Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Notes


Notes
senior tag

Azért az egy darab IDE csatlakozó nekem nem túl szimpi. Lehet, hogy én vagyok túl maradi, de a SATA a RAID-en kívül mire jó?

Romanes eunt domus!

(#2) Loretto


Loretto
veterán

már várom az állítólagos tesztet(fless mondott vmit)875vs915vs925.de ennek örülök hogy nem kell majd procit is vennem,ha ilyen chipes lapot veszek :DD

Soirée...

(#3) Loretto válasza Notes (#1) üzenetére


Loretto
veterán

de van külső ide vezérlő.

Soirée...

(#4) t-shirt


t-shirt
veterán

csak én nem láttam vagy tényleg nincs ott hogy ddr vagy ddr2 ramot kezel?

(#5) t-shirt válasza Notes (#1) üzenetére


t-shirt
veterán

két ide csatlakozó van rajta, bár ide raid tényleg nincs

(#6) Loretto válasza t-shirt (#4) üzenetére


Loretto
veterán

sztem nem ddr2.

Soirée...

(#7) janpotocki válasza t-shirt (#4) üzenetére


janpotocki
senior tag

a specifikációban csak sima ddr szerepel :(

(#8) Dave™ válasza janpotocki (#7) üzenetére


Dave™
nagyúr

és az miért baj? Nem kellene (még) erőltetni a DDR2-t - szerintem...

(#9) t-shirt válasza Dave™ (#8) üzenetére


t-shirt
veterán

igen, de egy vegyes megoldás lenne a legjobb, két foglalat ddr és két foglalat ddr2, a többség úgy is csak 2 modult használ

[Szerkesztve]

(#10) anulu válasza t-shirt (#9) üzenetére


anulu
félisten

mint ahogy azt a Gigabyte is megtette a 915-ös lapján. szépen megy mind2 dual-ban. de nem értem, miért kell egyelőre a DDR-2 erőltetni, főleg úgy, hogy az A-DATA kihozta a DDR600, CL3-as DDR-RAM-jait. szvsz gyorsabb, mint a DDR2-667, bár egy teszt nem ártana...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) Gorneck válasza Dave™ (#8) üzenetére


Gorneck
titán

Ez így van, majd 1066-nál kelleni fog addig meg minek!

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#12) Loretto válasza t-shirt (#9) üzenetére


Loretto
veterán

nekem anno sd+ddr combo sem igazán teccett.plusz igy mivel sztem a két külön ram nem menne, felezné az összram mennyiséget.

Soirée...

(#13) t-shirt


t-shirt
veterán

most még nem érdekes ddr2 mint ahogy a pci-express sem, de késöbb még jól jöhetne az a ddr2-es foglalat

(#14) Deathcourier


Deathcourier
aktív tag

hát ez engem valahogy nem érint :U :F

Asus A7V8X 1009 BIOS , AMD Athlon XP 2000+ ™ , h2Twin , 256MB PC2700 (333Mhz) , AsusV9280 Ti4200 128MB 8x AGP (275/600) ,Samsung 80GB + Seagate 8.6GB, 17'' Samsung SM 753S

(#15) Sick Boy válasza t-shirt (#13) üzenetére


Sick Boy
őstag

szvsz az a pláne a deszkákban, hogy ne kelljen kidobnod a régebbi a processzorodat, ezzel pedig szvsz összeegyeztethetetlen lenne egy ddr2 slot.
egyébként klasszak a stuffok, az ASUS nagyon jól néz ki, jól van megtervezve, jó a kiosztása a lapnak, abszolút vállalható.
Ezek az összvér megoldások hááááááát, majd megvárjuk a teszteket szerintem, mielőtt rohannánk a boltba értük.
Ennyi sok extrát basszus, király! 6 IDE + 4 SATA otthonra több, mint elég (+RAID - hab a torkán)
ugyan kétségbevonom a ''hibrid'' alaplapok létjogosultságát, a PCI-express megléte mellett jól jött volna az a + AGP slot is, ez kicsit szvsz aláássa az egész koncepciót, amelyre a deszka alapul.

