Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MittuDomain_

    őstag

    Sziasztok!

    Most nagy dilemma előtt állok, ezért a segítségeteket szeretném kérni.
    Most lett aktuális a munkahelyemen a készülék csere, és ugyan nem vagyok jogosult One S kategóriájú cuccra, de 20.390,- HUF ráfizetésért lehetne ilyen telcsim.
    Az a nagy dilemmám, a T-nél lévő készülékek S3 vagy S4 belűek, tudtok ebben segíteni? Mert ha S3, lehet inkább maradok az ingyenes Xperia P-nél, bár a One S piszkosul tetszik. (Mondjuk fém házas a P is, csak annál szinte a Grand X is erősebb.)

    Ha S3, nyugodtabban maradok a Sony-nál, ha S4, megy majd a fejvakarás. :)

    Köszi előre is!

    /Meg ott a damoklészi kard, hogy ha elküldenek – jelenleg is elbocsátási hullám van nálunk is – bukom a befizetett 20ast is a céges kártyával ill. készülékkel együtt./

    Si tacuisses, philosophus mansisses.

  • MittuDomain_

    őstag

    válasz Sátán44 #2913 üzenetére

    És ettől függetlenül egy S3-as verzió megérhet ennyi felárat?

    Si tacuisses, philosophus mansisses.

  • MittuDomain_

    őstag

    Sziasztok!

    Bocs az in medias res kezdésért, de nem akarok kisregényt írni nektek.

    Sajnos azt hallom a fórumokon, hogy a szolgáltatói verziók (esetemben a T a kérdés) ebből a modellből csak és kizárólag az S3 CPU verziósat forgalmazzák.

    Ma voltam a T-nél és azt mondták, még mindig az első szállítmány van csak készleten. Ilyen áru készülék marha lassan fogy ki ha bejön egy szállítmány.
    A kezdeti példányok pedig "elvileg" S4esek voltak, nem? Csak aztán az ellátása gondok miatt került a régiánkba S3-mal szerelt dömping. Hogy van most ez akkor a valóságban?

    Céges csomagban lenne, és vagy ezt választom vagy a Sony Xperia P-t, de hiába jó az a telefon, ha nem tetszik... :S

    Viszont nem egy kategória, erre rá kell még fizetnem 21et, és egy S4-ért szívesen meg is tenném.
    Marha rendesek voltak a T boltban, az ügyintéző srác mindent megtett, hogy legalább a demo darabról kiderüljön az igazság, de sajnos nem volt beállítva a playhez acc, meg sok helyen korlátozva volt a dolog, nem jöttünk rá, hogy lehet helyben kideríteni.

    Hétfőn du. 5 körül küldte a főnököm a tel listát, mára már választanom kellett volna, holnap reggelig kaptam haladékot.

    Ha nekem "csak" 21be kerül a tella, a többit fizeti a cég, érdemes szerintetek rááldozni ennyit? Akár S3 esetén is?

    Thx előre is

    Si tacuisses, philosophus mansisses.

  • MittuDomain_

    őstag

    válasz G.Lucas #2942 üzenetére

    és (#2941) szoja

    Köszi a válaszokat.

    Először is szoja, sajnos ez úgy megy, hogy leadom a rendelést, a futárt kihozza a céghez a pakkot vagy 40-50 telcsivel és csörög az illetékes kolléga, hogy ugorj fel érte. One S-ért fizettél? Nesze. Nem érdekli senkit, hogy kifejezetten S4-es One S-t akartam.

    Egyszerűn csak használni akarnám, de ez egy brutál mód nyúzott céges telcsi lesz/lenne. (Mikor a pörgés tetőfokán van, alsó hangon 2 (gyakran 3-4 sajnos) óra beszélgetés/nap, 40-50 mail + a privátok, 30-40-50 perc net aktív 3g-n. Azaz egy átlag 8 órás munkanapon min. 3 órát aktív a képernyő.) A mobilnet kapacitással bírja, wifire ritkán lépnék.

