Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atus33


atus33
tag

Éljen a legeslegújabb száztizencsilliószoros - sebességűnek - feltüntetett - de - azért - ugyanolyan - nagyságrendű - sebességgel - rendelkező flash kártya. És várjuk az még legeslegújabbat, amin még eggyel több nulla lesz, meg az azután következőt is :)

[Szerkesztve]

. o O o .

(#2) DVD_2_U válasza atus33 (#1) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Te korlátolt vagy... :P

you can CANON

(#3) atus33 válasza DVD_2_U (#2) üzenetére


atus33
tag

Ha tudsz mutatni EGYETLEN tesztet, ahol az ''X-szeresnek'' feltüntetett sebességet ki is tudták mérni, akkor elismerem, hogy túloztam. Én még nem láttam ilyet. Ellenkező esetben TE vagy a korlátolt, sőt lehet, hogy konzumidióta is :)


[Szerkesztve]

. o O o .

(#4) Cathfaern válasza atus33 (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Talán el kellett volna olvasni a hírt. Nem az eddigi CF kártyákhoz viszonyítva ennyi, hanem átvették a CD sebesség ''mértékegységét''. Igazából ezzel a 100x-ossal még azt se mondta senki hogy gyorsabb lenne mint az eddigi CF kártyák...

(#5) zsiga667 válasza Cathfaern (#4) üzenetére


zsiga667
addikt

Nem vettek át semmit, eddigis így adta meg az összes valamirevaló gyártó a CF-kártyák sebességét. Csak valami különös oknál fogva a Kingstonnál nem dolgoznak marketingesek, ezért a lassabb (vagyis az írási) sebességet adják meg ellentétben a más gyártóknál megszokott olvasásival. :)

Mellesleg akik szerint ezek az ''elméleti'' sebességek elérhetetlenek azok vegyenek egy Lexar firewire CF-olvasót és pl. egy SanDisk UltraII CF-kártyát, és meg fogják látni a saját szemükkel hogy tényleg tud annyit amennyit ráírnak. ;)

Szerk.: Itt a kért teszt: [link] Az UltraII elvileg 10 MB/s-t tud, gyakorlatban 10,5-11-et. :U

[Szerkesztve]

(#6) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Mennyi idő alatt mennek tönkre ezek?
Azaz mennyire biztonságosak?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#7) atus33 válasza Cathfaern (#4) üzenetére


atus33
tag

Elnézést, most hallom először, hogy a X-szeres feltüntetett sebesség az 1x-es CD-hez viszonyítva értendő a flash kártyáknál. Ebben az esetben a 100x-os helyénvaló. Eszembe nem jutott volna, hogy a flash kártyákat a CD ellenfeléül szánják.

Sajnálom, de a ''korlátolt''-ra bepöccentem.

Cyberia: nagyságrendileg kb. 100000-szeres írást viselnek el az ilyenek. Én sem tudom pontosan, hogy gondolják az élettartam-garanciát, de az tuti hogy rossz biznic nekik, ha valaki winyónak használja.

. o O o .

(#8) zsiga667 válasza CYBERIA (#6) üzenetére


zsiga667
addikt

Jól bírják, egy keményen dolgozó profi fotósnál is kibírják 3-4 évig. Persze ezek is meg szoktak halni, de ritkán. Szóval alapvetően a márkás CF-kártya egy biztonságosnak mondható adathordozó. (Hogy a szekrényben állva meddig marad meg rajta a cucc azt nem tudom, de gondolom nem akar senki CF-re archiválni. :D) (Ja de mégis, a SanDisknek van ez a Shoot&Store [link] nevezetű kártyasorozata, az elvileg erre lett kitalálva, de gondolom bukás lett.)

atus33: Nem szánták a CD ellenfelének, csak mivel az átlagfelhasználónak többet mond hogy a CD-írója 52x mint az hogy 7800KB/s, így kézenfekvő volt az összehasonlítás.

[Szerkesztve]

(#9) HardWare válasza atus33 (#1) üzenetére


HardWare
csendes tag

Szia

Nagyon egyszerű a dolog
Vegyél egy fényképezőgépet, álltsd 4-5Mpixre, tegyél bele egy olcsó kártyát, majd egy 80-100x-est.
Az olcso kártyával kb 15-18mp lessz az archiválás, a 80x-el kb 3mp.
Aki az olcsot keresi, annak van ideje, de egy okos ember nem fog 3 képet készíteni 1 perc alatt, mikor 20-at is csinálhat.
Ez a saját tesztek eredménye.
Nem tudom más kártyák mit tudnak, de a Traxdata nekem ezt produkálja.
Ja az új 150x kártyákkal kb 1mp egy 5Mpixes kép rögzítése.

HardWare Bazár - www.gavi.hu *** (06-20-934-2734 - Victor) *** www.anionlight.hu *** www.jcs.hu *** www.gskill.hu *** www.dvdrteszt.hu ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.