Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alkarcsont


Alkarcsont
senior tag

Az addig príma, de milyen árat kell fizetni február 28 után?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2) Parci válasza Alkarcsont (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a szerződés arról szól, hogy aki február 28-a előtt szerződik, annak ezek az árak lesznek a szerződés időtartama alatt. értelemszerűen :).

hogy ha valaki nem szerződik, akkor mik lesznek a lehetőségei márciusban, azt nem tudom.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) anaqer válasza Alkarcsont (#1) üzenetére


anaqer
veterán

Ilyen jó kérdésből több is van raktáron? :))

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#4) xuldar válasza Parci (#2) üzenetére


xuldar
őstag

Aha nekem az lenne a kérdésem, hogy a prepaid azt jelenti, hogy az egész évi díjat egyben ki kell fizetni előre? Legalábbis én ezt hámoztam ki.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#5) Parci válasza xuldar (#4) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, jól látod.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) Alkarcsont válasza anaqer (#3) üzenetére


Alkarcsont
senior tag

Ööö kifogytam, de még de még töröm az agyam! Elolvasom hátrafelé is a szöveget, lehet, hogy úgy jobban félreértelmezem majd :))

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7) Franklin


Franklin
addikt

A decemberi akció után újra kedvezményes áron korlátlan ADSL-hez jutni.

A fenti mondatból hiányzik valami, például a lehet szó...

(#8) windoki


windoki
csendes tag

Mikor lesz már Inviteles területen is ilyen tuti dsl??
Már nagyon várjuk a kánaánt,de csak a szerencsés matáv embereknek adatik meg. :O :F

AMD rulez

(#9) Sanya válasza Parci (#5) üzenetére


Sanya
nagyúr

febr 28 után a megmaradt egérpadokat(ha nem marad meg, akkor rendeljetek még raktárra) kisorsolhatnátok a Ph-sok közt. persze az ötletért én is kapok egyet :D

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10) Sianis válasza Parci (#2) üzenetére


Sianis
addikt

Nekem április környékén jár le a szerződésem. Van rá esély, hogy még akkor lesz valami az egérpadokból?

(#11) Haniboy


Haniboy
csendes tag

Engem pont ma hivtak,hogy lejárt a 3 év a datanetnél, és közel rádupláznának az árra. Úgy döntöttem, Externet ADSL-t akarok, par dolgot előtte kérdeznék:
1. A családban 3 gép van, ezekre megoszthatom e?
2. Szolgáltatóváltás mennyire rugalmas? (leszerelés, és minden nélkül)
3. Ha 2 évre szerződök, meddig nem módosulhat az ár, és ha módosulhat,akkor van e maximum érték a 2 éven belül?
4. Nem találtam 1024 prepaid csomagot...ilyen létezik egyátalán?

Én nem birom átlátni az externet oldalát, ha valaki vmelyik kerdesemre tudja a választ, ne tartsa magában!

Köszi!

(#12) Hypp válasza Franklin (#7) üzenetére


Hypp
tag

...milyen igaz:C

Bite my shiny metal ass!

(#13) fLeSs válasza Haniboy (#11) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Hívd fel az ügyfélszolgálatot, ott 2 percen belül minden kérdésedre kapsz választ.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#14) c41r0^


c41r0^
őstag

Ez a szolgáltatás forgalomkorlátos (mint Axelero, ahol 6GB/hónap, utána plussz GB-ként 500 Ft...) ?

(#15) atosz válasza c41r0^ (#14) üzenetére


atosz
őstag

Nem az.

Mas: Vajh valtozott mar vmi a Matav/Axeleronal a szolgaltatovaltas menetenek hozzaallasaban? :F Ev vegen mar majdnem nagyon szivtam a Matav/Axi/Externet trioval, pedig mar nagyon valtanek...

(#16) Parci válasza Haniboy (#11) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

1. hivatalosan nem, asszem..

