Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) User64476


User64476
őstag

Úgysem...

(#2) dilipok válasza User64476 (#1) üzenetére


dilipok
veterán

A joindulat csak ugy sugarzik beloled :DDD
Mondjuk szeritem sem :U

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#3) Lars


Lars
őstag

Túl sok ilyen hír bizonyult már kacsának ahoz, hogy ezt el lehessen hinni.
Arrol nem is beszélve, hogy még ha meg is lehet csinálni, akkor biztos forrasztgatni kell, azt meg egy földi halandó nem csinálja meg a szeretett processzorával.

(#4) eXodus


eXodus
őstag

Szerintem ha aktiválható lenne az EM64T akkor ezt már régen reklámozná az intel.

(#5) t-shirt válasza eXodus (#4) üzenetére


t-shirt
veterán

vagy aki sikeressen meghekkelte

(#6) Notes


Notes
senior tag

''Neszesemmidumafogdmegjól''

Romanes eunt domus!

(#7) fanatic


fanatic
aktív tag

Az Amd XP-MP varázslat után nem hiszem, hogy még egyszer adnak ilyen megas labdát az Amd vagy az Intel háza táján! :U

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#8) L3zl13 válasza eXodus (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Persze, azért tiltotta le, hogyztán reklámozza, hogy feloldható... :U

Mint ahogy a 865-ös csipszet PAT-ját is reklámozta anno. (Az, mint tudjuk tényleg működött.)

Aki hülye, haljon meg!

(#9) eXodus válasza L3zl13 (#8) üzenetére


eXodus
őstag

Legyen igazad.(Bár lássuk be nem sok esélye van)

(#10) L3zl13 válasza eXodus (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Félreértés ne essék, szerintem nem lesz majd feloldható. Csak annyit mondtam, ha lenne rá trükk, akkor sem reklámozná az Intel.

Aki hülye, haljon meg!

(#11) ollie válasza eXodus (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az intel magának tenne keresztbe, ha ilyet reklámozna.

***

(#12) Rez_Grof


Rez_Grof
őstag

Ja persze a fél éve gyártott prescottomban benn van tökéltesen az a technika ami még szinte a gyátósoron sincs.:F Azt meg nem hiszem hogy ennyi időbe telne a +1 mega cache-t bele tenni a prociba. :DDD

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#13) fLeSs válasza Rez_Grof (#12) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Már az első prescottokban is bennevan az EM64T, csak le van tiltva.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#14) zax válasza fLeSs (#13) üzenetére


zax
tag

Persze. Sőt, már a P III-asban is benne volt, nem? :)
Lehet, hogy az első Prescottban már benne volt, de hogy nem volt végleges és nem is működött volna, az is biztos.

R.I.P. Pentium 4

(#15) DopeBob válasza zax (#14) üzenetére


DopeBob
addikt

Minek teszik bele, ha lev tiltva? :F

MZ/X

(#16) fLeSs válasza zax (#14) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Egy processzormagot/GPU-t nem egyik hónapról a másikra fejlesztgetnek és adnak ki. Ez nem így müxik, hogy egy procimagcsaládon belül X stepping még 192 mm2 és nem ismeri az EM64T-t, Y stepping pedig még mindig 192 mm2, és ismeri az EM64T-t, stb.-t. Az első Prescottban már bennevolt az EM64T, ahogy az első NW-ban a HTT, mégis csak a 3,06 GHz-esben aktiválták először.
Megmosolyogtató volt az is, amikor vki az mondta anno, hogy ''Áhh, az ATI erre nem számított, hogy az NV6800 ilyen gyors lesz, ezért gyorsan kiadták az R420 16 pipés változatát is''->gyorsan átállítótták a TSMC gyártósorait 16 pipés GPU-k gyártására, mi? :D, mert ugye eredetileg csak 12 pipéről volt szó. Na de ez off.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#17) zax válasza DopeBob (#15) üzenetére


zax
tag

Gondolom, az EM64T egy minimális változtatáson eshetett át, ezért van letiltva a régebbi procikban. Hiába lehetne aktiválni, valószínüleg hibásan működne vele a Windows, Linux, mivel (ha minimálisan is) eltér a végleges EM64T-től.

