az értelmes alkalmazások.

(#29) azopi74 válasza #79335424 (#27) üzenetére


azopi74
addikt

Egy 20 dolcsis Casio óra csodálra képes, még az Apple hívek is hanyatt esnek tőle:

[link]

(#30) #79335424 válasza azopi74 (#28) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem értem az igazi üzenetét. Ha nagyonfontosember vagyok, akkor nincs szükségem kiegészítőkre ahhoz, hogy bepozícionálják a társadalmi hovatartozásomat, hisz mindenki tudja, hogy én vagyok a nagyonfontosember. A nagyonfontosembernek nézegetnie sem kell az időt, hisz úgyis megvárják.

(#31) #86973952 válasza parkr (#24) üzenetére


#86973952
törölt tag

A minőségnek ára van, ezt pedig nem viccből mondják. Itt nem arról van szó, hogy 100.000 forintos kategóriában csak minőséget kaphatsz. Nem is arról, hogy milliókért kellene órát venni. 100.000 felett is vannak olyan órák, amik minőségben nem nagyon térnek el a 20.000 -es tételektől. Az viszont nem vitatható, hogy egy minőségi és 10.000 forintos óra között nagyon sok különbség van szerkezet, anyaghasználat, tartósság, pontosság tekintetében.

Mi a különbség egy Zegna és egy C&A -ban 20.000 -re leárazott öltöny között? Mi a különbség egy kézzel készült minőségi és egy Zara -s cipő között? Ezeket tényleg meg kell magyarázni?

(#32) Fr0z3n válasza #86973952 (#31) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Mi az a zegna és zara? :F

(#33) xors


xors
senior tag

Én csak azért nem vennék ilyet, mert így is örülök, ha minél tovább bírja a telefonom. Képzeljétek el, ha egész nap be van kapcsolva a bluetooth, az mennyit zabálhat? nem rossz ez az okosóra koncepció, de valami jobb technológia kéne a kapcsolat tartáshoz a telefonnal.

(#34) #86973952 válasza xors (#33) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igazából szerintem nagyobb akksik kellenének és nem a penge vékonyságot célozni telefonok terén. Az viszont tuti, hogy egy új akksi technológiára sokkal nagyobb szükség lenne, mint bármi másra. Vicc ami a mobilpiacon megy ezen a téren.

Ezeknek az eszközöknek is igazán akkor lesz értelme, ha folyamatos kapcsolatnál és használatnál nem kell őket állandóan töltögetni.

(#35) bollokcs80 válasza azopi74 (#25) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Jéé, ilyenem nekem is volt, valami jeles alkalomra kaptam nagyszülőktől. :DD

De öregek vagyunk... :U

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#36) #86973952 válasza bollokcs80 (#35) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nekem is volt hasonló, de én elcseréltem egy Ericsson GH 198 donorra. :)

(#37) draco31


draco31
veterán

Nekem tetszik, de gondolom a vizet nem szereti. Mert én erre nem igazán szeretek figyelni. :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#38) bollokcs80 válasza #86973952 (#36) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Na olyanom még nem volt...akkor még kicsi voltam (anyagilag :)) a mobilokhoz. :U

Viszont emlékszem, hogy a technikus képzésen az egyik tanár ilyennel járt és az akkor már Nokia 3210-el villogó srácok mindig gúnyosan felröhögtek, mikor elhaladt a folyosón: "Megcsörgesselek paraszt?!" :DD

B.Cs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.