Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) DarkByte


DarkByte
addikt

Érdekes kérdést vet fel az írásod. Én más irányokból is megközelíteném a dolgot. Nem egy embertől hallok mostanság olyat, hogy a diplománál már gyakran többet számítanak a legtöbb cég állás interview-án a specifikus vizsgák, mint pl. MPC vagy Cisco vizsgák. (Persze ezt úgy kell érteni hogy a diploma is feltétel, de a plusz vizsgák hiánya akár kizáró indok is lehet.) Én ezekre is kíváncsi lennék milyen súllyal esnek latba, kinek milyenek a tapasztalatai, mert lehet nem ártana a tudásomat ilyen irányban is bővíteni.

Megint csak megfordítva a dolgot: szerintem ha valaki nappali képzés mellett akar szakmai munkát végezni, arra is van lehetőséget azért. Én például az SZTE-n tanulok mint programtervező és a kar tanszékén folynak programozói munkák amelyekbe be lehet kapcsolódni. Ezen túl is van nem egy cég Szegeden, akiknél lehet mint hallgató dolgozni, és ahogyan hallom a diploma után többnyire igyekeznek magukhoz csábítani véglegesre is a végzősöket. Ha az ember ügyes és az elhatározás is megvan akkor a szorgalmi időszakban is be lehet úgy rendezni a tárgyakat hogy akár a hét felében lehet aktívan dolgozni. (szubjektív de én elég sok előadást el szoktam hagyni, mert a gyakorlatok többségén úgy is elmondják a lényeget, a vizsgára meg az elméletet bárhogy is, de be kell seggelni)

biker: az aláírásod elolvasása után már nem is lepődtem meg a hozzászólásodon. :P

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.