Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#74) Balli


Balli
őstag

Nagyon elgondolkodtatott most ez a gép...
Van egy Nikon D90 gépem, 3 obival, vakuval. Ez a kis amatőr DSLR rendszer nekem bőven elegednő, elégedett is vagyok vele, DE...

1.) Mostanában a videó felvevés nepszerűsége megugrott, fontossá vált. Ezt komolyabb eszköz híján eddig okostelefonnal (Iphone) oldottuk meg. Baba, családi és egyéb összejövetelek felvétele, és bejött a képbe a videóvágás.. kis klippek összegyúrása a felvett videó és képek alapján. Nem kell profi rendszer, de azért egy jóval komolyabb videófelvevő eszközt szeretnék.
2.) Elegem van sokszor a D90 cipeléséből. Van még egy régi kis kompakt gépem, de az annyival rosszabb képeket csinál, hogy inkább sokszor cipelem még akkor is ha nem megyünk semmi komolyabb eseményre. Csupán a Nikon 18-105 kitobi kicsit ugyan, de nehezebb mint ez az 5100 kitobival, aksival.

Ez a kis MILC gép jó lenne mindkét problémámra, simán a kitobival és plusz egy 30mm fixel (első körben legalább is). Igy végre lehetne egy igazi második gépem, és a D90-t csak komolyabb eseményekre, vagy beltéri, szürkületi/esti fotózásra vinném csak (ami jóval kisebb arány) minden másra ott lenne ez, nem kellene cipekedni. Illetve végre lenne egy jó videófelvevőm, nem szeretnék külön videókamerát venni. S igy a videókamera es fotógép egyben lenne, nem külön eszközön.

Egy dolog elgondolkozatott, az ez a videó: Sony RX100 Mark II vs III 1.32mp-től hasonlítja össze az XAVC S 50 Mb vs AVCHD24 Mb közötti különséget a mostani és előző generációs Sony gépen. Szemmel láthatóan szebb, élesebb képet ad az utóbbi, ha hihetünk a videónak. Ez létezhet? Olvasgattam, de még mindig nem teljesen tiszta az 50Mb előnye a 24Mb-hez képest ugyanazon az 1080p felbontáson, illetve ez az XAVC S kodek sem, ha ezt valaki eltudná magyarázni megköszönném :)

Athens 2004

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.