Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-23 06:35:38

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) jacis


jacis
nagyúr

Olyan mint egy olcsó Samsung első ránézésre :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

qHD-vel és 8GB belső tárhellyel álomtelefon lehetne a középkategóriában...nem hiszem, hogy ez sokat nyomna az árán.

Egyszer valamelyik gyártó csak összehozza. :U

B.Cs.

(#3) danee91 válasza bollokcs80 (#2) üzenetére


danee91
senior tag

[Huawei G620s]

Erre gondolsz? :DD (amazon.fr maga a forgalmazó, szóval kétségbevonhatatlan ajánlat)

[spec]

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#4) Csapoati válasza bollokcs80 (#2) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Pontosan, igazad van. Nem is ertem, hogy a kijelzo miert erdemel tiszteletet, mikor evek oda WVGA van az also-kozepkategoriaban, de a kepatlo meg no, tehat a ppi ertek egyre rosszabb. A szukos tarhely meg tonkreteszi a jo SoC altal lehetove tett appok alkalmazasat. :( Inkabb legyen 45-50e es qHD + 8 GB.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#5) szupermacs


szupermacs
veterán

Nekem külsőre tetszik. A felbontással se lenne bajom. Az viszont zavar, hogy nincs az érintőgomboknak háttérvilágítása és az esztétikáján is ront a nagy fekete kávába keretezett kikapcsolt szürke kijelző. Viszont a forma nagyon klassz lett. Én ezzel a 4 gigás belső tárhellyel is elfogadnám.

[ Szerkesztve ]

(#6) moleculez


moleculez
veterán

Jajj de csúnyácska....pedig nagyon jó teló lehetne.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#7) ollie


ollie
MODERÁTOR

Kérdés, hogy megkapja-e a lollipopot, mert ugye ott lesz csak értelme a 64 bitnek.

***

(#8) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Számomra az egyedüli jó dolog a telóban, a 64bites soc. A többi elhanyagolható.

(#9) rodrigez


rodrigez
senior tag

Mostanában ez lesz a divat? Egész jó hw-hez társítani egy 5 éves HTC Desire-ben látott felbontású kijelzőt, nagyobb képátlóval. Én is egyetértek azokkal, akik szerint nem szabadulna el a készülék ára egy legalább qHD-s kijelzőtől. Amúgy meg azok a fotók szerintem nem közepes minőségűek, hanem egyenesen borzasztóak. Lehet ilyen-olyan a dinamika, ha a képet rendes méretében megnézem és fű helyett csak zöld maszatot látok...

(#10) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Lesz Telenornál vajon?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#11) dreamdancer válasza ollie (#7) üzenetére


dreamdancer
őstag

Nagyon jogos a kérdés, rákérdezhetett volna a MA! a gyártónál. Mert Lollipop nélkül a 64 bites proci szimpla parasztvakítás.

(Amúgy nagyon korrekt cucc... lenne, de a 4 GB tárhellyel kábé meg is ölték.)

Nem a lényeg a fontos.

(#12) rodrigez válasza SkyLine3000 (#8) üzenetére


rodrigez
senior tag

Most ezen agyalok, hogy ezzel a fasza kis 410-es SoC-al csinált már valaki egy jó telót? :) Az utóbbi hetekben csak ezek a borzalmas felbontású készülékek jönnek 4.5"-on. :)

[ Szerkesztve ]

(#13) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Ez a 64 bit hoz valamilyen tényleghes teljesítménybeli növekedést? Csak mert a bentymárkokban ennek nem sok nyomát látom...

(#14) danee91 válasza dreamdancer (#11) üzenetére


danee91
senior tag

Abból a szempontból igen, azonban mégis minimálisan erősebb a Snapdragon 400-nál, akkor meg mértne mehetne ez bele? Az MSM8926-osok is hasonló áron vannak minimum.

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#15) Csapoati válasza danee91 (#3) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Na ez nagyon fain, foleg ennyiert. Csak ne lenne ilyen nagy...

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#16) wozzy


wozzy
tag

az a káva... :C

(#17) eszgabor


eszgabor
aktív tag

Ezzel a mondattal valami nem stimmel: "Az Y550 az említett rendszerchip négymagos, 1,2 gigaherzes változatát kapta meg (MSM8916) az Adreno 306-os IGP-vel és 1 gigabájt RAM-mal egyetemben, ami komoly előrelépést jelent az Y550 kétmagos megoldásához képest."

