Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JoeYi


JoeYi
őstag

én egyből leszögezném, hogy akármilyen állat megoldásokat választasz, ha szűkösek az anyagi kereteid (már csak a proci hűtő kérdés miatt is ezt gondolom), ez a gép nem lesz szuper halk. Legalábbis annyira nem hogy ha van egy nő az életedben akkor az megtűrje a hálóban.

Az én tanácsom amit hozzá tudok adni: ne 3.5" desktop vinyókat rakj bele, hanem 2.5" notebookot. Miért:
- kisebbek,
- csendesebbek,
- kevesebbet fogyasztanak
- kevesebb hőt termelnek
- alig 5-10% drágábbak a desktop vinyóknál 500GB -os méretben. Persze nem írtad mekkora tárhely a cél

Sok hardver lesz kis helyre zsúfolva, úgyhogy hűteni kell rendesen. De még így is hangos lesz a sok vinyótól, meg a táp is magasabb fordulaton fog járni ha jól vízionálom. Hangszigeteléssel lehetne faragni vmennyit a zajokon, de akkor megint tovább nő a hőmérséklet.

Szóval szerintem túlnagy fába vágtad a fejszét, és sok pénzt bele ölve se biztos hogy azt kapod amire vágysz

(#2) SaNyEe válasza JoeYi (#1) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Szia,

Van egy nő az életemben, s mikor meghallotta a hangját a CPU hűtőnek plusz a tápnak pontosan az volt amit írtál :))
Miután megszabályoztam az intel hűtőt megnyugodott, 1300-as fordulatig teljesen korrekt (zajtalan) az Intel hűtője. Majd amikor konszolidálódtak a diszk árak, akkor jönnek mellé a 2db 2TB kapacitású WD green, ezt írtam a hardver listában, igaz utána nem említettem.

Nade nem spoilerezek előre hé :P
Maga a pénz annyira nem jelent problémát, egyszerűen szeretném a lehető legkisebb keretből kihozni azt amire vágyom és az Intel gyári hűtő jött a procival, ennyi az egész.

-- end of transmission --

(#3) rudi


rudi
nagyúr

Ha nem lesz szem előtt a gép (nem HTPC a nappaliban a Hi-Fi cuccok mellett), akkor szerintem érdemes lehet egy nagyobb házon elgondolkodni. Ha mondjuk Bluetooth egeret és bill-t használsz, akkor lényegében akárhová elrejtheted a gépet, ahová elér a táp és monitor kábel (már ha lesz rajta monitor egyáltalán). Cserébe viszont kapsz rengeteg helyet, merevlemezeket felakaszthatod gumiszalaggal, ami szerintem messze a leghalkabb rögzítési módszer, megcsinálhatod rendesen a hűtést, nem kell dárga Mini-ITX alaplapot venned.

Aztán vannak mondjuk a HP-nek olyan micro serverei, amik egy 4 fiókos RAID doboznál alig nagyobbak, és van bennük egy szimplább Intel/AMD platform. Itt a logouton is írtak már ilyen gépről, nézz utána!

Ha pedig tényleg az adattár elérése a fő szempont, akkor egy gyári NAS is szóba jöhet, bár az elsősorban azoknak való, akik a "beszúrom a merevlemezeket és klikkelek párat" szintnél nem akarnak/tudnak komolyabban foglalkozni a gépezettel.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) Lacces


Lacces
őstag

Várom a folytatást!
Egy ilyen hardver kábé napi hány látogatót tud kiszolgálni?

(#5) mcroberto


mcroberto
aktív tag

Szia. Ebben nem gondolkodtál? Mindenre megfelel amit írtál. Még 6HDD is megoldható kis okoskodással. :)

Kompakt, olcsó.

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#6) Lacces válasza mcroberto (#5) üzenetére


Lacces
őstag

Úgy tom, hogy azzal a HP-val az a gond, hogy nincs benne HDD, meg Win HomeServer 2011 nem jó oda, vagyis problémák szoktak lenni. Aztszem ez volt a fórumban is.

