Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Zofren


Zofren
aktív tag

"Utóbbi percenkénti fordulatszáma 600 és 900 között fokozatmentesen szabályozható, egy külön kapcsolóval pedig megfordítható a légáram iránya, vagy akár teljesen le is állítható a nagyméretű légcsavar."
A venti lapátjai nem úgy vannak kialakitva, hogy csak az egyik irányba tereli a levegőt hatékonyan? Esetleg lemaradtam ezek létezéséről?

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#52) erdoke válasza Zofren (#51) üzenetére


erdoke
titán

Azt nem írta, hogyy visszafelé is hatékony lesz, csak hogy "megfordítható a légáramlás iránya". :)

A legjobb aláírás a héten

(#53) shtml válasza Zofren (#51) üzenetére


shtml
őstag

Ha síklapátos ventilátort tesznek bele, akkor mindkét irányban azonos lesz a hatékonyság, persze a megszokott irányban kissé rosszabb. A ventilátor elektromos kialakítása viszont kicsit eltérő lesz, mert a szokásos PC-s ventilátorok fordított polaritásnál meg sem mozdulnak.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#54) Hun'reeth válasza Ste (#20) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Nem jól emlékszel. Mindenhol kerülik a turbulenciát. Legalábbis áramlástanban. Hűtés szempontjából se jó. A méhsejtrácsszerkezetnek szerinted mi a legnagyobb előnye? :R

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#55) Ste válasza erdoke (#50) üzenetére


Ste
addikt

"Vacak szellőzésű házaknál" - milyen elegáns tőrdöfés :)

Pukkancs: nagyon jó ház, csak vékony az oldallapja és minden belső zajt kiereszt a sok szellőző lyukon kersztül

Hun'reeth: valahogy mégis az rémlik, hogy nagyobb légszállításnál, nagyobb levegő sebességnél turbulencia lép fel (vagy egy határsebesség felett). a sebességből kiindulva ez okozhat hűtés javulást, ha a felületet vessszük alapul, amivel alevegő érintkezik, ne pedig a levegő útját

a méhsejtrácsnak meg szerintem nincs akkora szélzaja, az az előnye

[ Szerkesztve ]

(#56) Grigorisz válasza erdoke (#50) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

az előző házamban (ASUS TA861) elölről hátra rendszerben működött a szellőzés ( igaz a ventik 8 centisek de abból elöl kettő hátul kettő+ a táp 12-ese) és ahhoz viszonyítva nyertem 10 fokot VGA-n (most csak a 25-ös és a táp van a házszellőzésre)

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#57) waverider


waverider
senior tag

azért a zajszinteket igazán közölhetnék (a honlapjukon sincs) :F

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#58) erdoke válasza Grigorisz (#56) üzenetére


erdoke
titán

Egy jól megtervezett szellőzésű házban, ahol elöl befelé fúj 1-2 nagyobb venti, hátul pedig kifelé ugyanannyi (pl. egy Stacker esetében), általában ront a szellőzésen az oldalról "bekavaró" lapátos. Ha a VGA hűtése illeszkedik az elölről hátra rendszerbe, pl. egy AC Silencer típusú hűtés van rajta (HIS ICEQ, stb.), akkor nem tapasztalsz javulást, miközben a CPU-nál romlik a helyzet.

A legjobb aláírás a héten

(#59) Grigorisz válasza erdoke (#58) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

akkor én egy szabályt erősítő kivétel lehetek. :)

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#60) Mercutio_ válasza Solicidium (#48) üzenetére


Mercutio_
félisten

Esetleg eleve fekete optikai meghajtót rak bele, és nem lesz gondja a hülye lenyíló cuccokkal, ha iMON VFD-t szeretne betenni az egyik ODD helyére :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#61) DuplaZso válasza Grigorisz (#59) üzenetére


DuplaZso
aktív tag

Sokan (majdnem mindenki) félreértelmezi ezt a mondást. Te gyengíted a szabályt.

(#62) shtml válasza DuplaZso (#61) üzenetére


shtml
őstag

Ez így van, de szerintem csak azért, mert sima szófordulatként használják. Különben nem kerül nagy szellemi erőfeszítésbe a helyes értelmezés.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#63) szabage


szabage
tag

Bocs, de nekem nem derült ki teljesen akkor most ez az oldal venti hasznos vagy parasztvakítás?
logout teszt?:)

(#64) Grigorisz válasza szabage (#63) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

szerintük parasztvakítás, nálam viszont működik a dolog

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.