Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kikikirly


kikikirly
senior tag

Ez az AFR dolog számokbab mit jelent,mekkorea plusz teljesítmény van az SLI/CF hidas rendszerekben és mekkora a PCIExpresseken.FullHD felbontáson is jelentkezik a rossz skálázódás,vagy csak följebb?

(#2) Pocok256


Pocok256
veterán

Itt is felhívnám szerencsétlen leendő vásárlók figyelmét, hogy véletlenül se vegyenek semmilyen ms store játékot pc re főleg ne ezt. V-sync kikapcsolhatatlan refresh rate állíthatatlan exclusive fullscreenbe képtelenség kitenni. (nincs rá opció) FPS kijelzést nem lehet bekapcsolni se fraps se msi afterburnerrel. Felvenni nvidia experiencel streamealés miatt lehetetlen hisz nem jön be a felület. Egy raklap sz*r.

Ettől függetlenül örülök az új drivereknek remélem steames verzionál jó lesz :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#3) nonsen5e válasza Pocok256 (#2) üzenetére


nonsen5e
addikt

Windows Store játék ellenére a Win beépített felvevő vacka sem működik rajta? (mondjuk valószínű, ha a többi nem).

Azt meg sosem értettem, hogy az egyes laptopgyártók miért tiltják le a driverek frissítését. Csak arra jó, hogy a vásárlókat szívassa. Pont.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#4) Sonja


Sonja
veterán

A Rise of the Tomb Raider SLI skálázódása 90% feletti mind a 2 GPU-nál, szóval nincs vele gond, ha az ember beállítja normálisan. :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#5) Abu85 válasza kikikirly (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Attól függ, hogy mennyi adat lesz átadva az új képkockának. Bizonyos területeken kevés, bizonyos területeken sok. Ez határozza meg a skálázódást. A Rise of the Tomb Raider esetében a skálázódás 20-80% között van a játék egyes területeitől függően. A nem hidas megoldást a minimumot növeli 30-35%-ra, mert gyorsabban másol, de mivel a problémát nem oldja meg, így a skálázódás ezeken a területeken így is bőven 50% alatt lesz. Ezzel a problémával a DX11 API-ban nem lehet mit kezdeni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) Pocok256 válasza nonsen5e (#3) üzenetére


Pocok256
veterán

Az megy de, azért a hardveres kódolás ami 0 erőforrást eszik mégis csak jobb :P

Ettől függetlenül szerintem megérne egy cikket az MS store, hogy mekkora egy szutyok.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7) .LnB válasza Pocok256 (#6) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

De, hogy lehet, hogy csak a store-os verzió ilyen vacak?! szerk.: Ja hogy 2600huf?! :D Lite edition akkor. Ha nincs vsync off akkor nekem nem is kell.

(#5) Abu85 Mivel mostantól sűrűbben lesznek driver hírek így ide leírnék pár valószínűleg buta kérdést a Crimson driverrel kapcsolatban. Próbáltam korábban a topikjában, de hiába. Aztán gondoltam, hogy téged kérdezlek meg privátban, de az milyen már, gondolom van jobb dolgod.
Szóval ha tudnál/tudnátok segíteni magyarázattal azt megköszönném.

-Első a Shader Cache bekapcsolására vonatkozik. Pontosabban arról, hogy ezt ajánlott minden játék esetében külön bekapcsolni?! Nem okozhat lassulást? Vagy más esetleges galibát? Jár e a gyorsabb betöltés mellett más pozitív előnnyel?

-Van bármi más opció amit játékok esetén nagyon ajánlott bekapcsolni a teljesítmény növelése érdekében?! Én egyszer próbáltam a Frame Rate Target Control-t. Nem voltam boldog az eredménytől.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8) smilod0n válasza Pocok256 (#2) üzenetére


smilod0n
csendes tag

MS Storeba az új tomb raider megvehető 2600ftért, míg máshol ~15k. aki csak játszani akar vele (pl Én), nem videót felvenni, annak szerintem megfelel így is :)

(#9) Abu85 válasza .LnB (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Attól függ, hogy mennyi helyed van a vinyón. Ha globálisan bekapcsolod, akkor kell úgy 1 GB-nyi hely a fő meghajtón, ha brutálisan sok (200-300) játékkal játszol. Ha van ennyi helyed, akkor kapcsold be globálisan és azzal megszűnnek a shader fordításra vonatkozó akadások. Gyorsabb betöltéshez nem mindig vezet, mert még AMD optimized szinten is van gyorsítótárazás, csak pár MB-os tárterületre.

