Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Huma


Huma
addikt

Ez azért nem sámli. Nem is tudtam róla.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#2) spirit007


spirit007
senior tag

Pár év és 100%-lesz a részesedésük a tajvani cégeknek ... vannak még olcsóbb kínai munkások is .

(#3) erdoke


erdoke
titán

A kisebbeknek is össze kellene állniuk, bár jó esélye van annak, hogy rövidesen a nagyok között is további koncentráció megy végbe.

A legjobb aláírás a héten

(#4) sTERNI válasza spirit007 (#2) üzenetére


sTERNI
senior tag

Pár év és lehet, hogy már nem is lesz Taiwan. :B

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#5) Peet


Peet
senior tag

Quanta, Compal, Wistron, Inventec, csupa noname gyártó számomra. Írhattatok volna Hottentottát azt is elhinném.Ha saját márkanév alatt jelentetnének meg gépeket bizti nem venném meg és szerintem más sem. Érdekes milyen cégektől veszünk laptopokat.

(#6) xedos


xedos
addikt

Egy szép új világban meg lehetne oldani, hogy a sok jó fejlesztést egybe gyúrni és szuper mínőségű-használhatóságú cuccokat gyártanának...
Na itt a mese vége...

(#7) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Ezek elég ismert nevek Quanta, Compal... leginkább lapokat gyártanak és szerintem arról szól hogy az okos cégek mint az apple is tőlük veszi a lapot a többit (borítás, wlan; keyboard ..etc) pedig marad továbbra is kína ahol össze is pakolják pluszba.

Aláírás

(#8) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Remélem a kínaiak jó előre szólnak, hogy vásároljak be egy pár évre. :(

(#9) Male válasza Peet (#5) üzenetére


Male
nagyúr

Amikor már elég kevés lesz, akkor meg fognak jelenni... (lásd pl alaplapoknál a Foxconn, vagy notiknál a Lenovo... ha jól tudom sokáig ők is csak gyártottak, és sokkal késöbb kezdtek el saját néven árulni... ma pedig már azért van nevük).

Szerintem jópár ''nagy'' bele fog bukni ebbe a mással gyártatok dologba. Egyre inkább koncentrálódik a termelés pár nagy valódi gyártóra, akik szépen túlnőnek a megrendelőiken (matricázókon), és már megéri nekik saját néven árulni (esetleg megveszik a nevet is). Persze ez csak az én elméletem... pár év és kiderül, hogy bejön e.

(#10) Nantucket válasza Male (#9) üzenetére


Nantucket
tag

Kezdem érteni, hogy miért szeretné ennyire bekebelezni Kína Taiwant...

Gyűlölöm a HDD-ket

(#11) karib válasza Male (#9) üzenetére


karib
addikt

Azért megfelelő támogatást kiépíteni sem két fillér, és főképp a tajvani OEM-eknek ez bazinagy fejtörés lenne. Középtávon sem kell félteni a hagyományos márkákat sztem. Egy dolog, hogy jól tudnak termelni, de ez önmagában kevés az érvényesüléshez.

Továbbá azt is meg kell említeni, hogy ezek a tajvani cégek pedig már a termelés nagy részét átpakolták Kínába, tehát valójában a legtöbb notebook Made in China by Taiwanese Companies for Major A-Brands :)

Department of Redundancy Department

(#12) twollah


twollah
nagyúr

Igy egy ideig nem lesz noti ''occsoert''.

(#13) Ősember válasza twollah (#12) üzenetére


Ősember
őstag

és amikor 1 valaki van ennyire monopol helyzetben, akkor mi is hozná majd vissza az occso cuccokat? :F kb semmi :U

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#14) hardzsi2 válasza Peet (#5) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Persze hogy nem ismered, mint ahogy én is most hallok róluk először. De az, hogy nem vésték be ezeket az agyunkba, nem jelenti, hogy no-name, ergo alacsony minőségűek lennének. Ez a háttérben lapulásos OEM jelleg esetükben nyilván szándékos - saját név alatt indulva esetleg elveszíthetnék legnagyobb vevőiket. Bár van példa olyan cégre, aki saját név alatt is nyomul, miközben az összes többi gyártónak is beszállít (pl. Foxconn - legalábbis a GeForce 8800-as sorozata esetében biztosan).

Mivel az összes promó-kampány a bejáratott nevekre épít az összes médiumon, nem csoda, hogy azokat ismeri mindenki. Ha ragaszkodsz az ismert márkanevekhez, biztosan található megfeleltetési táblázat (mondjuk Quanta=HP) és akkor mindjárt helyére kerül a minőség is :)

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#15) dabadab válasza hardzsi2 (#14) üzenetére


dabadab
titán

Az OEM ''szemelye'' es a termek minosege kozott nem feltetlenul lehet tul sok osszefuggest talalni, mivel a laptopok kozti kulonbsegek nem a gyartasnal, hanem a tervezesnel (azelott meg a marketingosztalyon) dolnek el. Ez annyira igy van, hogy a forgalmazo cegek siman cserelgetik a beszallitoikat, attol fuggoen, hogy melyiktol kapnak jobb ajanlatot.

DRM is theft

(#16) Male válasza karib (#11) üzenetére


Male
nagyúr

Viszont ahogy egyre kevesebben lesznek, úgy nő a hatalmuk/befolyásuk... hiszen egyre fogy a választék, hogy kivel gyártathatunk (a függés egyre inkább egyoldalúvá válik). Amikor már csak kettő-három lesz, akkor szerintem erőteljesen elkezdhetnek félni a ''hagyományos márkák''.

Nem két fillér... de ha jól sejtem ezek a cégek nem is küzdenek a pénzhiánnyal...



Azért jelentős a különbség a között, hogy a gyárat máshová telepítik vagy másik céggel gyártatnak. :U

(#17) shift+ő


shift+ő
senior tag

Épp így lehet olcsó a notebook. És egy cég nem csak egy beszállítótol vásárol, pl. a Fu-Si is ha jól tudom gyártat a Quantával és a Clevo-val, az utobbi az alsóbb kategória. Ezek a nevek azért fel-felbukkanakmáshol is, pl a COMPAL saját néven is dob ki néha, már volt a kezemben ilyen gép, de találkozam ugyan azzal ASUS logó-val is.
A Quanta pedig nem csak notiból a legnagyobb gyártó, hanem ODD-t is ők gyártanak a legtöbbet.

Egy ilyen eszköznél nem csak a fizikai megjelenést kell megfizetni, hanem a mögöttes hátteret is, gondolok itt a szervízre és ügyfélkapcsaolatra illetve a kütyüvel csomagolt hasznos vagy haszontalan kiegészítőkre is.

Ez a tendencia megfigyeléhető más területen is, pl. az autóiparban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.