(#7) ncc1701


ncc1701
veterán

Szerintem: HP Microserver N40L, ez br38-39e pénz. Ebben van 2G RAM, csak vinyók kellenek bele, 35W körül fogyaszt. Ebbe belemegy hivatalosan 4 HDD, de többet is tudsz vele kezeltetni.
OS-nek részemről Debiant javaslok, ezzel kb mindent meg tudsz oldani. Ha egyszerűbb kell, akkor freenas 7.x, illetve openfiler. Windowst ne végy, teljesen felesleges ilyesmiért pénzt kiadni.

Szerk: Mentés: hiába használsz tükrözött vinyókat, van úgy, h hw hiba miatt minden elszáll. Én ezt úgy csinálom otthon, h usb-n külső vinyóra mentem a fontos dolgaimat kb havonta. A fontos dolog nem a film, meg a könnyen letölthető dolgok, hanem plö a fényképek. :) Szóval, menteni mindenképp külső eszközre érdemes. Ettől független, ha 2 vinyó lesz a gépben, és nem tükrözöl, akkor egy egyszerű scripttel lehet két könyvtár tartalmát szinkronizálni.

[ Szerkesztve ]

(#8) ncc1701 válasza Lacces (#6) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem írt semmi olyan, amihez windowst kellene vennie. Ha szerzi, az más, de venni abszolút indokolatlan.

(#9) Lacces válasza ncc1701 (#7) üzenetére


Lacces
őstag

Hááát... asp.net mvc weboldalt kellene üzemeltetni mssql-el :D
Debian tud ilyet?

(#10) ncc1701 válasza Lacces (#9) üzenetére


ncc1701
veterán

SQL-ről említést sem tettél, akkor Debian storno. Ellenben lehet hozzá venni 60 pénz környékén Windows Foundation server 2008 r2-est. Ennek nézz utána, ha venni akarsz, ez jóval olcsóbb, mint egy standard 2008 srv.

A vasat ettől független ajánlom, elvetemültek tettek bele 8hdd-t is. Alapból 4+1-et tud kezelni, de van benne 2x pci-e csatoló, amire ugye kb bármit tudsz tenni. Mehet bele 2x4G low profile ddr3 1333-as memória, kicsi, halk, aranyos, 2 magos procija van, ami nem egy erőgép, tud hw virtualizálni. Szóval zsír cucc.

(#11) Tas


Tas
tag

Szia!

En is javaslom, hogy egy nagyobb hazba koltoztesd a cuccost. Ilyen hazak vannak bent a melohelyemen. Az egyikben 2 destop vinyo van raidelve. A haz tetejet is kifurkaltam mar a jobb szellozes remenyeben. Keves sikerrel. A 2 vinyo kozott jelentos hokulonbseg van munka kozben.

(#12) ncc1701 válasza Tas (#11) üzenetére


ncc1701
veterán

Ellenben egy microserverben a 4+1 vinyó tökéletesen hül, mert jól van megtervezve. :)

(#13) FlekkeN


FlekkeN
aktív tag

Csinálsz mást is a gépen FTP, backup és torrent-en kívül? Azért kérdezem, mert tulajdonképpen egy NAS-t építesz és lehet olyat venni ami tudja mindezeket.

Én ubuntu servert használok itthonra 10.04 LTS. sftp ftp-re. rtorrent-et rtgui-val torrent-re. Backup lefut, amikor felcsatlakozik egy kliens a hálózatra as akkor backupol ha megváltozik(méret- vagy időpecsét különbség) valamilyen fájl.

[ Szerkesztve ]

(#14) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Én a win helyett inkább egy debian-t tennék fel és minden le lenne tudva. Sebesség, ftp, torrent, fájlmegosztás stb stb. Nagyon sok doksi van a neten ezzel kapcsolatban.

Írtad, hogy 30-40W, hát 6db hdd-vel ezt nem tudom hogy oldod meg. :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#15) st4rlight


st4rlight
tag

Esetleg egy ilyen személyre szabva?

