Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) satz18


satz18
őstag

Ez nagyon biztatónak tűnik a 90k-s árával. Arról lehet valamit tudni, hogy az micro usb-je fog e tudni USB-s hubot vezérelni, pl rá lehet egyszerre dugni egy egeret billentyűzetet kontrollert és külső HDD-t?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#2) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Hát nagyon kíváncsi leszek a tesztjére, 8 hüvelyken desktop OS és alkalmazások, nem tudom elhinni, hogy ez értelmes, jól használható készüléket eredményezne.

Nem a lényeg a fontos.

(#3) tjb007


tjb007
nagyúr

"az Acer W3-hoz hasonlóan 8 hüvelykes, 1280 x 800 képpontos megjelenítővel bír"

Csak itt szerencsére már egy IPS panelről van szó, nem egy borzasztó minőségű TN-ről.
Mondjuk erre az Acer is rájött (kénytelenek voltak, savazták őket érte mindenhol), a frissített W3-ba IPS panelt raktak.

(#2) dreamdancer

"8 hüvelyken desktop OS és alkalmazások, nem tudom elhinni, hogy ez értelmes"

Akkor mit fogsz majd mondani a 7 hüvelykesekről ? ;]
Amúgy én is hasonló véleményen vagyok, ha már W8 tablet, akkor min. 10 hüvelyk.

[ Szerkesztve ]

(#4) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

ha ez mind igaz, és itthon is 90k körül lesz, akkor megvan, hogy mire gyűjtsek! :D
(bár a Toshibát nem igazán bírom, ez mindenesetre nagyon el lett találva!)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#5) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Végre, emberi áron Wines tablet. :C

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#6) vicze válasza tjb007 (#3) üzenetére


vicze
félisten

Jó de most ha ráírják valahol is hogy Win RT akkor, a kutya se veszi meg.
Így meg ott van rajta W8 azt csá, azt csinálsz vele amit akarsz, OEM-nek a user felé ez sokkal tisztább mint magyarázgatni, hogy mi a franc az az RT.

Viszont ha ez 300$ akkor mi a tököm 500$ a ARM-es Surface-en...

[ Szerkesztve ]

(#7) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Az első wines tábla, ami tetszik, és még jó áron is van (reméljük tényleg 90k körül lesz). Lehet, hogy ez lesz majd valami androidos helyett, pont 8"-esek között nézelődök :)

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#8) satz18 válasza vicze (#6) üzenetére


satz18
őstag

"Viszont ha ez 300$ akkor mi a tököm 500$ a ARM-es Surface-en..".

Hát mi lenne, ha nem egy újabb:

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#9) tjb007 válasza vicze (#6) üzenetére


tjb007
nagyúr

A kijelzőátmérőhöz hogyan kapcsolódik az RT ? ;]

(#10) #13110016 válasza satz18 (#8) üzenetére


#13110016
törölt tag

:DD :DD
Várós! Bár a márkát nem annyira kedvelem.

(#11) Ali G.


Ali G.
senior tag

tetszik ez a tablet :D ezt kipróbálnám ;]

(#12) margithid


margithid
veterán

Na, ha ez tényleg ennyi lesz itthon akkor nem nexus 7-t vagy memopad 7et fogok venni, hanem ezt.
Ha jön a többi gyártó is ilyen árkategóriában, esetleg a kínaiak is, még kicsit oclsóbban 7"-on, akkor felkötheti a gatyát az android:)

[ Szerkesztve ]

(#13) satz18 válasza #13110016 (#10) üzenetére


satz18
őstag

Legalább nem LG ;]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#14) sz.balazs.95 válasza satz18 (#13) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

az LG-vel nincs semmi baj.

szvsz. Legalább nem Samsung :P

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#15) vicze válasza tjb007 (#9) üzenetére


vicze
félisten

A #2-höz jön. :)
Ugye az RT lenne erre a méretre a helyes OS, csak éppen. Na így kapcsolódik. :P
A W3 ugye RT, ez W8. (Hm lehet nem kéne rövidíteni. :D )

(#16) alfaromeo33 válasza sz.balazs.95 (#14) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

Nálad a pont! Ezt a sok Brand őrültet soha nem értem meg

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#17) satz18 válasza sz.balazs.95 (#14) üzenetére


satz18
őstag

Nekem sincs bajom az LG-vel, sőt nekem a samsunggal sem, de Lpatriot már kifejtette többször az LG-hez köthető hűvös érzelmeit.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#18) satz18 válasza vicze (#15) üzenetére


satz18
őstag

http://www.screenshop.hu/acer-iconia-tablet-w3810-32gb-p-14095.html
Ez nem RT

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#19) vicze válasza satz18 (#18) üzenetére


vicze
félisten

:W
Eddig úgy volt a fejemben, hogy az... :U
Akkor nem szóltam...

