Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-23 06:35:38

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! Mitől lehet hogy video hivást nem fogad,kell valamit külön állítani? :R

(#402) ojto válasza IO.sys (#400) üzenetére


ojto
újonc

Elküldtem privátban az emailcímem.

Nézegetem ezt már egy ideje.
Eddig egy Huawei Y200-at használtam és árérték arányban (2012ben lett vásárolva) meg voltam vele elégedve.
Most egy Lumia 530-ast próbálgatok ideiglenesen.

(#403) pangb


pangb
újonc

Üdv Mindenkinek!
Vettem egy huawei y550-es telefont. Ez az első androidos készülékem. Az a problémám vele hogy feltöltöm az akksiját 100% ra este leveszem a töltőről, bekapcsolom az ultra akku módod, reggelre lemegy kb 30-40 %-ra a töltöttségi szint. Wifi, bluetooth, gps, kikapcsolva. Ha belépek a beállítások, akkumulátor menübe, azt írja hogy a legtöbbet 49%-ot médiaszerver, utána a média 43%, használja. A többi elenyésző. Még 1 napot sem bír ki így az akksi, ha hozzá se nyúlok a készülékhez.
Nincs valakinek valami ötlete mit kéne kikapcsoljak a készüléken?
Vagy a készülék lenne rossz?
Előre is köszi.

(#404) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Két kérdésem lenne:
- A root megoldja az 1,6GB-os memó problémát, azaz át lehet rakni az appokat SD-re?
- Gyári demo/fizetős játékokat hogyan lehet kigyomlálni?

(#405) colonell válasza Jabby (#404) üzenetére


colonell
senior tag

Alapértelmezetten be lehet állítani az Sd-t tárhelynek persze widgetek és kisebb appok maradnak a telefonon, nekem már telítve van, amit lehet átraktam sd-re és még így is van 1gigám szabad, rootal persze mindent át lehet pakolni pl a Link2SD-vel ami csak egy pár kilobyteos linket hagy maga után.
A gyári demókat pedig simán engedi törölni :)

[ Szerkesztve ]

(#406) IO.sys válasza pangb (#403) üzenetére


IO.sys
őstag

Nyomd hosszan a menü gombot (a telefon alján a 3 csík), ott vannak a futó programok. A seprűvel tudod leállítani őket. Nekem pl. a PDF olvasó zabálta az akkut, szólt is a telefon érte.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#407) dm13


dm13
újonc

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Huawei Y550-es telefont, egész jól elvagyunk eddig (az aksi tényleg nagyon jó!) viszont akadt egy problémám vele. Ha felhő alkalmazásról (próbáltam dropboxot és google driveot is) próbálok valamit elmenteni memóriakártyára a telefon nem jeleníti meg a fájlokat csak újraindítás után.
Példa: zenéket rámentettem a memóriakártyára, viszont a zenelejátszó (próbáltam többfélét is) nem jeleníti meg a számokat, ha külön fájlkezelőben rákeresek akkor találja csak meg, illetve ha újraindítom a telefont akkor felismeri a zenelejátszó is. Ugyanez van a képekkel, könyvekkel is..
Valakinek van ötlete hogy mi okozhatja ezt a hibát vagy forduljak egyből szervízhez?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#408) pangb válasza IO.sys (#406) üzenetére


pangb
újonc

Hello! Köszönöm. ezen már túl voltam.
Közben rákerestem arra hogy mi is az a médiaszerver ami zabálja az akksit.
Samsung forumon olvastam hogy a memoriakártyáról próbál betölteni valami hibás zene, vagy videofájlt folyamatosan. Letöröltem a memokártyámról a filmeket+ zenéket, most úgy néz ki működik.....drasztikusan leesett a médiaszerver fogyasztása.
Ez elég furfangos volt.....:-)
Most azt nem tudom hogy merjek-e feltenni másik filmet, zenét?
esetleg állítsam vissza alapértelmezetten a saját tárhelyre mentést?