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#16) rudi válasza Sick Boy (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem ennek pont az a lényege, hogy PCI-Express van rajta. Most jött a jó kis GeForce 6600GT jó kis teljesítménnyel és abból egyleőre csak a PCI-Ex-es verzió van mutatva. Ha valakinek van egy jól húzható 2,4-es P4-e, azgyorsan eladja valamennyi pénzért az aktuális 865-ös lapját és a Procit RAM-ot átmenti egy ilyen 915-ös lapba és máris vehet belé a PCI-Ex-es VGA-t, és alig kellett plusz költségekbe vernie magát.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) Loretto válasza rudi (#16) üzenetére


Loretto
veterán

ez teljesen logikusnak hangzik.nekem csak annyi a bökkenő hogy egy uj vga miatt vegyek uj deszkát?

Soirée...

(#18) Gorneck válasza Loretto (#17) üzenetére


Gorneck
titán

Hát ez igaz és csak fél megoldás, mert ugye az intel a 775re épít, ha jól emléxem a 1066os p4 is abba fog belemenni (már egy zsír új chip lesz azokon a lapokon), meg lehet a dual core is!

Gorneck#1239

(#19) Loretto válasza Gorneck (#18) üzenetére


Loretto
veterán

viszont proci szempontból meg remek, hisz nem mindenki futik 775-sel.
amugy én megmondon hogy nem sok emebert hallottam ilyen proccal.

Soirée...

(#20) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Ezek a lapok szvsz két okból ''jöttek létre'', aki beleszeretett a northwood procijába, annak ne kelljen a platformváltáshoz megválnia tőle, a másik pedig, hogy az új foglalattól sokan ódzkodnak, még a gyártók is. Amúgy csak a pénzről szól, vedd meg a legújabb chipkészletet, szórd a pénzed, aztán persze ha majd nagyobb proci kell, akkor ismét kereshetsz magadnak új lapot.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#21) Loretto válasza fLeSs (#20) üzenetére


Loretto
veterán

pci-e? bár szvsz ennek csak később lesz előnye.(előny lesz:F)

Soirée...

(#22) Gorneck válasza fLeSs (#20) üzenetére


Gorneck
titán

Na ezért jó hogy kitolták a 478at így nem kell váltani egy ideig!

Gorneck#1239

(#23) lol


lol
senior tag

Asus P4GD1 lekezeli a northwood magos cerkát?

(#24) lol válasza lol (#23) üzenetére


lol
senior tag

upszi fontos lenne! asus honlapján az írja, hogy cerkát fogad de csak 533/800 külső órajelű procikat... a cerkák tudtommal 400asak tehát most ilyenkor mi van :F

(#25) lol válasza lol (#24) üzenetére


lol
senior tag

up!! mesterek hol vagytok?

(#26) lol válasza lol (#25) üzenetére


lol
senior tag

help mí plíz

(#27) lol válasza lol (#26) üzenetére


lol
senior tag

up

(#28) gaboooka válasza lol (#24) üzenetére


gaboooka
aktív tag

Nem vagyok otthon az Inel dolgaiban (;]), de úgy tudom, hogy az új Celeronok már nem 400MHz- es FSB- vel rendelkeznek.:U

(#29) lol válasza gaboooka (#28) üzenetére


lol
senior tag

az uj cerkák (D) 533 külső órajelűek, de a ''régiek'' (northwoodmagos) meg 400zzal!

(#30) lol válasza lol (#29) üzenetére


lol
senior tag

up

(#31) erdoke válasza lol (#23) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem nem, de hirtelen nem találtam kielégító választ.

A legjobb aláírás a héten

(#32) Rover623 válasza lol (#23) üzenetére


Rover623
félisten

Nem...:(

primus inter pares

(#33) gaboooka válasza lol (#29) üzenetére


gaboooka
aktív tag

Ennek meg mi értelme volt?:F:o

(#34) Rover623 válasza gaboooka (#33) üzenetére


Rover623
félisten

Mit nem értesz gabooka...?

primus inter pares

(#35) gaboooka válasza Rover623 (#34) üzenetére


gaboooka
aktív tag

Olvass egy kicsit visza. Az OFF jöhet mélben is.

