Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kutyesz71


kutyesz71
tag

üdv
sajnos ez a dolog már nem működik. G620 s nálam még ment, kb 10 napja, viszont most próbáltunk Y550 et és már nem generál feloldó kódot. Esetleg valaki megoldás?

üdv:
kutyesz71@gmail.com

(#2) IO.sys válasza kutyesz71 (#1) üzenetére


IO.sys
őstag

Utánanéztem. Variálgattam a huawei oldalán az Y300 típusokat, mindegyikre ugyanazt mondja. Körülnéztem XDA-n is, még csak nem is említik a dolgot, de igaz, nem is órákon át kerestem, hanem csak a rootolós topicjuk vége felé.
Írjatok a huaweinek unlock kód kérelmet, ha már azt mondják. mobile@huawei.com

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#3) Altman válasza kutyesz71 (#1) üzenetére


Altman
újonc

Szia, tegnapelőtt délután (talán van jelentősége) udvarias levélben kérést küldtem a mobile@mail01.huawei.com -ra a telóm adatait mellékelve. Pár óra múlva megjött a nyitókód egy választékosan udvarias levélben.
Remélem nem egyedi szerencse volt, hogy sikerült, próbálkozz.
Sok szerencsét!

Altman

(#4) domiromm


domiromm
tag

Köszönöm a leírást. :C

(#5) IO.sys válasza domiromm (#4) üzenetére


IO.sys
őstag

Hát egészségedre! :R

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#6) fannszabjan válasza IO.sys (#5) üzenetére


fannszabjan
csendes tag

Sziasztok!
Lenne valakinek y550 trwp-s gyári telenor rom mentése? Megköszönném!

[ Szerkesztve ]

(#7) bogyka00 válasza fannszabjan (#6) üzenetére


bogyka00
csendes tag

Nekem van rootolt Telenor mentésem, ha érdekel...

(#8) eeestvan válasza bogyka00 (#7) üzenetére


eeestvan
tag

Helló! Engem érdekelne! Előre is köszi!

Nincsenek előítéleteim, egyformán utálok mindenkit :) !

(#9) fannszabjan válasza bogyka00 (#7) üzenetére


fannszabjan
csendes tag

Szia!
Érdekelne köszi.

(#10) eeestvan


eeestvan
tag

Nagyon úgy néz ki a dolog, hogy nem fogjuk megkapni,mert a kolléga azóta nem volt fent a MA-n és a privátra sem válaszol! :(

Nincsenek előítéleteim, egyformán utálok mindenkit :) !

(#11) bogyka00


bogyka00
csendes tag

Sziasztok! Sok dolgom volt, emiatt tudtam csak most feltölteni a TWRP Telenor mentést.
Link: https://mega.nz/#!cBQhjCgL!iuK2VA1YeMi41-5xVrNisWAZ8Kgo0cYV70EunfRcDP0
Remélem segít! ;)

(#12) eeestvan válasza bogyka00 (#11) üzenetére


eeestvan
tag

Sajnos ez sem teljes gyári mentés :( Legalábbis amit szeretnék azok a funkciók nem jöttek vissza. pl: mobilhálózat választás, a fényképezőbe való belépés, ha megnyomom a hangerő le gombot kétszer stb...
Azért természetesen köszi, hogy fáradtál vele!

Nincsenek előítéleteim, egyformán utálok mindenkit :) !

(#13) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok!
Jelenleg működik ez a folyamat? Függetlenitett már bárki ezzel a módszerrel telefont?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#14) IO.sys válasza Stonerice (#13) üzenetére


IO.sys
őstag

2800 megjelenítésből én arra következtetek, igen. :DDD
Jelenleg a KingRootos megoldás az ajánlott, de asszem az nem unlockolja a bootloadert, tehát másik androidot nem tudsz majd feltenni.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#15) aazimi válasza IO.sys (#14) üzenetére


aazimi
csendes tag

Sziasztok!