(#409) Binczet


Binczet
aktív tag

Képzeljétek, jött egy email-em a telefonra a normál emailkliensen keresztül, amire válaszoltam is, viszont pár perc múlva jött egy új email, miszerint nem sikerült kézbesíteni az előzőt.
Kiderült, hogy mikor a 'válasz' gombra kattintottam, egy máv-os noreply@-os emailre válaszoltam! Próbáltam újra, de megint ugyanaz a rossz emailcím jelent meg a címzettnél, mikor a válaszra kattintottam.
Megnyitottam az alkalmazásválasztót, 'kisöpörtem' az Emailkilenst, majd újra próbáltam. Így jó lett, de azért mégis! Sokkal kellemetlenebb helyzet is előállhatott volna!

Mivel outlookos az emailem, gondoltam letöltöm a hozzá tartozó alkalmazást play-ről, de olyan rosszakat írnak róla, hogy inkább majd figyelek, ki van a címzett mezőben. :DDD

(#410) IO.sys válasza pangb (#408) üzenetére


IO.sys
őstag

Hát azért elég gáz hibák kerülnek itt elő, ahogy látom. Szerintem próbálkozz, aztán legfeljebb rájössz, mi a konkrét hiba.
Várom már a frissítést a telefonhoz.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#411) pangb válasza IO.sys (#410) üzenetére


pangb
újonc

Közben átállítottam alapértelmezett mentésnek a saját memoriát, és el is tünt az akksihasználó programok közül a médiaszerver. Érdekes nem?
Ezen kívül szerintem ez egy nagyon jó készülék.

(#412) colonell válasza pangb (#411) üzenetére


colonell
senior tag

Az alapértelmezett mentési hely átállítása elég nagy galibákat tud okozni,mert linkel,emulál stb...
Nekem pl a Rom mentést rakta az app partícióra ami meggátolta,hogy akármit is rakjak fel a telóra a megmaradt 60 MB-re. Akinek rootolva van a készüléke,annak ajánlom a Link2SD-t ingyenes,a rendszernek csinál egy linket tehàt az alkalmazáskezelő azt mutatja,hogy a telefonon van a MB viszont a memkàrtyánkat nehezítik :)

[ Szerkesztve ]

(#413) Auratech


Auratech
őstag

A telefon gyári felületében nekem a híváskezelés volt az egyetlen kényelmetlen, nem kézreálló elem.
Kipróbáltam egy rakat dialert és végül a Dialer One mellett döntöttem.

Testre szabható, idomítható. Nekem a legfontosabb volt, hogy a híváslista és a kedvencek legyen látható az indítás után. Fekete alapon sárga betűvel, meg sötétebbel.
A numerikus pad a lehető legnagyobb legyen, de ne avval induljon a hívás ikon érintése után. A numerikus pad ne takarja a bal oldalon sorakozó fénykép-ikonokat.
A legfontosabb azonban, az, hogy a listában szereplő kontaktokat az első érintés hatására hívja. Nem még egy-két tapicska, hanem azonnal, ha már odanavigáltam.

Auratech Field Recording

(#414) gjo


gjo
tag

Van egy AppEnabler nevű folyamat ami mindig fut és elég nagy adatforgalmat is generál. Ki tudja mi ez és mit csinál?

(#415) vadjak


vadjak
csendes tag

Nah a mai napon hozta a futár a telefont. Nagyon meglepődtem mennyire jó kis telefon. Semmi akadás semmi fagyás teszi a dolgát ezerrel. Próbaképpen felraktam rá az Asphalt 8-t és a Mass Effect Infilator-t akadás mentesen viszi őket. A belső 4 gb tárhely se zavaró, ha megvan toldva egy memkártyával. Eddig semmi negatívumot nem tudok a telefonról mondani. Kemény 10e Ft-ért Telenor előfizetéssel tökéletes ebben az árszegmensben csak ajánlani tudom.

(#416) Jabby válasza vadjak (#415) üzenetére


Jabby
őstag

Én is csak két hibáját tudom felhozni, a nagyon gyenge rezgő funkciót és az érintőgombok világításának hiányát.

