Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14) 3psilon válasza tzimash (#11) üzenetére


3psilon
aktív tag

Pszichológiában a "sikerorientált" nem egyenlő az önző+törtető kombóval :)
Azt jelenti, hogy amikor csinálsz valamit, azon parázol-e, hogy "úristen, el fogom cseszni, hogyan ne csesszem el?", vagy éppen azon gondolkodsz, hogy "menni fog, hogyan csinálhatnám meg?"
Ennyit jelent. Csak egy pozitív hozzáállás :)

A hazugságról annyit, hogy létezik kegyes hazugság, ferdítés, és információk elhallgatása, én, mint leírtam, arra gondoltam, hogy ne ígérj olyat, amit nem tudsz betartani. És igazatok van, sokszor nem lehet őszintének lenni, főleg személyes ügyekben, de ezeknek a kérdéseknek már súlyos erkölcsi oldala szokott lenni.

Egyébként örülök, hogy tetszik nektek. :)
Olyan picit cinikusak ezek a szabályok, picit visszásak, leegyszerűsítettek, picit ízirájd...

hcl: hát igen. A szabályok mindig egyszerűsítenek, ha szabályokat csinálsz, valami mindig kimarad (lásd Gödel bácsi munkásságát :P ). Pont ezért tiltó szabályok, és persze nem kell mindig alkalmazni. Egyvalamit tudok: ha valamit elcseszek, szinte mindig valamely szabály "megszegéséből" származik.
Mert: gondolkodás nélkül nekiestem, hülyeséget ígértem be, nem tanultam korábbi hibáimból, nem készültem fel eléggé stb., egyszóval hülye voltam :)

Szóval... hát igen. Ha ezek alapvető világtörvények volnának, akkor én most egy nagyon-nagyon gazdag ember lennék (és saját vallásom is lenne, persze, viva la agymosás ;] ).

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.