Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

Én azt mondom, várni kell a vásárlással, mert ahogy javul a kihozatal, és később újabb steppingek jönnek, akkor majd érdemes lesz megvenni ezeket a kártyákat, mert akkor már az alacsonyabb órajelű változatok tuningolási lehetőségei is sokkal jobbak lesznek.

#tarcsad

(#2) divot válasza Yutani (#1) üzenetére


divot
veterán

Majd ha a 9800pro-n akad a játék, akkor fogok Viharhozónak emalít írni. :DDD

(#3) anulu


anulu
félisten

Ultra Extreme-hez mekkora táp kell majd? 620W? :(((:(((

amúgy meg köszönöm, de a 9600PRO-m sebessége egyelőre tökéletese a számomra. AA/AF-et nem használok, így 1280x1024-ben, legrosszabb esetben 1024x768-ban minden game teljesen jól elfut. majd ha esik az ára a GT-nek, akkor valszeg az lesz. de semmiképpen sem PCI-E-n!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) User64476 válasza Yutani (#1) üzenetére


User64476
őstag

Az ég kék, mind meghalunk egyszer, stb. stb.

(#5) Yutani válasza User64476 (#4) üzenetére


Yutani
nagyúr

No igen, de akartam valami oltári nagy igazságot írni. És asszem sikerült is! :)

#tarcsad

(#6) Peat;) válasza anulu (#3) üzenetére


Peat;)
veterán

Előbb nézz utána ténylegesen a gyakorlatban mennyit fogyaszt és hidd el meglepődsz...(alig többet eszik a 6800ultra mint az 5950ultra) A brutális tápot szerintem azért írták oda hogy minden gépben biztos elmenjen(pl. prescott gépekben, 3 wincsivel, dvd íróval ) és szerintem ez korrekt, mert a hozzá nem értők nem csalódnak ha kicsit odafigyelnek.
Aztán már jöhetne valami ati teszt is, kicsit csöndben vannak pedig nem szokásuk. Gondolom most kicsit szorosabb lesz a verseny..

(#7) faster válasza Peat;) (#6) üzenetére


faster
nagyúr

Úgy tudom, hogy 12V-os áramfelvétele emelkedett meg jobban (összfogyasztása tényleg nem sokkal több az 5950Ultrához képest), és a ma kapható 360-420W tápok nem mindegyike tud 12V-on stabilan leadni ekkora áramerősséget (legalábbis ezt olvastam egy tesztben), és ezért a biztonság kedvéért inkább 480W-osat ajánlanak, de asszem az xbitlabs tesztjében is 430W-as táppal tesztelték.

(#8) erdoke válasza Yutani (#5) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem sikerült.:) A GT tényleg a későbbi ár/teljesítmény bajnok lehet, ha javul a kihozatal.
Az Ultra viszont talán azért vált szükségessé, hogy hozza/üsse az X800XT szintjét. Az nVidia többet tud az új ATi kártyákról, mint amennyit mi sejtünk.:P

A legjobb aláírás a héten

(#9) Yutani válasza erdoke (#8) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha másban nem is, de ebben biztosak lehetünk! :)

#tarcsad

(#10) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Érdekes: S3 Savage4-nél volt GT a sima és PRO a killer :)

(#11) Yutani válasza JulWCZar (#10) üzenetére


Yutani
nagyúr

Viszont gépkocsiknál a GT a killer! :t

#tarcsad

(#12) simonzé


simonzé
addikt

Nem túl bíztató ez a hír. Csak nehogy egy újabb FX-et kapjunk.

I don't fit in. I fit out.