(#417) colonell válasza Jabby (#416) üzenetére


colonell
senior tag

Egyébként nem tudom milyen ez az új trend kb 1 évre visszamenőleg,hogy a középkategóriába nincs a gomboknak fénye,régen még a legaljában is található volt ha kell ha nem. "Rengeteg" telefonból hiányzik,úgyhogy ezt annyira nem mondanám ennek a hátrányának.
Szó mi szó a rezgő az marha gyenge, Nokiámba is alig érzékelhető (abba azért kimondottan erős a rezgő) mivel a fliptok annyit felfog,hogy nem is lehet érezni,de ez legalább nem rezzen kettőt az elején aztán batyik' tovább rezegni,mint a Nokia :DDD

(#418) Jabby válasza colonell (#417) üzenetére


Jabby
őstag

Több telefont, tabot használok, ezért zavaró nekem a megvilágítás hiánya.

(#419) IO.sys


IO.sys
őstag

Próbáltátok már a sárkányos játékot? Nagyon addict! :DD 2 órája nem tudok róla leakadni. :))

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#420) debian7


debian7
csendes tag

Sziasztok!

Én azt szeretném megtudni, hogyan lehet elnémítani a bekapcsolási hangot?
A másik kérdésem, hogyan lehet megrootolni a ezt a telefont?
Valaki adhatna egy pontos, érthető leírást….
Lesz - e Lollipop frissítés a telóhoz?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#421) colonell válasza debian7 (#420) üzenetére


colonell
senior tag

#329 hozzászólás,ha nem küldtek unlock kódot hozzá jön a #381-es.
Boot hangot pedig Rootal ès én total commander használatával: Root/system/media/audio és ott van a bootSound.ogg amit mondjuk helyezz át az sd-re mert bàrmi törtènhet legyen meg ès tàdàm nem ènekel bekapcskor

[ Szerkesztve ]

(#422) Jazzos


Jazzos
tag

Sziasztok,
2-3 hete vettem meg a Y550-met, teljesen jó kis telefon. Sosem volt még olyan okostelefonom, ami 3 napot kibírt volna töltés nélkül. Igazából a GPS-e miatt írok, ami pontosnak és gyorsan tűnik, viszont Sports Tracker használatakor 1-2 órás bringázás alatt nagyon sokszor eldobja a jelet. Tapasztalt már ilyet valaki? Hiába állítom bármire a helymeghatározást, a helyzet nem javul.

(#423) IO.sys válasza colonell (#421) üzenetére


IO.sys
őstag

Nem kell a Huaweinek mailt küldeni, nem fognak válaszolni.

Jártam már úgy, hogy bootloopba került a telefon, ha kitöröltem a boot soundot. Érdemes asztali gépen hangszerkesztővel csinálni egy üres (<1mp-s) bootSound.ogg fájlt és bemásolni az eredeti helyére. A fájlt tartalmazó mappa piszkálásához Root explorer kell, az remountolja írhatóra.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#424) colonell válasza IO.sys (#423) üzenetére


colonell
senior tag

Nos nekem úgy van ahogy írtam,mindegyiknél így tettem,soha nem talàlkoztam még ilyen brickeléssel. Tcommander-t sokkal könnyebb használni mint a Root explorert :P

(#425) IO.sys válasza colonell (#424) üzenetére


IO.sys
őstag

Igazából a kérdezőnek címeztem, nehogy véletlenül pont most fedezze fel, mi az a brick. :D

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#426) xigris


xigris
őstag

Sziasztok Mitől lehet hogy a teló mikrofonja nagyon halk alig lehet hallani amot mond párom?

(#427) Jabby


Jabby
őstag

Rootolás milyen OS PC-vel biztonságos? XP, vagy Win7?

(#428) IO.sys válasza Jabby (#427) üzenetére


IO.sys
őstag

Win7, mert ha flashelés közben elszáll az XP, amit nem olyan nehéz elképzelni, akkor a telefon is elszáll vele. De épp az OS elszállás miatt a rootolás sehogy sem biztonságos. Ha nagy érvágás lenne, ha a telefont elveszítenéd, inkább ne csináld.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#429) Jabby válasza IO.sys (#428) üzenetére


Jabby
őstag

Köszi a választ!