    Ja és még rádió/zene ahogy kedven van. Erre nem mindig kattanok rá, de ha igen, az napi 1 óra átlagban.

    Ami leginkább kiborít a jelenlegin, hogy ha nagy ritkán kell a gps és a telefont használom, 1-1,5 óra alatt csutkára szívja az akksit. Viszont tényleg csak ritkán kell, azaz nekem bőven elég a mobilnetes turn-by-turn g maps, szeretem is, pontos.

    Az MHL funkcióját gyakran kihasználnám, az itthoni nem okos, csak lapos tévét kötném rá ha nagy képernyőn szeretnék filmezni/netezni, csak nem tudom az MHL-kábelen nafta is van vagy az akksi hal be, ha mondjuk 2 óráig ezt használom.
    Az is a bajom ezzel, hogy elég körülményes (lehetetlen?) az 1 db port miatt, hogy ki is kössem kijelzőre és bill is menjen rá.
    Nekem kicsit fájó az NFC hiánya, mert 2-3 évig ezt kell nyüstölni, és addigra már annyira általános lehet, hogy szívás lesz a hiánya.

    Amiben jobbnak érzem a számomra konkurens Xperia P-t, hogy rendes fülest adnak hozzá, van dedikált kameragomb, a kijelző 4"ban tud azonos felbontást (nem a ppi-re gerjedek, csak nem szeretném a méret miatt kiejteni a kezemből), nem pentile (nincs e-inkes olvasóm, viszont gyakran olvasok pdf alapú könyveket melóba menet közben, rádióval a fülemben; ennél számíthat az RGB mátrix), és elvileg vmi extra fényes és kontrasztos tft. Egymás mellé tettem őket, a kijelző tényleg jobb ott - pedig nem hittem volna, hogy valaha leírok olyasmit, egy mezei nem ips lcd jobb egy AMOLEDnél. (Viszont vhogy úgy van megcsinálva a ház, hogy méretre mégsem sokkal nagyobb szerencsére a HTC.)
    A P alakja elég sarkos, a hangszóró oldalt van. Nem igazán tudod ezért úgy letenni hogy ne halld, ha csörög.
    Van külön microHDMI, azaz biztosan tudok az USBre kötni billt, míg a hdmi a kijelzőé, vagy ha az nem kell, az usb-n tuti tölt.
    Ja és van benne NFC is.
    Mind2 fém házas, mindben fix a 16 giga tárhely, mind2 1 giga rammal jön...

    Azt hiszem, a Wifi Direct is csak az S4 privilégiuma.

    Őszintén szólva nem az a kérdés, mit akarok. One S-t akarok. Mert a P bár nagyon high-end ezzel a kocka formájával meg van mellette bőven racionális érvem is, lásd fent (a fő persze, hogy nem kell érte fizetnem), de a HTC a szerelem első látásra volt a számomra. Csak nyugodtabban pengetném ki az S4ért azt a 20ast, amennyibe nekem fájna.

    Si tacuisses, philosophus mansisses.

  • MittuDomain_

    őstag

    válasz exelsior1 #2945 üzenetére

    Uhh, azt nem tudtam hogy az S3-as SOC mellé tokozott GPU is gyengébb. :S
    Mit jelent ez a gyengébb a gyakorlatban?

    Si tacuisses, philosophus mansisses.

  • MittuDomain_

    őstag

    Sziasztok!

    Most hívtak vissza a T-től (én is az ominózus S3/S4 dolog miatt kerestem őket), és azt mondták Z525e van a dobozán. Erre még a google se tud mit mondani. Vagy én értettem félre és z520e (hallelujah), vagy akkor nem értem a dolgot. Mindegy is, megrendeltem, jövő héten talán megjön, és leírom mit kaptam. :)

    Si tacuisses, philosophus mansisses.

  • MittuDomain_

    őstag

    Sziasztok!

