Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FlasH-BacK


FlasH-BacK
senior tag

Ez érdekes. Ezek szerint, az újabb processzorokban több lesz a szivárgó áram, mint a mostani pentium m-ekben?:F És az egymagos procikkal mi lesz a helyzet? Abban kevesebb tranzisztor lesz, tehát kevesebb hőt is fog termelni illetve kevesebbet fog fogyasztani.:U Csak azt nem írja a cikk, hogy mennyit.
Egyébként sztem nem kéne erőltetni a dual coret a laptopokban, amíg ilyen gagyi a kihozatal a bonyolult procikból...csak ugye manapság már az a menő ha mindenből kettő van.

(#2) faster


faster
nagyúr

:O

Miért megoldhatatlan probléma az Intelnek kihozni egy jó procit? Olyat, mint a Dothan.

Na mindegy, kisülhet ebből még jó is.

(#3) Elrood


Elrood
őstag

Adják ki asztali procinak, asztali proci áron, és mindenki tapsikolni fog örömében.:C.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#4) Elrood válasza Elrood (#3) üzenetére


Elrood
őstag

Komolyra fordítva a szót. Tudtommal Intel beharangozta, hogy 65nanóra kidolgozott egy eljárást, ami jelentősen csökkenti a szivárgási áramot. Nem lehetséges, hogy valami korábbi tesztpéldányra alapozza értesüléseit a forrás? Vagy valami első szériás prototípus.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#5) orbano


orbano
félisten

arról van valami infó, hogy az energiagazdálkodása miben fog fejlődni?
ezt a dual-core dolgot megértem a DTR gépekbe. remélem viszont, hogy a TnL és UP gépekbe valami nagyon komoly javulást érnek el...

A vér nem válik VAZZE!™

(#6) orbano válasza Elrood (#4) üzenetére


orbano
félisten

vagy Turion fan :))

A vér nem válik VAZZE!™

(#7) erdoke válasza Elrood (#4) üzenetére


erdoke
titán

A rövidesen megjelenő Presler és Cedar Mill magok, amelyeket már 65 nm-es technológiával gyártanak, jelentősen alacsonyabb fogyasztással bírnak (a Prescott és Smithfield magokhoz képest), ami elsősorban az alkalmazott low-k dielektrikumnak, a jobban feszített szilíciumnak és a fejlettebb energiagazdálkodásnak köszönhető.
Ezek alapján nem tartom valószínűnek, hogy az ilyen problémákkal kevéssé küzdő Dothan magra alapozó Yonah komoly fogyasztási mizériába keveredjen.
Ennek ellenére a feldobott adatok nem feltétlenül nagyon fals értékeket jeleznek, a DTR piacra elképzelhető egy kevésbé válogatott, vagy az első gyengébb kihozatalú szériákból az alacsonyabb fogyasztású kategóriából kieső csoport, illetve akár magasabb órajelen futó, nyilván többet fogyasztó változat is.
Esetleg Fiery tud még valamit, amit mi nem. :)

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#8) Frigo válasza Elrood (#3) üzenetére


Frigo
őstag

Ugyto lesz asztali konfigba is de csak a Viiv gépekben lesz elérhető ,de ha saját konfigot akarsz összerakni akkor várd meg a Conroe-t. ;)

(#9) anulu


anulu
félisten

hmm. a Cedar Mill ok, h kevesebbet fogyaszt, mint a Prescott, de az átlagos 86W TDP szerintem sok. ezek után kiderül, h a Yonah is többet fog fogyasztani, mint billenős Zil hegymenetben... :U vhogy nem megy ez mostanság az Intelnek.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) Gorneck válasza anulu (#9) üzenetére


Gorneck
titán

Fog az menni hidd el...

Gorneck#1239

(#11) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

gy is van. Képes az Intel az utolsó termékét is elbacni, amiben megkérdőjelezhetetlen előnye van. :F

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12) ByB


ByB
addikt

''Valószínűleg... lehet... elképzelhető...'' - ezeket a szavakat is érdemes figyelembe venni a hírben! Majd az első tesztek alkalmával kiderül az igazság, de addig még sok idő van... Én mindenesetre nem bántam meg, hogy vettem egy Pentium-M-es laptopot...

(#13) #64791808


#64791808
törölt tag

nem mintha itt engem bárki kérdezett volna, de nem szeretem az ilyen híreket.

elképzelhető, hogy esetleg talán hajlamos lesz a melegedésre. ez tök feleslegesen indulatokat gerjeszt, az amd-sek elkezdenek örülni, amiből esetenként gúnyolódás lesz, az intelesek mondják, hogy ez csak feltételezés, valaki aggódik, stb. holott az egésznek nincs jelentősége, kvázi bulvárhír.

meg kell várni az első processzorokat, aztán kiderül. vagy beborul. addig kár rágódni rajta.