Rajtad kívül más is próbálkozott a rootolással?
Nem sok visszajelzést olvastam erről a topickban.

(#430) IO.sys válasza Jabby (#429) üzenetére


IO.sys
őstag

Jah: #383
Rajta kívül is megcsinálta még valaki, de ha nem gond, nem keresem meg. :)

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#431) colonell válasza IO.sys (#430) üzenetére


colonell
senior tag

Asszem én x)

(#432) debian7 válasza colonell (#421) üzenetére


debian7
csendes tag

Köszi!
Már csak egy teljeskörű leírás kell a teló rootolásáról...

(#433) IO.sys válasza debian7 (#432) üzenetére


IO.sys
őstag

Bakker azért illene kicsit beleolvasni a fórumba, ha már beleírsz. A héten te vagy a 3. akinek külön le kell írni. #381-es hsz.

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#434) xigris


xigris
őstag

Én örülök hogy még nem rootoltam mert vihetem vissza gariba a mikrofon miatt :(((

(#435) Dyrg válasza xigris (#434) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Azért előtte kapcsold ki a mikrofon zajszűrését, lehet az nem megy jól. Egy próbát megér.
Beállítások-összes/Alkalmazásoknál: hívás/zajcsökkentésnél pipa ki

Megvenni és megszerelni...

(#436) colonell válasza Dyrg (#435) üzenetére


colonell
senior tag

Egyik ismerősömnek is ugyanez volt a hibája végigpróbált mindent, de szervíz lett a vége. Azért ha hardveresen el... valami nem fogják nézni, hogy ki volt a rootolva ha törlöd a root-ot, pláne nem egy microfonnál egy procinál mondjuk annál inkább.

[ Szerkesztve ]

(#437) xigris válasza Dyrg (#435) üzenetére


xigris
őstag

:C :C :C :C Király vagy megoldotta

(#438) Piri70


Piri70
újonc

Sziasztok!

Egy hete használom a telefont és teljesen elégedett vagyok.
Egy rootolt Y200-as upgrade-je lett a telefon, kicsit kényszerből, mivel összetörtem, és nem volt előre kiszemelt másik telefon.
Sok pénzt nem akartam rászánni - bár nem tetszett külsőre - ezt választottam. Amúgy nem is olyan ronda, mint képek alapján gondoltam. :-)

Viszonylag sok alkalmazást használok, játékokat nem, így teljesen elég a telefon kapacitása, főleg, hogy igyekszem a programokat SD-re tenni, bár meg kell vallani, az általam telepített programok felét nem teszi át SD-re.

Féltem kicsit a kijelző felbontásától a számadatok alapján, de akinek ez a kijelző minőség nem felel meg egy 4,5 colos telefonon, azt nem igazán értem.

Összességében örülök, hogy nem ezt választottam.

(#439) ojto válasza Piri70 (#438) üzenetére


ojto
újonc

Sziasztok,

Csatlakoznék az előttem szólóhoz.
Én is Y200 ról váltottam és teljesen meg vagyok elégedve azért amit a pénzemért kaptam.
A valóságban tényleg szebb mint a képeken.
Egyedül az OTG funkciót hiányolom.(pedig régi Symbian-os Nokiám is tudja)

(#440) Piri70 válasza Piri70 (#438) üzenetére


Piri70
újonc

Kettővel ezelőtti hozzászólásom utolsó mondata helyesen: örülök, hogy nem választottam másik, drágább telefont.

