Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gerii


gerii
addikt

Holnap csak letisztulnak ezek az infók, kíváncsi leszek a végeredményre.

(#2) D4ni válasza gerii (#1) üzenetére


D4ni
őstag

Én meg a globál készülékekre

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#3) Obyboy


Obyboy
addikt

Ha tényleg ilyen fényesre sikerül akkor elég egyedi lesz... ;]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#4) Potrien


Potrien
senior tag

Apropó két hét múlva pedig bemutatkozik a redmi 5, és a note 5.
Az év végéig pedig el jut a gyártó a redmi 125 és note 125 tipusokig!

(#5) mjani1172 válasza Obyboy (#3) üzenetére


mjani1172
addikt

Szerintem csak kiégett a fotó.

(#6) Fall-N


Fall-N
veterán

Nem tudni lesz benne B20? Csak azért mert linkeltek másik hírnél be olyan Xiaomit ami elvileg olyan kiadás, ami tudja.

[ Szerkesztve ]

(#7) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Épp ideje volt már egy új Xiaomit bemutatni.
Jé - akkor kezdem - B20 lesz ;] :F :Y

nem megelőztek, a fene.

[ Szerkesztve ]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#8) Graphics válasza Fall-N (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az egy tajvani kiadás volt a RN3 Pro-ból.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) Richie86


Richie86
senior tag

Minek ennyi mobilt kiadni? Nehéz már nyomon követni.

(#10) Potrien


Potrien
senior tag

Redmi 115-től felfelé a telefonok a b21-et is tudni fogják.

(#11) sajo13 válasza ghiottone (#7) üzenetére


sajo13
senior tag

Tényleg épp ideje volt új Redmit bemutatni, mert a tavasszal beharangozott Redmi3/Pro már most készlethiánnyal küzd, jöhetnek az új modellek :)

(#12) Wesder válasza Potrien (#10) üzenetére


Wesder
félisten

Viccnek is gyenge volt...

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13) Potrien


Potrien
senior tag

most komolyan, hogy lehet ennyire hülye egy cég?
szerintem ez nagyon meg fogja bosszulni magát!

(#14) ghiottone válasza sajo13 (#11) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ennyi, legyártották, amennyit le akartak, gyártósor átállít jöhet a következő modell.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#15) Klara_ válasza Potrien (#13) üzenetére


Klara_
őstag

Mar megbosszulta, note 2-re megigertek a 6.0 droidot. Mink van? Egy foltozgatott 5-os egyre rosszabb uzemidovel es SOT-al. Bravo. Evvel a 2 havonta uj szeriaval csak meg jobban daraboljak az eroforrasaikat.
Anno a support miatt vettem redmit, de nekem ez volt az utolso keszulekem toluk.

(#16) margithid


margithid
veterán

Arra leszek kiváncsi, hogy lesz-e magyar nyelv a stabil Romban vagy itt is csak a fejlesztőiben...

(#17) kriszpontaz válasza Klara_ (#15) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Anno a support miatt vettem redmit, de nekem ez volt az utolso keszulekem toluk.

Nem vagy egyedül. Többet nem veszek Xiaomit, az tuti.

(#18) HAX


HAX
tag

Nem tudok azonosulni ezzel a mentalitással. Most miért kell megint új modelleket kiadni szerintem nem sikerült olyan rosszul az előző széria, hogy máris cserélni kelljen.
Így csak bizonytalanságot keltenek a vevőkben.

(#19) iMaverick válasza Klara_ (#15) üzenetére


iMaverick
addikt

Nem védeni akarom a gyártókat és nem akarok "megmondó ember" sem lenni, de... Szóval előbb vagy utóbb mindegyik cég beleszalad abba a problémába, hogy már csak azért is kell új telefont csinálni, mert a vásárlóit arra akarja ösztönözni/kényszeríteni (kívánt rész aláhúzandó), hogy azt vegye meg. Tudomásul kell venni, hogy a gyártóknak az új készülékek eladásából van a bevételük (miközben ezzel meg pontosan az említett support-ot gyengíti és/vagy lehetetleníti el).