(#14) Fiery válasza erdoke (#7) üzenetére


Fiery
veterán

Nem mondanam, hogy ez ''fogyasztasi mizeria'' lenne. Azert 2 mag megiscsak 2 mag, akarhonnan nezzuk. Persze a cache nem duplazodik, de azert ha azt vesszuk, hogy kb. 29W a Dothan max. disszipacioja, 29 x 2 = 58W... Tudom, ez nem tul tudomanyos ''szamitas'', de ha csak ebbol indulunk ki, akkor is lathato nemi fejlodes a 65 nanora valo atallasnak koszonhetoen. SZVSZ keptelenseg, hogy a Yonah 2 maggal is megcsinalja a Dothan 29W-jat azonos orajelen.

DTR piacra pedig elvileg nem megy a Yonah, hiszen oda mar a Dothan sem nagyon ment. Az olyan gepekbe inkabb P4-et vagy Prescott-Celeront pakolnak jelenleg is.

Es hogy az AMD fanoknak is uzenjek: a 65 nanos Turion kapcsan 16W kering a levegoben. Persze az csak 1 mag es fene tudja, milyen orajel... Sz'al csak ovatosan kezdjetek orulni :D


Fiery

(#15) Elrood válasza Elrood (#4) üzenetére


Elrood
őstag

Erre a hírre gondoltam: Bővebben: link

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#16) gabe_


gabe_
őstag

énis fölöslegesnek tartom a laptopokba szánt dualcore-os technológiát. a laptop eleve a hordozhatóságról szól, hogy minél többet menjen egy feltöltéssel. azért mobil! jóhogymárnem sli-t nyomnak be laptopba... mondjuk 2 db 7800gtx-el... :C

Sovány szakácsban sose bízz!

(#17) ngabor2 válasza gabe_ (#16) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Egyre inkább terjed az a nézet, hogy egy nagy asztali gép helyett egy kisebb, hordozható. De a tulaj ugyan azt akarja vele csinálni: fps... vannak ilyenek.

(#18) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Vita a semmiről.
Tekintve, hogy a cikk elismerten nélkülöz minden alapot, szvsz kár nagyon belemélyedni amíg nincs valami konkrétum....

Aki hülye, haljon meg!

(#19) Renwick válasza L3zl13 (#18) üzenetére


Renwick
őstag

Azt azért ne feledjük, hogy a CNET hírszolgáltatása színvonalát és hitelességét tekintve nem egy INQ szintű forrás. Lényegében ez volt az egyetlen ok, amiért bátorkodtam hírt írni a témából...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#20) Obi-1 válasza ngabor2 (#17) üzenetére


Obi-1
őstag

Így van, a hordozható gépek piaca fejlődőben van az asztali gépekhez képest. Például Japánban kicsik a lakások, meg high-tech mániások, és praktikusabb nekik egy notebook, mint egy desktop.

Az összes reklám úgy jelzi a sikeres embert, hogy notebook-tulajdonos, pl notebook mellett eszi a joghurtot. Ennek szerintem komoly hatása van.

A nők is tudnak lelkesedni a noteszgépekért, míg a normál gépek nem érdeklik őket, ez is egy piac.

Only a Sith deals in absolutes.

(#21) ollie


ollie
MODERÁTOR

Én azt nem értem, hogy miért kell olyan híreket közölni, ami egyenlőre csak a pletyka kategóriába tartozik. Miért nem lehet megvárni a konkrétumokat? Nagyon remélem, hogy a PH! nem fog átmenni a bulvár oldalra.

***

(#22) Renwick


Renwick
őstag

A tegnapihoz képest kicsit konkrétabb infók: Bővebben: link

Itt már TDP-ről írnak mindenhol...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#23) atus33 válasza Renwick (#19) üzenetére


atus33
tag

A Theinquirer egyik tegnapi cikke szerint a megnövekedett fogyasztású Pentium-M-ek oka nagyon egyszerű: az ,E' mint Extreme Edition változat 1-2 sebességi fokozattal gyorsabb lesz, mint a normál. Nyilván azoknak szánják, akiknek fontosabb a sebesség, mint az aksiidő. Úgyhogy nem kell megijedni, a normál Pentium-M-eknek is lesznek utódaik. Egyszerűen csak jobban fog differenciálni az Intel a mobilprocik piacán is.

Ez nyilván úgy lesz, hogy a gyártók csinálnak majd magasabb TDP-jű DTR notebookokat, amelyekbe ilyen procit is lehet majd választani. És ne felejtsük el, hogy egy ilyen proci a normál Pentium-M sebességen normál mennyiségű áramot fog fogyasztani: ha akarom, Extreme, ha nem, akkor sima.