Az Overdrive felület. :DDD Kb. ennyi tényleg. Ha több teljesítmény kell, akkor erősebb hardvert kell venni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) .LnB válasza Abu85 (#9) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Hely van. Remélem alapértelmezetten SSD-re fogja akkor a fordításokat megcsinálni (SSD a rendszerlemez is értelemszerűen). Az a leggyorsabb ha ott van. (Ezt csak azért írtam, mert van olyan játékom is ami nem SSD-n van. Mint most pl a Fallout 4, mert félre van téve. De HDD-ről borszasztó sokáig tölt a játék. Szóval a játék elérési útjától függ, hogy hova teszi a fordításokat vagy a driver/rendsze meghajtójára?

"shader fordításra vonatkozó akadások." Ezek az akadások lehetnek azok amikor 50-70fps-nél is néha megröccen a játék, de az fps nem zuhan le közbe? Ez a cashe bekapcsolás kiküszöbölheti ezt a dolgot?

Köszi a választ.

"Ha több teljesítmény kell, akkor erősebb hardvert kell venni."
Nyilván nem azt várom, hogy 60fps-ből varázsoljak driver állítgatással 120-at. :D

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#11) zolee0307 válasza Abu85 (#9) üzenetére


zolee0307
őstag

Az overdrive hibáit még mindig nem tudták megoldani (úgy 3 hónapja), szóval ha a vga ram frekvenciájához hozzá nyúlsz, onnantól kezdve maxon fog járni a vga, csak a reinstall segít.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#12) Abu85 válasza .LnB (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mindig a rendszerlemezre teszi. Ez egy adatbázis lesz a végén egy könyvtárban, valahol a program files-ban vagy a usersben. Számodra nem értelmezhető, de a driver számára az.

Ha azért röccent meg, mert valós idejű shader fordításra kényszerült a program, akkor azt megszünteti. De ez csak az elavult API-kban működik. A Mantle, a DX12 és a Vulkan már eleve olyan API, ahol ez a probléma a gyökerénél van kezelve, így nem fordulhat elő, hogy valós időben újra kell fordítani egy shadert.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) arn


arn
félisten

Adjanak mar ki normalis verzioju drveket... Kijon a csudalatosan hibatlan verzio, meg utana ot patch.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#14) .LnB válasza Abu85 (#12) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ok köszi. Most már jöhetne DX12, Vagy Vulcan game.

Azt nem tudod, hogy a Battlefront-ban miért nincs Mantle opció?! Frostbite az is nem?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#15) Abu85 válasza .LnB (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert az AMD csak akkor engedi használni a Mantle-t, ha a fejlesztő valami olyan dolgot csinál vele, ami a DX12 vagy a Vulkan API-ban nem lehetséges. Ha ilyen dolog nincs a programban, akkor tessék használni a DX12 vagy a Vulkan API-t. Nyilván a Star Wars esetében a DX12-t lehetett volna használni, hiszen az az év közepe óta elérhető.

Az AMD fél a fragmentációtól, mert látják, hogy kurvasok PC-s megy konzolra, és ha tovább fragmentálják a piacot, akkor még több ember fog menekülni. Ezért húzzák meg ezeket a határokat. Nekik nincs egy felhős játékban kimerülő tartaléktervük, ha a PC-s játékpiac befuccsol a fragmentációtól.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) .LnB válasza Abu85 (#15) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ja, és az se DX12-es. :( Mondjuk abszolút jól fut, jól optimalizált.) Jó lenne már kipróbálni valami Vulkan vagy dx12-es gamet. Nekem talán majd az új Deus Ex.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#17) Visormail


Visormail
addikt

Egyébként ebből is még van legacy változat, ahogy az eddigi összes crimsonból, persze csökkentett funkcionalitással.