2. elég rugalmas elvileg 1-2 hét alatt megvan.

3. 2 éves szerződés esetén 2 évig nem módosul az ár

4. nincs, csak 512k prepaid

de fLeSs-nek igaza van, beszélj az ügyfélszolgálattal. de Prohardver ADSL-t rendelj, ne sima Externetest (ellenkező esetben no egérpad ;)).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) atosz válasza Parci (#16) üzenetére


atosz
őstag

2. Vagy 1-2 honap... Ezert kerdeztem feljebb is, hogy valtozott e vmi az elmult egy honapban.

(#18) xcbiker


xcbiker
addikt

Pár órája meg is rendeltem ezt a szolgáltatást.
Az egérpadot mikor/hogyan kapom meg? :DDD

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#19) atosz válasza xcbiker (#18) üzenetére


atosz
őstag

Mint uj szolgaltatas rendelted meg vagy szolgaltatovaltaskent?

(#20) xcbiker válasza atosz (#19) üzenetére


xcbiker
addikt

már lassan 2 hónapja mondtam le az Axelero-t és jópár hete le is szerelték.
Így új vagyok gondolom.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#21) mdk01


mdk01
addikt

Hali!

Az externet oldalán van egy ''kapcsolat'' fülecske.
Ez alatt azt kell érteni hogy csak ott tudják kiépíteni a netet, amely városnevek ott szerepelnek?
THX

(#22) xcbiker válasza mdk01 (#21) üzenetére


xcbiker
addikt

szerintem nem. csak ott van a székhelyük.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#23) fLeSs válasza xcbiker (#18) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Melyiket rendelted, a prepaid-et?
Én hétfőn este rendeltem itt a PH!-n online (hétfő du. jelentettem be előző szolgáltatómnál, hogy már nem tartok rájuk igényt :DDD), kíváncsi leszek a kiépítés menetére, és hogy lesz-e netkiesésem, vajon Mo.-on mennyire kezelik intelligensen ezt a problematikát? :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#24) atosz válasza fLeSs (#23) üzenetére


atosz
őstag

Erre kivancsi leszek, en majdnem nagyot szoptam december vegen.

(#25) polika


polika
senior tag

azt szeretném kérdezni (ugyebár ez az ADSL a matávtól az axelerótól kapható?) hogy itt szegeden lehet az axelerótól kábeltv-n keresztül ilyen ADSL-t rendelni de az ugyebár drágább, van 1-2 éves hűség nyilatkozat stb, ill ha ilyen olcsót akar az emebr akkor 3gb a korlát...

Szóval az lenne a kérdés hogy ha nálunk lehet ilyet előfizetni az axelerótól akkro ez azt jelenti hogy ezt a PROHARDVER-es előfizetést is meg tudnánk csinálni?

(a logikám az volt hogy mivel kábeltvn lehet axelerót kapni adsl-re ami tul képpen a matáv internet szolgáltatója akkor mi a ''matáv'' területbe tartozunk)

Mert szivesen bevezetnénk otthonra is az internetet de a mai magyar árak a rablás kategóriába sorolnadók (van ismerős lenygel országban, német országban, felvidéken és sehol sincs ilyen pimasz árképzés mint nálunk)

Előre is köszi a válaszokat..ha szükséges pontosítani hogy mi is az utca/házszám hogy megtudjam nálunk lehet e ezt az előfizetést megoldani akkor küldök emil címet

(#26) fLeSs válasza atosz (#24) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Csak majdnem? :O :D
Mi is lett volna a nagy opás?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#27) atosz válasza fLeSs (#26) üzenetére


atosz
őstag

Itt elnyogtem a banatomat. :)
Bővebben: link
Bővebben: link

(#28) fLeSs válasza atosz (#27) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Hmm, remélem velem nem ez fog történni. :U

