Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 11:46:31

LOGOUT.hu

HTC ONE

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Luser2000


Luser2000
addikt

Ezen a masinán nincs videóhívás?
Korábbi Galaxy S2 S3 készülékeimnél alapból tudta. (Igaz sosem használtam).

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#3002) boksz


boksz
senior tag

Á , megvan ! Nem volt beállítva a facebook névjegyzék szinkronizálása, összevonta és kész.
Most már kristálytiszta lett a páciensek képe.

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#3003) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Na megturaztattam a HTC One kamerajat (meg S4-et is). Sotetben tuzijatek :)
Ha hazaert feltoltom.

(#3004) Xaels válasza ForRedGlory (#3003) üzenetére


Xaels
félisten

Jól hangzik. Előzetesen melyikre tennéd a voksod?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3005) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Mint már korábban kérdeztem (csak nem kaptam rá választ) : szerintetek lesz olyan rom v nem tom h hívák/ esetleg update, ami olyat tud majd, mint a S4 multi windowja?
Idáig nekem iphone 3G-m volt szal nagyon nem vok otthon az android témában, de azt pl tudom, h még annó 3.xx és 4.xx idején a cydiával ott k... sokmindent meg lehetett csinálni, ami alapból egyáltalán nem volt benne a gyári iOSben ( iOS 6.xx et már nem támogatja a telom, szal azóte nem tom).
Szóval szerintetek? :)))

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#3006) Xaels válasza NandorHUN (#3005) üzenetére


Xaels
félisten

Nem hiszem, hogy gyárilag beépítenének ilyesmit mert nem kell nekik még egy szabadalmi per. Viszont Play-en valószínűleg vannak hasonló megoldások.

GSMArena One vs. S4 a kamera frissítés után, de hogy csapjam meg őket, hogy nem képesek kicsit többféle képet csinálni. Közelieket, beltérieket és mindig ezek a rohadt épületek távolról.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3007) ForRedGlory válasza Xaels (#3004) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Passz... Kijelzon nekem S4 szebb de csak szerintem a mely fekete miatti kontrasztbol kiindulva.

(#3008) NandorHUN válasza Xaels (#3006) üzenetére


NandorHUN
addikt

Na, sejtettem, bár sztem más néven belerakhatnák, nem olyan nagyon nagy ötlet, de nagyon hasznos. :(

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#3009) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Final Countdown :DDD
HTC One vs. Samsung Galaxy S 4 tűzijáték

(halkan jegyzem meg, S4-el barátnőm csinálta.,.. és még forgatta is, majdnem agyvérzést kaptam, amikor megláttam hogy függőlegesen tartja azt a kurva telefont)

A vég következtetést le lehet vonni. Szerintem S4 utcahosszal élvezhetőbb/tisztább videót készít, pedig azt én fogtam.. Érdekes, hogy szerintem a hangja is jobb, tisztább, pedig a HTC durván vesz fel... Az viszont tuti, hogy egyik sem torzít. Úgy kell elképzelni, hogy kurva hangos volt, tőlem 20 méterre lőtték fel a tűzijátékot.

Szóval itt nálam egyértelműen az S4 nyert.

[ Szerkesztve ]

(#3010) Xaels válasza ForRedGlory (#3009) üzenetére


Xaels
félisten

Mindkettő autofókuszon volt? A One nagyon úgy tűnik nem kapta el a fókuszt. A két videó közül tényleg jobb az S4-es.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3011) sipy888 válasza Xaels (#3010) üzenetére


sipy888
aktív tag

itt most az S4 nyert. de oly sok videó tesztben pedig a HTC...ne ez alapján döntsünk...

(#3012) stilo18 válasza ForRedGlory (#3009) üzenetére


stilo18
addikt

Ejh, de kurva jó az S4 hangja...

Mi a helyzet a hiper szuper mikrofonnal? Az S4-ben mi van? Jöhetne a következő szállítmányba ez a fajta mikrofon. :) Vagy minek köszönhető, hogy mégis ennyivel jobb az S4 hangja? Pedig az tudtommal csak monoba vesz fel, a One meg sztereo, 192 kb/s- os hangsavval. (Bocsi ha hülyeséget írtam )

[ Szerkesztve ]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#3013) Spark_777 válasza ForRedGlory (#3009) üzenetére


Spark_777
tag

A kamerán lehet még csiszolgatni,de kétlem hogy eléri majd az S4 szintjét,ezt mindenki tudja,csak nem merik beismerni.Hibás döntés volt ezt a technológiát beépíteni,egy a csúszás végett,kettő mert ezt emelik ki a telefon egyik csúcspontjának,pedig igazából jóval több erőssége van más téren.A Samsungot ezen a téren nem fogják megfogni,inkább a készülék minőségérzete az ami megkülönbözteti őket.Bár ha ilyen hibaszázalékkal gyártják a kijelzőket,lassan lehúzhatják a rolót (sajnos).

"Ha a kenyér beszél, a morzsák hallgatnak."