Amugy szerintem az 1GB ram sem kielegito manapsag mar. Legalabb 1.5GB kellene.

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#18) danee91 válasza Csapoati (#15) üzenetére


danee91
senior tag

Valóban, én a Huawei G630-at nyúzom Snapdragon 200-al, és azzal is vmi kitűnő, hát akkor ez a G620s Snapdragon 410-el meg főleg, úgy, hogy a spec maradt, vagy minimum 3 ponton javult..

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#19) csabika16 válasza Bad Pritt (#10) üzenetére


csabika16
csendes tag

kapható,kártyásan 35-ért,hozzá képest a Y530 31 ezer ft-ért drága.

[ Szerkesztve ]

(#20) Fitzgerald válasza rodrigez (#12) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nem láttam még ilyet. Idei Moto G is ugyanazt a Snapdragon-t kapta, mint a tavalyi.

[ Szerkesztve ]

(#21) tjb007 válasza rodrigez (#12) üzenetére


tjb007
nagyúr

Lenovo Vibe Z2, Lenovo S90, Samsung Galaxy A3, Samsung Galaxy A5 stb.

[ Szerkesztve ]

(#22) bollokcs80 válasza danee91 (#3) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Mindjárt más....ha lenne itthon, picit az Ace4 alá beárazva....hmm. :))

B.Cs.

(#23) ESP23


ESP23
senior tag

2014 végére sikerült elérni, hogy a gyártók egy elfogadható készülékeket készítsenek ebben a kategóriába, és ne valami 512MB RAM-mal szerelt hulladékot.
És akkor most mivel rontsák el ezt az egészet, a kevés belsőtárhellyel.
Az rendben van hogy bővíthető, de ezzel az alkalmazások nem sokra mennek. :(

[ Szerkesztve ]

(#24) csabika16 válasza ESP23 (#23) üzenetére


csabika16
csendes tag

arra is képesek hogy 512 mega ramos telóba rakják a 8 giga tárhelyet.

(#25) Bone123 válasza eszgabor (#17) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Köszi, javítottam Y530-ra! Azért ne legyünk telhetetlenek, 30-40e forintos kategóriában még mindig nagyon gyakran találkozni 512 megabájt memóriával.

(#26) ESP23 válasza csabika16 (#24) üzenetére


ESP23
senior tag

Azért kellett volna ebbe 16 GB-ot rakni.

(#27) danee91 válasza bollokcs80 (#22) üzenetére


danee91
senior tag

A t-mobile mar arulja, legkisebb elofizus csomaggal 38e a g620 valamint vodánál 49 ezer ugyanigy a huawei g7 (5,5" 720p 16gb+2gb 3000 akksi 13+5 megapixel).

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#28) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Szerintem a 8GB lett volna reális egy ilyen olcsó cuccba.

(#29) robospammer


robospammer
csendes tag

vajon az értesítő LED kifejezés mit takar ennél a telónál? Csak töltésjelző vagy minden bejövő cuccnál villog?

(#30) mbalint987


mbalint987
aktív tag

A Telekomnál a G620S ~50 ezer forint, én most azon gondolkozok. Azt is ez a SOC hajtja. Arról készül majd teszt?

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#31) D,Roli


D,Roli
újonc

Asszonykámnak mára megérkezik a telefon,kíváncsian várom :))

»» ĻG G2

(#32) xmaas


xmaas
őstag

Hat ez ronda mint a bun nem estem hanyat tole , amugy vicces latni hogy sokaknak mennyire nagy pozitvum a 64 bites chip habar meg zero haszna kb az egesznek plane ilyen kiszerelesben

(#33) laca7909af


laca7909af
tag

Tisztelt fórumtársak !
Én 2 napja használom a telót (Telekom-os) és meg vagyok vele elégedve.
Sokféle telefon megfordul a kezeim között, de ez a telefon ezzel a hardverrel ilyen áron nagyon jó kis cucc.

