Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Gebriel válasza Mac! (#50) üzenetére


Gebriel
veterán

Érdemes egy kicsit számolni...

Flottás:
-Szia!Otthon vagy?
-Igen
-Akkor felugrom.
Kb 3-5mp hivás dija kb:1-2ft

--------------------------------------------------------
Vodafone 500 csomag:
-Szia!Otthon vagy?
-Igen
-Akkor felugrom.
Kb 3-5mp hivás dija 18,9ft

Ez csak egy helyzet,de van vagy 10x dij külömség.

A Voda helyében jól meg is fizetném az ilyen munkaerőt.
:R ;)




[Szerkesztve]

(#52) Mac! válasza Gebriel (#51) üzenetére


Mac!
aktív tag

Kb 3-5mp hivás dija kb:1-2ft

És ebből csak napi 500 kell, hogy összejöjjön a 15000-es számla... ;]

Kiemelted a legnagyobb különbséget hozó szitut, de ettől csak a reklámfüggők esnek hanyatt, én nem.
Ahogy írtam már, én is voltam flottás másodperc alapon, és többet fizettem, mint publikus csomagban. De ahogy feljebb is olvasható, nem vagyok ezzel egyedül...

Valóban igazad van abban, hogy a kölönbség a telefonálási szokásoktól függ, viszont a százalékosan nagy különbség inkább a keveset fizető flottások esetében fordulhat elő, ahol sok az általad is említett szitu.

Milliók vágynak halhatatlanságra, de fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal egy esős vasárnapon.

(#53) Gebriel válasza Mac! (#52) üzenetére


Gebriel
veterán

Kiemelted a legnagyobb különbséget hozó szitut

Igen,igy van,de ki is emeltem ez egy!!

Ahogy írtam már, én is voltam flottás másodperc alapon,

Lehet hogy tré volt a flottás csomagod dijaí,elhiszem.
Ha a Vodánál vagy biztos hogy jobb lett volna. ;] :DDD :C

Hmmm??Most akkor melyik szolgálatonál vagy milyen dijcsomagal?



(#54) Mac! válasza Gebriel (#53) üzenetére


Mac!
aktív tag

Igen,igy van,de ki is emeltem ez egy!!

De utólag írtad bele, mert mikor én olvastam, akkor még nem volt ott... ;]

Hmmm??Most akkor melyik szolgálatonál vagy milyen dijcsomagal?

Pannon P300 családi csomaggal (fél évig ingyé) + 5 perc után 0 (3 hónapig ingyé). Jelenleg ez a legkedvezőbb számomra, mert családdal és barátnővel beszélek sokat, a többi meg belefér a 300-ba. Egy 10-essel fizetek így kevesebbet, mint a T-nél. :))

Ha a Vodánál vagy biztos hogy jobb lett volna.

Ajánlatokat csak privátba. ;] :DDD

Milliók vágynak halhatatlanságra, de fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal egy esős vasárnapon.

(#55) shev7


shev7
veterán

Tudom a Bonus nem flottas, de orakat beszelek kedvesemmel, anyammal, hugommal egy honapban. Ez nekem 0 forintba kerul. (Vagyis elofizetesenkent 360-ba) Mennyibe kerulne ez publikus csomagba?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#56) Mac! válasza shev7 (#55) üzenetére


Mac!
aktív tag

Ha nekem szólt a kérdés, akkor előfizetésenként 690 Ft-ba. ;]
Mellesleg én ingyen teszem ugyanezt. :))

Milliók vágynak halhatatlanságra, de fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal egy esős vasárnapon.

(#57) Ferenc.v


Ferenc.v
tag

Visszatérve a Bónuszos dologra...

Gebriel, szerintem Te tudod a választ erre :)

Olyat lehet a Vodánál, hogy Bónuszra váltom az egyik előfizetésem, a többi, a nevemen lévő előfizetésem marad a régi tarifacsomagban és emellett ingyenesen beszélgethet a család egymással a 360 forintos számonkénti opciós díj ellenében?

(#58) shev7 válasza Ferenc.v (#57) üzenetére


shev7
veterán

mikor en valtottam bonuszra, akkor minden elofizetesemet vinni kellett...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#59) Ferenc.v válasza shev7 (#58) üzenetére


Ferenc.v
tag

Hát... talán azt is elviselném :)

Amúgy most nagyon jól elvagyok a Select + hálózaton belüli opció + SMS 100 opció + WAP összeállítással - szerintem az én telefonálásai szokásaim alapján ez éri meg a legjobban nekem. :)

(#60) Gebriel válasza Ferenc.v (#59) üzenetére


Gebriel
veterán

Tehát akkor tudod a választ?! :U

(#61) Ferenc.v válasza Gebriel (#60) üzenetére


Ferenc.v
tag

Hát, ha így van, akkor igen :)
Meddig lehet felhasználni a Bónuszos levelet?