//developer

(#16) Speeedfire válasza st4rlight (#15) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Hát egy ilyennel nem hiszem, hogy olyan sok mindent lehetne kezdeni. :U
A 100-as lan meg még mindig nagyon irritál benne, főleg hogy nem is dedikált. :(((

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#17) Armagedown


Armagedown
őstag

A gondok ott kezdődnek hogy a tápod túl van méretezve és hiába használsz alacsony fogyasztású procit , az alacsony hatásfok miatt nem nyersz vele semmit

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#18) Ringman


Ringman
nagyúr

nálam mx-31 4 hdd&1odd (már egy cm elite 335-ben van a konfig) - normál táp, mod nélkül:

(#19) JoeYi válasza Ringman (#18) üzenetére


JoeYi
őstag

tapasztalat? Meleg és hangos volt?

(#20) xTc válasza Lacces (#4) üzenetére


xTc
aktív tag

Nem túl izmos gép. Nem is a napi látogatószám az érdekes, hanem a konkurens felhasználók száma, hiszen ha van 50.000 látogatód de időben egyenletesen elosztva, az kisebb load-t okoz, mint 3000 konkurens felhasználó. Tippre pedig azt mondanám, hogy 100-150 konkurens felhasználót talán ki tud szolgálni, nagy adag performancia tuninggal, linux-szal. Windows Server ennél kevesebbet maximum 50-100.

(#21) Ringman válasza JoeYi (#19) üzenetére


Ringman
nagyúr

csak a hdd-darálást lehetett kihallani. táp hangja nem hallatszott, a 80-as ac venti (ami nem indul 5V-on :(( ) hangosabb volt. most a normál atx házban 120-as ventikkel halkabb.

olyan táppal szerintem jobban jár az ember, ami nem felül/alul ventis, hanem a végén.

azt hisszem az 5400-as hdd-k 33-37 fok körül mentek hwinfo szerint, a régebbi 7200-as 37-40, a 2,5-ös 40-42 fok körül. nyilván folyamatos másoláskor nagyobb hőfokok voltak.

atom proc szintén 40 fok alatt.

szerk:
házi fájlszerver volt, filmnézés&backup volt a legnagyobb igénybevétel.

[ Szerkesztve ]

(#22) FerroChrom


FerroChrom
tag

Én azért egy kicsit minőségibb tápot tennék a gépbe az FSP helyett, mert lehet hogy olcsó, de egy 24/7-es időben üzemelő számítógépbe én ezt nem tenném bele. Egy számítógépen sok mindenen lehet spórolni, de a tápon egyszerűen tilos. Hidd el, jobban megéri pár ezer forinttal többet kifizetni egy jó minőségű tápért, mint a rossz minőségű táp lepukkanása miatt elhalálozó alkatrészek miatt több tízezret, plusz bosszankodhatsz az emiatt bekövetkező adatvesztés miatt is.

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#23) Speeedfire válasza FerroChrom (#22) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Lol, az fsp szerinted nem minőségi? Napi fail. :R
Besírtam...

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#24) fudi2002


fudi2002
veterán

Ha javasolhatnék home server fronton (ilyet használok)

Ha már kevés fogyasztás Intel Atom d525...
4gb ram, 500gb vinyó, két gigabites hálókari, és ubuntu home server.
Ott shorewall tűzfal, ssh, remote desktop, torrent, ftp.

Kérdéseid fele már meg is oldódott... :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#25) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Saját és céges tapasztalatból mondom neked, hogy a WD Greent kerüld el :) Ez abszolút jóindulatú tanács. Nagyon sokat láttam már elszálni belőle...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#26) BatchMan


BatchMan
senior tag

Magam is gondolkodom ilyesmin, de eszembe nem jutna Win-t használni.
Nem értem minek a 4G RAM. Win miatt?
Nekem NAS vagy barkács gép jutott eszembe, ventiket alapból kihagynám belőle, csak gond van vele az évek során. Azért mert a processzorhoz csomagolnak hűtőventit, még biztos, hogy fel kell tenni rá. Ez a gép nem fog teljesítménykritikus, magas számítási igényű feladatokat végezni, csak pakolja az adatokat ide-oda.
Magam részéről fanless alapban gondolkodom, amiben már benne van a CPU is.
A barkács megoldás annyiból jobb, mint egy NAS, mert csendesebbre lehet csinálni, nyomtatót is tudsz rá kötni, és több wincsit lehet hozzácsatolni. Egy soktárolós NAS sokba van.

