Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cH1


cH1
aktív tag

Ez már tényleg csak ilyen bemutató telefon hogy létezik még a Huawei mint márka. De talán jobb lenne az ilyen ipari hulladékokból kevesebbet kiadni. Komolyan mi a különbség a Nova 8i és ez között? Jelen állapotban lehet jobb lenne ha csak évente 1x kiadnának valami kamerára kihegyezett csúcs telót amivel pár hónapra átveszik a ranglisták élét, és mindenki megnyugodhatna hogy tudnak még ha akarnak (és a lehetőségek engedik).

(#2) Kevin8997


Kevin8997
tag

Nem hittem volna, hogy ott lesz a vége, hogy kiadnak telefonokat drágán, kis mennyiségben de eladni nem akarják, nincs is piacuk, csak, hogy a köztudatban maradjanak. Ezek alapján nagy a veszteség és a baj. Kár a Huaweiért, jók voltak.

(#3) warhead


warhead
csendes tag

@Bog: A cimben typo van, a 2 .oldalon a kijelzo tablazatban nem szerepel maga a keszulek.

[ Szerkesztve ]

(#4) csendes válasza cH1 (#1) üzenetére


csendes
őstag

De ha nincsenek telefonok, akkor minek fejleszteni a HMS-t? Androidos tablethez? Windowsos notebookhoz? Vagy okosakármihez?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#5) UnA válasza csendes (#4) üzenetére


UnA
Korrektor

Kínai belpiacos mobilokhoz.

(#6) csendes válasza UnA (#5) üzenetére


csendes
őstag

Ok, de akkor mégis vannak telefonok, méghozzá tűrhető áron, akkor azokat miért nem árulják Európában is? A firmware-t kellene csak kicsit átalakítani, ahogy a Xiaomi, Oppo, stb. is csinálja.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#7) janeszgol


janeszgol
félisten

Ennek a telefonnak a kijelzo es a 8 GB ram az erossege. Meg talan a 128 GB hattertar.
Semmi mast nem lehet kiemelni.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#8) punky10 válasza warhead (#3) üzenetére


punky10
addikt

De,az első lenne,csak rosszul van címezve .A Redmi 11 ugyanis 2x szerepel.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#9) Ricardo válasza csendes (#6) üzenetére


Ricardo
félisten

" A firmware-t kellene csak kicsit átalakítani, ahogy a Xiaomi, Oppo, stb. is csinálja."

Azért itt kicsit többről van szó. Az említett gyártóknak "csak" a saját képére kell alakítani a kész (mindent tartalmazó) rendszert.
Jelen esetben hiányzik a teljes Google ökoszisztéma, ami tulajdonképpen a "lelkét" adja az androidnak.
Nincs például (csak hogy a leglátványosabb hiányoságot említsem) Play áruház. Már csak ezt pótolni iszonyatosan nagy feladat. Rengeteg olyan dolog van amibe átlag felhasználóként elsőre bele sem gondolunk, de a mindennapi használat során megnehezítené az életet, ha nélkülözni kellene a google szolgáltatásokra épülő (vagy csak szimplán az AppGallery-ből hiányzó) alkalmazásokat.

(#10) Bog válasza warhead (#3) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Thx, javítottam.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#11) scyllarus


scyllarus
veterán

Szerintem akkor is elhibázott az üzletpolitikájuk. Értem én, hogy "nem akarják erodálni a márkát", de itt Európában eladni a készülékeiket alapszolgáltatások nélkül, csúcshardver nélkül - ehhez bizony kellene némi áldozatot vállalni. Biztos sokan kipróbálnák, pl. cégesnek, aztán, ha kiderül, tudnak a GMS nélkül élni, megvennék a drágább telókat is. De ennyiért, ezzel a hardverrel egyszerűen semmi vonzó nincs benne.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#12) csendes válasza Ricardo (#9) üzenetére


csendes
őstag

A Google ökoszisztéma helyett van elvileg a HMS, nem? A másik megoldás, hogy a Honor vagy bármilyen más Huawei-től "független" gyártó neve alatt forgalmaznák ezeket és akkor már rá lehet tenni minden Google-t.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#13) Robitrix


Robitrix
senior tag

a gond az, hogy ebben a műszaki tartalomban simán kapni jóval olcsóbb konkurens telefonokat. Xiaomi samsung stb. úgy 100 körül lenne a reális ára. Aztán az, hogy nélkülözni kell a Google Playt további hátrány.... legalább is a nyugati világban....