Másik oldalról nézve (vásárlók) meg az ember elvárná a javításokat a (pénzért vett) készülékére, esetleg beleférhetne egy Android főverzió váltás is. Namost ez rendre elmarad (ennél a gyártónál nem tudom, mi a felállás, nekem már drágák a készülékeik).

Hogy mi lehetne a megoldás? Szerintem valami olyasmit kellene csinálni, mint a pénzért vehető kiterjesztett garancia: a gyártótól vagy annak a hivatalos partnerétől lehessen kiterjesztett támogatást venni. (Egy közel 100eFt-os telefonnál szerintem már el lehetne gondolkodni, hogy ha maga a készülék amúgy még uptodate hardveresen, akkor megérné 20-30eFt-rt venni rá egy új szoftver változatot. Nyilván egy 30e-s telefonnál egyszerűbb "eldobni", majd venni egy újat, újabb szoftverrel.)

Persze csak okoskodok, a gyártók biztosan végigrágták ezt is, és nem éri meg. (Gondolom.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#20) Danex


Danex
addikt

Lassan ott tartok, hogy nem tudok telefont venni a normális árkategóriában, az ismertebb nemzetközi márkák telefonjai le vannak maradva az 50-60ezres sávban (a lassan 3 éve vásárolt volt telefonomban (LG L9 II) ugyan az a proci dolgozik mint a mostani szériás Samsungokban, Sony etc... és azt akkor 70ezer-ért vettem)

Ha kínait veszek (Xiaomi, Meizu), akkor meg kb 3-5hónap múlva jön a következő széria és a gyártó felől el is van felejtve a készülék. vagy ott van a Thor telefon is, 1 hete olvasom a topicját a hozzászólások 80%-ka arról szól, hogy ez rossz, az rossz, a frissítés után rosszabb lett stb.

(#19) iMaverick

Így is lassú az Android verziók frissülése globális szinten, fizetős rendszerrel ez még lassabb lenne és összedobni egy nagyobb verziószámú szoftvert nem nehéz, de azt beoptimalizálni már annál inkább... kínainál kifizetnéd és mondaná, hogy hát ott a frissebb szoftver azt jó napot, vagy ha frissítési kötelezettség lenne akkor meg, Many minor bugs fixed szöveggel letudnák vagy optimalizálták a semmit és átírtak 1 értéket valahol amit észre sem veszel. :(

[ Szerkesztve ]

(#21) Graphics válasza HAX (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Konkurencia se alszik, hozzák ki a friss modelleket.

Ha nem reagálnak piacot veszítenek az új vevők kapcsán.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) kovbandi82 válasza Klara_ (#15) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Note2-re inkább az MTK miatt nincs frissítés. Persze a többire se sietik el.

(#23) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Ilyen fényereje lesz az új mobiloknak, ami a képen is látszik? :Y Tuti napfényben is jól olvasható lesz a kijelző...

Nah, viccet félretéve, az előzetes pletykák szerint a Redmi 4 készülékháza annak ellenére is nőt, hogy a kijlező ugyanakkora maradt. Ez nagyon remélem, hogy nem igaz! Vagy, akkor kerüljön bele valami olyan extra, ami ezt megmagyarázza...

Minden szavam magánvélemény!

(#24) gerii


gerii
addikt

Sokan sírnak itt mint a fürdősqrvák, hogy mi lesz a régi telefonokkal, jajj már kijött az új főverzió, jujj lemaradok, elavult szar a telefonom, nem tudok romolni, világvége áááá.
Egy baromi alapvető dolgot elfelejt mindenki, ezek a készülékek 150$-ért olyan hardveres tudást és minőséget nyújtanak amit 2-3x drágább "neves" gyártók sem, ennek ellenére korrekt a szoftver rajtuk, teljesen jól használható gépek... de egyeseknek ez nem elég, örök élet+ingyen sör is kéne. A gyártóknak az új készülék eladásokból lesz bevételük, ha én a vénséges öreg megcsömörlött használhatatlan 1 éves készülékemmel már rémálmok gyötörnek, mert csak 5-ös droid van rajta, akkor inkább megveszem az új szériát, mint hogy 3x annyiért vegyek egy mainstream LG akármit, amire ugyanúgy szarnak a supportosok, csak kicsit több bevétellel a hátuk mögött.
150$-ból ne akarjatok már f@szoskodni, már bocs. Örüljetek annak ami van, szerintem ez is szép teljesítmény a gyártótól.