Crimson Edition 16.1.1 Beta

Applicable Products:

​AMD Radeon™ R5 235X, Radeon™ R5 235, Radeon R5™ 230, Radeon™​ R5 220 Series Graphics
AMD Radeon™ HD 8470, Radeon™ HD 8350, Radeon™​ HD 8000 (D/G variants) Series Graphics​
AMD Radeon™ HD 7000 – HD 7600 (including A/D/G variants) Series Graphics
AMD Radeon™ HD 6000 (including A/D/G/M variants) Series Graphics
AMD Radeon™ HD 5000 (including M variant) Series Graphics

Applicable Operating Systems:

Windows® 10 (32 & 64-bit versions)
Windows® 8.1 (32 & 64-bit versions)
Windows® 7 (32 & 64-bit versions)

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#18) Pocok256 válasza smilod0n (#8) üzenetére


Pocok256
veterán

Én szeretnék vele játszani csak ugye nem tudom mi menyni fps t hoz ha értem, hoyg lassú mit vegyek le. Lehet egyik effektel nyerek 30% ot másikkal meg csak 1% ot csak éppen ugye nem látom egyáltalán hisz nem lehet kijelezni az fps értéket.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#19) .LnB válasza Pocok256 (#18) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

cfg buhera?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#20) solfilo válasza Abu85 (#15) üzenetére


solfilo
veterán

És azt lehet tudni, hogy miért nem lett DX12-es a Battlefront?

mod off

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#21) Pocok256 válasza .LnB (#19) üzenetére


Pocok256
veterán

Windows lockolja a könyvtárat max linux alol férnék hozzá... Adminként sem tudom szerkeszteni és a beállításai fő része pedig regeditbe van amit végképp nem lehet szerkeszteni hiába mentem felül azonnal visszaírja a winfos.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#22) .LnB válasza Pocok256 (#21) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

De rossz. :(((

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#23) TTomax válasza Abu85 (#5) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nálam 80+ skálázódás van mindenhol SLIvel... még úgy is,hogy ha éppen felveszem,mert amúgy inkább 90%+.... gyönyörűen megy 144Hz-en,a vsyncnek nyoma sincs mindezt 1440pben,de 4K-n is hasonló a helyzet.A Gsync gyönyörűen megy,sehol egy röcc vagy dadogás megakadás[link]

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#24) Abu85 válasza TTomax (#23) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Custom SLI bitekkel, illetve custom CF profillal biztos el lehet érni, csak nem véletlenül van olyanra megírva a normál profil amilyenre, mert az AMD és az NV nem csak a skálázódást veszi figyelembe, hanem azt is, hogy minden megjelenjen több GPU-val is. Ezek rontják le a skálázódást. A custom beállításokat természetesen bekapcsolhatod, csak ott egyik cég sem vállal arra garanciát, hogy minden effekt normálisan jelenik meg a képernyőn. De ha te ezt elfogadod, akkor mindkét cég megadja arra a lehetőséget, hogy állítgasd a rendszert, ahogy akarod.

(#20) solfilo: [link] - lehet ezért.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#25) Pocok256 válasza .LnB (#22) üzenetére


Pocok256
veterán

Első és utolsó vásárlásom volt ms storebol soha többet semmit, nevetséges komolyan...

Kértem rá refundot a kis csaj elirányított egy webhelyre ahol a megrendeléseimnek kellene lennie csak éppen ott nincs semmi... miközben a fizetési és játékaimnál ott van a tranzakció de ahol refundolni kéne abban a listában nincs :D Az egész ms úgy ahogy van egy nagy kalap szemét kupac. slussz poén bekérte az order numbert amit meg is adtam majd közölte hogy az bizony 10 számjegyű enyém meg 16 :D hát mondom oké 1 mailt kaptam az egész rendelésről amiben kb egy darab ár és order number szerepelt ezek szerint az sem jó :D

Na de off vége :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#26) TTomax válasza Abu85 (#24) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem igazán látok semmiféle képminőség romlást,esetleg effekt eltűnést single gpuhoz képest és nem vagyok vele egyedül....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#27) Abu85 válasza TTomax (#26) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert te nem géppel vizsgálod az eredményt, mint az AMD és az NVIDIA. Az AFR profil kérdése mindig is egy specifikus tényező volt. Az AMD és az NVIDIA számára kötelező a tökéletes képminőségre törekedni, még akkor is, ha te vagy más ezt nem igényli. Konkrétan ezért adta meg mindkét cég a lehetőséget, hogy ha nem akarsz tökéletes minőséget, akkor változtasd úgy a profilt, ahogy akarod. De gyárilag nekik a teljes minőség a standard, már csak azért is, mert a felhasználók többsége szerintem ezt várja el.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) solfilo válasza Abu85 (#24) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi! Elég szomorú, ha igaz. :(

solfilo

(#29) TTomax válasza Abu85 (#27) üzenetére


TTomax
nagyúr

"Mert te nem géppel vizsgálod az eredményt"

A szemnek láthatatlan dolgok szerencsére nem igazán nem érdekelnek,nekem sokkal fontosabb amit valóban érzékelek is,az pedig a smooth gameplay...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#30) duc válasza TTomax (#29) üzenetére


duc
aktív tag

Jó hír, hogy szépen skálázódik az SLI. Köszi az infót, remélem ez a jövőben is marad, gondolkodom egy második kártyán.

