Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #65577472 válasza GPSGPS (#50) üzenetére


#65577472
törölt tag

Eleve kár volt szolgáltatói árakkal jönni, főleg Magentással. Domino csomagban kizárt, hogy 60-on nyisson a Telekomnál. Ebben gondolom egyetértünk.

(#52) GPSGPS válasza #65577472 (#51) üzenetére


GPSGPS
lelkes újonc

Nem is írtam ilyet.

Neked lehet, hogy kár, másnak meg nem. Ha épp hosszabbítani készül. A teló alapvetően jó ár-érték arányú, és most Telekomnál nincs listaár felárazva a független boltihoz képest, sőt. Ergo bármilyen kedvezmény valódi kedvezmény.

[ Szerkesztve ]

(#53) #65577472 válasza GPSGPS (#52) üzenetére


#65577472
törölt tag

"Ezek szerint sima Dominó-bevitellel a legkisebb előfizetéssel 50-ért el lehet majd hozni"

"A Dominó-bevitelest tényleg elgépeltem éjjel, mert 60 lesz kb"

Most 72-nél tartunk, lassan eljutunk a valós árhoz. :B

(#54) GPSGPS válasza #65577472 (#53) üzenetére


GPSGPS
lelkes újonc

Most belekapaszkodsz az egyetlen hibámban - gondolom, sosem ütöttél mellé -, amit egyből elismertem. Ettől eltekintve 72-ön nyit ma Telekonál, nem 80 körül, mint itt tippelgették, és a Dominó-bevitelre adnak előfizetéshez 10000 kedvezményt, vagy online kedvezményt, ha úgy jobban tetszik. Így 60 lesz a legkisebb előfizura. Nem olyan bonyolult ez, csak értelmezően kell(ene) olvasni. Elsőre is 72-öt írtam...

2019-01-18 04:47:04

A Telekom mai friss magentás árlistájában 6600 forinttal olcsóbb, mint a Huawei P Smart 2019, azaz elvileg kb. 72000-es listaáron nyit,

[ Szerkesztve ]

(#55) #65577472 válasza GPSGPS (#54) üzenetére


#65577472
törölt tag

Tök mindegy, hogy szolgáltatónál milyen áron jutsz hozzá egy készülékhez feltöltős, vagy előfizetéses csomagban. A nyitóár 78 ezer a kereskedőknél és ez a mérvadó.

(#56) GPSGPS válasza #65577472 (#55) üzenetére


GPSGPS
lelkes újonc

De nem érted, hogy pont azért írtam, mert Telekomnál nem annyi lesz mától listaáron, hanem 72. :D Listaár, értsd: kártyafüggetlen, bármilyen előfizetés nélkül. De már többször leírtam ezt is. Még regisztrálni sem kell webshopban. Neked nehéz bármit is elmagyarázni.

(#57) #65577472 válasza GPSGPS (#56) üzenetére


#65577472
törölt tag

Listaár, ami nem csökken semmilyen online kedvezménnyel Domino csomagban. Leteszem a hajam, ha el tudod magyarázni, hogyan lehet majd 60 körül kihozni 72 (?) helyett, ha nem kötsz havidíjas előfizetést. Akkor azt hiszem, sikerült tisztáznunk, hogy mennyibe is fog kerülni.

(#58) GPSGPS válasza #65577472 (#57) üzenetére


GPSGPS
lelkes újonc

Én ilyet sehol nem írtam eddig sem.

Csak pár dolgot:

Telekomnál megjelent az új, mai magentás árlistában (40260 Ft), amiből kiszámítható, hogy 72000-ért nyit listaáron. Ami jobb, mint az emlgetett 78. Gondolom, ez neked is világos. Már ez érdekes információ önmagában.

És mivel ilyen kedvező lesz a listaára, megérheti elhozni akár a legkisebb előfizuval is 60-ért, ha valaki épp hosszabbítani szeretne, vagy bevinne Dominót. Ez téged nem érint, tudom, de sokan másokat igen.

