Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Ezek az ati chipsetek nem futottak valami nagy karriert eddig.
Pedig annó mennyire ajnározták őket még megjelenés előtt.

Aki hülye, haljon meg!

(#2) erdoke válasza L3zl13 (#1) üzenetére


erdoke
titán

Gyerekbetegségeik vannak. Ha ezeket kiküszöbölik, nem lesz rossz választás Intel platformon. Az AMD-s persze megint újdonság.

A legjobb aláírás a héten

(#3) engusz


engusz
veterán

Mi értelme van visszafejlődni? Eddig pont amiatt volt szimpatikus számomra az integrált videokártyájuk, mert jó sebessége volt és támogatta a DX9-et. El is gondolkodtam, hogy barátnőmnek egy ilyen alaplappal kellene konfigot összeállítani.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#4) Elrood válasza engusz (#3) üzenetére


Elrood
őstag

A mostani chipkészletéről beszélsz, ami most is kapható, a 9200 akármire?
Az nem támogatja a dx9-t.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#5) erdoke válasza Elrood (#4) üzenetére


erdoke
titán

9100IGP

A legjobb aláírás a héten

(#6) Szeke válasza erdoke (#5) üzenetére


Szeke
senior tag

Jaja, 9100 IGP, integrált 9200-as gpu-val.
Namármost ha az új is dx 8.1 lesz, akkor hol van itt a fejlődés? :F
A szart feltuningoljuk, adunk alá píszíájekszpresszt (hu mer az nagyon kell) és kaptunk egy SESELELE kareszt, ami fényévekkel el van maradva a desktop vga-któl. De ez nagyon jó, mert így aztán majd hiperujjongással el lehet adni egy 9500-as szintű vidkarit integrálva, és milyen nagyon jó lesz. Elhiszem, hogy szuper lehet notebookba egy 9200-as vidkari, de könyörgöm, mikor lesznek ezek a desktop cuccok közelében?? :O

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#7) erdoke válasza Szeke (#6) üzenetére


erdoke
titán

Teljesen más elvárások vannak az integrált cuccok esetében. Iroda vagy low-end otthoni. Teljesen jó lehet a célra, DX9-re semmi szükség még jövőre sem.

A legjobb aláírás a héten

(#8) Szeke válasza erdoke (#7) üzenetére


Szeke
senior tag

Értem én, írtam is, hogy mivel notebook, ezért nem kell a desktop-szintű vga. DE azért a közelébe érhetnének (pl. már most kiadhattak volna integrált 9500-at), és nem kéne ekkora szakadéknak tátongania. Lassan 2 generációnyi directx lemaradása lesz, nyers erőben pedig még több :(

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#9) erdoke válasza Szeke (#8) üzenetére


erdoke
titán

Mégse érted. Nincs rá szükség! nVidia se ad ki erősebbet, mert minek. A kereslet dönt. Jobban járnak, ha az igényesebbek AGP-s karit vesznek — tőlük.

A legjobb aláírás a héten

(#10) Szeke válasza erdoke (#9) üzenetére


Szeke
senior tag

''mert minek''
Mert talán ha adott egy fejlett technológia, akkor legyen elérhetőbb minden szegmensben... Tudom tudom, nem fogja a farok csóválni a kutyát...

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#11) erdoke válasza Szeke (#10) üzenetére


erdoke
titán

A saját jobban jövedelmező piacukat nem fogják erős integrált cumóval kannibalizálni.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#12) anaqer válasza erdoke (#11) üzenetére


anaqer
veterán

Van valami kimutatás arra nézvést hogy mennyivel jövedelmez jobban...? :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#13) erdoke válasza anaqer (#12) üzenetére


erdoke
titán

Talán csak addig jövedelmez jobban, amíg a piaci részesedésük erősen nem nő meg az integrált piacon. Ott viszont az Intelt kellene kiütni a nyeregből.

A legjobb aláírás a héten

(#14) anaqer válasza erdoke (#13) üzenetére


anaqer
veterán

Te, a jövedelmezőség és a piaci részesedés nem körülbelül egymásra ortogonális fogalmak véletlenül? :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#15) engusz válasza Elrood (#4) üzenetére


engusz
veterán

Jogos, hülyeséget beszéltem.

Stunning Graphics
With Microsoft DirectX 8.1 support, ATI’s RADEON 9100 IGP has been engineered to provide new levels of visual splendor. Intense gameplay, business presentations and compelling multimedia reach cinematic levels of quality on an integrated platform, enabled by revolutionary support for pixel shading technology. Superior system performance is powered by award-winning RADEON 2D/3D graphics technology, without the slowed, choppy response times of traditional integrated 3D solutions.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#16) erdoke válasza anaqer (#14) üzenetére


erdoke
titán

Általában van köztük arányosság, de viszonylag kis piaci részesedéssel is lehet jó jövedelmezőséget produkálni és fordítva.
Mivel itt a piaci igény nem teszi szükségessé az erősebb integrált vezérlők gyártását, egyik jelentős gyártó se vág bele, mert tudja, hogy a többiek nagyon rövid időn belül tudnak hasonló (vagy még jobb) terméket piacra dobni. Az erősebb vezérlő pedig valószínűleg valamivel bonyolultabb architektúrával rendelkezne, amit drágább gyártani. A magasabb ár adta nagyobb profitot a fönti versenytársi magatartás miatt csak egészen rövid ideig tudná realizálni a balga partizán.:)

Szerk: ez az ''ortogonális'' mellbevágó élmény.:D

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#17) Gregorius


Gregorius
őstag

mikor lesznek ezek a desktop cuccok közelében?
Soha. Legalábbis az aktuális desktop cuccok közelében.
Kivéve, ha közben kitalálják a hordozható hidegfúziós generátort és sikerül megoldani a melegedési problémákat is. Akkor talán egy kicsit hamarabb. :P

Az a helyzet, hogy egy tipikus laptop tipikus alkalmazásai gyakorlatilag nulla hasznot húznak abból, hogy ilyenolyanbrutálmegaturbódirektiksz képességű karesz van beleintegrálva (most a windows xp eye-candy módjától tekintsünk el). Sokkal fontosabb szempont, hogy az akksi sokáig bírja a strapát.
Persze aki laptopon végzi a rendering melóját, azt ilyenkor tudom sajnálni :(

(#18) anaqer válasza erdoke (#16) üzenetére


anaqer
veterán

OFF
Hja, néha megcsillanok mint Zetoron a rendőrlámpa... :DDD
ON

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.