    Talán emlékeztek rá, kb. 7-10 napja érdeklődtem, érdemes-e beruházni egy ilyen készülékbe, és most itt van előttem, épp kezdek rá beköltözni.
    Mivel céges teló, T-s, S3 (z620e) verzió, fekete.
    Lenne pár furcsaság (?), amiben a véleményt, megerősítést kérnék.

    Szinte csutkára merülve jött a telefon, de akkor is piszok lassan tölt, cserébe tök meleg az egész cumó. Normális ez? /Mondjuk folyton nyomkodtam, piszkáltam töltés alatt. Lehet ha csak töltöm majd, ez nem jön elő./ A füles pedig, zsír új, most 15 perce kivéve a zacsiból, recseg. A jobb fele hol szól, hol nem, és ahogy forgattam benne a jack-et (azt hittem, nem nyomtam be eléggé) megszakadt a lejátszás.
    Fülest gariztatni mindig problémás... Nekimenjek a T-nek?

    A 25 giga ajándék dropboxot miért nem látom, ha belépek?

    Van értelme megromolnom máris, vagy érdemes várni a gyári 4.1-re? (2.3ról költözöm, így is nagy váltás.) Meg ha igaz talán megjön januárban. (Sajnos én is ismerem ezek a malmokat, lassan őrölnek...)

    Hol érdemes, érdemes-e egyáltalán tokot venni hozzá (e-bayen 300 HUFnyi USD az alap műanyag free shippinggel), és ami még inkább foglalkoztat, hol lehet olcsón garantáltan jó MHL-adaptert szerezni hozzá?
    Ilyesmiket meg ezeket találni, nem tudom mi az általános vélemény. Van olyan is, ami direktbe az USB-ből csinál HDMI-t, de akkor nem kap töltést a telefont, ha jól tudom. Jól tudom? :))

    Vigyázzatok, tuti lesznek még kérdéseim! ;]

    Köszi előre is a segítséget. :)

    Si tacuisses, philosophus mansisses.

  • MittuDomain_

    őstag

    Nem értem ezt a T-s készülékek frissülnek dolgot.
    Pont ma egy hete jött meg a T-től a HŐS-öm, S3 verzió, a lehető leggyáribb állapotban van, de nem talál frissítést.

    Si tacuisses, philosophus mansisses.

  • MittuDomain_

    őstag

    Ezeket a fentitől függetlenül kérdem, előre elnézést kérve, hogy tele lesz amatőr kérdésekkel is. Egy hete van nálam, de alig volt időm foglalkozni vele. (Még a céges névjegyeket sem töltöttem be. :P )

    Lehet valamit csinálni ezzel a virtuális menü gombbal, hogy olyan appoknál ahol nem kell, ne jelenjen meg? A gyári alkalmazásoknál tök jól meg van oldva, de piszok idegesítő, hogy egy Opera mini next, Maxthon, Antutu, bármely játék vagy külső app esetén értelmetlenül elvesztek ca 80*540 pixelt. Azt pl. teljesen jó megoldásnak tartanám, ha az alkalmazásváltó röviden érintve a menü, hosszan a váltás feladatát látná el, de nem találtam erre való beállítást. Azért is várom a 4.0.4-et, mert ha jól tudom, azzal együtt jön a 4.1 Sense, ahol már konfigurálható lesz talán.

    A gyári böngészőnél mi a csodát kell csinálnom hogy a felső statusbar-t lássam? Oldal betöltése után felúszik, aztán zavaró hogy pittyeg, ha esemény van, én meg tenyerelhetek a házikóra hogy megtudjam, mi a fene van.
    A némítás funkcióra van gyorsabban elérhető mód ennél a tálca  beállítások  hangok  hang profil dolognál?

    Miért akarja a telefon minden áron elsődlegesnek tekinteni a céges levelezést, mikor én a gmailt állítottam be annak? Mit tudok ezzel csinálni?
    Miért van az, hogy beállítva kezdőképernyőre az események mutatását az exchange leveleket szépen egyesével megjeleníti, a gmailt meg ömlesztve akkor is, ha simán elférne?

