Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VágniValó


VágniValó
addikt

Ez a legjobb fázis, boldogok vagyunk a hír miatt és vadiúj ME cím kapcsán még van bennünk remény :R

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#2) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Reméltem, hogy még idén megkapjuk de sebaj.

(#3) oriic válasza Maxxy10 (#2) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egyébként ezek után teljesen biztos vagyok benne, hogy eredetileg idénre tervezték, csak bekavart COVID meg egyebek.

Első pletykák ugye 2020-as premierről szóltak, utána már a szóbeszédek is arról dumáltak hogy 2021-ben jön.

Live-Die-Respawn

(#4) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Elnézve a többi EA remastert PC-n sok fejlődést nem lehet várni (a 3 játékhoz meg már olyan grafikai tuning modok vannak amiket biztos nem fog túlszárnyalni), konzolosoknak viszont meglesz végre az igazi ME élmény a homály helyett. de legalább a sok DLC-t nem egyesével kell vadászni.

[ Szerkesztve ]

/s

(#5) oriic válasza wjbhbdux (#4) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezek a remasterek amúgy is 99%-ban a konzolosoknak szólnak, mert a viszonylag normális változattal tudnak játszani. (PC-n ugye a modder közösség legtöbbször a nagyfelbontású textúrákat és egyéb extrákat megoldják maguknak)

Live-Die-Respawn

(#6) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Örülök hogy van mozgolódás náluk.. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#7) Dɨngodilɇ


Dɨngodilɇ
csendes tag

Nekem még 8 év után is frissnek hatnak a 3. rész által okozott sebek.

(#8) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Elég gáz, hogy a Nintendo Switch kimarad :O
Ha Crysis, Borderlands és Bishock tud futni rajta, akkor ez is, tehát semmiképpen sem jön már be a "nem bírja a hardver" kifogás ... rengeteg Switch rajongó ettől várta, hogy az EA picit javítson a hírnevén azok után amit művelt a FIFA sorozattal, de nem, kihagyják teljesen a platformot ... :W

(#9) ldave


ldave
félisten

Azért az első rész játékmenete kicsit kopottas már szerintem, remélem valamit modernizálnak, vagy legalább egy szintre hozzák az egészet.

A Slime draws near! Command?

(#10) oriic válasza ldave (#9) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én első résznél azért vártam full remake-et. Nyilván mocsok sok munkat lett volna, de ahogy írod, nem mai játék ma már.

Live-Die-Respawn

(#11) Darth_Revan válasza ldave (#9) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Elvileg azért lett eltolva mert ők is észrevették, hogy picit modernizálni kell az első részen.

(#12) Rossi


Rossi
addikt

Nah, várós...
:DD

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#13) ldave válasza Darth_Revan (#11) üzenetére


ldave
félisten

PS3-on játszottam a sorozattal, 2-3-1 sorrendben, talán pont emiatt az első rész az egyetlen ME játék, amit nem fejeztem be. Remélem tényleg észrevehető lesz a változás ezen a téren is.

A Slime draws near! Command?

(#14) Rossi válasza Darth_Revan (#11) üzenetére


Rossi
addikt

Látom te a nevedben hordod a Bioware-es régi szép idők emlékét, míg én a profilképemben.
De jó is volt a KOTOR, mekkora flash volt a végén Darth Revan...
:R

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#15) hunluki válasza Darth_Revan (#8) üzenetére


hunluki
senior tag

Én is switchre vártam nagyon :(

(#16) Z10N válasza ldave (#13) üzenetére


Z10N
veterán

"2-3-1 sorrendben"
What? :D

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#17) ldave válasza Z10N (#16) üzenetére


ldave
félisten

PS3-ra így jelentek meg :)

A Slime draws near! Command?