R.I.P. Pentium 4

(#18) Rez_Grof válasza fLeSs (#13) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Hát tényleg sikerült egy marhaságot irnom. :(
Mert a Nocona(Xeon) magban már benne volt.

[Szerkesztve]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#19) DaSilva


DaSilva
senior tag

ez egy érdekes írás. Hallottunk egy pletykát, ami ugyan lehet, hogy majd valamikor, de inkább nem valószínű, de leginkább semmi jelentősége, mert mire elterjednek a 64-x86-ra optimalizált oprendszerek meg programok, a most hekkelni kívánt proci max középkategória lesz.

huss, fohászom száll feléd

(#20) velizare válasza DaSilva (#19) üzenetére


velizare
nagyúr

pszt! valamit írni kellett, hát nem érted? ;] pl. ezért van annyi fradi-cikk a népsportban... :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#21) Bgs


Bgs
senior tag

Engem igazabol az erdekelne, hogy a vegleges 600 szeriaban hogyan is fog mukodni az EM64T. Mennyit gyorsit/lassit a gepen es mennyire lesz kompatibilis...

Az elso leirasok es teszt foszlanyok alapjan elegge szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban...

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#22) fLeSs válasza Bgs (#21) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az EM64T majdnem (99%-ig) ua., mint az AMD64.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#23) ZahuL válasza fLeSs (#22) üzenetére


ZahuL
tag

A kettő feladata ugyan az:), csak a kivitelezés más

... miért is ne...

(#24) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Sajnos az eredeti forrás csak az LGA775-ös Prescottokról szól :(

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#25) dabadab válasza ZahuL (#23) üzenetére


dabadab
titán

A kivitelezes az, ami 99,9%-ban megegyezik.

DRM is theft

(#26) zax


zax
tag

Szerintem itt kevesebb kompatibilitásról van szó, mint 99%. Eddig minden beta Windows x64-et kipróbáltam és amikor a Microsoft beletette az EM64T-t (talán a 2. vagy 3. beta volt), szinte teljesen használhatatlan volt a Win. Az utána lévő már egy fokkal jobb volt, de a legstabilabb beta az EM64T előtti volt (és a mostani RC1).

R.I.P. Pentium 4

(#27) dabadab válasza zax (#26) üzenetére


dabadab
titán

''Szerintem itt kevesebb kompatibilitásról van szó, mint 99%.''

Alapvetoen ket dologrol van szo:
1. van egy-ket utasitas, amit 64 biten csak az egyik v a masik tamogat - nyilvan ezeknek a 64 bites verzio nelkul is lehet kodot irni, kulonben mindketto meglenne.
2. 32 bites uzemmodban kulonbozo mennyisegu RAM-mal boldogulnak.

Bővebben: link

DRM is theft

(#28) killahdrums válasza velizare (#20) üzenetére


killahdrums
senior tag

:C

There is no God, just Technology...

(#29) marcee


marcee
addikt

Én nem hiszek az összeesküvés elméletekben, a gazdasági megfonolásokban annál inkább. Hülye lenne az intel idő elött piacra dobni (értsd: aktiválni) a legújabb fejlesztéseit, amíg nincs rá szüksége. Ha valami csoda folytán az amd meg tudná szorítani őket a kasszánál is komolyabban, akkor szerintem kiszivároghatna az aktiválás módja, persze akkor sem hivatalosan az inteltől.
Szerinzem ezt sem lehet majd bekapcsolni.