Szerk: gabooka --> gaboooka

[Szerkesztve]

(#36) erdoke válasza gaboooka (#35) üzenetére


erdoke
titán

Neked is ez javasolt. ;]
NW cerkáról van szó, az új cerkák QPB-jét taglaló hozzászólásod volt értelmetlen (#28).

A legjobb aláírás a héten

(#37) gaboooka válasza erdoke (#36) üzenetére


gaboooka
aktív tag

Én erre válaszoltam: ''a cerkák tudtommal 400asak tehát most ilyenkor mi van''
Amúgy már nem tudom, hogy ''mi a pálya'' mert fáradt vagyok. Megyek is aludni. Jó éjt mindenkinek!
[Szerkesztve]:R

[Szerkesztve]

(#38) Rover623 válasza gaboooka (#37) üzenetére


Rover623
félisten

Jól teszed gaboooka...pihend ki magad, reggel gyere vissza, olvasd végig újból a hsz.-eket és kérj bocsánatot lol-tól...:DD

primus inter pares

(#39) erdoke válasza gaboooka (#37) üzenetére


erdoke
titán

OK, semmi gond. A #24-re válaszoltál úgy, hogy nem olvastad el (figyelmesen) a #23-at. ;)

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#40) szilchi


szilchi
őstag

Eddig úgy voltam,hogyha váltok,akkor mindent(alaplap,proci,ram,vga).De lehet még meggondolom és befizetek egy ilyen lapra.És akkor fele cuccot megtarthatom a mostani konfigból.Magyar árlistákat nézve egyedül az Asus lapjával találkoztam bruttó 25500Ft-ért(ez volt a legolcsóbb).Viszont Albatront nem.Pedig az lehet olcsóbb is lenne,mint az Asus.Bár ez a 25K sem olyan sok.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#41) Rover623 válasza szilchi (#40) üzenetére


Rover623
félisten

Ha P4GD1-et veszel, ugrik a lapod és a VGA...marad a proci és a RAM...
Másik lehetőség: 775-ös AGP-s lap, akkor a lapod és a procid ugrik...marad a VGA és a RAM...
Aszerint válassz, hogy mit tudsz könyebben eladni...
Azt is vedd figyelembe hogy az utóbbiak többen vannak és olcsóbbak is.
Ha maradsz az Asus-nál, a P5P800 olyan 20-21 bruttó, de pl. a Gigabyte 8IP775-G csak 18 körül van...

P.S.:
Egyébként a P4GD1 szerintem 22-23 körül is beszerezhető...


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#42) szilchi válasza Rover623 (#41) üzenetére


szilchi
őstag

Igazad van.Az a variáció is megfordult már a fejemben.Viszont sztem a jelenlegi konfigomban az alaplap és a VGA a ''gyenge pont'',vagyis ezek lesznek elöbb lecserélve.És pl. egy PCI-E VGA kártya pár ezerrel olcsóbb,mint egy AGP-s.De ha bármelyik megoldást is nézzük,a lap mindenképp távozik.Az LGA egyenlőre még nem szimpi nekem(és sok másnak sem :) ).Abból jelenleg csak olyant érdemes venni,szerintem,ami tudja a kétmagos procikat is kezelni és esetleg még SLI-t is tud.Az olyan alaplapok meg nincsenek egyenlőre 20-25K-s ársávban.De ez a csere valszeg úgyis csak év vége fele lesz esedékes.Addig meg még sokminden történhet.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#43) Rover623 válasza szilchi (#42) üzenetére


Rover623
félisten

Ez az LGA útálat valami tudományos alapokon nyugszik...?
Az E0 stepping Prescott-ok jóval kevesebb hőt termelnek mint azt hiszik/gondolják...általában azok, akik még sosem raktak össze ilyen rendszert...
A 3 és 3.2-es procik szinte mind mennek 4GHz-en...saját tapasztalat...
P5GD1 vagy P5GDC nem sokkal drágább mint tervezted, de lenne egy modern lapod...a P5GDC-vel még a DDR2-re váltásnál sem kellene lapot cserélned...
A kétmagos procik támogatása hétköznapi user esetén érdektelen...az SLI viszont valóban nem lenne rossz...az árak viszont valóban komolyak: Intel-es SLI képes lapok 46-48 nettó körül indulnak...