(#25) Wesder


Wesder
félisten

Konkrétan egy R3Pro FHD kijelzővel...

#26
+1 Én is így làtom + itt a MIUI szàmít, nem a Droid verzió.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#26) Fejvadi válasza Potrien (#4) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Előtte még kiadnak mindegyikből egy 3 Giga RAM-ost, aztán ugyanezeket 64 Giga tárhellyel és jöhetnek a Pro, majd a Prime és Max kiadások. Ez lezajlik 3 hónap alatt aztán jöhet a redmi5 és Note5, hogy passzoljon a szám a Mi5-höz. Menet közben még lesz MiNote és Pro.

Sok-sok éve Xiaomi fan vagyok, de eljött az idő, bekaphatják. Párat megtartok belőle, de újat biztosan nem veszek egy ideig. Átmentek bohócba, majd ha újra nem a kapkodás lesz a lényeg, majd komolyan veszem őket.

(#27) Weeman1


Weeman1
veterán

Egyre gázabb amit csinálnak. :((

Xiaomi 11T Pro

(#28) Danex válasza gerii (#24) üzenetére


Danex
addikt

Csak 150$-ért ,ha olyan hibák maradnak a szoftverben amik a hétköznapi használatban is zavarók és még javában a Beta tesztek alatt ki kellett volna javítaniuk azt akkor azért jogos a felháborodás az emberek részéről.

Így is egyre türelmesebbek az emberek, várják a javítócsomagokat (nem is frissítéseket) mint a messiást, hiszen a béta tesztelést már a vásárlók végzik el, és mikor még mindig hibákkal teli egy telefon majd bejelentik,hogy itt a következő és te ennyit értél van egy gyors, de bizonyos esetekben szar telefonod akkor nem vagy kisegítve.

150$ meg már normális készülék kell, hogy legyen minden téren, az ilyen 60-80$-os telefonnál elfogadnám ezt, de azért a 150$-ért ne legyenek nagyobb hibák plusz legalább 1 éves support (amíg a garanciád tart) legyen.

(#29) Scrydhan válasza mjani1172 (#5) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Tehát sony telefonnal készítették? ;]

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#30) Halkow.


Halkow.
senior tag

Mit tudtok erről a Helio X20 és X25-ről? Grafikusan vajon gyengébb a S652-től?

Én egy oldalon azt láttam egy grafikonon, hogy a Snapdragon 652 verte a Helio X20-at...

(#31) #84490496 válasza Halkow. (#30) üzenetére


#84490496
törölt tag

Veri. Adreno messze jobb,mint a Mali. De ez nax játékoknál jön elő és csak olyan "apróságokban" mint részletesség,nagy felbontás...

[ Szerkesztve ]

(#32) Klara_ válasza Fejvadi (#26) üzenetére


Klara_
őstag

+1 :R

(#33) Potrien válasza Fejvadi (#26) üzenetére


Potrien
senior tag

Le a kalappal elötted!
:R
Ahogy ezt megfogalmaztad, ez a korrekt hozzáállás!

(#34) monti0222w válasza Danex (#20) üzenetére


monti0222w
addikt

A Meizu-t nem kellene ide venned, mivel ilyen sűrűséggel nem ad ki telefont bárhogy is nézem a termék palettájukat! Akár a tavalyi, akár az idei évet nézzük, azt megelőzőkről nem is beszélve. :N

(#35) Graphics válasza Fejvadi (#26) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az, hogy bejelentik, meg mire forgalomba kerül.

Inkább csak azért tűnik gyorsnak ez, mert már jó előre meg van szellőztetve a dolog...

Ha a megjelenéseket nézzük akkor pedig semmi újdonság nincs.

Gyorsan jönnek a konkurensek is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) Danex válasza monti0222w (#34) üzenetére


Danex
addikt

Aug végén vettem az M2-t (bemutatás: 2015.06), kb az elsők között, azóta már van M3(2016.04), M3s (2016.06.13.).