Figyelni kell a GREEN beállításokra, is. Amíg alszol a gép is alhat, sőt amíg dolgozol, addig is. Ez egy NAS-ban ki van dolgozva, míg más esetben Neked kell vele tökölni.

(#27) Lalikiraly válasza fudi2002 (#24) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

mindezt egy full integrált mini ITX intel lapon. passzív hűtéssel. Maga a lap 20-25 között beszerezhető és kiváló. Csak osztom a kolléga véleményét. Énis inkább már Atomra szavaznék akkor.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#28) SaNyEe válasza Armagedown (#17) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Hello,

Most nincs sok időm, csak betekintettem egy percre .. és spoilerezni sem akarok .. ki fogja olvasni a következő részeket, ha itt a topicban kitárgyalok mindent :P

Van pár cucc már kézben és nem fogyaszt többet mint kellene neki, a táp 80+-os igaz nem bronze,silver,gold .. lesz indoklás is miért NEM lett pico psu, paneltáp meg laptoptáp sötöbö-sötöbö.

Szerintem jövő hét elején-közepén jön a következő cikk, abban sok minden tisztázódni fog :)

-- end of transmission --

(#29) quarros válasza Lacces (#9) üzenetére


quarros
tag

Persze hogy tud: [Mono], és Oracledotconnect (ez az ADO.NET összekapcsolásához kell), teszt felületnek meg NAnt, vagy NUnit -ot tudok ajánlani. De valami azt súgja, hogy neked most csak a régi "hehehe ezt a linux biztos nem tudja" mantra rárt a fejedben, nem mint valós megoldandó probléma (Elnézést kérek ha ez nem így van.)

Eredeti témára visszatérve +2 a HP Microserverre! Én két ilyen gépet futtatok céges környezetben Debian/Ubuntu párosítással már vagy egy éve, és azt mondhatom, hogy megastabil és baromi könnyü vele dolgozni linux alatt (nincsenek értelmezhetetlen terminál kimenetek "egzotikus" alkatrészek miatt). Egyetlen negativum a N37 -nél még "hackelni" nem hivatalos firmware-t kellet használni, hogy az Optikai meghajtó sata portja teljes értékü legyen (eg HDD-t köthessek rá) de a N40 nél már ez a gond sincsen, sőt annak a procija már virtualizálási feladatokra is bőven elegendő lehet. Bátran merem ajánlani bárkinek a legkülönfélébb server feladatokra.

[ Szerkesztve ]

(#30) Ringman válasza quarros (#29) üzenetére


Ringman
nagyúr

1 probléma van szerintem a hp microserverrel, az 1 év gar, a hpshop szerint a legkisebb választható gar-bővítés az onsite-nbd 3 évre, ami meg kb +45k. ha esetleg valamilyen win szervert is veszel hozzá (oem), elég kellemetlen lenne, ha másfél év után még a licensz is menne a kukába a gép mellé.

(#31) quarros válasza Ringman (#30) üzenetére


quarros
tag

Nézd sajnos olyan világban élünk ahol nincs terülj, térülj asztalkám...
(Pedig milyen jó lenne :D).
Ezért ha végig gondolod, hogy bruttó 37-44 ezerért kapsz egy teljesen müködőképes, jól szerelhető, halk, kis energiafogyasztású, szép, akár 2 PCI-express kártyával is bővíthető, abszolút kis méretü servert, akkor úgy érzem ez egy megbocsájtható "hiba".
(Ha esetleg úgy érzed, hogy nem akkor meg én kérek elnézést :R).