A PH-s link nem mutat sehova

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#29) atosz válasza fLeSs (#28) üzenetére


atosz
őstag

Remeljuk...
PHs link ujra, bar szerintem kb ugyanaz van itt is. :)
Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#30) fLeSs válasza atosz (#29) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A faxos elkeveredésnek nálam kicsi az esélye, mert én személyesen mentem be az Enternethez, hogy lemondjam a szolgáltatást (régi óriási MATÁV-os szívások óta tudom, hogy az ilyet csak személyesen szabad intézni). Ittvan nálam a lemondónyilatkozat fénymásolata.
Utána felhívtam az externetet, és asszonták, hogy a megrendelésnél a szolgáltatóváltást pipáljam ki, és akkor ha jönni akar a MATÁV leszerelni a cuccost, akkor szóljak nekik, ők meg rászólnak a MATÁV-ra. Erre kíváncsi leszek.
1ébként ez a felmondási idő az Enternetnél is 8 nap, ez azt jelenti, hogy a kilencedik napon már elvileg nem fog élni az Enternetes loginom, és kérhetem az externetest?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#31) atosz válasza fLeSs (#30) üzenetére


atosz
őstag

En is tanultam persze a dologbol, most mar nem is lenne gond talan.
A 9. napon elviekben mar nem szabadna hogy mukodjon a loginod, es akkor elvileg ugye csak bekell telefonalni az Externetnek, hogy adjak az oveket. De csak atfut 8 napon belul.
Csak aztan nehogy az legyen, hogy viszonylag gyorsan megerkezzen a MATAVhoz a lemondas, mert akkor kilovik a modemed, nekem az volt a makom, hogy meg el sem kuldtek a MATAV fele a lemondast... Mert ebbe az Externetnek szvsz semmi beleszolasa sincs. :(

Nekem is valtanom kellene, csak kicsit meg mindig a dec vegi esemenyek hatasa alatt vagyok. Meg ugy gondoltam, hogy marciustol meg normalisabb tarifak lesznek, de sajnos bekell latnom, hogy itt egy jo ideig meg nem fognak csokkenni az arak. :O Tehat lepnem kene meg most... Az Externet a legolcsobb?

Amugy en ugy megbuntetnem a MATAVot a VH helyeben, hogy az csak, nagy szemetseg, hogy nincs versenytarsa, nem csoda hogy nem csokkenek (es nem is fognak csokkeni) az arak. :(

(#32) krokk válasza Parci (#16) üzenetére


krokk
senior tag

megnéztem mert én nem így tudtam de lehet szolgáltatonként más de nálunk pl:
''Üzleti vagy háztartáson kívüli LAN hálózaton történő megosztás, illetve szerverüzemeltetés nem megengedett. ''
ezekszerint családon belül akárhány gépre megoszthatom tesóméra apáméra stb stb

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#33) fLeSs válasza atosz (#31) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Hát, a bruttó 7K-s 512-es net tudtommal most a legolcsóbb, de ez ugye csak akkor müxik, ha egyben fizeted be.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#34) atosz válasza fLeSs (#33) üzenetére


atosz
őstag

Igen, sajna ez a gond, hogy nincs most 84 KP erre... Azert meg meggondolom, mert ugye egyebkent is kikell pengetni...

(#35) blackbile


blackbile
csendes tag

az externetnél a kollegám vért izzad, 2 nő 1 fickó és a nő akivel elkezdte a bizniszt állandóan a ''konyhában van'' és ez hót komoly...

jó kis cég ez is...

(#36) blackbile


blackbile
csendes tag

az externetnél a kollegám vért izzad, 2 nő 1 fickó és a nő akivel elkezdte a bizniszt állandóan a ''konyhában van'' és ez hót komoly...

jó kis cég ez is...

(#37) blackbile


blackbile
csendes tag

az externetnél a kollegám vért izzad, 2 nő 1 fickó és a nő akivel elkezdte a bizniszt állandóan a ''konyhában van'' és ez hót komoly...

jó kis cég ez is...