    Si tacuisses, philosophus mansisses.

  • MittuDomain_

    őstag

    válasz istnag #3374 üzenetére

    És (#3373) ulmikukac:

    Köszi a válaszokat.
    Pont ezt akartam tőled kérdezni ulmikukac, milyen droid ill. sense verzió van a tiéden, ugyanis nálam ilyen funkció sajnos nincs.
    Rossz hír, hogy ezek szerint meg kell várnom a 4.0.4et és a 4.1 Sense-t.

    Az e-mail beállítással újra próbálkozom, a problémámat pedig illusztrálom ha megint létrejön.

    Esetleg a némításra tudtok gyorsabb módot ennél a 4 lépésnél?
    Eskü ez hiányzik legjobban a 2.3ból...

    Si tacuisses, philosophus mansisses.

  • MittuDomain_

    őstag

    Sziasztok!

    Most az ünnepek miatt lemaradtam a topic olvasásával, és meglepődtem, mennyi új hsz van. És sajnos nincs sok kedvem mindet átnyálazni, bocsi. :P
    Tudtok abban segíteni, mi a tökömért nincs még 4.0.4 sem erre a kib. egy hónapos, S3 procis, magyar T-től vásárolt gépre? Esetleg a T-vel álljak neki kiabálni miatta?

    Vagy van vmi prog ahol fel lehet tenni a függő telókra is a friss szoftot buzerálás nélkül next-next-finish jelleggel? (Azt hittem a HTC Sync Manager erre is jó, de a l**aszt... :((( Természetesen root, szoft csere... nélkül, teljesen tisztán kéne. Céges tel, egy hónap után még véletlenül sem piszkálnék bele.)

    A másik problémám, hogy nem hagy letölteni offline térképet tárhely problémára hivatkozva. (10+ GiB szabad)
    Más is belefutott ebbe?

    Si tacuisses, philosophus mansisses.

  • MittuDomain_

    őstag

    válasz CyberSoma #3641 üzenetére

    Én most dühömben nekiálltam és az erre az oldalra beágyazott linket töltögetem éppen, ha minden igaz ez már JB lesz. Elvileg jó a HTC_032 CIDhez. Elrontani remélem nem lehet. Még sosem csináltam ugyanis ilyet. :)

    Mi a menete egyáltalán? Bemásolni a ZIP-et vhová, gondolom, de aztán?

    Ezt a mindent újra be kell állítani dolgot nem igazán értem, mert ha OTA lenne, akkor a beállítasok is megmaradnának, nem? Így akkor miért nem képes rá?

    Si tacuisses, philosophus mansisses.

  • MittuDomain_

    őstag

    válasz CyberSoma #3644 üzenetére

    Nem tudom, minden esetre szerepel a magyar T-s CID is a listában a támogatott eszközök közt. Ezért filózom rajta, hogy akkor ráeresszem-e, vagy sem.

    Ha már így eldiskurálunk, neked megy a gmaps térképek lementése, offline elérhetőség funkció? Anno a Blade hagyta, de ez nem akarja az igazat...
    Illetve simán hagyja elkezdeni a műveletet, aztán leáll tárhelyes hibaüzivel. Konkrétan Milánó kéne, ha nekiállsz a kedvemért próbálkozni vele. :)

    Si tacuisses, philosophus mansisses.

  • MittuDomain_

    őstag

    Hali!

    Csak koca fórumozó vagyok, ezért mindig meglep mennyi az új hsz.
    És ez sajnos lustává tesz :P , kérdem ezért, valaki nekiment-e már függő, zárt S3 telcsivel a JB-nek?
    Én korábban linkeltem már (most pedig ismét), hogy e szerint a HTC_032-es CIDre van hivatalos JB, és minden Magyarországon forgalmazott, szolgáltatós készülék ez a verzió ha jól tudom.