[ Szerkesztve ]

(#32) ncc1701 válasza Ringman (#30) üzenetére


ncc1701
veterán

Adnak valamire egyáltalán több garit? Mi üzemeltetünk üffeleknél 10 fölött, és semmi baj nem volt még velük.

(#33) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Szia!

Az én szerény véleményem a RAID kérdésre a RAID 10 RAID 5 helyett.

Előnyei:
- olcsó
- ugyanazért az árért jobb minőségű raid vezérlőt kapsz
- ahogy hallottam kb ugyanazt a teljesítményt hozza

Üdv,
Ádám

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#34) ncc1701 válasza Honkydoo (#33) üzenetére


ncc1701
veterán

Raid5, és Raid10 abszolút más szint, kicsit nézz utána, tele van a net mindenféle tesztekkel.
De otthonra minek a raid 10?

[ Szerkesztve ]

(#35) quarros válasza Ringman (#30) üzenetére


quarros
tag

Ezt nem is tudom, egyáltalán hol lehet OEM Windows -al kapni az N40-et??? Én eddig nem néztem utána lévén a kezdetektől Linux alapokra terveztem a rendszert, viszont a hpshop-ban nem láttam külön opciót rá (igaz ott alapból 75000 -el inditottak tehát lehet hogy alapból benne van)

(#36) ncc1701 válasza quarros (#35) üzenetére


ncc1701
veterán

Oem windowst akárhol tudsz venni. :)

(#37) quarros válasza Honkydoo (#33) üzenetére


quarros
tag

Áruld már el kérlek egy tükrözött RAID0 miért lenne biztonságosabb mint egy RAID5 ahol a partitás biteknek köszönhetően totál mindegy melyik HDD szál el?

Ehh mindegy. Amugy is senkinek nem ajánlanék jó szivvel semmilyen nem hardveres RAID-et mert még linux alatt is be tud borulni a tömb (személyes tapasztalat).

Hopp soorrry! Most nézem csak hogy te is hardveres RAID-ről beszéltél mindegy az első rész viszont még áll.

[ Szerkesztve ]

(#38) Honkydoo válasza ncc1701 (#34) üzenetére


Honkydoo
őstag

Te meg nézz utána, hogy a cikkíró kérdezte, hogy melyik a jobb. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#39) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Hűű, nem gondoltam hogy ekkora vihart kavarok ezzel a hszemmel. :D

quarros:
A RAID0 nem biztonságos, ez így igaz, de a RAID 1-el karöltve már igen. :K

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#40) quarros válasza Honkydoo (#39) üzenetére


quarros
tag

Ja! De ez Vihar egy kanál vizben.
Ne vedd túl komolyan :D

(#41) quarros válasza Honkydoo (#39) üzenetére


quarros
tag

Nem azt mondtam hogy nem biztonságos.
De nem figyeltél idézem: "egy tükrözött RAID0..."
A RAID10 Nem más mint egy RAID0 tömb duplázva RAID1 -el (eg tükrözve) ennek az összeállításnak az elsődleges értelme az, hogy legyen egy redundáns tömböd ami nagyobb sebességet biztosít más RAID megoldásoknál, viszont érzékeny arra hogy melyik HDD-k sérülnek meg.

[ Szerkesztve ]

(#42) effendi2 válasza Ringman (#30) üzenetére


effendi2
tag

Ha ennyi pénzt költenél, inkább érdemes még egy Microservert venni, keveseből megvan, és jobb, mint a garancia kiterjesztés. :K

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#43) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Én is elgondolkodnék a helyedben egy NAS-on. Szinte biztos, hogy drágábban jönnél ki, de olyan rendszert kapsz cserébe, amit bedugsz és működik, nincs telepítés, konfiguráció, szinte soha sem kell foglalkozni vele. Ha viszont az építést, telepítést is élvezed, akkor persze máshogy néz ki a dolog.
Biztonsági szempontból meg legen egy külső USB HDD vagy csak erre egy egylemezes NAS, amire adott időnként automatikusan ment a szerver.