Renwick, az INQ hetekkel, néha hónapokkal hamarabb hozza le a (megacégek által szándékosan visszatartott) híreket, mint a többi on-line magazin. És mivel nem a tegnapi híreket írja meg, hanem esetenként a jövő évieket, ezért előfordul náluk, hogy tévednek. (Mondjuk még így is vagy 99%-ban bejönnek a híreik.) De ettől nem színvonaltalan vagy hiteltelen, és a PH! sem az, még akkor sem, ha néha napi 2-3 cikket tőlük vesztek át /volt ilyen/, vagy csúnyán melléfogtok, és kétszer is helyesbíteni kell egy cikket /ilyen is/ :)

. o O o .

(#24) Renwick válasza atus33 (#23) üzenetére


Renwick
őstag

INQ témahoz annyit, hogy bár valóban vannak néha használható anyagaik, de egyrészt az embargós hírek nem véletlenül lettek embargósak (a kiszivárogtatással nem csak az adott cégnek, de alkalmasint a többi sajtóterméknek is tetemes anyagi, illetve utóbbiaknál erkölcsi kárt okozhatnak), másrészt pedig pont ama bizonyos melléfogások elkerülése végett veszünk át tőlük mostanában minimális mennyiségű anyagot.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#25) erdoke válasza Fiery (#14) üzenetére


erdoke
titán

Miért ne menne DTR-be valamilyen Yonah? Pozícionálás kérdése az egész, ehhez pedig megvan az Intelnél minden eszköz és gyakorlat.

A fogyasztással kapcsolatban nem találgatnék, egyébként sem a maximális fogyasztás az, ami átlagos használat mellett leginkább befolyásolja az akkumulátoridőt. Azt már korábban elismerte az Intel nem hivatalosan, hogy a max. fogyasztás 2 magnál azonos órajelen nőni fog.

A legjobb aláírás a héten

(#26) joghurt válasza Fiery (#14) üzenetére


joghurt
addikt

Nem off-olnám szét a topicot AMD-Intel vitával, de a tényekhez azért hozzátartozik, hogy az Intel közismerten egy normál működés melletti irányszámot ad meg TDP-nek, ami fölé felmehet a tényleges fogyasztás, az AMD pedig olyan értékeket, amiket még worst-case sem érhet el (pl. 89 W a megadott TDP-je a 3000+-osnak ugyanúgy, mint a 4000+-osnak - szerinted tényleg ugyanannyit fogyasztanak?).

A tej élet, erő, egészség.

(#27) Fiery válasza joghurt (#26) üzenetére


Fiery
veterán

Allitottam en ennek ellenkezojet? :)

(#28) erdoke válasza joghurt (#26) üzenetére


erdoke
titán

Ezzel szerintem mindenki tisztában van. Ennek ellenére a Dothan prociknál alig több a max. fogyasztás mint a megadott TDP.
Valószínűleeg azért, mert az eredeti tervekben tovább tervezték skálázni a processzort, vagy kevesebb javulást vártak a jövőbeni steppingváltásoktól.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#29) Fiery válasza erdoke (#25) üzenetére


Fiery
veterán

Elkepzelheto, hogy DTR-be menni fog valamilyen Yonah, hiszen a Smithfield disszipacioja nagyon meredek :) En csak azt mondtam, hogy a Dothan eseteben a DTR nem volt jellemzo -- ez valtozhat a Yonah-val, de attol me'g az 50W meredek ertek.

Az Extreme Edition temaban pedig mar voltak pletykak, de a legutolso tudtommal az, hogy nem lesz i955XM chipset, es igy Yonah Extreme Edition sem.


Fiery

(#30) erdoke válasza Fiery (#29) üzenetére


erdoke
titán

A Prescottra épülő notikhoz képest a DC Yonah 50 W-ja bakfitty. Ezért pedig a jóval 2 GHz fölötti órajelű proci elég erős lesz.

A legjobb aláírás a héten

(#31) orbano válasza erdoke (#30) üzenetére


orbano
félisten

valoban. egy vaskos dtr notiba simán megfér egy ilyen proci. egyesek viccelődtek itt az sli-vel... ugye tudjuk, hogy van notebook raid-del is, szóval az sli már csak egy aprócska ugrás... aki pedig ilyen gépet vesz, nem foglalkozik az akksival...