Egy árva szóval nem beszéltem dominós árról, csak nem tudsz olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#59) #65577472 válasza GPSGPS (#58) üzenetére


#65577472
törölt tag

Beleesel ugyanabba a hibába, mint sokan mások, hogy szolgáltatói árakat veszel alapul. Nekem is van T-Home csomagom és mobilinternet előfizetésem a Telekomnál, én is listaár alatt tudnék hozzájutni, de ha összevetjük több készülék ár-érték arányát, akkor szolgáltató nem játszik, mert torzít.

(#60) batai15 válasza #65577472 (#59) üzenetére


batai15
félisten

Már nem azért a lista ár az lista ár .
Innentől nincs miről beszélni .

(#61) #65577472 válasza batai15 (#60) üzenetére


#65577472
törölt tag

Köszönöm az észrevételt, hasznos volt.

(#62) batai15 válasza #65577472 (#61) üzenetére


batai15
félisten

Szerintem fordítva ülsz a lovon .lista árról volt szó első sorban .az pedig mérvadó mivel bárki meg tudja venni .
Más kérdés hogy én még nem látom az oldalon hogy egyáltalán lenne e.

[ Szerkesztve ]

(#63) GPSGPS válasza batai15 (#62) üzenetére


GPSGPS
lelkes újonc

Köszi, hogy megmentettél. :D

Nincs még fent, de a mai magentás árlistában már igen. 40260 Ft.
[link]

A bruttó 30580 Ft kedvezmény a 2 év hűségidő vállalása miatt kapott készülékkedvezményen felül jár, a feltüntetett árak a teljes kedvezményt tartalmazzák. Tehát ezt a 30580-at, meg az 1100 Ft készülékkedvezményt kell hozzáadni, és megkapod a listaárat.

[ Szerkesztve ]

(#64) #65577472 válasza batai15 (#62) üzenetére


#65577472
törölt tag

Egy szolgáltatói listaár nem összevethető a kereskedői listaárakkal, mert előfizetést vásárolsz hozzá, mégha az utólag kifizetett szolgáltatás is.

(#65) batai15 válasza #65577472 (#64) üzenetére


batai15
félisten

Milyen előfizetést?domino ?és akkor ?lista ár meg a domino csomag ugyan az az ár. Minden készülék esetén szóval itt sem lesz másképp.

[ Szerkesztve ]

(#66) #65577472 válasza batai15 (#65) üzenetére


#65577472
törölt tag

A Telekomot egy ideje új jogszabályok kötelezik arra, hogy minden készülékét függetlenül forgalmazza. De ez nem volt mindig így. ha nem lenne ez a kötelezettség, akkor továbbra is lenne SIM-Lock és cseszhetné mindenki a 72 ezres nyitóárat, aki más szolgáltatónál van.

(#67) batai15 válasza #65577472 (#66) üzenetére


batai15
félisten

Tudok róla hogy így van és kb mindenki
szvsz. Szóval függetlenül normális garanciával adja nem rosz áron. Egyéb kérdés akkor ?

(#68) GPSGPS válasza batai15 (#65) üzenetére


GPSGPS
lelkes újonc

Dominó sem kell hozzá. Listaáron vehetsz egy készüléket SIM-kártya nélkül, kártyafüggetlenül. Be sem kell regisztrálni hozzá. Ezt is írtam már. Külön fül van rá webshopban. Mint egy sima bolt. Nem tudom, miről beszéltek egyébként.

Tessék pl.
[link]

Listaáron a régi törvénnyel is lehetett venni függetlenül. Csak általában drága volt. Bírom, mikor teljesen tájékozatlan osztja neked az észt.

[ Szerkesztve ]

(#69) batai15 válasza GPSGPS (#68) üzenetére


batai15
félisten

Én most csak a dominó árat firtattam ,mert láthatóan a kolléga nehezen emészti meg hogy kivételesen jó áron ad valamit kötöttség nélkül a Telekom .nem lesz ez mindig így mert pl mate 20 lite 117k ára is combos .
Mondjuk azt nem tudtam hogy régebben hogy volt , én ha lehet kerülöm a szolgálatót

[ Szerkesztve ]

(#75) South Velen


South Velen
addikt

Barkin, Duliee

[link]

Itt egyértelműen látszik a 72k listaár.