\m/

(#30) Bgs válasza dabadab (#27) üzenetére


Bgs
senior tag

Amennyi info eddig kiszivargott, nekem ugy tunik, hogy a 64 bites reszek egy jelentos resze kozelebb all egy emulalashoz, mint egy valodi teljes erteku hardveres tamogatashoz. Ezert fordulhat esetleg majd olyan elo, hogy 64 bites muveleteknel az EM64T belassulhat. A 4GB folotti memoria kezelese sem az igazi, igy erdemes lesz megnezni olyan osszehasonlito teszteket is, ahol mondjuk vegigcsinaljak a tesztet 2/4/8GB memoriaval is... (khm ... ez celzas is volt a PH! fele :D )

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#31) kisfurko válasza Bgs (#30) üzenetére


kisfurko
senior tag


Ha ennyire hitetlen vagy...
Bővebben: link
Semmi emuláció.


Szerintem kár ilyen dolgon vitázni, van olyan utasítás, hogy upload microcode, szóval akár még el is képzelhető, hogy minden boot-olásnál újraaktiválják (nem véletlen, hogy a BIOS-t akarják átírni).

(#32) Protezis


Protezis
őstag

Bocs az offért. A b jelzéső P4-ekben amúgy lehetséges a HT bekapcsolása? Természetesen nem gyári lehetőség érdekel, hanem valami barkács :)
Nem feltétlenül csinálnám én meg, de egyáltalán sikerült valakinek?

(#33) zax válasza Bgs (#30) üzenetére


zax
tag

Lehet valami abban az emulációban, mert a 64 bites Xeon eléggé lassúcska az Opteronhoz képest.

R.I.P. Pentium 4

(#34) Bgs válasza kisfurko (#31) üzenetére


Bgs
senior tag

A megadott link egy kozel ket eves spekulacio, meg en max fel eves meresekrol es tesztekrol beszeltem. Nem egeszen ugyanaz a kategoria.

Az asztali P4 meg nem jelent meg, de Xeononbol van egy-ket peldany forgalomban es eleg 'gyenguskak' :)

Emulacio alatt egyebkent azt ertettem, hogy a proci vegrehajtja ugyan a muveleteket, de csak kozvetett modszerekkel, amivel szoftveres kompatibilitast el lehet erni, de a sebessege nem lesz valami fenyes.

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#35) lenox válasza zax (#33) üzenetére


lenox
veterán

Nem tom, nekem meg az a tapasztalatom, hogy az opteronok kurvara belassulnak 64 bites modban sse2 kodtol... Ugyanaz a kod leforditva 32 es 64 bitre noconan ugyanolyan gyors, opteronon 32 biten olyan, mint noconan, 64 biten meg fele sebessegu.

(#36) Protezis


Protezis
őstag

Esetleg tudna valaki válaszolni nekem? :F

(#37) Kegyetlen válasza Protezis (#36) üzenetére


Kegyetlen
tag

Ez engem is érdekelne.

El a géptűl!!!

(#38) hobizoli válasza Protezis (#32) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nem.


hobizoli

több drón kell ;P

(#39) Gorneck válasza lenox (#35) üzenetére


Gorneck
titán

És hol tapasztaltad ezt???

Gorneck#1239

(#40) Raymond válasza Bgs (#34) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor itt a masik cikk:
Bővebben: link

Enjoy...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41) Paqito


Paqito
senior tag

''az orosz gyökerű X-bit labson hivatkozott forrás....''
Az orosz ''gyökerek'' sokszor tollasak, s közelről kacsa formájuak.... :D


[Szerkesztve]

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#42) Bgs válasza Raymond (#40) üzenetére


Bgs
senior tag

Annak a cikknek a datuma 2003. aprilis 20. amikor meg a nem hivatalos Yamhill talalgatasokbol kezdett kiszivarogni, hogy ujra felelevenitettek. Amikre en hivatkoztam, azok 2004 nyaran keszul tesztek voltak :)

Tobb, mint egy ev telt el kozben. Ezalatt hivatalossa valt a dolog es meg is jelent nehany peldany beloluk.