[ Szerkesztve ]

(#20) Ádám16


Ádám16
addikt

Ez teljesen jó, és az ára sem szállt el.

(#21) Lambach


Lambach
tag

Erőteljesen várós lesz ez a gépecske! :)

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#22) HawerKing


HawerKing
őstag

Jo jo hogy 8.1 de PRO vagy RT ?

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#23) malnabokor


malnabokor
senior tag

Teljesen jó gép, bővíthető MicroSD-vel, szóval a tárhellyel sem lehet gond, fizikai méretek is rendben vannak, nincsen hatalmas keret körülötte, és még az ára is rendben van pláne, ha úgy nézzük, hogy ebben benne van egy ~27000-es MS Win8. (csak azt nem tudom, hogy már erre is vonatkozik, amit az MS mondott, hogy ingyen Office 10" alatt)

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#24) Tomy Yayo válasza HawerKing (#22) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Atom proci van benne, tehát asztali OS lesz rajta.

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#25) danih


danih
addikt

Na végre, ilyenre várok, ráadásul ez az atom már nem "az" az atom, csak jönne már... Vagy valami Temash :)

(#26) cairojack


cairojack
aktív tag

Na valami ilyesmi kell nekem, csak 10 colban, meg Windows 9-el.

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#27) cairojack


cairojack
aktív tag

A Full Size USB port csak lemaradt róla, szóval pendrive, wireless egér és társaik felejtős. Most őszintén. Olyan kva drága egy USB port? :W :W
(Amúgy szimpi lenne, de így totál felejtős. Adták volna 10 dollárrral többért!)

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#28) Ali G. válasza cairojack (#27) üzenetére


Ali G.
senior tag

veszel egy OTG kábelt , persze ha támogatja :D

(#29) danih válasza cairojack (#26) üzenetére


danih
addikt

Rendkívül "okos" hozzászólás. Második is. Milyen magas is egy standard usb port? :W

[ Szerkesztve ]

(#30) dreamdancer válasza cairojack (#27) üzenetére


dreamdancer
őstag

Van benne BT, azzal nem lehet wireless egeret csatlakoztatni? Mert nálam így műxik, nem kell ahhoz usb.

Nem a lényeg a fontos.

(#31) konyi79


konyi79
addikt

Csak tudnám ezekből miért sajnálnak legalább egy vacak 3g modemet!

(#32) bel6


bel6
tag

Nekem a 8"-nal jobban bejon a 4:3, de a tudasa es a felszereltsege alapjan nagyon barati az arazasa.
De egy kis karogas engedtessek meg.
"ára 299 euró, vagyis 90 000 forint körül alakul"-na ha nem lenne afa, befa, kofa...
Szal ez kb min 120e-rol fog majd ereszkedni, szerintem. De meg annyit is siman megerne.

(#33) satz18 válasza Ali G. (#28) üzenetére


satz18
őstag

Azért ez nagyon nem mindegy. Én is ezzel a tabbal szemezek, de ha a válasz nem ,az nálam teljes mértékben kizáró tényező. Az se mindegy, hogy egy ilyen OTG kábel hányfelé tudja osztani a cuccot. Nekem speciel 4 kéne belőle a komfort érzetemhez.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#34) Ali G. válasza satz18 (#33) üzenetére


Ali G.
senior tag

hát egy kábel csak egy bemenetet tud biztosítani

(#35) danih válasza konyi79 (#31) üzenetére


danih
addikt

Mert drágítja a készüléket. Persze jó lenne kétfajta modellt kihozni, a la GTab, iPad.