Ez független, gyári garis példány, pont úgy, mintha az edigitől, MM-től vennéd. Semmilyen szolgáltatói kötöttség nem kapcsolódik hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#76) Graphics válasza South Velen (#75) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én nem firtattam az árat, csak szépen csendesen megfigyeltem a Comedy Friday-t.

Annyiért jó ár valóban :)

Jogos, tényleg említettem a szolgáltatói dolgot.. :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#77) South Velen válasza Graphics (#76) üzenetére


South Velen
addikt

Igen, csak te írtad először, hogy szolgáltatói árat ne keverjünk ide.
De persze főleg Barkin-nak szól a hsz.

Nos, a 72 nem szolgáltatói ár. (mégha szolgáltatótól is jön).

Egyébként tényleg korrekt, de okosan agyonvágták ezzel a 3GB RAM-mal, én 50 felett már nem vennék 3GB RAM-os telefont, mégha az SOC nagyon is jó, meg az EMUI mindent kihajít a ramból.

Bár a Honor 8X-em ezzel a SOC-pel 4GB RAM-mal is megakadt olykor-olykor. Persze nem emiatt adtam el, hanem a notipanel fix dpi-je miatt.

[ Szerkesztve ]

(#78) #65577472 válasza South Velen (#77) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nem az a lényeg, hogy 72, 75 vagy 80, hanem hogy elkezdtek belefonni mindenféle előfizetéses kedvezményt, a végére már 40 lett az ára és ezzel lett telehányva a topik.

(#79) Graphics válasza #65577472 (#78) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

+1.

Elég lett volna, ha annyit ír a delikvens, hogy függetlenül megvásárolható itt meg 72 ezerért, és kész....

A többi csúsztatás felesleges vonal volt.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#80) tomboy0013 válasza #65577472 (#70) üzenetére


tomboy0013
veterán

Elképesztő ez az értetlenség részedről. 72 a listaár, függetlenül, domino meg előfizu nélkül, normális 2 év garanciával hivatalos helyről. Simán megrendelheted a webshopról vagy megveheted személyesen. Mit nem lehet ezen felfogni?
Az előfizetéses árakról szóló részből ezt tökéletesen ki lehetett venni a szövegkörnyezetből többször is (amit speciel felesleges volt itt ecsetelni ez igaz).
Azért mert a teszt írója nem matekozta ezt ki mint a szemfüles fórumtárs attól ez még ugyanaz a termék ugyanazokkal a kondíciókkal mint amit egy Média Markt vagy eDigital árul csak olcsóbban. Attól hogy becsukod a szemed és harsogod a saját igazad még létezni fog ez a termék ezen az áron :DD
Inkább meg kellene köszönni hogy felvilágosítást adott erről és aki ilyen készüléket tervez venni annak pár ezer forintot megspórolt...
A személyeskedést meg tedd félre, egyedül téged minősít, ráadásul tilos is a fórumon.

[ Szerkesztve ]

(#81) #65577472 válasza tomboy0013 (#80) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nincs értetlenkedés. De mégegyszer nem írom le ugyanazokat egy önjelölt modinak, mert újat már nem tudok. ;)

(#82) batai15 válasza tomboy0013 (#80) üzenetére


batai15
félisten

Ennyi . Minden betűvel egyet értek.

[ Szerkesztve ]

(#83) tomboy0013 válasza #65577472 (#81) üzenetére


tomboy0013
veterán

Csak kötötted az ebet feleslegesen a karóhoz. Na de reméljük most már sikerül tovább lépni és elfogadni a tényeket. :)

[ Szerkesztve ]

(#84) GPSGPS válasza tomboy0013 (#80) üzenetére


GPSGPS
lelkes újonc

Annyiban megvédeném a cikk szerzőjét, hogy ezek mától érvényes árak, tegnap még nem tudhatta. :)

(#85) #65577472 válasza tomboy0013 (#83) üzenetére


#65577472
törölt tag

A tényeket nem vitattam, csak a nettó hülyeségekre reagáltam. Léphetünk tovább.