(#38) atosz válasza blackbile (#35) üzenetére


atosz
őstag

Megmondom oszinten, en ebbol egy mukkot sem ertek... :F :Y :DDD

(#39) xcbiker


xcbiker
addikt

Ez gyors volt... Szerdán már kötik is :D (cirka 1 hét alatt.)

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#40) fLeSs válasza xcbiker (#39) üzenetére


fLeSs
nagyúr

És kinél voltál előtte?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#41) Haniboy


Haniboy
csendes tag

Egy par dolgot megtudtam a heten, amikor mélyebben belemásztam a szolgáltatóváltásba.
A helyzetem: Február végén lejár a datanetes szerződésem, ők az 512-es netre 1 éves szerződést kötnének velem 9500 körül. Ezért ugy döntöttem,inkább felmondom, és kötök máshol. Nézegettem a szolgáltatók árait, arra jutottam,hogy a TVnetnél vagy PH-n keresztül rendelek 1024-es netet.

Események: Irtam e-mail -t mindkét szolgáltatónak, és mivel úgy gondoltam, hogy ezek a cégek internetszolgáltatók, egy válasz e-mail-re nem kell napokat várnom. A TVnetnél nagyon korrekt, mindenre kitérő válaszokat kaptam kb 1 órán belül, az externetes válaszra kb 3 nap múlva került sor, amely nem volt teljesen kimeritő, de annyi baj legyen. Jelenleg a két szolgáltató között vacilálok, jól jönne egy egérpad :D

A lényeg: Mivel szolgáltatót váltok, és minél rövidebb szünettel szeretném megoldatni a váltást felhivtam néhány embert. 2, szerintem nagyon fontos dolgot tudtam meg:
- A TVNet-nél (lehet hogy minden cégnél,csak konkrétan itt mondták) van egy várólista, ami a már megrendelt, de a matáv szerint még nem teljesithető megrendeléseket tartalmazza. Erre legtöbbször azok a felhasználók kényszerülnek, akiknél lassan adják le a régi szolgáltatónál a drótot, hogy megszünt az előfizu. (Hogy a lassuságnak mi az oka, csak tippelni tudok)
- Ami még fontosabb szerintem: Bementem matávpontba érdeklődni a le-felszerelésről (bár az ottani nő magyarázott összevissza, szerinte az ADSL-emhez tartozó !!!ISDN kártya!!! a régi szolgáltató tulajdona,és azért tuti kijönnek), de megadték a helyi Matáv Telekommunikációs centrum vagy mi a szösz) számát. Felhivtam őket, (és arra a kérésemre, hogy ne szereljék le a régi modemet és splittert azért, hogy pár héttel később visszahozzák azt mondták, hogy telefonáljak nekik akkor, amikor megszünt a régi hozzáférésem a szolgáltatónál (ergó amikor kikapcsolták a netem), ekkor a várólistáról aktiv listára tesznek, és ''nagybetükkel ráirják a lapra, hogy helyszini beszerelés nem szükséges,mert nem lett kikötve''. A hölgy akivel beszéltem azt mondta, ezzel 1-2 napra csökken a netmentes napok száma.

Én javaslom mindenkinek,aki szolgáltatóváltás előtt áll, hogy érdeklődjön ebben a centrumban,hogy ezt náluk is hajlandók e megcsinálni...jah, és hogy mi lesz belőle az majd kiderül :D

Soxerencsét mindenkinek, remélem hasznos infókat irtam!