    Nincsenek vele nagy vágyaim, csak az őrületbe kerget az a menü gomb a nem gyári appokban (egyebek mellett opera mini next-től a falat vakarom pl). És ha már nincs még rendes 4.0.4re frissítés sem és kézzel kell feltenni, már ráereszteném a 4.1et. /De mivel még sosem romoltam, necces lenne így "Há' maj' meglássuk!" metódussal./

    Si tacuisses, philosophus mansisses.

  • MittuDomain_

    őstag

    Sziasztok!

    Anno rendeltem ebayről mhl adaptert és pöpecül is működött, viszont egy ideig nem használtam és most megint szükségem lett volna rá. Azóta viszont frissült a telefon JBre, úgyhogy én itt látom a hiba okát. Minden esetre, képtelen vagyok életet lehelni belé, cserébe fagyást okoz a csatlakoztatás, hard reset kell neki. Én baltáztam el valamit, egy beállítás kérdése a dolog, vagy mi a fene. Nektek nincs ilyen gondotok?

    Si tacuisses, philosophus mansisses.

  • MittuDomain_

    őstag

    válasz gaborgyula #5659 üzenetére

    Más, de kifejezetten One S hez való utángyártott. És ICSen meg minden klafa volt.

    Si tacuisses, philosophus mansisses.

  • MittuDomain_

    őstag

    Sziasztok!

    Litánia lesz, de inkább írok egy óriás posztot, mint 8 kicsit, sry.

    Belefutottam abba a hibába, hogy a GPS meghalt. Teljesen, és szinte biztosan hardveresen. Ahogy látom a fórumon, ez nem gyakori hiba, szerencsére. Minden más kommunikáció problémamentes, ez viszont piszkosul idegesít.
    Alapvetően nem használom, BKV-zek, jellemzően nyaraláskor/külföldön van rá szükségem fényképezéskor, de akkor nagyon, mert ráteszi a koordináták alapján a térképre, mi hol készült. Most voltam nyaralni két helyen, és hiába ment a GPS 0-24, semmi.
    Uccu neki, lekaptam a legmegbízhatóbb GPS státusz appokat, letöltöttem előre az AGPS adatokat, hiába. Egyszer, nagy nehezen vmi 40 perc alatt talált műholdat, de szinte azonnal eldobta. Egy pattintós keményebb műanyag tokban van, de a nélkül is csinálja.
    Így utólag már az is feltűnt, hogy egyáltalán nem melegedett, és nem is merült, pedig ez azért meg szokta izzasztani/le is szívja rendesen.
    Nápolyban a hotel wifije alapján tudta, hol vagyok, de akkor is csak villogott fent a parabola ikon, jelezve, hogy keresi a műholdat.

    Előfordult már hasonló közületek bárkivel?

    Céges készülék, S3, T-s, fél éves. Ma kikértem melóhelyen a gar jegyet és besétáltam egy boltba, de meg sem nézték, mentsek le mindent, csere készüléket adnak, de min 3 hét, a szerviz Szlovákiában (máshol Csehországot hallottam, nem tiszta) van.

    Technikai segítség is kellene, szerencsés vok és még sosem szervizeltettem telefont.
    Tokot rajt hagyjam-e (gondolom nem), érdemes-e előtte a rendszert alaphelyzetbe állítanom, lefényképezzem-e, dokumentáljam-e, milyen karc v egyéb sérülés van rajta leadáskor? Karcmentes, de a jobb felső sarkán van egy csúnya ütődés (igen, pont ott, ahol az antennákat takaró műanyag rész van...), de ez ilyen tipikus első hetes baleset volt: új készülék, haver elkér, fura a súlypontja, hosszú, kicsúszik, kopp a kőpadlón. Viszont utána bő 5 hónapig nem volt GPS hiba, nem kenhetik szerintem arra. Vagy ezt írjam le leadáskor is?