A Kingroot nekem nem megy. Látszólag sikerül a root, de nem tudok uninstallálni telenor my tv-t például.Azt irja, hogy sikerült, de nem megy. A no frillscpu-val venném vissza a cpu sebességet, de azt is csak látszólag sikerül, nem változik semmi.
Az akku miatt érdekes, mert eddig 2 napot simán ment a telo, most meg utolért ez a media szerver hülyeség, simán lemerül néhány óra alatt, ha nem vagyok résen és melegszik is, mint az állat.
Néhány gyári beállitás újrán már túl vagyok, de hol jobban, hol rosszabbul sikerül.

Köszi.

PÜ a biztos

(#16) IO.sys válasza aazimi (#15) üzenetére


IO.sys
őstag

Telenor MyTv-t nem azért nem tudsz uninstallálni, mert nem sikerült a root, hanem mert az egy ilyen beégetett app, aminek az eltávolításához trükközni kell.
A root sikerességét először ellenőrizd egy erre való appal, bármilyen root checker jó.
A média szerver dologgal én nem találkoztam, ebben nem tudok segíteni, de a telefon topikjában beszéltek róla.

A cikkben nem írtam le, de én nem vagyok oda az automatikus root cuccokért, mert csak átverik a telefont, nem rootolnak igazából. Rendesen kinyitni a telefont nem csak egy tapintás. :) Sajnos a Huawei nem nagyon halmoz el minket unlock kódokkal, de próbálkozni kell, ahogy a cikkben le van írva.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17) aazimi válasza IO.sys (#16) üzenetére


aazimi
csendes tag

Koszonom

PÜ a biztos

(#18) IO.sys


IO.sys
őstag

Frissült a cikk, újra lehet unlock kódot szerezni.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#19) crow70 válasza IO.sys (#18) üzenetére


crow70
csendes tag

Hali. IO.sys fárasztom egy ideje de nem jön össze..még fárasztom.Szerintem sok a lehetséges hiba.

(#20) IO.sys válasza crow70 (#19) üzenetére


IO.sys
őstag

Javítva. :)

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#21) Degeczi


Degeczi
nagyúr

Nekem ez így egylőre megy... hiába van telepítve TPRW alatt a superuser sikeresen, indítás után mégis "a Superuser binárist (su) frissíteni kell" (viszont egyelőre nem látok újabbat belőle, tehát szerintem nem arról van szó, h régi lenne, hanem egyszerűen vmiért nincs a helyén) és nincs root jog

(#22) Degeczi válasza Degeczi (#21) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Végül meguntam a kínlódást, és a bogyka00 által fölrakott mentést töltöttem vissza, azzal működik, van root, köszi!

(#23) #88471552


#88471552
törölt tag

A kínai oldalon eljutottam az utolsó oldalig, de nekem ott sajnos egy lenyíló menüpont sincs, pedig több böngészővel is próbáltam:(

(#24) IO.sys válasza #88471552 (#23) üzenetére


IO.sys
őstag

Üdv! Köszi. Megint megváltozott valami a Huawei oldalán, javítottam a leírást. Most már megy.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#25) Rolee87 válasza IO.sys (#24) üzenetére


Rolee87
tag

Szia!
Jol kitoltom a sorokat tobbszor is probaltam,de ezt az uzit dobja magyarra leforditva:
Ez a keszulek csak 16 SN 0-9 es a nagybetuket.

(#26) IO.sys válasza Rolee87 (#25) üzenetére


IO.sys
őstag

Azt akarja mondani, hogy a szériaszámnak (SN) 16 karakter hosszúnak kell lennie és csak nagybetűket és számokat tartalmazhat.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#27) Rolee87 válasza IO.sys (#26) üzenetére


Rolee87
tag

Hat igen,de minden adatot helyesen adok meg,akkor nem ertem mi a bibi.
A sorozatszam 12 karakterbol all nekem,ebben van betu es szam is nem ertem mi a gondja.
Ha gondolod atkuldhetem neked privatba,probald meg:)

[ Szerkesztve ]

(#28) IO.sys


IO.sys
őstag

Na, elkészült az útmutató végleges változata, elvileg most már semmilyen akadály nem adódhat.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#29) rapig válasza bogyka00 (#7) üzenetére


rapig
újonc

AHuawei y550- hez rootolt Telenor mentés engem is érdekelne, ha Valakinek kéznél van. Vagy gyári recovery és rom . Az én mentésemet nem fogadja el. Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#30) Degeczi válasza rapig (#29) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Jó reggelt, #11-ben ott a link.