(#3014) ForRedGlory válasza Xaels (#3010) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ezt felül kell vizsgálnom, de nem tudom... azóta meg közben is videóztam és állítgattam. Marhára nem emlékszem rá :O Ha fix fókusz volt, akkor tényleg nem mérvadó a hasonlítás, de ezt utólag szerintem már nem lehet megállapítani. Viszont szerintem nincs a fókusznak arra befolyása, hogy S4-hez viszonyítva mintha lassított felvétel lenne. A hang viszont összehasonlítható. Mindegy az egyik olyan tulajdonság, amiben az S4 a jobb. Nem sok ilyen van :)

Majd valami más témán lecsekkolom még egyszer, bár tűzijáték lenne az igazi, de az nincs minden nap :D

[ Szerkesztve ]

(#3015) BroCreSt


BroCreSt
aktív tag

Akkor már nem Nokia mikrofont raknak bele?
Bár gondolom egetverő különbség nem lesz.
Hétfőn veszem át, kíváncsi leszek.

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#3016) Xaels válasza BroCreSt (#3015) üzenetére


Xaels
félisten

De még "Nokia" mikrofon kerül bele.

(#3014) ForRedGlory: nincs semmi gond. A lassúság nekem is feltűnt, bár az lehet a szélesebb látószög miatt tűnik ilyennek. A sok beállítás rákfenéje, hogy néha elfelejti az ember mikor és mit hagyott úgy.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3017) Xaels


Xaels
félisten

Nillkin kijelzővédő fóliával találkozott már valaki?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3018) ptya válasza ForRedGlory (#3009) üzenetére


ptya
tag

S4 mintha több fps-el venne fel, mert ez baromi gyors :D nem így pörög egy tüzijáték :D

(#3019) capafog23


capafog23
őstag

Olyan bajom van a telefonnal hogy telefonálás közbe van hogy elhalkul a mikrofon, szóval akivel beszélek az alig hall, aztán egy idő múlva megjavul.
Valakinek volt ilyen baja?

(#3020) Xaels válasza capafog23 (#3019) üzenetére


Xaels
félisten

Minden hívásnál ilyen vagy csak néha? Ugye a hátlapon van egy mikrofon. Ez folyamatosan figyeli a külső zajokat és az alapján állítja a felvételt és a lejátszást. Ha véletlenül lefogod ezt a mikrofont akkor lehetséges, hogy annyira letompítod a hangokat, hogy azt hiszi csendes környezetben vagy így visszaveszi a hangerőt. Legalább is ez az én tippem.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3021) sipy888


sipy888
aktív tag

Tudni már bővebb infót mikor jelenik meg a szolgáltatóknál?

(#3022) Xaels válasza sipy888 (#3021) üzenetére


Xaels
félisten

Sajnos nem, de Veletech-en Május első felét mondták.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3023) sipy888 válasza Xaels (#3022) üzenetére


sipy888
aktív tag

oké , csak már annyira várom hogy nekem május első fele az k.rvára most van :D

(#3024) Xaels válasza sipy888 (#3023) üzenetére


Xaels
félisten

Ne mond. Elment a One X-em és most addig egy fullalap nokiával rohangálok. Én is tűkön ülök.

(#3025) -=Ghost=-: a Speednél ez jellemző, hogy mindig tologatják a megjelenést/érkezést. Én ezt végigjátszottam velük a Sensation-nel is meg előtte egy CaseMate tokkal a Desire-re is.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3025) -=Ghost=- válasza Xaels (#3022) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

Remekül hangzik, de speednél 04.30.ról indult, most éppen 05.10.nél tartanak. Lassan kicsúsznak még ők is az első feléből....
Bár nem mondták, hogy melyik év...... :U

(#3026) toeki válasza ForRedGlory (#3014) üzenetére


toeki
senior tag

ha jól emlékszem xda-n már irták, hogy sötétben videofelvételnél gyakorlatilag felezi az fps-t. (lehet sw bug)
arra már nem emlékszem megoldást is irtak-e rá :(((

(#3027) Xaels válasza toeki (#3026) üzenetére


Xaels
félisten

Tényleg kevés valami miatt az fps. Legalább is nem lassított felvételnek tűnne, hanem konkrétan akadna. 1080p-ben tudtommal 30fps-el vesz aminek a fele 15.

(#3025) -=Ghost=-: állítólag a szolgáltatók kiemelt szerepet élveznek talán ők hamarabb megkapják (remélem).

[ Módosította: BomiBoogie ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3028) rizso válasza Xaels (#3027) üzenetére


rizso
addikt

Youtube beépített videóinfó megjelenítője szerint 17-18fps, míg S4-nél végig 30 +/-1-2fps.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#3029) Xaels válasza rizso (#3028) üzenetére


Xaels
félisten

Igaz meg is feledkeztem róla. Jó lenne a forrás részleteit is látni hátha ki tudnánk belőle valamit szedni.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3030) Xaels válasza rizso (#3028) üzenetére


Xaels
félisten

Érdekes. Sok olyan éjszakai videó van ami 30-31fps-el megy stabilan (nem tesztvideók hanem ilyen felhasználói videók), de 1-2-t lehet találni ami 17FPS-es. Nekem úgy tűnik, hogy a HDR-t nem szereti éjszaka vagy az fixfókuszt.

például

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3031) boksz válasza ForRedGlory (#3009) üzenetére


boksz
senior tag

A HTC video életlen, nincs a focus beállítva.