[ Szerkesztve ]

(#36) sz.balazs.95 válasza Ali G. (#34) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

arra rádugsz egy elosztót - probléma megoldva.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#37) satz18 válasza sz.balazs.95 (#36) üzenetére


satz18
őstag

Ha ez így tényleg működni fog, a Soc el fog menni passzívan és a kezdő ár lemegy 60-70k-ra akkor meglesz az első tabletem.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#38) sz.balazs.95 válasza satz18 (#37) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ha a gép nem tud leadni elegendő áramot, még mindig ott vannak a "powered" elosztók.
nem tudom mi a rendes magyar nevük, de külsőleg, hálózatról kapják az áramot, így nem terhelik a gép USB-jét. ;)
pl. a Raspberry Pi-hez lehet ilyet venni, mert annak nem elég erős az USB-portja.
60-70k-ra szvsz elég soká fog lemenni az ára.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#39) cairojack válasza danih (#29) üzenetére


cairojack
aktív tag

Baszki az USB port helyén egy kicsit megvastagítják. Ha már a mai 7 mm vastag telók kameromoduljánál meg szokták tenni, itt miért ne tehetnék. Valamelyik oldalt középen, ahol nem zavar. És egy jó formatervvel észrevehetetlen lenne. Meg lehet ezt oldani esztétikailag szépen, és akkor nem kell vacakolni egy gagyi kábellel...

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#40) danih válasza cairojack (#39) üzenetére


danih
addikt

Szép lenne, még jó hogy nem tervezel ilyeneket. Azt már meg sem említem hogy mennyi fizikai tényezőt kell még figyelembe venni az usb vastagságán kívül (és a tok?), hogy ne törjön le első használatkor.

[ Szerkesztve ]

(#41) cairojack válasza danih (#40) üzenetére


cairojack
aktív tag

Akkor ezek szerint még nem láttál ilyen megoldást. Pedig én már többször is.
De amúgy tök mindegy, mert amúgy is hülyeségeket beszélsz. Utána néztem csak a te kedvedért. Ez a cucc ugye 10,7 milliméter vastag, A Surface RT viszont 9,4 mm vastag, tehát vékonyabb ennél, és abba nagyon lazán bele tudtak tenni egy teljes méretű USB portot, és képzeld, még csak kis sem törik belőle. Szóval gondolkozzál már, mielőtt anyázol, plz.
Amúgy meg a véleményem nem változott a cuccról: majdnem jó, csak :W

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#42) danih válasza cairojack (#41) üzenetére


danih
addikt

És mekkora a surface RT form factor-je, mint fizikai tényező? Ezen is elgondolkodhatsz, mielőtt "anyázol".

[ Szerkesztve ]

(#43) cairojack válasza danih (#42) üzenetére


cairojack
aktív tag

Ja, hogy eddig a vastagság volt a gond, most meg már a hossz, meg a szélesség?
Akkor nézz meg egy Nexus 7 teardown videót, és látni fogod, hogy abba is simán befért volna a mini USB helyére egy Full Size USB. És a Nexus 7 kisebb ugye.
Akár hogy erőlködsz, sehogy sem fogod tudni megmagyarázni, hogy mitől ne férne be egy 10*4mm-es USB egy 8 colos tabletbe. Nem akarásnak nyögés a vége, ennyi. Nem mintha ez lenne a legmeghatározóbb a tablet tulajdonságai közül, de azért van akinek ez is szempont.

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#44) danih válasza cairojack (#43) üzenetére


danih
addikt

Köszi, megnézem tecsőn. Fizikai méretreről írtam, csak értelmezni kell (pcb, layout, ez is beletartozik).
Telóm másfél cent vastag, oszt' mégsem full-size usb van rajta - mert minek.
Nem akarásnak nyögés a vége, ennyi.
Szerintem nem tudod ez mit jelent, rosszul használtad

(#45) satz18 válasza danih (#44) üzenetére


satz18
őstag

Telóm másfél cent vastag, oszt' mégsem full-size usb van rajta - mert minek.

Egy teljes értékű PC-nek kicsit talán több szüksége van egy normál méretű USB-re, mint egy telefonnak.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#46) Lambach


Lambach
tag

120 ezer forintért felejtős... remélhetőleg olcsóbb lesz az

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.