(#86) skyrush7 válasza atis78 (#11) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Szerintem azt a vásárlót, aki megnézi a processzor típusát összehasonlítás szempontjából, azt nem hinném hogy ezzel át lehet verni.

(#87) atike


atike
nagyúr

Nem rossz. Az ára miatt meg főleg.... :)

(#88) tomboy0013 válasza #65577472 (#85) üzenetére


tomboy0013
veterán

Na akkor még ennyi:
Ezt te írtad:

'Egy szolgáltatói listaár nem összevethető a kereskedői listaárakkal, mert előfizetést vásárolsz hozzá, mégha az utólag kifizetett szolgáltatás is."

Mert ezt állítani ugye nem nettó hülyeség volt a részedről. A listaárhoz semmilyen szolgáltatást nem vásárolsz. De javíts ki ha tévedek.

Meg az értetlenkedés ami több kommenten keresztül ment ezen a dolgon:

Ő: "Nem tudom, melyik részét nem érted. 72-ön nyit, a legkisebb előfizetéssel 60 (egyébként ez is független)"
Az erre írt reakciód: " Domino csomagban kizárt, hogy 60-on nyisson a Telekomnál."

Totál félreérted amit írt és még őt nézed idiótának. Minimum egy bocsánatkérés illik ilyenkor, persze tudom az egódnak ez felérne egy megsemmisüléssel így inkább folytatod a dolgot és egy kis személyeskedést is beleviszel egy másik fórumtaggal szemben. Mindezt még csak off-ba se teszed.
És gondolom ezek után sem érted mi a probléma a viselkedéseddel.
Részemről ennyi, a többit majd a moderátor megoldja ha szükséges.

(#89) #65577472 válasza tomboy0013 (#88) üzenetére


#65577472
törölt tag

Felesleges az elmúlt 3,5 óra hsz-ait összefoglalni, ferdíteni meg végképp. Erre még mindenképp írj valamit, mert látom rá vagy feszülve, hogy elvarrj egy szálat úgy, hogy kioktatod a másikat.

[ Szerkesztve ]

(#94) Tschubi válasza GPSGPS (#68) üzenetére


Tschubi
tag

Szia, Nekem hasznos infó volt, amit írtál, mert telekomos vagyok. Jó tudni, hogy náluk is érdemes nézni a listaáras készülékeket! :-)

(#95) chabusch


chabusch
tag

Amit nem értek: adott a két éves Honor 8-am, ami benchmarkban kb. ugyanazt tudja, mint most a Honor 10 Lite. A Honor 8 soha nem akad meg. Akkor a Honor 10 Lite-nál miért van néha másodperces belassulás? Ennyivel több naftát igényel a Pie?

(#96) Graphics válasza chabusch (#95) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A benchmark nem minden.

Fontos a sebességnél a memória sebessége, és a tárhelyé is. :)

Lehet a szoftveres dolgokban is még csiszolgatni kell az újabbat.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#97) batai15 válasza chabusch (#95) üzenetére


batai15
félisten

Nem .nekem honor 10 van ,és pitével határozottan fluidabb .

(#98) Graphics válasza batai15 (#97) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jelentős eltérés azért akad a két telefon hardverei között, pl a Kirin 710 vs. Kirin 970.

Lehet a frissebb rendszerverzió segít a dolgon, de itt hardverben keresendő a dolog.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#99) batai15 válasza Graphics (#98) üzenetére


batai15
félisten

Simán lehet kernel vagy szoftveres is .
Hardver eléggé erős , gyengébb telefon sem kellene hétköznapi feladatban hogy ilyet produkáljon .
Ugyan ezzel a hadverrel pl mate 20 lite nem volt ilyen akadás.

[ Szerkesztve ]

(#100) Graphics válasza batai15 (#99) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor pedig majd szoftveres úton javíthatnak valamit ezen :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.