(#18) Z10N válasza ldave (#17) üzenetére


Z10N
veterán

Pedig ME-nel pont lehetett tovabb vinni a mentest.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#19) GypsFulvus2 válasza ldave (#13) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Pedig az első rész vége, a zárójelenet talán a legnagyobb az egész trilógiában - de mindenképp a top 3-ban van. Nekem az a kedvenc részem, a leginkább RPG jellegű. Az viszont tényleg ráférne, hogy implementálják bele a 3. rész harc- és inventory rendszerét.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#20) Daelion


Daelion
őstag

Tervezek egy 3.-ik teljes végigjátszást de akkor már megvárom ezt.

Már előzőleg is HD/4k textúra modokkal játszottam végig tehát nem számítok sokra grafikailag viszont ha kicsit modernizálnák az első részt az nem lenne rossz. :)

[ Szerkesztve ]

(#21) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Nagyon várós. Főleg, hogy csak a 2. résszel volt alkalmam játszani és pont a napokban nézegettem a többit. A grafika húzott csak vissza, de így remélem megoldódik ez a probléma. Vírusos idsőzakban tökéletes kikapcsoódás lesz:))

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#22) saelin válasza GypsFulvus2 (#19) üzenetére


saelin
veterán

Egy Metro Redux remaster szint lenne a minimum.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#23) ldave válasza Z10N (#18) üzenetére


ldave
félisten

Persze, lehetett, de a Mass Effect 2 volt az első, ami megjelent PS3-ra, szóval nem volt mit továbbvinni. A játék elején volt egy 20-30 perces képregényszerű összefoglaló az első részből, amiben meghozhattuk a fontosabb döntéseket és úgy indult a második rész.

A Slime draws near! Command?

(#24) Rossi válasza GypsFulvus2 (#19) üzenetére


Rossi
addikt

Top 3-ban van a trilógián belül? :F
:DDD

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#25) GypsFulvus2 válasza Rossi (#24) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

? :F

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#26) oriic válasza Rossi (#24) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Maga a jelenet.

Live-Die-Respawn

(#27) Rossi válasza GypsFulvus2 (#25) üzenetére


Rossi
addikt

A zárójelenet van a top 3-ban a trilógia zárójelenetei közül, vagy a trilógia összes jelenete között van a top 3-ban?
Egyébként értem, mire gondoltál, csak kötekszem, ezért volt a :DDD .

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#28) Rossi válasza oriic (#26) üzenetére


Rossi
addikt

Én nem vagyok jelenet.
És tegezz nyugodtan.

:DDD

I'm in the middle of some calibrations.

[ Szerkesztve ]

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#29) GypsFulvus2 válasza Rossi (#27) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Srácok, Degecen is ilyen szépen süt most a nap? :D
Amúgy persze az utóbbira gondoltam, csak nem fogalmaztam teljesen egyértelműen. A három játékban nagyon sok emlékezetes pillanat van, de ez ugrik be elsőként. Nyilván ebben az első végigjátszás okozta élménynek is van szerepe.

Arról vannak pletykák, hogy az első rész harc és inventory rendszeréhez hozzányúltak-e? Nagyjából ez lenne az egyetlen grafikán túlmutató változtatás, amit szívesen vennék. Kivágott tartalmakra, kimaradt csillagrendszerekre, beszélgetésekre nyilván nem számíthatunk sajnos, hiszen akkor már remake lenne, nem remaster.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#30) VágniValó válasza GypsFulvus2 (#29) üzenetére


VágniValó
addikt

Azért a Mako irányítását az első részben remélhetőleg az ME 2-ből kopizzák.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#31) GypsFulvus2 válasza VágniValó (#30) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Jó, igaz. Bár a Hammerhead sem volt az a kifejezett sétakocsikázás.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#32) ldave válasza GypsFulvus2 (#31) üzenetére


ldave
félisten

Felőlem ki is vehetik az összes kocsikázós részt, semmi értelmük :)

A Slime draws near! Command?