(#31) rapigabor válasza Degeczi (#30) üzenetére


rapigabor
újonc

Köszike, úgy látszik átfutottam rajta! :((

(#32) lala2000


lala2000
újonc

Sziasztok,

először is köszönöm a részletes és kiváló leírást IO.sys.

Másod részt lenne egy kérdésem, Végig csináltam a leírást, feltettem a SuperSU-t, majd elindítva az alábbi üzit kapom:

"Nincs SU bináris telepítve és a SuperSU nem telepíthető. Ez probléma! Ha ön csak frissítette az Andorid 4.3-ra, akkor manuálisan kell újra rootolnia, erről konzultáljon az illetékes készülék fórumán."

Nagyon köszönöm a segítséget. :)

(#33) IO.sys válasza lala2000 (#32) üzenetére


IO.sys
őstag

Szia! Na, ez kemény. A TWRP recoverybe sikerült bebootolni?
Örülök, hogy tetszett a leírás.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#34) lala2000 válasza IO.sys (#33) üzenetére


lala2000
újonc

Igen sikerült. Le is futott szépen. Siker volt minden, unlock is (fastbootot elindítom a telefonon, akkor pirossal jelzi). A recovery is lefutottnak tűnt. Bár root jog checker app szerint sincs.

Recovery jegyzőkönyv másolata:
"fasboot flash recovery TWRP_y550_02150131.img
target reported max download size of 266338304 bytes
sending 'recovery' (18974 KB)...
OKAY [ 0.619s]
writing 'recovery'...
OKAY [ 1.600s]
finished. total time: 2.226s"

Annyiban különbözött a végrehajtásom a leírásodtól, h én eredetileg nem akartam twrp-zni, s ott megálltam. Bekapcsoltam a telt és beállítottam a kezdő beállítások szerint. Majd meggondoltam magam és folytattam a folyamatot, de az említett eredménnyel zárult.

Újabb próbaként csináltam a twrp-ben egy wipe-t és újra toltam rá egy recoveryt és SuperSU installt, de nem változott a helyzet, nincs root. Egyébként 4.4.4 van rajta.

Köszi szépen :)

[ Szerkesztve ]

(#35) MoneyHunter


MoneyHunter
csendes tag

Sziasztok!
Légyszi a leírásban javítsátok, hogy ne az angol nyelvű oldalon próbálkozzon a következő delikvens, mert onnan nem irányít tovább az unlock kódos oldalra. Jelenleg az angol nyelvű oldal van linkelve. Sajnos a kínai nyelvű oldalon lehet csak kódot kérni!
Link

(#36) IO.sys válasza MoneyHunter (#35) üzenetére


IO.sys
őstag

Valóban, már megint megvariálták. Köszi!
A Te linked rossz, de a cikkbe már a jó került.

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#37) lala2000


lala2000
újonc

Sziasztok!

Rootoltam a telefont, szépen bejött a twrp is, ahogy kell. Ezután sajnos ráengedtem egy emui frissítést. Azóta már nem jön be a twrp. Megpróbáltam újra flasheni, ami sikeresnek tűnt a visszatérő üzenet szerint, valójában mégsem volt sikeres. Ha rádobok egy "flashboot boot"-ot, akkor szépen elindul. Mi lehet a baj? Kérlek, adjatok tanácsot!

(#38) IO.sys válasza lala2000 (#37) üzenetére


IO.sys
őstag

Részletesebben kéne leírd, mert nem értem, pontosan mit csináltál. A flashelésnek működnie kéne, arra az emui frissítése nincs hatással, mivel jóval előtte van a recovery. Ha csak azt csináltad, hogy fastboot boot után újraindítottad a telefont, akkor a régi bootloaderrel indult újra.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#39) Millertibor


Millertibor
csendes tag

Sziasztok!