A tárhelyen sokan problémáznak, viszont :
Ha raktok bele SD-kártyát, akkor az kiválasztható alapértelmezett tárhelynek !!! :C
Szóval tárhely probléma megoldva :K
Egyébként már az Y300-asomon is be lehetett állítani, hogy külső SD-re telepíthessem az alkalmazásokat :U
Nekem 16 gigás microSD-n van már egy rakás játék (MC3, Asphalt 8, Real Racing, GT2 stb.)

valaki kérdezte, milyen a LED ?
nos: mindent jelez :))
elmulasztott események (zöld - amit eddig láttam) + töltést is (piros, narancs, zöld)

Rendszer folyamatos, kellemesen optimalizált.
Nekem első feltöltés után közel 6 óra kijelzőidő jött össze, folyamatos 3G internetkapcsolattal.

Ha van kérdés, amint időm engedi, szívesen válaszolok :)

#32: ez a 40 ezres árkategória nem az, amitől hanyatt kell esni, azért kezeljük helyén a dolgokat !! ez csak szimplán egy jó ár-érték arányú készülék...

[ Szerkesztve ]

(#34) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

1GB RAM? Erről ennyit.

(#35) nemlehet


nemlehet
őstag

Már nem azért, de itt nem telhetetlen egy kicsit mindenki?
Egy ilyen telefonon nem gamerkedni fognak az emberek, tehát nem szempont a 1,5 gigás játékok tárolása (mellesleg még ilyenből is ráfér 2). 4 GB ROM-ra meg simán ráfér vagy 100 program. Nem hiszem, hogy ennyit használ valaki párhuzamosan. A média meg mehet SD kártyára.
1 GB ram nem elég. Attól függ mire nem. Ha nem játszol és váltogatsz közben az appok között akkor még a böngésző újratöltés is ritka ennyi RAM-al, de pl a navi+zene is simán működik. Akinek meg ennél nagyobb igénye van az ne alsókategóriás készülékben gondolkodjon.
Valahol meg kell vágni a készüléket egyrészt a termékpozícionálás miatt, másrészt a költségek miatt. Szerintem bőven elfogadható ebben az árkategóriában a 4GB ROM és 1 GB RAM.

A kijelzőben viszont egyetértek WVGA elég szégyenletes így 2014 végén nem csak e-péniszből, hanem azért ekkora képátlón már nagyon csúnya a kép ilyen felbontással.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#36) DJGABI


DJGABI
addikt

Korrekt, részletes teszt.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#37) robospammer válasza laca7909af (#33) üzenetére


robospammer
csendes tag

kedves Laca, köszönöm a választ!
Gondolkodom egy Y550 beszerzésén, telenor vállalati árlistában 18000 Forintért nekem jó ajánlatnak tűnik.
(flottás az előfizetésem, ezért érdekes a vállalati árlista; ez 2XS kategória ára)
Neked milyen a készülékház: recseg? Egy Y330-nál már tapasztaltam ilyet, de a bolti kirakott telefon teljesen egyben volt. Talán attól függ épp milyen kedve volt a fröccsöntőnek.
Még egy kérdés: a menü gomb átállítható arra, hogy a futó appok listáját ne hosszú nyomásra, hanem érintésre hozza elő?

(#38) laca7909af válasza nemlehet (#35) üzenetére


laca7909af
tag

+1
Annyi tárhelyed van amekkora SD-t beleraksz. Erről írtam is. Úgyhogy a tárhely nem probléma.

#36
A teszt szerintem is jó és részletes. Gratula Bone !
:R

#37: a futó appok csak hosszú nyomással jelenhetnek meg

[ Szerkesztve ]

(#39) nightshadow


nightshadow
veterán

A cneten meg eléggé lehúzták ezt a telót: A budget phone that disappoints in almost every way [link]

(#40) csabika16 válasza laca7909af (#33) üzenetére


csabika16
csendes tag

na ez a hozzászólásod eléggé felkeltette érdeklődésemet,egy Ace 4-et néztem eddig ,de az ugye drágább (a telenornál 8 ezer ft-os a különbség)amit a tárhelyről írtál hogy alapból lehet sd-re menteni,az elég meggyőző.

akkor a belső memóriát hagyhatom érintetlenül akár?