(#33) GypsFulvus2 válasza ldave (#32) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

A bolygók a kopárságuk ellenére nekem tetszettek. Akkoriban túl sokat vállaltak vele, de voltak kifejezetten hangulatos, látványos rendszerek - pl. ahol egy vörös óriás és mellette egy kék csillag bináris rendszere volt látható az égen, vagy ahol az épp összeütközni készülő hold betöltötte a fél eget. Sok hangulatos bevilágítású rendszer volt. 2007-ben nyilván nem lehetett ezeket részletesen kidolgozni, de ma már lenne hozzá technológia. Az első rész volt a háromból a leginkább nyílt világú, a másik kettőnél már nem vállalták ezt be; odakerültél a pálya elejére egy animációval, aztán kötött pályán mehettél előre. Nekem ez kicsit csalódást keltő volt az első rész után. Cserében persze sokkal részletesebben ki voltak dolgozva.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#34) DeFranco válasza ldave (#13) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem az ME1 is jó rész volt, csak azt bosszulta meg ha valaki ki akarta maxolni

én is ott buktam bele, hogy minden egyes bolygót ki akartam farmolni a makoval (ami szerintem egyáltalán nem volt béna) de másodszor elkezdve és a farmolást feladva már teljesen jól játszható volt.

még az inventory volt pokoli megint csak annak aki olyan ocd-sen játszik mint én, aztán azt is megtanultam elengedni mert nem volt más választás

a küldetések repetitivitása (van ilyen szó?) nekem nem okozott problémát, pont azért volt jó hogy kb. tudtad hogy mire számíts, mert így végig lehetett próbálgatni az egyes harci stratégiákat, az egyes csapattársakat, a képességek kombóit, volt alkalom visszatöltögetés nélkül kísérletezni, ami később a későbbi részekben hasznos tapasztalatnak bizonyult.

(#35) Rossi válasza DeFranco (#34) üzenetére


Rossi
addikt

Ma ilyen vicces napom van, a repetitivitásról, hogy van-e ilyen szó, az In Bruges film jutott eszembe, ahol az orosz fegyverkereskedő kérdezi, hogy van ilyen szó, hogy zegzug? :))

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#36) #20411392


#20411392
törölt tag

Várom szeretettel. Remélem a liftezést azért megoldják máshogy, mert az eredeti megoldás lassúsága kicsit gagyi lenne ma. :)

(#37) hunluki válasza #20411392 (#36) üzenetére


hunluki
senior tag

Andromédával játszottál? :D Ott a "metrózás" volt örökkévalóság.

(#38) VágniValó válasza #20411392 (#36) üzenetére


VágniValó
addikt

Gagyi lenne ma? :D Tavalyi a The Outer Worlds és csont ugyanigy volt benne. ;]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#39) Z10N válasza ldave (#23) üzenetére


Z10N
veterán

Ertem. Bar ez elegge kitolas volt a PS3 tulajokkal akkor. Emlekszem az elso resz fejleszteset meg a hardwired.hu-n kovettem. Az X360-t is ugy vettem, hogy 2007 decemberben mar ezzel egyutt vettem.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#40) Alexzel


Alexzel
újonc

Sztori és döntések következményei szempontjából szerintem verhetetlen sorozat, de legalábbis nem sokan érnek fel vele.
Az első nekem nagyon tetszett anó, a Mako-val való közlekedest és bolygók felfedezését élveztem benne. Az hogy a későbbi részekben ezt egyszerűsítették, nem tetszett. Az elsőben csak az achievement-ek tárolása nem tetszett. Mikor újra kellett raknom a gépet mind elveszett.
Én igazán 2 részt remélem hogy kijavítanak. Az első rész achievmentjeinek tárolását, és a harmadik részben azt hogy multiplayert kelljen játszani az ending miatt (tudom multiplayer nélkül is elérhető a best ending, de úgy tudom ehhez bizonyos döntéseket kell meghozni, ami korlátozza a döntési lehetőségeket).

(#41) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Kötve hiszem, hogy kifizetném, amit majd kérnek érte aranyban. Ezt a játékot a sztori miatt egy mikrosütőn is érdemes játszani.
Viszont egy új részre mindig vevő vagyok, noha az Androméda után már óvatosabb vásárló is...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#42) niof


niof
addikt

Csak egy kérdésem van. Mikor lehet előrendelni?
Nagy kedvenc volt mindegyik rész!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.