primus inter pares

(#44) fLeSs válasza Rover623 (#43) üzenetére


fLeSs
nagyúr

érdekes elgondolás :D
dualcore: nem kell
SLI: kell
:D
sztem ezt fordítva gondolják elég sokan.
amúgy az e0 prescott csak idle eszik jelentősen kevesebbet, mint a korábbi steppingek, terhelve szinte alig van különbség.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#45) szilchi válasza Rover623 (#43) üzenetére


szilchi
őstag

Az LGA utálata azon alapon nyugszik,hogy bár a legelső 8088-as procitól kezdve a mai napig intelem van( most Prescott),de azt mindig is baromira utáltam,ha csak úgy hip-hop foglalatot cserélt az Intel,hogy ezzel pénzkiadásra ösztökéljen,amire nem is lenne szükség.Pl. P1 233MMX socket7után Slot1-PPGA-FcPGA-FcPGA2-S478-LGA775...grrrrr...Ha nagyon akarták volna,pár foglalatot kihagyhattak volna.Csak akkor hol marad az alaplapgyártók bevétele.Szal ezért nem komálom én speciel az LGA775-öt.A DDR2 meg sztem halva született találmány.Amíg van sima DDR ram ami olcsóbb és gyorsabb,mint a DDR2,addig sztem felesleges ebbe fektetni.Főleg,hogy hamarosan?? lesz DDR3.Szal ezért ideális nekem ez a S478/PCI-E hibrid lap.Nem kell LGA775-re és DDR2-re váltanom még egy jó ideig.A procit le tudom cserélni erősebbre,a ramot valami hiper-szuper ddr500-ra és még egy frankó PCI-E VGA bele és egy évre ismét nincs teljesítmény gondom.Aztán amire az a konfig elévül,arra valszeg már az LGA775 is már csak történelem lesz.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#46) Rover623 válasza fLeSs (#44) üzenetére


Rover623
félisten

érdekes elgondolás:D
dualcore: alig gyorsabb mint a jelenlegi HT...ellenben sokat zabál
SLI: sokkal gyorsabb mint egy kari...ellenben olcsóbb mint a nagyobb kari
:DD
sztem ezt így gondolják...azok akik ésszerűen építenek konfigot.
Az ''alig van különbség'' is különbség...aki a kicsit nem becsüli...;]
(Nem mindegy hogy az államig állok a szarban, vagy bele is kell kóstolnom...;))

primus inter pares

(#47) Rover623 válasza szilchi (#45) üzenetére


Rover623
félisten

A foglalatcsere ilyen dolog...ki vagyunk szolgáltatva a ''nagyoknak''...
A technológiai váltások ellen harcolni viszont szerintem felesleges...
A ''halva született'' DDR2 teljesítményére vonatkozólag pedig tekintsd meg az Intel Top10 táblázatokat itt: Bővebben: link...aztán gondolj bele, hogy jelenleg még milyen kevés a DDR2 rendszerek aránya (akár itt a PH!-n) a normál DDR-ekhez képest...akinek szerencséje van, és nem akad össze olyanokkal akik lebeszélhetnék a DDR2-ről...megveszi és örül...:DDD

primus inter pares

(#48) fLeSs válasza Rover623 (#46) üzenetére


fLeSs
nagyúr

dualcore: alig drágább, mint a HT-s verzió, viszont ahol van support a programban, ott sokkal gyorsabb
SLI: kétszer olyan drága, mint 1 kari, de még 1 karit is ritkán hajtunk ki. :P

sztem meg így gondolják.
az alig van különbség meg kb. 5 watt, nem mész sokra vele.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#49) Rover623 válasza fLeSs (#48) üzenetére


Rover623
félisten

de még 1 karit is ritkán hajtunk ki
Nézd meg az adataimat...:P

primus inter pares

(#50) fLeSs válasza Rover623 (#49) üzenetére


fLeSs
nagyúr

mit nézzek rajta?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.