Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Érdekes alternatíva lenne a H20-ról erre váltani.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

Nah, erre oda kell figyelni!

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) Lami66


Lami66
őstag

Hatalmas pirospont az Asusnak!
(Hasonló méretű alternatíva idén S22, Xiaomi 12X)
Ha jól látom a videóban, ez egy kicsit vastagabb lett. Bízzunk benne, hogy azért mert nagyobb akkut tettek bele. Az SD888 és utódai zabálják az áramot, kis akku mellett garantált lenne a szűk 3 óra SOT.

(#4) defymoto


defymoto
senior tag

Egy harmadik kamerát elbírt volna, de egyébként külső és belső egyaránt jónak ígérkezik.

(#5) roli543 válasza Lami66 (#3) üzenetére


roli543
őstag

4300-as akksi lesz benne.

Fuu ez város. A design is tetszik, meg az egész telo! Hajrá :C

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#6) Örni


Örni
senior tag

De miért csak a drága készülékek ekkorák???

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#7) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Durva, hogy az 5,9" ma már kisméretűnek számít.

Egyébként tavaly óta - mióta megismertem a ROG phone-t - kezdtem el felfigyelni az ASUS-ra, mint telefongyártóra és az a helyzet, hogy azóta is a legérdekesebb Androidos platformú gyártónak tartom. Ez a telefon is tetszik, illetve az új ROG is. Kreatívak, mernek egyediek lenni, ritka ez manapság. Ráadásul a PC-k, notik is rendben vannak, miért pont a telefonok lennének szarok? Szerintem ha szükségem lenne ma egy Androidos telefonra, nagyon valószínű, hogy az ASUS palettájáról keresnék készüléket.

Így tovább!

(#8) Benőke válasza Lami66 (#3) üzenetére


Benőke
őstag

Zenfon 8 -on 4-5 óra kijön belőle.
Aku nőtt 300mAH val. Elvileg. 4000 -ről 4300 -ra Az nagyobb mint az S22 -ben :K

(#9) janeszgol válasza .Szaki. (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem csak android telefon fronton a legérdekesebb gyártó az Asus, hanem 2-3 éve a notebook piacon is. Oled kijelzők, érintős laptopok többféle kiszerelésben és logikával.
Hajrá Asus!

Én az RG6-ba "beleszerelmesedtem". :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#10) Wallasz válasza Örni (#6) üzenetére


Wallasz
kezdő

Ott van pl az Alcatel 1B (2022) , az még kisebb is! És olcsó:D

(#11) Fred23


Fred23
nagyúr

A kameralyukat leszámítva tetszik, de nem hiszem, hogy ez lesz majd a befutóm.

(#12) Lami66 válasza Benőke (#8) üzenetére


Lami66
őstag

Figyelget(t)em a Zenfone 8-at is, valamennyire képben vagyok vele. A jelenlegi telefonomhoz mérve a 4000-es akksiból 4-5 óra sot nem sok.
A P30-am 3650-es akksiból (eredeti akku, 3 éves) csinál 7 óra sot-ot úgy, hogy minden be van kapcsolva rajta és van 30 perc videochat is

(#13) rdt89


rdt89
addikt

Az tény, hogy nem sok kihívója lesz, s mégis az előzetesek alapján elég jó készüléknek ígérkezik!

(#14) sfefe


sfefe
őstag

Jó ez pláne, hogy az ujjlenyomat a gombban van..
Lehetett volna mondjuk 2mm szélesebb de rövidebb... Kb mint az s10e...
Ja meg nincs optikai zoom?...

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#15) Örni válasza Wallasz (#10) üzenetére


Örni
senior tag

Vagy a Blaupunkt modellek :D

No de tényleg, a normális méret vagy gagyi, vagy rohadt drága. Direkt nem látják meg a piaci rést?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#16) Noukoum válasza Örni (#15) üzenetére


Noukoum
veterán

Próbálkoztak vele, de nem vált be. Ezért is jó lépés az Asustól hogy próbálnak rétegigényekben kitűnni, kompaktabb méret, jack csatlakozó. Hatalmas eladásokat így se úgy se érnének el, valószínűleg nem is akarnak.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#17) Benőke válasza Lami66 (#12) üzenetére


Benőke
őstag

P30 oké de az még nem volt ilyen éhes. Ebben egy 888 van az meg nagyon éhes, minden mobilban. Ehhez mérten elfogadható. Lehet Sony -ék jobban megregulázznák.
Ekkora akkuval pláne ekkora kijelzővel sokkal jobb időt nem hiszem hogy ki lehet hozni.
7 órát mondjuk én még nem láttam életben semmin.

