Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HummeRC


HummeRC
senior tag

Ezt nekem találták ki. Tényleg tetszik. A tudása is pont elég a mindennapi üzleti feladatokhoz és gyakorlatilag majdnem bármivel kommunikál. :C

Remélem az ára is lemegy előbb utóbb annyira, hogy megfizethető legyen. Hajrá Sony. :R

(#2) ByB


ByB
addikt

Ha igaz amit az ellenállóság és tömeg párosról írnak, akkor le a kalappal! :R

(#3) :AMF: válasza ByB (#2) üzenetére


:AMF:
senior tag

Ha majd úgy esik le, mint a falevél, akkor biztosan. :) Az árára kíváncsi leszek.

(#4) ngabor2


ngabor2
nagyúr

egyméteres magasságból leejtve sem esik komoly baja.

azért ha valami mászkál vel, az nem 1m magasból fog leesni. és nem azt írják, hogy nem lesz baja... :D

(#5) HummeRC válasza ngabor2 (#4) üzenetére


HummeRC
senior tag

A ''nem lesz komoly baja''-t úgy értelmeztem, hogy nem lesz a működésében zavar. A komolytalan baj szerintem a karcosodás, festék kopás lehet szerintem. :F

(#6) Den válasza ngabor2 (#4) üzenetére


Den
veterán

miért te a fejed fölé tarva vszed a noteszed?

Nézük a szituciókat amikor egy noti leeshet

-ülsz a buszon/villamoson/metrón/stb, fékezéstől/gázadástól/lökdösőd ő paraszttól noti leesik az öledből
- máshol ülsz és leesik az öledből
-kocsi ülésén szállitod onnan esik le
-mész kezedben e notitáskával, elejteted
-asztalról lerántod/lököd
- székről, padról lököd le

szólj ha nálad vmelyik magasabb mint 1 méter

Nem komoly sérülés: ejön a festék, összekarcolódik, burkolat behorpad, megreped, de a gép hibátlanul használható marad

www.simson4t.hu

(#7) wAfu


wAfu
tag

elegáns ;)

(#8) djyangce


djyangce
tag

Csak nekem van ThinkPad utóérzésem?

''Soha ne becsüld le egy olyan furgon sávszélességét, amely kazettákkal telepakolva száguld az autópályán!''

(#9) Sipi válasza djyangce (#8) üzenetére


Sipi
addikt

Nem. :D Meg is lepődtem, hiszen a Sony a csilivili külsőiről híres. Kíváncsi vagyok, hány ThinkPad-ellenes embernek fog tetszeni ez a ThinkPad-kinézetű darab csak azért, mert Sony van ráírva.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#10) erdoke válasza Sipi (#9) üzenetére


erdoke
titán

Nekem általában mindkét cég dizájnja bejött eddig, ez is tetszik. Sőt, ez műszakilag is korrekt, bár van egy olyan sejtésem, hogy 3 cellás akksival alakul így a tömege, 6 cellával már 1,5 kg környékén lesz. Persze úgy se rossz.

A legjobb aláírás a héten

(#11) atosz


atosz
őstag

Tetszik, csak lenne kicsit nagyobb felbontás, vagy mondjuk 10''-os méret. :)

(#12) nap


nap
addikt

Inkabb adnak kulon a dvd irot. Konnyebb is lenne, meg talan kisebb is.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#13) erdoke válasza atosz (#11) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem 12''-on nem igazán jó a nagyobb felbontás. Ugyanennyiért biztosan szívesen ad neked valaki 10''-os kijelzővel notit. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#14) erdoke válasza nap (#12) üzenetére


erdoke
titán

Ez viszont egybevág az én elvárásaimmal. A mai gyors és olcsó pendrive-ok korában egy ultrahordozható gépben ritkán használnak optikai meghajtót. Legalábbis én havonta ha egyszer előkotortam.

A legjobb aláírás a héten

(#15) jakobkacsa válasza nap (#12) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

pont ilyennek készül ez:

[link]

Dyslexia for cure found!