(#13) nemcso


nemcso
senior tag

Hát egyenlőre sok jót nem igér ez a hír.
Még elég kiforratlannak látszik a gyártási technológia, ha máris három , sőt négy minőségi kategóriában jön le a ''gyártósorról'' a termék ! :O

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#14) Tuninger


Tuninger
addikt

Nekem a sima 6800as tetszik, a mai árfolyammal számolva alig kerül többe mint 60e forint, viszont /ha jó rammokkal szerelik/ gyorsabb lesz mint egy 9800
XT (természetesen a papírforma szerint) PS3, javított AA, csak jelenne már meg itthon :)

[Szerkesztve]

(#15) Power válasza Tuninger (#14) üzenetére


Power
senior tag

Mai árfolyamon :)) :)) :))
Mai árfolyamon a 9800PRO-nak is 40 ezernek kellene lennie.
Házi feladat, hogy hány forint lesz a sima 6800. :DD

Köszönő viszonyban sincs a dollár/ft árfolyam az európai, de még inkább a hazai árakhoz.

Power

(#16) erdoke válasza Power (#15) üzenetére


erdoke
titán

''Köszönő viszonyban sincs a dollár/ft árfolyam az európai, de még inkább a hazai árakhoz.''

Lehet fáradt vagyok, de ezt nem értem. Kint tényleg ilyenek az árak, most hoztak nekem pl. RAM-ot, ami kint 329 $, itthon a megfelelője 88+fa...:(

A legjobb aláírás a héten

(#17) Motyi válasza erdoke (#16) üzenetére


Motyi
senior tag

Sajna ez van.De tudod:miért adják olcsóbban,ha ennyiért is megveszik? :(

(#18) Legolas


Legolas
senior tag

Most olvastam, hogy 10,000 6800-as VPU-ból csak 2000 teljesíti az ulra követelményeket és egyelőre csak kb. 200 db ultra extreme-t gyártanak majd, főleg az XFX és a Gainward. Állítólag a gainward célja egy vízhűtéses változat 500/600-on!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#19) e-biza


e-biza
őstag

off, de miért ilyen ronda a kép? miért volt baj a fekete alapu? :)

ultra extreme verzio meg szerintem nem lesz. ez olyan kamus névnek hangzik. lehet hogy ''über mega ultra hiper killer'' lesz? szvsz nagy kamu, valami idiota kitalálta és a nép bevette. :) de lehet csak én látom igy.

[Szerkesztve]

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#20) Power válasza erdoke (#16) üzenetére


Power
senior tag

Egész pontos magyarázatot énsem tudok, csak okoskodok:
1. Az USA nagyobb piac, nagyobb verseny, nagyobb vásárló erő -> alacsonyabb árak(szoftvereknél valamikor még a 2x ár sem ritka EU vs USA viszonyban).
2. Az amerikai cégek szeretik itt USD ~ EUR alkalmazni, holott az EUR már jóval izmosabb.
3. Az EU kereskedőinek, itteni elosztóinak stb. sápja.
4. Nálunk még erre tesznek egy lapáttal.

Ez még sokszor akkor is így van, ha az EU-ban gyártják a cuccot.

Power

(#21) erdoke válasza Power (#20) üzenetére


erdoke
titán

Az 5-8,5 %-os ÁFA is lendíthet a kedvező áron.:P

A legjobb aláírás a héten

(#22) anaqer válasza erdoke (#21) üzenetére


anaqer
veterán

Amit majd bevezetnek... mikor is? :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#23) erdoke válasza anaqer (#22) üzenetére


erdoke
titán

Mármint Mo-on? Mi itt az USA árakról beszélgetünk, hogy miért pofátlanul olcsóbb, pedig magasabb a jövedelem.
Kint ennyi az ÁFA (Kalifornia és New York államokban 8-8,5 %, ezek drága helynek számítanak. Mennek is a New yorkiak New Jersey-be vásárolni, ott csak 6%:D).

A legjobb aláírás a héten

(#24) anaqer válasza erdoke (#23) üzenetére


anaqer
veterán

Jaaa... OK.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#25) Power válasza erdoke (#23) üzenetére


Power
senior tag

Sajnos ez még ÁFA nélkül is megállja a helyét. :(

Power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.