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#43) lenox válasza Gorneck (#39) üzenetére


lenox
veterán

Ezt hogy erted? Hat egy dual opteron meg egy dual nocona workstation-on (IBM Z-Pro illetve A-Pro).

(#44) Raymond válasza Bgs (#42) üzenetére


Raymond
félisten

A kerdes akkor az, miert nem hiszed hogy implementalva van ?

Lehet jol elbeszelgetunk am itt egymas mellett....

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45) Yocee


Yocee
aktív tag

Na hol tart ez a téma?

(#46) Bgs válasza Raymond (#44) üzenetére


Bgs
senior tag

Nam azt mondtam, hogy nincs implementalva. Viszont van egy kis kulonbseg akozott, hogy van a procinak egy erre kifejlesztett reszegysege (64 kornyeki plusz funkciok) vagy csak a meglevo egysegekkel oldja meg valahogyan. Kb. olyan mint amikor CPU-val szimulaltak le az FPU-t 386/486 kornyeken.

Mivel az Intelnek eleg gyorsan kellett lepnie (a Yamhill project-et leallitottak menet kozben), ezert mar technikailag sem tartom valoszinunek, hogy egy jol mukodo kiforrott rendszert tudtak kifejleszteni. A fel evvel ezelotti elso meresi eredmenyek pedig szamomra ezt kezdtek visszaigazolni. Tovabbra is allitom, hogy ezek a meresek alapjan kirajzolodott kepek. Az Intel procik belsejet kevesen ismerik csak teljesen.

Valodi valaszt akkor kaphatnank, ha mondjuk a PH! elvegezne az altalam korabban is emlitett teszteket. Azzal vegleg le lehetne zarni a temat :)

Viszont nekem addig megmaradnak a gyanuim...

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#47) kisfurko válasza Bgs (#46) üzenetére


kisfurko
senior tag

''Nam azt mondtam, hogy nincs implementalva. Viszont van egy kis kulonbseg akozott, hogy van a procinak egy erre kifejlesztett reszegysege (64 kornyeki plusz funkciok) vagy csak a meglevo egysegekkel oldja meg valahogyan. Kb. olyan mint amikor CPU-val szimulaltak le az FPU-t 386/486 kornyeken.''

Senki nem állította, hogy ez egy igazi 64 bites architektúra, de nem emulációval csinálja a 64 bites műveleteket, hanem a meglévő két 32 bites ALU-jával (amit átdolgoztak azért, hogy tényleg 64 bitesen tudjon működni). Szerintem a teljesítménycsökkenés pont emiatt van, hogy 64 biten már nem lehet két integer művelet egyszerre.

Ez azért nem ugyanaz, mint a Motorola 68000 esetében, ami ugye 32 bites regiszterekkel rendelkezett, számolni is tudott 32 bites számokkal, de belül csak 16 bites volt (no meg a busza is). Ott majdnem duplaannyi ideig tartott a 32 bites művelet, mert egymás után végezte két 16 bites részben.

Itt nem ez a helyzet, de tény, hogy nem raktak bele még egy Rapid Execution Pipelinet, így valóban csökkennie kell a teljesítménynek. De attól még tényleg 64 biten számol.

(#48) Bgs válasza kisfurko (#47) üzenetére


Bgs
senior tag

Akkor lenyegeben ugyanarrol beszelunk :)

En is arra gondoltam, hogy hardveresen ugyan 64 bites, de mivel a belso architechturaja alapvetoen 32 bites maradt, ezert 64 bites modban hasznalva lassulas varhato. (Ellentetben az AMD-kel, amelyek egy teljes 64 bites kiegeszitest tartalmaznak). Ehez jon hozza a mas fajta memoria kezeles az AMD-hez kepest.

Mar varom a teszteket... ebben a tesztelesben szivesen reszt is vallanek.

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.