(#16) parandroid válasza Sipi (#9) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na, ez van, ha a Sony nekiáll IBM-et gyártani. Ez az ideális notebook, végre senki nem mondhatja rá, hogy csúnya, és maradt elegánsnak. Viszont van egy nagyon komoly hibája, ami miatt soha nem venném meg. Lespórolták a pöcköt... :(

Optikai meghajtónak valóban nincs különösebb jelentősége, ott porosodik az asztalon, csak rendszertelepítésnél használom, minden más adatforgalom hálózaton keresztül történik (persze ez feltételezi egy asztali munkaállomás meglétét).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#17) #95904256 válasza parandroid (#16) üzenetére


#95904256
törölt tag

Se pöcök, se soros port... hogy akarják ezt eladni nekem? :(

(#18) .mf válasza djyangce (#8) üzenetére


.mf
veterán

Nekem inkább Toughbook-utóérzetem van, és az szerintem még mindig többet nyújt. Erősebb magnézium-ötvözet ház, passzív hűtés - volt az anandtechen vagy a THG-n egy videó róla, ahogy a kiállításon bemutatták, hogy menet közben leejtik, és semmi baja nem volt; majd egy üveg ásványvizet is ráöntöttek, és még mindig ment tovább. Sőt, annak még optikai meghajtója is volt.
Közben meglett a link: [link]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19) nap válasza erdoke (#14) üzenetére


nap
addikt

Neha szukseg van floppyra is, de tobbnyire a szekrenyben pihen. A dvd-re sem sokkal surubben van szukseg. :)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#20) parandroid válasza nap (#19) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Floppy? OMG, mit lehet még kezdeni egy floppyval? :F

;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21) parandroid válasza .mf (#18) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ennek semmi köze a Toughbookhoz. Ez egy mezei business class gép. Ugyanezt az igénybevételt a hasonló kategóriás szubnoteszek is bírják, lásd HP nc4000-es sorozat és IBM X sorozat. Mondjuk érthető módon azért nem hívják ki maguk ellen a sorsot.

A Toughbook ezzel szemben valódi extrém körülményekre készített notebook (extrém magas, illetve alacsony hőmérséklet, páratartalom, por vagy rázkódás). Ez a kis Sony közel sem egy kategóriás egy Toughbookkal.

Valaki említette korábban a kopást: nos, ez az, ami roppant kevéssé valószínű, legalábbis a festékkopás, ugyanis ebben a kategóriában alap az anyagában színezett műanyagötvözet ház, azaz legfeljebb karcolódik, rosszabb esetben reped, vagy törik, de nem kopik.

Egyébként hétköznapi életben vett példák tekintetében tényleg hihetetlenül strapabíró gépek ezek, szemben a klasszikus értelemben vett konzumer kategóriával.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#22) Den válasza parandroid (#21) üzenetére


Den
veterán

ugyanis ebben a kategóriában alap az anyagában színezett műanyagötvözet ház

általában fém ház az alap (magnézium) műanyag bevonattal, ami bizony lepattogzik leejtéskor.

az ibm x szériát meg nem mondanm mezeinek tésállóság szempontjából, a titán kijelzőtedelével, és extrerős magnézium testével

www.simson4t.hu

(#23) Yaye válasza Den (#6) üzenetére


Yaye
őstag


Bár tényleg szinte mindent fölsoroltál amikor egy noti egyáltalán képes fizikailag leesni, pár szituációt kihagytál...

- Fejem fölé tartva a noteszt lábalok át egy folyón, a partra kiérve leejtem, egyenesen a kövekre.
- Nagysebességű motorozás közben leesik az ölemből.
- Az erkélyen ülve dolgozgatok, mire bentről rám tör három hitman, fölugrok, a noti pedig leröpül 3 emelet magasból, pont egy autó kerekei alá.
- Kihajolok a vonat ablakán és véletlenül kiejtem a notimat ami 800 méteren át pattog a kövek közt a síneken.
- Reggel a nagy tülekedésben valaki meglök hátulról és mikor ingerülten hátrafordulok, a beérkező metró elviszi a kezemből a notitáskát.
- Nincs elég hely a csomagtartóban, és az ötödik ajtót teljes erővel rávágom a kupac tetjén rosszul elhelyezett notira.
- A noti beépített webkamerájával örökítem meg a látványt az Eiffel torony tetejéről, mikor kicsúszik a kezemből és lezuhan.
- Megdühösödök, és a notit teljes erőből földhöz vágom.

(#24) parandroid válasza Den (#22) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ok, tény, hogy elérhető business kategóriában (ez most aktuális szub modellek esetén IBM X60, illetve HP nc4400, TnL esetében pedig T60 és nc6400) jóval ellenállóbb modellek vannak, és hogy ilyen minőségű gépházat nemigen lehet más gyártónál találni, de hogy nem tiszta fém, az tuti. Mg-Al ötvözetnek adja meg a gyár, és nyilván meglehetős mennyiség van benne, amitől kellően ellenálló lesz, de hogy alapvetően műanyag, az azért biztos.

A burkolat egyébként valóban csak egy dolog, és a belső merevítés legalább ilyen fontos.

Egyébként karcolt T-s IBM-jeink vannak a cégnél, d elepattogzott festékűek nincsenek, pedig az említett egy méteres esést, meg ide-oda hozzáverős ütögetést már megkapta néhány (volt amelyik többször is...). :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#25) rauschie


rauschie
senior tag

aha, és a ''komoly baj'' mit takar?