Köszi a leírás. Én elakadtam ennél a résznél:
fastboot flash recovery TWRP_y550_02150131.IMG
target reported max download size of 266338304 bytes
sending 'recovery' (18974 KB)...
OKAY [ 0.600s]
writing 'recovery'...
OKAY [ 1.559s]
finished. total time: 2.165s

Rendben lement, de utána nem bootolt be, hanem lefagyott.
A teszt bootal pedig szépen bebootolt.
Mit tudok tenni?
Köszi előre is.

(#40) IO.sys válasza Millertibor (#39) üzenetére


IO.sys
őstag

Fogalmam sincs, talán nem ugyanaz a verziójú romod van, mint szokott, hanem korábbi.

Ez a legújabb TWRP, próbáld meg: TWRP_Y550_20150821_v2.8.7.img
Ha nem menne, próbáld a CWM recoveryt: CWM v6.0.5.1 - Y550.zip

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#41) lala2000 válasza IO.sys (#38) üzenetére


lala2000
újonc

Szia IO.sys!

1. A leírásod szerinti sikeres végrehajtás.
2. EMUI frissítés a telefonon keresztül.
3. TWRP nem indul volume up + powerre, hanem egy "Android system recovery" nevű képernyő jön be. Jelzi, h "Y550-L01V100R001C150B265" készülékről / verzióról van szó, illetve választhatok, reboot, reset és update között.
4. Volume down + power: fastboot&rescue mode, ahol jelzi, h "PHONE unlocked"-dal van dolgom.
5. Root jog sincs.
6. Elindultam újra a leíráson, hátha sikerül visszaszereznem az eredményeimet. A "fastboot oem unlock 1234567812345678"-ra azt mondja, h már unlocked - mint vártam is
7. A "fastboot boot TWRP_y550_02150131.img" szépen lefut és elindul a TWRP a telefonon.
8. "fastboot flash recovery TWRP_y550_02150131.img" is lefut, azt mondj , h OK. Kipróbáltam a két img-t is, amit a #40-ben linkeltél be.
9. Újraindítva a telefont, a vol up + powerral, újra a 3. pont szerinti kép jön be.

Köszönöm a segytséget. :)

(#42) IO.sys válasza lala2000 (#41) üzenetére


IO.sys
őstag

Próbálok belekötni, de nem tudok. Egyedül a verziód nem stimmel. A rendszerfrissítésen keresztül frissítetted az EMUI-t? Mert nekem Y550-L01V100R001C00B239SP01 van és nincs új frissítés. Nem telenoros vagy?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#43) lala2000 válasza IO.sys (#42) üzenetére


lala2000
újonc

Igen, a rendszerfrissítésen keresztül. 30-s, talán onnan húzhatott vmi frissítést? Szívesen leradíroznám és újrahúznám az egészet, de rootolás nélkül nem nagyon fog menni.

(#44) IO.sys válasza lala2000 (#43) üzenetére


IO.sys
őstag

A bootloadered már rootolt, elvileg tudsz új romot flashelni. A telekom saját szája íze szerint gyúrja a frissítéseket, ezek szerint megoldották, hogy ne lehessen rootolt az androidod. Nem semmi.
A Huawei oldalán van gyári rom, de az nem lesz telekomos. Vagy ami sokkal jobb, van a telefonra CyanogenMod, kipróbálhatod azt is (én nem cseréltem romot, mert a telenoros verzió a legjobb android, amit életemben láttam.)

Itt a témaindító hozzászólásban megtalálod a CM-et, a sima romot meg mindent: Everything Huawei Y550 - Root/CWM/TWRP

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#45) lala2000 válasza IO.sys (#44) üzenetére


lala2000
újonc

Köszi a választ. Érdekelne ez a telenoros rom, elérhető vhol?

(#46) IO.sys válasza lala2000 (#45) üzenetére


IO.sys
őstag

Szívesen. Sajna nem, meg szerintem az össze van lockolva a telenoros SIM-mel is. A CM-et ajánlom, azok mindig jók szoktak lenni.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#47) lala2000 válasza IO.sys (#46) üzenetére


lala2000
újonc

Értem, ránézek akkor, köszönöm a tippet :) .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.