(#62) Gebriel válasza Ferenc.v (#61) üzenetére


Gebriel
veterán

Rá van irva a levélre ;)

(#63) Ferenc.v válasza Gebriel (#62) üzenetére


Ferenc.v
tag

Elolvastam... kétszer... mindenhol vmi dátumra hivatkozik, ami nincs benne a levélben :D

(#64) Juca mami


Juca mami
csendes tag

Én még mindig nem értem ezt a B C D besorolást. Nem is szeretem a Vodát... csak nálunk a cégnél itt van a zárt csoport... ezért használom. :W

Kicsit láma még... de fejlődőképes, nem reménytelen eset... :D Babó szerint kis függőkert... :D Spring szerint über-giga-turbo-mega-brutál függőkert...

(#65) Viktor0610 válasza Juca mami (#64) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mit nem értesz rajta? :)

Az A-árkategóriában történő vásárlásnak nem feltétele az egy éves tarifahűség (természetesen, két év hűség így is van, de a tarifa mindegy), ezért szerepelhet abban mindegyik díjcsomag, hisz' bármikor válthatsz egy másikra.
A többi kategóriánál viszont egy év tarifahűséget is kötsz (a ''rendes'' két évvel együtt), ez esetben nem válthatsz el a megvásárolt csomagról egy éven át.

Ennyi. :D

Samsung Galaxy A54

(#67) greeneye166


greeneye166
aktív tag

Szia Gabriel!
Leírom, mit gondolok és véleményezd légyszi. Pontokba szedem, remélem nem gond.

1: Amit korábban írtatok nem vesézem tovább, de azt írtad, hogy:
"Es ez vonatkozik a Bonusz es a Flottásokra is.Igy egy Bonusz hosszabitásnál akkár ''D'' árban is meglehet venni a telot."
Ez alapján a tényleges fogyasztás a meghatározó, aminek pontos számadatait még a dolgozók sem tudhatják.
Ugyanakkor az állításodnak ellentmond, hogy a valóságban a flottások bármennyit is fogyasztanak (beszélnek) csak "A" árban vehetnek készüléket. Ez az ellentmondás, cáfolja a beidézett állításodat (nem kötekszem, így van).
Én a beidézett állítást tartom igazságosnak, mert...

2: ... igaz, hogy a flottás kedvezményesen beszél, de ez a szolgáltatónak nem bevételkiesés.
Példa: Vegyük a diákkedvezményt. Ha a flottával vonunk párhuzamot, akkor a diák nem panaszkodhat a MÁV * kocsik tisztaságára, mert féláron utazik. Szerintem pedig DE!
A különbözet 50%-ot az állam fizeti ki a társaságnak, tehát bevételkiesése nincs. Az, hogy jogos-e a diákkedvezmény, vagy a flottakedvezmény az állam döntése. A bevételkiesés "kárigényét" a szolgáltató benyújtja neki, amit meg is kap. Tehát a szolgáltató felől nézve teljes a bevétel. Nincs önzetlen adakozás, henem csupán egy állammal kötött szerződés.
Hogy ez a kiesés a mobilszolgáltatók fele adókedvezményben, vagy kp-ben kompenzálódik nem tudom, de tény, hogy kompenzálódik. Innentől:

3: A szolgáltatónak semmi köze ahhoz, hogy az ügyfél milyen állami (közalkalmazotti) kedvezményben részesül. Az ügyfél nem kérhető számon és lehet kicsinyesnek nevezni őt amiatt, hogy él az alanyi jogon járó kedvezményével. Ez a szolgáltató és az állam privát dolga.

4: Véleményem szerint a flotta csomag titkossága nem abban áll, hogy a szolgáltató titkolja nagyvonalúságát. Egyszerűen arról van szó, hogy a flotta csomag ügyfél felől nézve kedvezőbb. Ennek publikussá tétele felesleges számonkéréseknek tenné ki a szolgáltatót a publikus csomagok használói felől. Ők nem jogosultak, ezért kár lenne őket ezzel bosszantani.

5: DE: a flottás pénze is pénz. Ha hozzá tesszük a kompenzációt, akkor nem is kevés. Innentől kezdve, a szolgáltató haszonmérése ki kell terjedjen rájuk is és ugyanabban a "hűségelbírálásban" kéne részesülniük.
Másik példa: Csak azért nem veszik ki az ajándék légkondit az autóból, mert a vevő a kocsit egy nyílt hétvége keretén 0%THM-el vette, de egyébként ugyanezt a kocsit a jövő héten már csak 60%THM-el veheti meg egy másik vevő.
Nyílt hétvégés vevő = flottás
Egyéb vevő = publikus csomag
Lényeg: Mindkettő UGYANANNYIT FIZET a kereskedőnek, CSAK élt egy BANKI (flotta -> állami) AKCIÓVAL. Ergo: JÁR A LÉGKONDI!

Én ebben látom a lényeget és ezt a "csak A dolgot" nem tartom fairnek, még az ügyfél felől észlelhető kedvezmények fényében sem. Ha végiggondolod, szerintem nem kövezel meg a leírtakért, de majd meglátjuk ;)

*: A MÁV ugye alapból állami, a Voda nem, de nem jutott jobb példa eszembe. Költségvetés szempontjából viszont mindegy, mert külön kezelődik a MÁV is.

[ Szerkesztve ]

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#68) greeneye166


greeneye166
aktív tag

mod: Gabriel -> Gebriel ...bocsánat elnéztem :B :B :B

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.