1 éven belül 3 készülék ugyan abba a kategóriában. Ugyan ez van a 5.5'-os kategóriában is.

2015 előtt valóban 1 év 1 készül 1 kategóriában.

(#37) Fejvadi válasza Graphics (#35) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Értéktelenné válnak pár hónap alatt így a jó készülékek, Ez ami mostanában elkezdődött, már a hozzám hasonló fanoknak sem tetszik. Számold csak össze, hogy az elmúlt egy év alatt hányféle jelent meg. Nagyon nem jó az irány. Értem én, hogy sok a konkurens, de nem mennyiséggel lehet lenyomni másokat, hanem a megbízhatósággal, minőséggel, támogatással.

(#38) monti0222w válasza Danex (#36) üzenetére


monti0222w
addikt

Tévedsz, az M3-t kivonják a forgalomból és a M3s lép a helyére, olvass utána! Ugyanez történik a többivel is, az egyik leváltja a másikat, mint tavaly a M1-t váltotta az M2 például. :K

[ Szerkesztve ]

(#39) Danex válasza monti0222w (#38) üzenetére


Danex
addikt

És pont erről beszél mindenki, hogy 1 készülék nem él meg fél évet és erre jöttél azzal, hogy a Meizunál ez nem így van, most meg mondod ,hogy igen leváltja a tavasszal bemutatott készüléket egy nyáron bemutatott készülék :F

(#40) johnahex válasza Halkow. (#30) üzenetére


johnahex
tag

x20 gurit kb. 90000 antutu full hd-n, mindenki eldöntheti , hogy ez most elég neki vagy sem

(#41) monti0222w válasza Danex (#39) üzenetére


monti0222w
addikt

Ez igaz, csak itt meg is áll a sor, és majd jövőre lesz folytatás. Ezt nem nevezném soknak, 1 kategórián belül! Készítettek egy plasztik és utóbb egy fém házas készüléket, ennyi történt.

[ Szerkesztve ]

(#42) RaveForce válasza Danex (#36) üzenetére


RaveForce
veterán

én ezt xiaomi hatásnak nevezném a meizura nézve.. azért a meizu nem ma kezdte, az első iPhone óta hallani róluk(de pl medialejatszo téren már korábban is alkottak), és sokáig 1-1 új készülék jött tőlük, aztán megjelent a xiaomi és megpiszkálta a meizu bajszát, onnantól ahogy én látom, kettejük közt egy privát egymásra licitálós debut-verseny van

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#43) Potrien válasza RaveForce (#42) üzenetére


Potrien
senior tag

Kimondottan káros verseny mind a két cégre nézve szerintem.

(#44) Danex válasza RaveForce (#42) üzenetére


Danex
addikt

Igen, nagy valószínűséggel ez van a háta mögött, mert lényegében minden új telefonban változtatnak 1 dolgot amiért igazából nem fog az ember telefont váltani ,mert azért annyit nem ér. :N

(#45) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Győzzön a jobbik, addig meg adjanak nekünk mindent féláron és cserébe megígérem, hogy sajnálni fogom a vesztest. :K

(#46) Charles9


Charles9
csendes tag

Xiaomi Redmi Note 4 First Unboxing & Hands On
https://www.youtube.com/watch?v=S2_0-IumEcs

(#47) ghiottone válasza Charles9 (#46) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A Pro mellett minek a Redmi Note 4? - költői kérdés volt. a kamerán kívül kb. ugyanaz...

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#48) Weeman1 válasza Fejvadi (#37) üzenetére


Weeman1
veterán

Én is így gondolom.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro

(#49) monti0222w válasza Fejvadi (#45) üzenetére


monti0222w
addikt

:D Nekem is mindegy, melyik nyomja le a másikat, mert mind két gyártónál vannak érthetetlen dolgok, amit talán ők átlátnak. Ámbár az igaz, tavaly óta Meizu szimpatizáns vagyok, meg Honor, Leeco, stb. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50) Fejvadi válasza monti0222w (#49) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Most tettem fel a Stabil Multi Miui8-at. Eddig szuper. Most kicsit megbocsájtottam nekik, de csak kicsit. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.