A vér nem válik VAZZE!™

(#32) marcee válasza Fiery (#29) üzenetére


marcee
addikt

50W-tól én egyáltalán nem izgulnék, ha a legerősebb kétmagos példányra épül. Használtam már notit 2.66-os NW-dal és 3.4-essel is. Mindkettő dtr volt, nulla energiagazdálkodási funkcióval, ezekhez képest majdnem csak fele disszipációjú lesz az új E yonah. Ha azzel tudni fog 2.0-2.2GHz-et, akkor simán meg van bocsájtva. Egy ilyen cuccos biztos nem subnotihoz van.

Nem neked mondom, csak már megint előjött a ''minek az erős notebook''-téma, amitől elkap az idegroham: Emberek, nem lehet megérteni, hogy van akinek mások a preferenciái mint nektek???
(Szeptembereben egy fokozottan számításigényes projecten melóztam itthon, 3 gépen: saját, irodából hozott desktop, és az iroda notebook-ja (ami éppen arra van, hogy ha valakinek otthon kell a kraft, akkor elvihesse ''könnyen''). Még ezt a hétkilós acert is kényelmesebb volt hazahozni, mint a midi atx-et, pedig monitor nem is kellett hozzá! Aztán két hétig megállás nélkül számolt az asztalomon, majd visszavittem. Eszébe nem jut senkinek aksiról használni, az csak a szünetmentességért felelős ebben a gépben. De a másik említett noti ''csak'' 3.8 kiló, a gazdája aksi nélkül hozza-viszi, hogy könnyebb legyen, úgy kb 3 kiló. CAD-ezik rajta, otthon, irodában, nyaralóban. Vonaton meg repülőn nem, az igaz, de nem is akar. Ellenben semmivel sem gyengébb, mint egy jó közepes asztali gép, mert akkor már nem is lennne alkalmas erre a feladatra. Annak a gépnek Ő a célközönsége).

\m/

(#33) anulu válasza marcee (#32) üzenetére


anulu
félisten

részemről biztos, hogy ha egyszer notit veszek, abban ''desktop'' proci lesz. nekem arra kell, hogy könnyen hordozhassam. ha valahova elviszem, akkor bedugom 220-ba, és csókolom!

maximálisan meg tudom érteni a hozzállásod :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#34) dat válasza anulu (#33) üzenetére


dat
senior tag

Azért melegedésről meg zajról még nem volt szó pedig noti terén ez is sokat számít.

Szvsz akinek tényleg csak arra kell a noti, hogy bika számításokat végezzen vele, az vegyen dektop procis notit, de ha már csak egy kicsit is a hordozhatóság és a mobil felhasználás a cél, akkor Dothan/Turion irányba induljon el. (Nem gyengék azért azok sem!)

Sorry....offf...

(#35) engusz válasza erdoke (#30) üzenetére


engusz
veterán

Örülnék a DTR-embe egy ilyen DC Yonah-nak a 630-as P4 helyett. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#36) anulu válasza dat (#34) üzenetére


anulu
félisten

nálam, ha noti, akkor, mint a desktop gépeknél, A64! :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#37) erdoke válasza engusz (#35) üzenetére


erdoke
titán

Meghiszem azt. Intel szerint nem is vagy egyedül ezzel az igénnyel...;)

A legjobb aláírás a héten

(#38) faster válasza atus33 (#23) üzenetére


faster
nagyúr

És mivel nem a tegnapi híreket írja meg, hanem esetenként a jövő évieket, ezért előfordul náluk, hogy tévednek. (Mondjuk még így is vagy 99%-ban bejönnek a híreik.)
Az R520-szal kapcsolatban annyit hordtak össze-vissza, hogy tuti az egyik hírben elhibázták a pipeok számát, mindenesetre a 99% százalékos találati arányt én inkább 30%-ra mondanám. És persze, hogy létezik ilyesfajta újságírás, ahol mindenféle tücsköt-bogarat összehordanak különféle ellenőrizetlen forrásokból: Ez a bulvársajtó.

(#39) Frigo


Frigo
őstag

Teszt az Anandtechen:
[link]

[Szerkesztve]

(#40) Raymond válasza Renwick (#24) üzenetére


Raymond
félisten

Az INQ-nek Fuad rontja(rontotta) el leginkabb a hitelesseget. A CPU hirek Charlie-tol problemamentesek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Na itt indokolja már meg valaki a Socket váltást... :U

Aki hülye, haljon meg!

(#42) L3zl13 válasza Frigo (#39) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Erdekes a teszt. De nem igazán értem, hogy fogyasztás tekintetében minek hasonlítottak össze egy asztali és egy notebook procit... :F

Meglepő módon az asztali proci többet fogyasztott...
Sőt! Nem is a procik fogyasztását hasonlították, hanem a rendszerekét, és ugye a chipset stb szintén nincs optimalizálva fogyasztásra.

Aki hülye, haljon meg!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.