Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DopeBob


DopeBob
addikt

Hát nem olcso... bele még a két vidkari +100k és még mindig nem üzemel :(
Szerencse, hogy egyel is el lehet azért még játszadozni :DDD

MZ/X

(#2) Loha válasza DopeBob (#1) üzenetére


Loha
veterán

A márkát, és a minőséget meg kell fizetni...
Egyenlőre tényleg fölösleges 1X PCIex slotokat erőltetni, amikor nem is tud mit belerakni az ember...

(#3) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Több baj is van ezzel a lappal.

1.Irreálisan drága, még a név ellenére is.
2.Minek van a két PCI Express x16 között egy PCI?:F
3.Miért nincs másik PCI Express foglalat (x1 vagy x4, nem emléxem már pontosan) a lapon?:F Amikor jönnek az új hangkártyák meg Tuner-ek meg miegymás, akkor megint válthat az ember miatta alaplapot, gratulálok.:CU
4.Ronda...(szubjektív)

(#4) LordX válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


LordX
veterán

1. Evvan
2. Mert már máshol nem volt hely neki :) Nem kötelező használni, vagy igen?
3. Mert a másik 16x PCIe slotba a déli híd mind a 4 PCIe portját belekötötték. És több meg nincs. Valószínűleg ugyanaz a megoldás, mint a nemtommelyik cég 915P-re épülő SLI lapjánál.
4. Ez így van.

(#5) Alvin_ti4200 válasza LordX (#4) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

2.Szerintem a mi VGA-k mellett fizikailag nem is tudnád használni, ezért írtam.

(#6) anulu válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


anulu
félisten

1. kb Tyan árkategóriában vannak a szerver alaplapjaik, és mint tudjuk a Tyan nem olcsó, tehát ez is marha drága. (nem mintha egy abszolúte fullos nF4 SLI-s Gigabyte lap nem kerülne majd ennyibe... (már elkezdtem rá spórolni! :DDD)

2. ha 2db 6800GT-t raksz be, akkor a kettő közé még be tudd az Audigy 2ZS-t is pakolni :DDD

3. szumma 32 PCI-E csatorna van. 2x16=32, és kifújt a kiosztható csatornák száma.

4. annyira nem, mintha az egész hupilila lenne :U:DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) janpotocki válasza anulu (#6) üzenetére


janpotocki
senior tag

ad 3: Bővebben: link

eszerint 20 PCIe link van, de akkor már beleszámoltuk az alapesetben a déli hídhoz vezetetteket is

(#8) LordX válasza anulu (#6) üzenetére


LordX
veterán

3. Szumma 20 darab PCIe csatorna van. Nem 32.

(#9) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Nevetségesnek, szánalmasnak, erőlködésnek tartom ezt a fajta megoldást. Valszeg az járhat ilyenkor a tervezők fejében, hogy mindenképpen ki kell rukkolni vmivel, ami még csak a konkurenciának (NVIDIA) van, pfujj. :((((
Remélem ez csak egy papírtermék lesz, és nem kerül kereskedelni forgalomba.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#10) anulu válasza janpotocki (#7) üzenetére


anulu
félisten

akkor viszont félreérhető a hír:

''P8SAA+ jelzésű alaplapja két PCI Express x16 foglalatot kínál''...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) anulu válasza LordX (#8) üzenetére


anulu
félisten

info elraktározva ;)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) anulu válasza fLeSs (#9) üzenetére


anulu
félisten

''Remélem ez csak egy papírtermék lesz, és nem kerül kereskedelni forgalomba.''

ez a mondat nem erre vall:
''Információink szerint a SuperMicro alaplapjára hazánkban sem kell sokáig várni: forgalmazását 2005 elején kezdik meg 56 900 forintos nettó áron.''

amúgy nem tudom, hogy pl ehhez a megoldáshoz mit szólna egy pár SLI-s 6800GT, merthogy az egész alaplap felépítése messze nem hasonlít az nForce4 SLI chipsetesekére. pl nincs meg az a kis ''lapocska'' (sorry, jobb szót nem tudok rá), ami megfelelő állásban az alaplapba rakva határozza meg h 1 vagy 2 vidkártya van benne (talán a HardOCP-n levő nF4 SLI tesztben voltak róla képek)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) fLeSs válasza anulu (#12) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A tomshardware-en van cikk az gigabyte ilyesfajta mutánsmegoldásáról, elég ''érdekesek'' az eredmények. Ez nem SLI-s lap, hanem egy romhalmaz.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#14) anulu válasza fLeSs (#13) üzenetére


anulu
félisten

érdekes.