(#26) DoubleD


DoubleD
aktív tag

Adott vevőkör számára durván eltalált modell.

Isten halott. - Nietzsche ---------------------------- Nietzsche halott. - Isten (Graffiti)

(#27) #95561216


#95561216
törölt tag

Remek gép lenne, pöcökegérrel, odd nélkül, és thinkpad felirattal :DDD

(#28) parandroid válasza rauschie (#25) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom rendeltetésszerű működést megzavaró hibát.

Mindez persze nehezen definiálható, ezért nem nyúlt ehhez a kampányhoz egyik gyártó sem - bár az IBM-nek ugye volt a ráállós bemutatója, azóta i vicclődik a fél világ a beépített szobamérleg feature-rel. :D

De ha pontosan kíváncsi vagy, hogy mi a különbség, a teszt házi körülmények között is elvégezhető:

a) Fogj egy IBM T40-es sorozatú gépet.
b) Fogj egy bármilyen belépőszintű FuSi, Acer, Toshiba gépet (lehetőleg a 200e Ft és az alatti kategóriából)
c) Tedd fel őket egy asztalra egymás mellé, bedugott töltővel, kinyitva, működés közben.
d) Ahogy mész el az asztal mellett ''véletlenül'' akadjon bele a lábad a kábelbe, és rántsd le őket szépen sorban.

MIndezek után kialakul egy alapvetően jól használható kép bennedd arról, hogy miben különbözik egymástól tartósságban és strapabíróságban a két kategória. Reprezentatív mintához persze ezt legalább 15-20 géppel el kéne játszani, de hidd el, a gyártó megtette.

Létezik persze költségkímélőbb megoldás is hétköznapi user részére, ez egyszerűen annyiból áll, hogy egymás mellé tesz egy-egy gépet a fent említettek közül, és kicsit megtapogatja, megnyomkodja, emelgeti - kinyitott állapotban is. Hamar észrevehető a különbség.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#29) parandroid válasza #95561216 (#27) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha valaki végre csinál egy jó(nak tűnő) gépet, rögtön ráfogják, hogy az IBM-ről koppint. Jellemző. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#30) Cs_Laci


Cs_Laci
senior tag

Hát, ha jóval alámegy az X60-nak árben, egész érdekessé válik a számomra. Csak ne lenne ezeket olyan eszelős nehéz bővíteni.

Próbált már valaki Micro Dimm RAM-ot begyűjteni úgy, hogy nem a noti forgalmazónk keresztül, mert úgy ''megfizethetetlen''..

(#31) Stalker-2572 válasza ngabor2 (#4) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Attól függ mire esik ... :D

All Black...

(#32) sssent válasza parandroid (#24) üzenetére


sssent
senior tag

Végy mondjuk egy X31-et, tedd be egy nyitott táskába, nagy lendülettel kapd ki a kocsiból egy parkolóban, hogy úgy 1 métert repüljön a szomszéd autó alá csúszva az aszfalton. Látható, hogy pompásan kopik az a gumiszerű izé a tetejéről. Az alja lehet, hogy csak karcolódott volna, azt nem próbáltuk. Majd talán legközelebb :)
Egyébként köszöni szépen, azóta is jól van ilyen csúnyácskán.

(#33) sssent válasza Cs_Laci (#30) üzenetére


sssent
senior tag

Ha így áll a helyzet, akkor nem hiszem, hogy valaha is érdekelni fog. Szerintem az X60-at kategóriájában egész jutányos áron adják.

(#34) Cs_Laci válasza sssent (#33) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Egy jobb X60s azért 400K. Még lehet alámenni, mert nem az anyagköltség kerül ennyibe ;]

(#35) sssent válasza Cs_Laci (#34) üzenetére


sssent
senior tag

Annyi, akár több is. No de mondj egy hasonló kategóriájú (méret, minőség) típust érdemileg olcsóbban! Csak azért hoztam fel ezt, mert ezt a sony-t sem valószínű, hogy a konzumer szériába lőtték volna be, tehát kissé irreális azt várni, hogy valaha olcsóbb lesz, mint egy X60. És a Sony Magyarországon alig létező támogatottságáról még szó sem esett.
Az előállítási költség nem értem hogy jön ide. Nyilván van rajta egy csomó hasznuk. De mindig is lesz. A Sony-nál, a Lenovo-nál meg az összes többinél is.

(#36) orbano válasza parandroid (#24) üzenetére


orbano
félisten

elég nagy része ezeknek a kasztniknak fém. saccra kb 70%... :U

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.