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#31) Abu85 válasza TTomax (#29) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezzel semmi gond. Változtasd meg, ezért adta meg ezekre a kiskapukra a lehetőséget korábban az AMD és az NVIDIA is. De nehogy azt hidd, hogy ezeknél a cégeknél olyan hülyék dolgoznak, hogy egy szerinted jobban működő profil helyett egy rosszabbul működőt csinálnak és tesznek alapértelmezetté. Oka van annak, amiért nem az a profil az alapértelmezett, amit éppen most használsz. És ez most spoiler lesz, de nem az az oka, hogy mesterségesen limitálni akarják az AFR mód teljesítményét. :)

[link] - itt írnak is az okról az oldal első hozzászólásaiban.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) #00137984 válasza Abu85 (#15) üzenetére


#00137984
törölt tag

Az a sok játékos nem alaptalanul megy vissza a konzolokhoz. Itt PC Gaming szektorban egyre több a szivás a játékfejlesztők és a hardvergyártók miatt. Crimson Szoftver driverről nem alakult ki jó vélemény az AMD felhasználóknál és egyre többen váltanak át Nvidia videókártyára, mert csak játszani szerettek volna kicsit olcsóbban... Most sokan szépen ráfizettek, de ha az Nvidia sem nyújt nekik "felhőtlen" szórakozást, akkor marad a konzol. Az XBOX ONE konzolos húzócimek miatt nekem is bizseregtek már az újaim. Halo 5 vagy a Gears of War széria nekem is felüdülést jelentene a sok túl hypolt és csalódást okozó PC-s játék után. The Division féle kezdeti időkben igéretesnek igérkező játékok revolució korát éljük. A fejlesztési időszakban kiszivárogtatott képek és az első gameplay videók után gyatra lesz a végeredmény a kiadás előtti béta verzióban. Aztán meg amit kapsz majd a pénzedért, azt majd megemlegeted egy darabig és a sokadik patch után talán megbékélsz, de mégsem azt az élményt kaptad. :N Ehez még hozzáadodik a hardver fejlesztések költsége és az állandóan visszatérő driveres gondok, meg a Windows 10-re való átkényszerités a PC-s iparág szereplőitől. :(((

[ Szerkesztve ]

(#33) TTomax válasza Abu85 (#31) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ha a flickeringre gondolsz akkor én eddig nem találkoztam vele,lehet fogok majd de amugy tipikus afr betegség ha itt-ott belefutsz,még gyári profillal is,3Dben meg egyenesen kötelezö lett...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#34) Prof


Prof
addikt

Gondolom ez az Nvidia driver is 3D orajeleken tartja a nem hasznalt Geforce GPU-t es ki be kapcsolgatja folyamatosan Windows 10 alatt. :W

(#35) JasL


JasL
senior tag

"Az új meghajtó egy kellemetlen hibát javít, amely lehetővé tette a felhasználók számára, hogy szoftveresen leválasszák a PCI Express csatolóba szerelt VGA-kat. "

Aki olyan hülye, hogy leválasztja a VGA-t, az meg is érdemli a következményeket :C Helikopterben sem illik nyomogatni olyan gombokat, amikről nem tudjuk mire való, főleg repülés közben nem :D

(#36) smilod0n válasza Pocok256 (#21) üzenetére


smilod0n
csendes tag

Fél perc google után megtaláltam, hogy adhatok jogot a mappa megnyitására. Tehát simán lehet akár a cfgbe tweakelni, ha kicsit is akarja az ember (bár magam részéről nem érzem szükségét).

(#37) Pocok256 válasza smilod0n (#36) üzenetére


Pocok256
veterán

Fizetek neked 10k t ha v sync offot exclusive screent és a fps kijelzést megoldod. :D Nem lehet hiába próbálod tweakelni.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#38) TTomax válasza Abu85 (#5) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ugy látszik csak lehetett mit kezdeni,mert bizony a patch óta agyári SLI profil is 80+%-al skálázódik és az ssaa teljesítmény is rendbe lett rakva,cfröl nem tudok nyilatkozni....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.