(#441) Auratech


Auratech
őstag

Két hónapja használom és semmi rosszat nem tudok felróni neki. Megbízható, elég gyors és a beépített "söprű" és telefon kezelőnek köszönhetően hosszútávon sem lassul, laggol. Teszi a dolgát. Jó vétel.
Ráadásul találtam rá olyan appot, ami a telót valódi audió feketedobozzá teszi. 60 perc felvett hangot a memóriában tart és kérésre elment. A telefonhívásokat is. Ha valami lényeges hangzik el, egy órán belül katt és visszahallgathatom. Hihetetlen hasznos a "Nem is azt mondtam, Azt nem mondtam. Nem úgy mondtam. Azt beszéltük meg, hogy. Megígérted." jellegű vitás helyzetek tisztázásakor. Segít nagyon pontosan emlékezni.
Egész nap ment és elfogadható mértékben szívta az akkut. kb 30%/8 óra.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#442) Degeczi válasza Auratech (#441) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Apropó, telefonhívások: milyen rögzítőprogram vált be?
(ami nem mikrofonnal venné föl a hívott hangját, hanem jó minőségben, magát a beszélgetés-adatfolyamot)

(#443) Auratech válasza Degeczi (#442) üzenetére


Auratech
őstag

Balckbox. Nem csak a telefonhívásokat veszi fel, hanem minden hangeseményt. Ramban tartja az utolsó 60 perc hangemlékeit és tetszés szerint menti el, ha a mentésre kettintasz. Nem egy hifi de használható.
A telefon beállításaiban engedélyezni kell a háttérben aktiv működest, ilyenkor a multitask listából is előhívható az app. Rootolni sem kell. ios alatt ez a funkció csak jb után lenne lehetséges.
Telefonhívás csak egy volt a meghallgatott órában. A hívó halkabb volt de nem lehetett mikrofonal felvett, mert a headsetet használtam.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#444) B Ádám x


B Ádám x
csendes tag

iGO Primo Turkey 9.6.29.468978 legfrissebb kiadása.

Tartalmazza a legújabb HERE(NQ) Magyarország térképet.

Ezt a verzió 854x480-as felbontású telefonhoz optimalizáltam így csak azon fut el.

Tesztelve: Huawei Ascend Y550

http://data.hu/get/8463287/iGO.part1.rar
http://data.hu/get/8463297/iGO.part2.rar

(#445) kicsizee


kicsizee
aktív tag

hali, valaki gyorsan össze tudná folglalni (persze aki használ ilyen telót) az előnyeit és hátrányait? először ez a teló volt kinézve, de aztán vettem egy g620s-t. de az y300-asomat is le akarom cserélni, és ez lehet az utódja. a g620s- jól össze van rakva, ez egy kicsit gyengébb rom-ba, de eléggé egyformák a specifikációk. ezért kéne egy kis rá- vagy éppen lebeszélés. köszi

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#446) Viktor0610 válasza kicsizee (#445) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A G620s tesztjét elolvasva én amellett döntenék.
Szebb kijelző (erős játékok kivételével elég a hardver), jobb felbontású kamera, több belső tárhely. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#447) kicsizee válasza Viktor0610 (#446) üzenetére


kicsizee
aktív tag

olyanom már van egy. most egy második telót akarok (merthát a huawei nem gyárt dualsimest , max a honor 3c). az y300-at akarom lecserélni még, valahogy megfogott a huawei márka. de nem akarok két g620s-t. kicsit nagy számomra, kis ember vagyok :D

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#448) Degeczi válasza kicsizee (#445) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Amit eddig nem olvastam az Y550 hátrányaként, az a mindössze kétpontos érintésérzékelő: egyrészt ha játszol, lehet olyan, ami többet igényelne, másrészt érezhetően kevésbé precíz, mint egy jobbfajta, 5 vagy 10 pontos kijelző
(a gyakorlatban azért nem vészes, használható, de ettől még tény)

(#449) kicsizee válasza Degeczi (#448) üzenetére


kicsizee
aktív tag

köszi ez egy elég erős döntő (ellen)érv. a g620s az 10 pontos, lehet fura lesz mellette

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#450) Degeczi válasza kicsizee (#449) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, észlelhető: én is egy tízpontos telefon mellett használva vettem észre, h picit kevésbé precizen érzékel, fölraktam egy érintéstesztelőt - és bizony két ujj a max...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.