(#18) pusszycat válasza fornettisuti (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az érdekes lenne, de én maradok a víznél... :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#19) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Le is került a videó gyorsan.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) alexandrosz


alexandrosz
aktív tag

Vajon belepréselik a vezeték nélküli töltést..?
De, talán még anélkül is érdekelne. Bár az esetben a 8 is megfelel, lényegesen kedvezőbb áron.

(#21) ddaydome


ddaydome
senior tag

Ha jó lesz, akkor váltok rá iphone13 miniről. Nekem nem jön át ez az iphone dolog. Sokkal bénább, mint a droid.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#22) badacsony válasza Graphics (#19) üzenetére


badacsony
őstag

Itt megtekinthető.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Örvendetes hír, viszont a kávákat nagynak találom, lehetne még kompaktabb.

@pusszycat
:DDD

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#23) Noukoum válasza badacsony (#22) üzenetére


Noukoum
veterán

Valamin spórolni kell.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#24) axioma válasza sfefe (#14) üzenetére


axioma
veterán

zf 8 tulajkent a bekapcs gombos ujjlenyomat idegesitene, visszalepes [autos tartoban, asztalon]. A legjobb me'g a p20/p30 megoldas volt, ertdm en h annyi hely mar nincs, de az oldalso gombos a sony-nal is kihalt...

(#25) Hallosz


Hallosz
senior tag

Hát bizony ez jónak ígérkezik. Lehet, hogy egy ilyet kellene beszereznem az Asus noti mellé :U

Mert lakni, muszáj.

(#26) Graphics válasza axioma (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nálam pont azért esett ki a ZF8, mert nem oldalt volt.

Az Asus nagyon figyel a felhasználói visszajelzésekre, így lehet ez alapján került ez bele. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) axioma válasza Graphics (#26) üzenetére


axioma
veterán

ok, paros szamu valtozat uvegben, paratlan oldalt es ugyse kell evente uj telefon ;-)

(#28) vacs válasza Lami66 (#12) üzenetére


vacs
veterán

"3650-es akksiból (eredeti akku, 3 éves) csinál 7 óra sot-ot úgy, hogy minden be van kapcsolva"

Erről mutass bizonyítékot, mert messziről jött ember azt mond amit akar. :U

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#29) dajkapeter válasza vacs (#28) üzenetére


dajkapeter
senior tag

"Sajnos" párom p20 pro-a is simán megy 6 órát, pedig azon is be van kapcsolva minden és nem kíméli a mobilnetet sem. Gyári akksi az is. Az én V30-asom meg örülök, ha elmegy 5 órát már cserélt akksival.

[ Szerkesztve ]

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#30) fornettisuti válasza axioma (#24) üzenetére


fornettisuti
veterán

A home gombba épített ujjlenyomat olvasó óta a legértelmesebb dolog, amit kitaláltak a be-ki kapcsoló gombba helyezett ujjlenyomat olvasó.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#31) janeszgol válasza dajkapeter (#29) üzenetére


janeszgol
félisten

Az LG sosem volt üzemidőbajnok. LG G6, G8s. Ezek mind jó, ha tudtak új korukban 4 óra SoT-ot.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#32) Lami66 válasza vacs (#28) üzenetére


Lami66
őstag

[kép] [kép] [kép] [kép]
Ennyi elég lesz?