[ Szerkesztve ]

(#41) laca7909af válasza csabika16 (#40) üzenetére


laca7909af
tag

persze, én is beraktam a microSD-t és arra létrehozta az android a könyvtárakat, ami kell és azóta oda megy minden (obb + data a progiknak, meg mp3, videók, fényképek stb)
én is nézegettem az ace4-et, de abból szinte minden szenzort kihagytak :B

#34: 40 ezerért ne várj többet 1 giga RAM-nál :U egyébként a szabad ram belakva is bőven 450 MB felett van

#42: +1

[ Szerkesztve ]

(#42) Csapoati válasza Sebhelyes (#34) üzenetére


Csapoati
nagyúr

40 ezerert? Dobj ra meg egyszer ennyit es kapsz 2 gigas droidot (kinai rendelosdi most nem er az itthoni garancia miatt). Mar az is jo, hogy nem 512 megas, mint a multkori Alcatel.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#43) draco31


draco31
veterán

Nálam nyerő!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#44) mcs


mcs
veterán

Én úgy egyáltalán nem értem, miért kell ekkora ügyet csinálni a ram mennyiségéből. Még 512 mega is elég az alapvető felhasználási célokra, nem hogy az 1 giga. :U
Aki kevesebb ramnál nem tudja megállni, hogy mindenféle appot egymás hegyére hátára telepítsen, magára vessen. Vodafone Smart 4 Minin vígan böngészek az ASOP böngészővel, és a telefonálás is kifogástalan volt eddig, aminek úgyszintén be tud kavarni a ram. Facebookból sem a gyári szutyok appot kell használni, hanem böngészőbe beírkálni vagy elmenteni az ,,m.facebook.com" címet, ami ugyanúgy jól használható, ellenben sokkal kevesebb ramot is emészt fel.

(#45) Csapoati válasza mcs (#44) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Egy gond van, a bongeszos FB nem ertesit. Az 512 RAM meg csak a modositatlan Androidhoz eleg, ahhoz is csak alig. A Moto G is epp csak kijon 512-bol hideginditas utan (marmint annyi foglalt, nyilvan 1 giga a RAM).

laca7909af: Na ez viszont jo hir, hogy mehetnek egybol SD-re az appok.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#46) meszarosmate


meszarosmate
újonc

Én a G620S-t vettem a T-nél 50 ezerért + adtak hozzá egy bluetooth-os hangszórót is. Teljesen megvagyok vele elégedve és NFC is van benne.

[ Szerkesztve ]

(#47) pengwin


pengwin
addikt

És mégis mennyibe kerül?
Mert vagy én vagyok vak, vagy kimaradt a cikkből az ára.

Az AOSP böngészőt meg már nem kéne semmin sem rajtahagyni, tekintve, hogy már jó ideje nem kap frissítéseket és óriási biztonsági rést jelent.

(#49) Csapoati
köszi, hsz a valósághoz igazítva! :B

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#48) helixP


helixP
nagyúr

Összeszelelési minőség? :) Lobelt Ledfold? Blájen? :DDD

Sebhelyes: Ez a kommented? Erről ennyit

[ Szerkesztve ]

(#49) Csapoati válasza pengwin (#47) üzenetére


Csapoati
nagyúr

"Negyvenezer forintért kártyafüggetlen, 64 bites rendszerchippel és 4G modemmel felszerelt készüléket eddig nem lehetett vásárolni, a hasonló hardveres tudású riválisok egyszerűen drágábbak."

helixP: Es ha szelgepek nyomjak ra a hatlapot? Akkor tenyleg osszeszeleles. :DDD

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#50) vicze válasza tjb007 (#21) üzenetére


vicze
félisten

A teljesség kedvéért. :P (A névtelen kínaiakat kihagytam, abból is van pár.)
Alcatel OneTouch Pop 2, TCL P520L
HTC Desire 510, HTC Desire 820q
Huawei G621, Huawei Ascend G7, Huawei Ascend G620S, Huawei Honor Play 4
Lenovo A805e,
LG F60
Samsung Galaxy Mega 2 SM-G7508Q, Samsung Galaxy Ace Style LTE, Samsung Galaxy Core Max
Vivo Y13L, Vivo Y27
ZTE Q802D, ZTE V5 Max, ZTE V5S

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.