Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) yuing


yuing
őstag

Inkább azt fejtsük meg, hogy nagy-, vagy kisbetűvel kezdjük a Realme-t. A magyar helyesírás szabályainak megfelelően nagy, viszont a gyártó kicsivel hivatkozik magára. A külföldi sajtóban is változatos az írása. Ilyen esetben a magyar szabályok dominálnak?

Nyitó hozzászólást amúgy miért csak szerkesztés útján lehet offba tenni?

[ Szerkesztve ]

(#2) janeszgol válasza yuing (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez tök érdekes, amit írsz. Erre én is kíváncsi vagyok. A hivatalos honlapon végig kicsivel van szedve.
(Oké a Samsung pl használ olyan betűtípust, ahol nincs nagy és kisbetű...vagy mind nagy, ergo egyforma.)

Szerk.: ha a gyártó kicsivel írja, akkor nekünk is illene kicsivel szednünk. Kivéve a mondat elején.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) pusszycat válasza yuing (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy legalább az első hozzászólás szóljon már a témáról. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#4) janeszgol válasza pusszycat (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

Miért, végre egy értelmes téma.
Mindig csak a sok kamera, sok ram, nagy kijelző, jaj min spóroltak. :)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#5) pusszycat válasza janeszgol (#4) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

"Nyitó hozzászólást amúgy miért csak szerkesztés útján lehet offba tenni? " erre reagáltam :)

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#6) yuing válasza janeszgol (#2) üzenetére


yuing
őstag

Gondolom erre az esetre is van szabály, csak nem találtam meg. Hátha valaki ügyesebb lesz vagy alapból tudja. :)

(#7) ledgeri válasza yuing (#1) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha az iPhone iPhone, akkor a realme realme... Ha nem mondatkezdő akkor persze nagybetű.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#8) yuing válasza ledgeri (#7) üzenetére


yuing
őstag

Akkor legyen ez az elfogadott? Szólni kell a Mobilarénának. :P

(#10) doooo


doooo
veterán

A "realme" csak a stilizált verziója a "Realme"-nek. Ettől még hivatalosan Realme, lényegtelen mekkora betűvel írják a termékeiken. Nincs semmi külön védjegy a stilizált verzió mellett (vagy én nem tudok ilyenről, ha találtok valahol (kétlem), nyilván más lesz a helyzet).

A Motorola is kisbetűvel írja a cég logóján a nevét, sőt, a weboldalukon is mindenhol (tök hülyén néz ki egyébként egy-egy hosszabb szöveg részeként) ettől még soha senki nem hivatkozik rájuk úgy, hogy "motorola". Sőt, itt van az oldaluk alján a lényeg is:

"MOTOROLA, the Stylized M Logo, MOTO and the MOTO family of marks are trademarks of Motorola Trademark Holdings, LLC. LENOVO is a trademark of Lenovo. All other trademarks are the property of their respective owners."
Minden betű nagy, vagyis maga a név van esetleg levédve, de mindegy ki, hogyan írja.
Rögtön alatta már megint másképp, mondhatni normális formában említik (a szériák neveit ellenben már ismét csupa kisbetűvel):

"Welcome to Motorola. Shop our Android smartphones, including the new razr, edge+, moto g stylus, moto g power, and more."

Vagyis végsősoron semmi oka bárkinek is csupa kisbetűvel írni ezeket. Ez nem az iPhone esete, csak aktuális marketing és dizájn/stílusnyelv kérdése (jogi alap nélkül). Ha nincs meghatározva, úgyis a magyar helyesírás szabályai érvényesülnek, akkor meg megint csak nagybetű.

[ Szerkesztve ]

(#12) vboticell


vboticell
csendes tag

Vajon a Q3 Pro 5G eljut hozzánk is? Nem találtam erről infót sehol...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.