[ Szerkesztve ]

(#33) axioma válasza fornettisuti (#30) üzenetére


axioma
veterán

te akkor nem vezetsz rendszeresen :) ott tokre elerhetetlen

(#34) mdraco


mdraco
őstag

Ebben a méretben figyelgettem az iphone 13-t, xiaomi 12x-t ( xiaomi 12 kiesik a soc miatt, melegedő snapdragon stb vagy S22 gyengébb exynos miatt). Esetleg S21 FE de picivel nagyobb...
Talát egyetlen androidos konkurenciája a xiaomi 12X? (persze nem árban)

[ Szerkesztve ]

(#35) ujvendeg válasza Lami66 (#3) üzenetére


ujvendeg
tag

A szokásos szerény hang, de kiprovokált korrekció: A magyarországi megjelenésétől használtam a Zenfone 8 12/256GB változatát. S22-es telefonon nem volt, nem is kellene, a Xiaomiból most kínálok egy vadonatúj készüléket, a kimovil.com szerint a legjobbat, a Xiaomi 12-őt. (Az ő sorrendjük: Xiaomi 12, Xiaomi Pro, Xiaomi 12X) Az emlegetett két telefonnak, azon túl, hogy un. okostelefonok, szinte semmi közük az Asus Zenfone 8-hoz. Egyszerűen nincs és soha nem is volt a piacon hasonló androidos készülék, ami olyan cizelláltan, és olyan mélységekig finomhangolható lenne, mint a Zenfone 8 - s aki még el tudja képzelni, hogy ezeket a szerkezeteket elsősorban telefonálásra találták fel, az mindent megkap, AOD, jack-csatlakozó, értesítésjelző, kiváló kijelző, és a kis méretű telefonoknál megszokott üzemidő - csak egy dolgot nem szabad: a telefont állandóan csúcsra járatni. Sosem értettem, hozzáértőként sem, ifjabb felhasználóként sem, hogy egy telefon-tesztben mért fő szempont az, hogy egy-egy (számomra pl. primitív, életszerűtlenül ugráló rajzolt és animált figurák világa), nevezzük néven: telefonos játék futtatása a készülék mércéje. Volt kb. 60 saját mobiltelefonom, egyiken sem volt telefonos játék. Az, amit anno a kezünkbe nyomtak, és nem éppen találóan okostelefonnak neveztek, legelsősorban telefon, kommunikációs eszköz, vagyis annak kellene mellékesnek lennie, hogy egyik-másik futtat játékot, számol, nagyít, fényképez stb. De éppen úgy, mint világunk egésze, a mobil világa is fejre állt, lassan huszadlagos szempont lesz, hogy egyébként telefonálni is lehet a mobilkészülékkel. Ha tehát nem gyötrik ki belőle a végső teljesítményt, nem melegszik jobban, mint bármelyik hasonló kategóriájú telefon. Az emberi tenyérhez mérték. És gyártásakor mindenben az akkor éppen legfrissebbet, legújabbat kapta. Azt az informatikai hadovát pedig végre abba kellene hagyni, hogy mekkora akku fér egy viszonylag tűrhető méretű telefonházba. Tessék utánanézni, japán belpiacra 140 mm-es telefonházzal gyárt a Sony telefont, 5000-es akkuval, és nem fél kg. Ahogy az autók esetén, a mobil-házban is szétteríthető az akku - az S22 méregdrága, nevetséges akkumérettel, és életszerű használatban semmivel nem jobb pl. az S21 FE-nél, a Xiaomi 12X - igen sok kompromisszumot követel, a testvére, amit használtam, a Xiaomi 12 sokkal jobb, melegszik, mert ahol az elektromos áram munkát végez, ott hő keletkezik, nincs bővíthetőség, nincs IP tanúsítvány, semmilyen, nincs jack, nincs értesítésjelző, hat csúszkát kell átállítani, hogy valamelyest reklámmentes legyen a készülék, a Xiaomi infra-mániája a többi hiányosságért nem kárpótol: túl harsány volt a beharangozó, ahhoz képest egy igen kiváló felső-középkategóriás telefont kaptunk, igen gyatra üzemidővel. De nem prémium-telefont. A házába akár 5500-as akku is belefért volna, de nem ez a baj, hanem a megfelelő optimalizálás hiánya, s aztán: 07. 08-án nálunk májusi biztonsági frissítéssel rendelkezik: ez lenne egy prémium készülék? ez fog három év figyelmet kapni a gyártó - nem fogadnék rá. A kezdeti ára prémium ár volt, és persze pár hónap után az ár egyre zuhan... A Zenfone 8 pedig tartja az árát.