(#14) GreatL


GreatL
őstag

Ezekre nem lehet alternatív google csomagot felrakni adbvel?

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#15) Ricardo válasza csendes (#12) üzenetére


Ricardo
félisten

"A Google ökoszisztéma helyett van elvileg a HMS, nem?"

Van, és bár rohamosan fejlődik, de az nem tudja még mindenesetben tökéletesen helyettesíteni hiányzó dolgokat.
+ akad jónéhány alkalmazás, amire még nincs Appgallery-ben alternatíva.

(#16) odani


odani
tag

Kuka. Kár fecsérelni rá az erőforrásokat, elég lenne a "futottak még" kategóriában megemlíteni a specifikációit. Én is minek írok. :DD

(#17) Kevin8997


Kevin8997
tag

Mivel nem terjednek a hms telefonok a fejlesztők nem fejlesztenek rá, kicsi a célközönség. Ami pl. Sokszor hiányzik a google alapú értesítések, térkép stb. amit az appok fejlesztői tudnának hms alapon megcsinálni de nem csinálnak.

(#18) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Addig értem az üzletpolitikát, hogy nem akarják olcsóbban adni a telefonokat azért, hogy ne erodálják a márka imázsát.

De azt már nem értem, hogy miért adják drágán* a telefonokat, mert ezzel aztán tényleg semmit sem érnek el, azon felül, hogy egyre többen legyintenek a márkanév hallatán

* Megjegyzés: lehet azon lamentálni, hogy a telefon csak a műszaki tartalomhoz képest túl drága, vagy csak egyszerűen abszolút értelemben túl drága, de az biztos, hogy ez az ár már riasztó tényező a márka megítélésében, ha a konkurenciához viszonyítják.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#19) csendes válasza GreatL (#14) üzenetére


csendes
őstag

Bizonytalan, hogy mit és meddig lehet felrakni. És bármit, bárhonnan nem tennék egy telefonra, amivel nemcsak telefonálok,, hanem bankolok, fizetek, stb.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20) RpPRO válasza csendes (#19) üzenetére


RpPRO
őstag

Fun fact: különös módon 4 alkalommal jelennek meg a cikkben a különös töltelékszó variánsai és mind a 4 az 5. oldalra csoportosult. :D

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#21) bostone


bostone
addikt

A cég nem szívesen látott vendég Ázsián kívül, mégis pakolják bele a pénzt, mint egy feneketlen zsákba.
Mire számítanak, vagy mi mire számíthatunk?
Egyszer véget ér az embargó?
A Google nélküli szolgáltatás olyan széles körben elterjed, hogy nem számít a különbség?
A fejlesztéseket a helyi vállalatok veszik át?

(#22) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszönöm a tesztet.

A jövő most van

(#23) DS39


DS39
nagyúr

Nem lenne ez rossz, kicsit olcsóbban, de basszus, 6,78 colos kijelző?
Meddig tolják még a kínaiak ezt a trendet?
Komolyan érdekelne, hol lesz a vége? 8 colos telefon lesz a standard 4 év múlva?

(#24) jeni


jeni
félisten

Mindent elmond,hogy nem rég az OTP is kihátrált a HMS-bl és a MVM meg hajlandóságot sem mutat a HMS felé!
NFC sem megy,a PayPal sem,EESZT sem,stb...
A HMS ökoszisztéma még mindig a ....fenekén van.
Kétségtelen tény az összes eddig megjelent Huawei mobilok amelyekben nincs Google Service azoknak az árait elégé le kell vinni,hogy többen vásárolják meg a mobilt hátha ez lendítene valamit a HMS rendszeren,támogatásán.

(#25) Bog válasza RpPRO (#20) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Jogos az észrevétel, egyet kiszedtem, mert elég különös volt így :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#26) Donki Hóte válasza jeni (#24) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A HMS errefelé halott, de legjobb esetben is egy olyan múmiához hasonlít, amelybe a legmodernebb pacemakert ültették be :P

Ez nem lenne baj, a fanok hagy próbálkozzanak a napról napra változó körülmények, felmerülő nehézségek orvoslásával, de ha egy ehhez hasonló specifikációjú, de GMS képes telefon áránál 20 %-al drágábban adják a Huawei telefont, az egyszerűen érthetetlen :O

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#27) UnA válasza Ricardo (#9) üzenetére


UnA
Korrektor

Tényleg többről van szó, mert egy kínai belső piacra szánt telefon olyan alkalmazásokkal érkezik, amik itt egyszerűen értelmetlenek. Emellett még abban sem vagyok biztos, hogy bármilyen más lokalizáció (=nem kínai) működik rajtuk.