    Ahogy mindent lementek, kiexportálható vhogy az egyéni szótár is? Nem akarnám újra tanítani a szavaimra.

    Jelentős problémám még, mit érdemes csinálni, ha nem javítható? Annyira megszerettem, nem szívesen válnék meg tőle. A rendszer hiányozna, nagyon megszoktam ezt a Sense-t. Sajnos ilyenre cserélni nem tudom, éppen csak nem volt kifutó modell, mikor választottam.

    Remélem, nem jutok el odáig, hogy mást kell keresni, de mivel ez a 3 hét kiborító, minél előbb szeretném leadni/letudni, várom ezért a tanácsaitokat. Csak el ne jussunk odáig, hogy majd új készülék ajánlatokat várok, pláne amilyen tré most a T kínálata. Az Optimus G-re cserélném egyedül most nyugodt szívvel (meg persze N4re, HTC One-ra, S4re, Xperia Z-re, i5re /tudom, szentségtörés/, BB Z10re is esetleg/dettó/), de az sehol sem kapható, az előbbi listánál meg bilibe lóg a kéz...
    Még erre is külön rá kellett fizetnem, nem vok jogosult ilyen kategóriás készülékre, de lejjebb már nem adnám, a jót könnyű megszokni.

    Köcce,
    Z

    Si tacuisses, philosophus mansisses.

  • MittuDomain_

    őstag

    Sziasztok!

    Na kezdem a jó hírrel, az egyéni szótár menthető gyári ROM-mal is, mégpedig a "Beállítások->Nyelvek és billentyűzet->HTC Sense Input->Személyes szótár->Menü->Biztonsági mentés e-mailbe (v ahová akarjátok)" módon

    A kevésbé jó hír pedig, hogy a HSB hiba nálam is megvan még mindig, de az utolsó frissítés nagyon sokat javított rajta. Most átlag 3-4 hetente találkozom csak vele, ezt meg leszarom. A power gomb kilövi, készít egy random képernyőképet amit törlök, és slussz. Ha viszont már szerviz, ezt is jelezzem? Vagy csak pár héttel meghosszabbodik a javítás, hiába? (Szinte biztos vagyok benne, hogy szoft hiba.)

    Amit egy kedves fórumozó javasolt, hogy állítsak mindent alaphelyzetbe és nézzem meg úgy is a GPS-t, sajnos nincs lehetőségem megtenni. Céges tella, egész nap kell, max ma 5-6 közt mielőtt leadom a tudok ezzel kísérletezni. Utána is van jócskán dolgom, de azért adok neki egy esélyt.

    Si tacuisses, philosophus mansisses.

  • MittuDomain_

    őstag

    Sziasztok!

    Hónapok óta nem jártam erre, de most muszáj vagyok.

    Mivel céges teló, T-s, legfrissebb gyári szoft (Android 4.1.1, 4+ Sense, 3.19.401.101 szoft, 4.65 HTC SDK API) van rajta, semmi mók. Még van rá garim, de van értelme egyáltalán próbálkozni?
    Kb. 2-3 hete minden egyes reggel előjön a HS bug. Ezzel egyidőben a google személyi asszisztens (aka google kereső) is elindul, és a mobilnetet is eldobja. Csak a kikapcsolóval tudom kilőni, különben a végtelenségig csinálja, és mindig gazdagabb leszek pár képernyőképpel. Olykor ráadásul előfordul, hogy a procedúrát még egyszer csinálja, ha nem hagyok neki elég időt szusszanni. (Jellemzően akkor csinálja, ha 1-1,5 percnél kevesebb várok vele. De mit csináljak, ha telefonálnom kell???)

    (Régen havonta egy-kétszer csinálta, azt még elviseltem.)

    Vélemény? A hibát ráadásul esélytelen reprodukálni a T-Ponban, csak a screenshot a bizonyíték. Meg esetleg megmutatom nekik yt videón, mi ez a valóságban...

    Si tacuisses, philosophus mansisses.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés