Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) katt777


katt777
félisten

A cikk nem rossz, de kicsit szűk látókörű. Egyrészt vannak olyan grafikonok, amelyeket lehetetlen nagyítás nélkül olvashatóra megcsinálni (ahogy pl Tomboy-é is lehet, hogy egy 1024x768-as felbontásban. 17" monitoron OK, de én nem tudom leolvasni az értékeket róla), ilyen pl. ha sok érték szerepel az összehasonlításban. Másrészt bizony ott van a kutyus elföldelve, hogy az emberek 95%-a le sem szarja nem hogy a matematikát, hanem úgy általában az iskolát. Nekem pl. semmilyen grafikon értelmezése nem okozott még gondot (pedig gazdasági elemzéseket is bújok), de az én egyik cikkemben is előfordult, hogy át kellett dolgozni, mert páran képtelenek voltak megérteni amúgy általános iskolás szintű ábrázolásokat. OK, egyesek szerint le kell butulni a tömegek szintjére, de engem sosem zavart, ha valaki szembesült a saját tudatlanságával, még akkor sem, ha ezért engem okolt. ;] :P

Az viszont igaz, hogy célszerű jól elkülönülő színekkel ábrázolni bármit, és az értékeket az értékpontokon feltüntetni, mert ez nagyban meggyorsítja a használatot még hozzáértőknek is.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.