(#28) gombasm válasza jeni (#24) üzenetére


gombasm
aktív tag

Dupla off: ("Mindent elmond,hogy nem rég az OTP is kihátrált a HMS-bl..." - szerintem amúgy aki normális banki ügyintézést akar, az már régen megtette, hogy szakított ezzel a banknak nevezett őskövülettel.)

Jelenleg P40 Pro -t használok (amit mellesleg jóval olcsóbban vettem meg használtan, mint ezt vehetném meg újnak, pedig: amoled, gyors proci, 5G, 8/256GB, stb....), így első kézből tapasztalom a (hivatalos) GMS hiányát. NFCt, telefonos fizetést nem használok, nem használtam soha, tehát nem is hiányozhat.
Az EESZT hibátlanul működik a HMS -ből telepítve, használom, szóval ezt a megjegyzést nem értettem. (Persze, ha valaki nem használ ilyen rendszerű telefont, akkor kénytelen a pletykáknak hitelt adni - nem kéne.)
Több banki alkalmazás is működik HMS -ből telepítve, én a CIB -et használom: hibátlan.
Aki pedig nem tud egy Gspace -t feltenni, hogy a nélkülözhetetlen (?) GMS meglegyen, az vessen magára. Még az értesítések is jönnek az alatta telepített alkalmazásoktól. (Igaz, hogy a telefon panaszkodik, hogy a Gspace sok energiát használ a háttérben, mégis sokkal hatékonyabban használódik az akku, mint hivatalos GMS alatt, gyakorlatilag ugyanúgy bírja, mint bármelyik Huawei - legalább két napig.)

Szóval ezzel a telefonnal (Nova 9 SE) alapvetően két baj van: nincs 5G és drága. Jövőre vagy esetleg idén év végén használtan (de valószínűleg újként is már) nem lesz rossz vétel.

[ Szerkesztve ]

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#29) Bog válasza gombasm (#28) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Aki pedig nem tud egy Gspace -t feltenni, hogy a nélkülözhetetlen (?) GMS meglegyen, az vessen magára.

Tehát a felhasználók 97%-a.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#30) Donki Hóte válasza Bog (#29) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Á, ne becsüld le az ittenieket, itt a PH!-n csupa olyan user van, aki:

- álmában is felteszi Gspace-t,
- GPS nélkül problémamentesen elautózik Pestről London belvárosába,
- vírusvédelem nélkül, kézzel irtja a vírusokat mobilról, PC-ről egyaránt,
- bármikor kicseréli az autója váltójában a fogaskerekeket egy svájcibicskával,
- megsüt egy egész disznót egy kis kupac rőzsén,
- levezet egy szülést úgy, hogy oda sem néz,
- felépít egy garázst egy nap alatt,
- ja, és farkasszemet néz a Nappal és a Nap veszít :C

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#31) csendes válasza Donki Hóte (#30) üzenetére


csendes
őstag

Csak azt felejtetted ki, hogy a törzsolvasói játékra kapásból, fejből tudja az összes választ, de nem sír, ha nem ő nyer a végén

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#32) IOX


IOX
tag

https://www.youtube.com/watch?v=Ti2EcCxRK1g

(#33) gthomma


gthomma
senior tag

Egy baj van a hülyevejjel, az ára. Ennek 40.000 a max vennék mint a cukrot, ennyiért kit érdekelne hogy nincs GMS. Ilyen áron viszont kuka.

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#34) IOX válasza gthomma (#33) üzenetére


IOX
tag

Melyik telefont adják 40-ért?

(#35) gombasm válasza Bog (#29) üzenetére


gombasm
aktív tag

"Tehát a felhasználók 97%-a."

Akkor ezzel meg is van a Huawei 3% -os részesedése a piacból, kb. ennyit tudnak magukénak mára. Amiért idejöttem olvasni (már nem is emlékeztem, hogy írtam ide kommentet), az az, hogy pont most vettem egy ilyen telefont használtan, másfél év hivatalos garanciával, papírokkal, hibátlan, karcmentes állapotban, 40e -ért szállítással. Ennyit szerintem még ma is bőven megér. (Tartalék készülék lesz, de néha nosztalgiából használni fogom tartósan is. Gspace -el, persze :K !)

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.