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#3032) Xaels válasza boksz (#3031) üzenetére


Xaels
félisten

A fókusz sincs meg és az fps is kevés úgy néz ki. Úgy néz ki valami bug lehet az oka az alacsony fps-nek.

Durva minőség lett.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3033) NandorHUN válasza ForRedGlory (#3009) üzenetére


NandorHUN
addikt

THX, már majdnem HTCt vettem, de a vidi láttán inkább még várok :D

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#3034) rizso válasza Xaels (#3032) üzenetére


rizso
addikt

Ez is durva "minőség" lett ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#3035) Xaels válasza rizso (#3034) üzenetére


Xaels
félisten

Ezt is láttam, de szerintem itt a 7fps már nem a telefonból jött hanem valamit elb@szarintott a feltöltő. A 17fps viszont sűrűbben előfordul :(((

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3036) Loboda


Loboda
senior tag

Nem lehet hogy ezek az alacsony fps-es videók szoftver frissítés előtt készültek?

(#3037) Xaels válasza Loboda (#3036) üzenetére


Xaels
félisten

FRG-nek már frissítés után készült a videója. Nálad mennyi fps-el vesz este?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3038) HUTCHDB válasza Xaels (#3032) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

na itt latszik az uj kamera technologia elonye es az optikai stabilizator is.
nagyon jo!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#3039) Loboda válasza Xaels (#3037) üzenetére


Loboda
senior tag

Most próbáltam, 16-18 fps!

(#3040) Xaels válasza Loboda (#3039) üzenetére


Xaels
félisten

Bwaaah... Ez így elég gáz. Sehol nem találtam rá megoldást vagy okleírást. :(((

(#3038) HUTCHDB: mindnek ilyennek kéne lennie.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3041) ForRedGlory válasza Loboda (#3039) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Az szívás akkor... Na holnap megnézem én is még egyszer.

(#3042) MerLinh válasza Xaels (#3032) üzenetére


MerLinh
senior tag

na jó de itt bőven sok a fény szerintem

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#3043) capafog23 válasza Xaels (#3020) üzenetére


capafog23
őstag

Néha, nem minden hívásnál, de annyira elhalkul hogy még a suttogásnál is halkabb.

(#3044) stilo18 válasza Xaels (#3040) üzenetére


stilo18
addikt

Remélem nem arról lesz szó, hogy a jó minőségű, külföldi teszt videók kamuk és a fórum tagokè pedig a valóság....

Felteszem akkor mégegyszer a kérdést: Milyen mikrofon van az S4-ben? Ha az elvileg monoba vesz fel, a HTC meg sztereo, 192kb/s-os bitráta akkor hogyan az ennyivel jobb hangminősèg?!

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#3045) Xaels válasza stilo18 (#3044) üzenetére


Xaels
félisten

Akoska videói is 31fps-esek éjszaka.

A hangminőség meg nem biztos, hogy jobb csak fedi a hangerő. Le kell szedni és normális rendszeren meghallgatni a kettőt.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3046) sipy888 válasza NandorHUN (#3033) üzenetére


sipy888
aktív tag

hja, várj egy olyan tükörreflexes fényképezőre ami 120 fps el vesz fel éjszaka is videót, amivel mellesleg telefonálni is lehet....

(#3047) sipy888 válasza Xaels (#3045) üzenetére


sipy888
aktív tag

meghallgattam és sajnos az S4 hangja jobb!
Nem lehet hogy le volt takarva a HTC mikrofonja a felvétel közben? Ennek a mikrofonja nem ennyit tud....

(#3048) Xaels válasza sipy888 (#3046) üzenetére


Xaels
félisten

Azért a 31fps-t tartania kéne stabilan ennek is. Ez valószínűleg valami szoftveres bug lesz, de akkor is kicsit problémás, mert pont ott jön ez elő ahol az Ultrapixelnek domborítania kéne.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3049) Neohero válasza Xaels (#3045) üzenetére


Neohero
tag

[link] Érdekes,ennél a videonál az elején tényleg stabil az fps,de 0:50-nél látszik hogy belassul.A Youtube info nem mutatja,de látszik hogy az auto olyan darabosan megy.Vagy csak én vagyok ennyire vájt szemű :D.

Meg azt vettem észre hogy a 720p-s 60 fps-es videoknál sokkal drasztkusabb a minőségromlás.Recés az éleknél, mintha nem lenne élsimítás,és kockásabb.

[ Szerkesztve ]

(#3050) toeki válasza Xaels (#3048) üzenetére


toeki
senior tag

[xda] -n is azt boncolgatják hogy valószinűleg szoftveres butaság de nem lehet megkerülni semmilyen beállitással, remélem htc javitja majd...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.