(#36) Hadeska22


Hadeska22
aktív tag

Zenfone 8-at használok és habár meg vagyok vele elégedve, a ZF9-re váltani fogok. A Design-ja feketében nekem nagyon tetszik. Ez az első telefonom ahol a kijelzőbe épített ujjlenyomat olvasó van, viszont nagy valószínűséggel az utolsó is. Pixel 4-es 3D arcfelismerés és LG féle (v30-g7) ujjlenyomat olvasó után ez a kijelzőbe integrált marhaság nem jött át. Abban bízom, hogy talán ennél már végre valami jó féle dedikált DAC-t (nem a Snapdragon integrált solution-je, hanem Cirrus vagy ESS Sabre) kapunk.

Egyetlen problémám van és nem feltétlenül csak az Asus-szal, de hogy ez is majd A12-vel fog kijönni, aztán 2 hónap után már az A13 is elérhető lesz rá (szóval majd itt is mossa kezét az Asus, hogy "mi teljesítettük a két főverziót" csakúgy mint tették az összes Zenfone-nal (sajnos). Pixel 4-em és a Zenfone 8-am ugyanakkor lesz "End of support", ami szerintem eléggé nevetséges az Asusra zézve (és az összes hasonló cégre nézve akik ezzel trükköznek). Értelemszerűen Android verzióra értem (Mindkettőre A13 lesz az utolsó major OS Update)

[ Szerkesztve ]

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#37) Lami66 válasza Hadeska22 (#36) üzenetére


Lami66
őstag

És mi történik, ha egy telefon már nem kap támogatást? Meglepő lesz a válasz: semmi, minden megy tovább (erre nyugodtan lehet kontrázni konkrét példákkal, hogy ez meg az nem működik, mert nincs támogatás). A családban van egy Samsung Note3 5.1-es droiddal. Szerinted hány éve nem kap támogatást? Aztán teljesen jól működik. Azok, akik nem 3-5 éve csöppentek bele az okostelefon világba, hanem a kezdetektől benne vannak (vagy még régebb óta amikor még droid se vót' : windows CE palmok, Mitac Mio stb), azok nem esnek kétségbe pár év támogatatlanság miatt.
#35 Ujvendeg
A két felhozott példa elsősorban a méret és az erős hardver miatt miatt lett megemlítve. Én nem döntöm el, hogy jobbak vagy rosszabbak a Zenfone8/9- nél. De droid oldalon el kell fogadni, hogy egy Xiaomihoz szokott user nem a Samsungot vagy az Asust fogja favorizálni. Ahogy egy Samsung kedvelő se a másik kettővel fog szemezni.

[ Szerkesztve ]

(#38) axioma válasza Lami66 (#37) üzenetére


axioma
veterán

(mi tortenik - le kell szedni rola a work profile-t, mert a ceg eloirja a minimum frissitettseget... mondjuk igaz, nekem a telot is a ceg fizeti, es addigra ujra jogosult leszek
megjegyzem csodalom hogy most me'g csak a cegek irjak elo, valamelyik banknal is volt a szomszedos topikban par honapja nyuges, hogy az 5-6-7-8 android kozul valamelyiktol mar nem megy, szemet bank... eh...)

(#39) Lami66 válasza axioma (#38) üzenetére


Lami66
őstag

Céges telefon esetében a cég előírásai az irányadóak, de feltételezem, hogy 90+ %-ban nem céges telefont keresgélnek a Mobilaréna fórumokban, ezért ne ez legyen a döntő szempont.

(#40) <Adamsky> válasza Örni (#6) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A nap hónap évtized kérdése! Ekkora mobilba fölösleges a csúcs SoC. A kis méret miatt gond lehűteni, "táplálni" (akkumulátor). Egy 778G+ vagy 780G talán szerencsésebb választás lett volna.
Sajnos a vezetékmentes töltés úgy látom idén is kimarad (csak, hogy legyen mibe belekötni). :(((

#10 Wallasz
Az egy 2020-as model, egy elég gyöngécske SoC-al. Vagy nem erre gondoltál?

