Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BobMaster


BobMaster
senior tag

És milyen chipset lapul a kecses hűtés alatt? :)

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#2) szasza_xp


szasza_xp
senior tag

Ez érdekelne engem is :)

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#3) L3zl13


L3zl13
nagyúr

i865PE ha minden igaz.

Aki hülye, haljon meg!

(#4) hungeek válasza L3zl13 (#3) üzenetére


hungeek
senior tag

igen 865PE

''...with 800MHz FSB and Hyper-Threading Technology. Powered by the Intel highest performance 865PE chipset and a variety of cutting edge technologies...''

(#5) engusz


engusz
veterán

Jó lenne látni minél több alaplapot ilyen kiegészítővel. Álmom, hogy egyszer hálózati kábelek nélkül éljek. :)

[Szerkesztve]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#6) nap válasza engusz (#5) üzenetére


nap
addikt

Menj vissza az idoben 20 evet! ;]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#7) hunluigi válasza nap (#6) üzenetére


hunluigi
senior tag

:DD

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#8) Efreet válasza engusz (#5) üzenetére


Efreet
senior tag

nem csak hálózat... a monitor, az összes periféria, a hangszórók, minden kábel nélkül csatlakozzon... lenne 1 doboz a gép, és a monitort meg a többit oda rakom ahova tetszik - a hűtés se lenne gond, megy ki az erkélyre ilyen cidriben :DD
(ha végre rájönnének, hogy hogy is lehetne mazzag nélkül nem túl nagy veszteséggel áramot továbbítani...)

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#9) Hun'reeth válasza Efreet (#8) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Itt adatátvitelről és nem áramátvitelről van szó :DD
Amúgy megnyugodhatsz lesz még ilyen de nem biztos, hogy megérjük. :D

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#10) Dassler


Dassler
őstag

Mutálunk egyett 1000 év alatt, osztmá mit nekünk 5-6GHz :D Amúgy az áram se árt, ha valahogy eljut a cucchoz...

[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#11) Efreet válasza Hun'reeth (#9) üzenetére


Efreet
senior tag

az adatátvitel MÁR megvan, az nem gond...(van drótnélküli monitorjel-átvitel, vannak bluetooth-os hangfalak, stb...) csak hogy ne legyen mindenben külön elem/aksi, és ne kelljen 2naponta a hangfalat/egeret/billt neadjisten monitot tölteni (a gépről nem is beszélve), az áramátvitelt is meg kellene oldani... a szervezetünknek meg már nemmindegy? eggyel több sugárforrás amikor a mobiltól kezdve a monitoron át minden sütöget.. D

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#12) Hun'reeth válasza Efreet (#11) üzenetére


Hun'reeth
őstag

A sugárforrásokról csak annyit, hogy lehet hogy már el is késtünk vele csak még nem tudjuk. :)) Sőt mindjárt 2-t. :D

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#13) dabadab válasza Efreet (#11) üzenetére


dabadab
titán

Monitor drot nelkul? Hat... egy kicsit szkeptikus vagyok, tekintve, hogy mondjuk mar egy laza 1280*960*32 bit/75 Hz az 2.7 Gb/s, ami egy kicsit azert odebb van a max 100Mb/s-es drottalan cuccoktol.


[Szerkesztve]

DRM is theft

(#14) Efreet válasza Hun'reeth (#12) üzenetére


Efreet
senior tag

na, akkor meg is van az életcélom :) (Tesla anno már kísérletezett ilyesmivel, és neki sikerült csak eltussolják meg különbenis Egely Gyuribácsi is megmondta, hogy midnen technikai fejlődést visszafognak amíg van olaj, és ezért tűnt el a vízzelmenőautós magyarfickó is...)

másik út: olyan áramforrás kell az eszközökbe, hogy azt értelmes időn belül ne kelljen tölteni... nullponti energia csapolás, stb :) (scifi rulz)

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#15) Efreet válasza dabadab (#13) üzenetére


Efreet
senior tag

nna rákerestem:
[L]http://www.alphasonic.hu/keret.phtml?a=grandtec/00081519.html[/L]
bármilyen VGA bemenetet támogat, és S-Video kimenete van (itt spórolja el a sávszélességet), 2.4GHz-es frekin működik
gyakorlatilag házimozizásra (meg prezentációkra) tökéletes

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#16) Den válasza Efreet (#14) üzenetére


Den
veterán

Nukleáris elem kell, és lesz is ilyen, nem is olyan sokára.

[L]http://www.cae.wisc.edu/~blanchar/res/Blanchardansfloridatalk.pdf[/L]

www.simson4t.hu

(#17) Hun'reeth válasza Den (#16) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Mikrofúziós reaktor kell a la Asimov. :)
Az áramátvitelre meg valamilyen transzporter. ;]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#18) Dassler


Dassler
őstag

VAgy csak simán teleportálni kell az adatot :D abban már vannak bíztató kísérletek, meg aztán az áramot is. és készi s.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#19) shtml válasza Den (#16) üzenetére


shtml
őstag

Nevetni fogsz, de ez már ezer éve létezik. Legalábbis kb. ezer éve olvastam a Rádiótechnika c. folyóiratban arról az akkor frissen kifejlesztett IC-ről, amelyben egy komplett miniatűr atomreaktor lett elhelyezve, mely nemcsak az IC-t, hanem akár az egész áramkört képes volt ellátni árammal.

Kár, hogy a cikk az április elsejei számban jelent meg...

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.