(#42) fLeSs válasza Haniboy (#41) üzenetére


fLeSs
nagyúr

:C

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43) xcbiker válasza fLeSs (#40) üzenetére


xcbiker
addikt

axelero

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#44) fLeSs válasza xcbiker (#43) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Hogy történt? Mikor mondtad le? Mikor szűnt meg az axeles loginod? Elvitték a modemet? Mikor rendelted meg az externetest? Mikor kapsz logint az externettől?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#45) atosz válasza Haniboy (#41) üzenetére


atosz
őstag

Erre csak annyit mondanek, hogy irtam egy normalis, de kisse feldult levelet az Externetnek meg decemberben...most mit mondjak? Azt, hogy mai napig nem jott valasz?! :Y

Ez a fel-le szereles, a szolg valtasnak az atfutasi ideje meg Q necces, mert kicsit makos szaga van a dolognak. Ha ugy jon ossze, akar kijohet belole 1-2 honap is...es a szurnyu, hogy meg igy is jogszeruen jarnanak el, engem ez b@sz fel agyilag. :(((

(#46) xcbiker válasza fLeSs (#44) üzenetére


xcbiker
addikt

dec 10 körül történt az ominózus eset...
épp a tescóban vásároltam karácsonyra és egy axeleros csajszi meginvitált egy kis etyepetyére. Hejjj mondom van már előfizum, bár lejárt, de nem lenne hátrányos egy új, szebb lágyabb, jobb, olcsóbb akciós cucc.
Na akkor mondjam le a régit és kössek egy újat nála pl a hugi nevére.
Megvolt minden..., (csak a csaj nem sajnos) :P
Aztán vártam.
Kikapcsolták a logint rá 1-2hétre. aztán vártam a leszerelést. (közben ismerős loginjával neteztem :P )
Mikor meguntam a várakozást felhívtam az 1234-et és érdeklődtem, hogy mikor köti a hugi netjét.
A fazon felvilágosított, hogy a régi megrendelés érvénytelen, mert még leszerelés elött köttetett. Ejjj mondom! Az a kis ribi jó átkurta az agyam! :(( Se net, se semmi... hmm. Pedig egy órát tuti eltöltöttem (ezek szerint feleslegesen) a szerződéskötéssel.

Így asszem hétfőn vagy kedden rendeltem meg az externetest (még szép hogy 2.-iknak már nem axelerot ezek után :P ).

Csütörtökön meg hívtak, hogy kedden kötnék. Amiből szerda lesz, mert akkor lesz otthon valaki.

nagyjából így történt az eset... egyebet nem tuok mondanyi!
Kérem kapcsoljákki!


[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#47) atosz válasza xcbiker (#46) üzenetére


atosz
őstag

Elmondom makod volt...szerintem. A csaj meg nem atkurni akart, hanem ok sem tudjak mi van, azert megerdemelte volna... ;] (Na jo, keretik nem komolyan venni, mielott meg rosszat gondolnak rolam :) )
Jahh, tajekoztatni ilyen dolgokrol (szerzodes ervenytelenne valasa) nem szokasuk a hazai szolgaltatoknak. :((( Pedig egy mail vagy egy telefon semibe se kerul, bezzeg a hulye reklamdumajukkal feltudnak hivni...
A nagy atlag nem is tudom miken mehet keresztul, mar akiknek se ideje sincs, se nem ert hozza, meg nem is erdekli melyebben a tema. :Y

Jahh, ostag lettem, most vettem eszre, cool, nem is tudtam hogy ez 270 nap utan jar, bar joval regebb ota latogatom a forumot, de egy ideig csak olvasgattam es okultam. :C
Ezt elkellett mondanom, mert megorultem neki, na. :D

(#48) User1


User1
tag

Mitől jobb ez a fajta net mint az axeleros adsl?? Ráadásul drágább is.

(#49) atosz válasza User1 (#48) üzenetére


atosz
őstag

Csak annyiban hogy olcsobb. Br 7, ha az egesz evet elore kipengeted, ha havonta, akkor 9. 512-es, 1 eb huseggel. Az Axi dragabb.

(#50) fifi_addict


fifi_addict
tag

Talán láma a kérdés, de kell-e telefonvonal az Externetes adsl-hez? Az Axeleróshoz kell...

...........................???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.