1. nem értem, h miért 0.4-es beta állapotú alaplappal nézték. OK, h mutatni kell vmit, meg P4 mellett SLI, de ez enyhén szólva érdekes eredményeket, és konklúziót szül.

2. az egészet belengi az, hogy az elején deklarálták, h még a ForceWare-ből is 1db van, ami kezeli rendesen az SLI-t, és lehet h ez okoz gondokat, mert beta az is, stb. kérdezem én: akkor hogy a viharba' csinálta pl az xbitlabs vagy az anandtech a teljesen korrekt SLI tesztjeit?

3. megláttam az alaplapot és majdnem elsírtam magam! teljesen olyan érzésem volt/van, hogy csak meghosszabbították, hogy ne Micro-ATX hanem full ATX-ként lehessen árulni. méltatlan ez az alaplap a Gigabyte nevéhez!

4. ha valaki SLI-t akar a P4-e mellé, akkor szerintem várja meg azt a (nem kevés) időt, amíg az nVidia kihozza a chipseteket, és akkor ugráljon, a hibrid megoldásokat pedig hanyagolja, ha jót akar. mert ez, ebben a formájában nagyon messze van a jótól.

röviden ennyi.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) janpotocki válasza anulu (#10) üzenetére


janpotocki
senior tag

fizikailag PCIe x16 aljzat, kérdés, hány vezeték van bekötve

(#16) -Jackson-


-Jackson-
őstag

biztosan jó lap, de ritka ronda. főleg aza csipszet-hűtő...

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#17) anulu válasza janpotocki (#15) üzenetére


anulu
félisten

a 16/4 nem nyerő, 10/10 tudtommal nem megoldható, tehát szerintem az egyetlen számbajöhető a 8/8.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#18) janpotocki válasza anulu (#17) üzenetére


janpotocki
senior tag

szerintem is, és reménykedem, hogy legalább azért a gigabit ethernetnek maradt egy pcie x1

(#19) LordX válasza anulu (#17) üzenetére


LordX
veterán

Az egyik kártya az észkai híd 16 db vonalához van kötve, a másik a déli híd 4 db vonalához, így 16/4 a megoldás.

(#20) anulu válasza LordX (#19) üzenetére


anulu
félisten

de akkor ami a déli hídhoz van kötve, az nem terheli az északi - déli hidakat összekötő vonalat? :F illetve pluszban még szinkronizálnia is kell a chipsetnek, h mi ment az északi és mi a déli hídhoz, vagy tévedek? :F

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#21) LordX válasza anulu (#20) üzenetére


LordX
veterán

1. Igen, teheli. Egyébként intelligens megoldás, mert ha jól tudom a 9x5-ös chipseteknél az NB-SB link az ekvivalens kettő darab PCIe vonallal, tehát fele sávszél, mint a PCIe 4x, a déli hídhoz kötött kártyához menő sávszél. Inkább szedték volna ketté az északi híd 16x portját, a THG tesztje szerint úgyis 4x elég a mostani kártyáknak.

2. Két külön kártyához kell küldeni az adatot. Nem kell semmit sem szinkronizálni.

(#22) anulu válasza LordX (#21) üzenetére


anulu
félisten

1. azt láttam, hogy a 2. kártya 4x-essel megy... szvsz hosszabb távon 2x8-al jobban jártak volna

2. az mondjuk érdekelne, hogy az a fajta terhelés elosztás, ami az nForce4 SLI-ben benne van, itt működik-e (illetve elméleti szinten támogatja-e). ha nem, akkor túl sok értelme végképp nincs, mert nem egyenlően lesznek a kártyák terhelve. balance nélkül halott ügy szvsz.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#23) LordX válasza anulu (#22) üzenetére


LordX
veterán

A PCIe architektúra, mint olyan támogatja. Akkor lehet valami baj, ha Intelék igenokosan nem szabványos vezérlőt pakoltak bele az észki hídba, hanem valami olyat, mai csak egyszerre tudja kezelni a 16 vonalat, bár ezt nem hiszem, hisz az Intel az egyik főfejes a PCI-SIG-nél.

A nem egyenlő terhelést meg felesd el, jelenleg csak textúra és geometria feltöltésére kellenek a buszok (szinte), ez meg a játékban a pálya betöltése közben megtörténik, játék közben gyengén van használva az a port..

(#24) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Amellé a nb hűtő mellé kétlem, hogy bármilyen kari befér.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) hobizoli válasza Jim Tonic (#24) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Alacsony profilu LAN zsuga pl?


hobizoli

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.