(#44) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Nálam ami működik:
D945GSEJT intel lap atommal, max fogyasztás 6W full passzív, egy 12V 90W-os FSP táp, a lapnak csak 12V kell, a HDD-ket a lapról lehet megtáplálni.
PCI 4xSata vezérlő (igaz csak sata1, de nincs komoly jelentősége)
Rendszer egy CF 6GB HDD-n, fogysztása kb tizedwattokban mérhető.
2x80gb 5400rpm Sata noti HDD Raid1-ben a lényeges adatoknak, fogyasztás kevesebb mint 3W
2x2TB HDD nem raidezben, csak tematika szerint elosztva rajtuk a "pótolható" adatok, green HDD, darabonként 5-6W, viszont mivel nem raid egyszerre jellemzően csak az egyik indul el.
1x320Gb 5400 rpm Sata noti HDD letöltéshez, folyamatos üzemre, fogyasztás 1,5W

Rendszer
Debian alapú Openmediavault, gyakorlatilag mindent tud a webinterface, nem kell parancssorban szőrözni ha valaki nem akarja komolyan tweakelni.

(#45) osztraksajt válasza Oldmobil (#43) üzenetére


osztraksajt
őstag

Jobb mint a semmi, de áramingadozás/villámcsapás/tűz/lopás/stb ellen kb hiába mentesz az említett módokon. Csakis a földrajzilag elosztott mentés ad valamennyire biztonságot.

Nekem ezért tolja át egy védett tárhelyre az lényeges adatokat. Erről sokan elfelejtkeznek.

(#46) Krugszvele válasza Lacces (#4) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Ha rendesen beállnak egy sorba és mondjuk egy látogató tíz másodpercet kap, akkor naponta (24x60x60)/10=8640 látogató nézheti meg :D

(#47) SaNyEe válasza rudi (#3) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

A gumiszalagos megoldást megjegyeztem, utána is nézek hamarosan. Hátrányként .. nem szokott a gumi elöregedni idővel, ha igen akkor mennyi idő után, ja meg milyen gumit :DDD ?

A mikroszervert mint megoldást elvetettem már korábban, nagyon vonzónak tűnt, csakhát teljesítményben hagyott "némi" kívánnivalót maga után. Nem mintha a jelenlegi elvárásoknak nem felelne meg, de gondolva esetleges későbbi extra taszkokra skippeltem, emellett szeretem magam összetákolni a gépeimet úgyhogy már csak emiatt is kiesett :) Időm pedig lesz szöszölni bőségesen vele mire felölti a végleges/használható formáját a gép.

-- end of transmission --

(#48) SaNyEe válasza Lacces (#4) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Ez a kérdés az "attól függ" kérdés tökéletes alanya :)

-- end of transmission --

(#49) SaNyEe válasza ncc1701 (#8) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Az operációs rendszer Windows alapú lesz ez fix, van egy olyan szoftverem ami csak azon fut, és csak emiatt nem akarok virtuális gépet telepíteni.

Mentés részhez:
A cikkből kifelejtettem, most utólag már nem is frissítem, a RAID nem mentés miatt van, ez csak és kizárólag hibatűrés növelése miatt van, semmi több. Vannak adatok amik pótolhatók, de nem feltétlen szeretném újra beszerezni azt a mennyiségű filmet, zenét amit hosszú évek alatt gyűjtöttem össze.
Mentés:
- van egy fizikailag leválasztott 1TB adattárolóm amit csak akkor teszek a gépemre amikor elmentem ami nagyon fontos számomra
- lopás, természeti kár, Murphy sötöbö miatt bekövetkező adatvesztés miatt van egy offsite mentés a lokációmtól 200km-re.

[ Szerkesztve ]

-- end of transmission --

(#50) SaNyEe válasza Ringman (#18) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Ú ez beteg :DDD
Hmhm, lehet leteszek az MX 31-ről
Gondolom a hűtés így nem volt teljesen kielégítő .. látom is a rákövetkező hsz-ekből, hogy a hűtés még ok volt csak zajos.

-- end of transmission --

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.