#11 Fred23
Gondolom nem azzal van a bajod, hogy van, hanem, hogy oldalt.
Éteri lenne, ha a Sony-n kívül más is bevállalna - legalább mutatóban - pár klasszik (vékony keret, benne a kamera, a sarkokban nulla v. minimális lekerekítés) formaterű készüléket.

#13 rdt89
"Az tény, hogy nem sok kihívója lesz ... "
Sajnos. Egy kezem meg tudom számolni. Pláne, hogy Xiaomi az 12S szériát nem óhajtja Kínán kívül forgalmazni :(((

#20 alexandrosz
"Vajon belepréselik a vezeték nélküli töltést..?" - a hírek szerint nem lesz benne :(

#33 axioma
Miért lenne vezetés közben elérhetetlen a bekapcsológomb? :F

(#41) axioma válasza <Adamsky> (#40) üzenetére


axioma
veterán

mert ott van a tarto oldalso csipesze
nezni is akarom vezetes kozben regi auto nem AA-s

(#42) Graphics válasza axioma (#41) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És egyszer fel van oldva, akkor utána miért lényeges, hogy hol van? :D

Én ezért használok dupla koppot, és egyszerű pint hozzá. De ha feloldom, nem zárom vissza.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43) axioma válasza Graphics (#42) üzenetére


axioma
veterán

Mer' pl. a waze hivas befejezte utan nem a waze-ba ter vissza ami amugy ebren tartja, es ha akkor epp nem tudok odanyulni, rovid timeout utan lezar.
Ceges telon nem valogathatsz annyira feloldasi lehetosegek kozul. Mondjuk a 6 jegyu kodom se utogetnem be vezetes kozben... legfeljebb piros lampanal de akkor mar a bekapcs gombot is felszabadithatom...
Persze tudom vegyek uj autot AA-val, ne uj telot ;-)

(#44) <Adamsky> válasza axioma (#41) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ez akkor olyan tartó, hogy kétoldalt és alul tart? Vagyis nem tudom föntebb / lentebb tenni benne a telefont? Rühellem az ilyeneket. Én is belefutottam egybe ...
... a másik, amire nem szoktak odafigyelni a gyártók, hogy a két oldalsó "karom" nagyon mélyen előre nyúlik, ezáltal betakar a kijelzőbe.
Nem értem a telefongyártókat, hogy miért nem készít szinte egyik sem rendes telefontartót a készülékéhez.

" ... a waze hivas befejezte utan nem a waze-ba ter vissza ... "
Nem tudom, hogy nálad, hogy van, de ha a Waze nekem nincs előtérben - vagyis bejön egy hívás és nem csinálok semmit, miután felvettem - akkor egy idő után lezár a képernyő.
Én ezért két okból (egyrészt, hogy lássam a Waze-t, és hogy ne záródjon le képernyő) miután bejött a hívás, visszaváltok a Waze-re. A telefonálás végén már nincs teendőm.

#45 Graphics
Nem tudtam. Minden esetre több gyártó is követhetné a példájukat.
"Xiaomi készít, még vezetékmentest is." - milyen kár, hogy alig van telefonjuk, ami támogatná :(((

[ Szerkesztve ]

(#45) Graphics válasza <Adamsky> (#44) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Xiaomi készít, még vezetékmentest is.
Samsungnak is van autós tartója.

Tehát készítenek.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46) vacs válasza Lami66 (#32) üzenetére


vacs
veterán

Igen, elég lesz, le a kalappal. :P

(^)(>.<)(^)

(#47) Graphics válasza Lami66 (#32) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hova készültél ennyi screenshottal? :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48) axioma válasza <Adamsky> (#44) üzenetére


axioma
veterán

gravitacios, ugyhogy ja, alul-oldalt

(#49) <Adamsky> válasza axioma (#48) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nekem is van ilyen (is). Könnyű / könnyebb a telefon behelyezése, de minden más szempontból (kitakar a kijelző széléből, rátakar(hat) gombokra) szvsz. szívás.

(#50) Brut


Brut
tag

Szurkolok nekik, kell a verseny. De nagyon remélem ilyenbe nem futnak megint bele: https://zentalk.asus.com/en/discussion/54073/asus-zenfone-8-ramdump-issue

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.