Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

''... Ha lemerül az akkumulátor, akkor nem mindent felejt el hála a flash memóriának. ...'' - asszem, be is fordulnék, ha a telcsim ilyet csinálna... :Y Többek közt ezért nem használok ilyen készüléket...

[Szerkesztve]

Samsung Galaxy A54

(#2) Coyote2000


Coyote2000
őstag

Bar - ahogy mar tobb topikban is emlitettem - nem kedvelem az osszecsukhato (sem a kinyithato :DDD) telefonokat, megis lehet, hogy ragyurok egy ilyenre (ha megjelenik nalunk egyaltalan).
Ha mar az asztaligepemben is anno az Asus valt a kedvencemme az araval, szolgaltatasaival es megbizhatosagaval, es most a notebookban sem csalodtam, a telefonom miert ne lehetne az? Asus rulez :DD

Egyebkent nem igazan ertem ezt az elfelejtos-temat, a 6600-am mit felejt el, ha lemerul az akku??? Semmit, csak kilep a programokbol, ugy mint barmelyik masik telefon. Vagy ez az Asus bekapcsolaskor onnan folytatja a programokat, ahol azok megszakadtak? Ezt ketlem, hiszen az asztali gepek sem kepesek erre, illetve csak hibernalassal (ennek a megbizhatosagarol meg tudnank meselni, ugyebar...

(#3) BlackWoOd válasza Coyote2000 (#2) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

PDA-k esetén fordul elő ez a jelenség (még az újabb típusoknál is).
Ha lemerül az aksija és nem töltöd föl, akkor a következő bekapcsolásnál (és feltöltésnél)
úgy néz ki a cucc, mintha frissen vetted volna ki a dobozból, gyakorlatilag ami nem a ROM-ban volt, az mind törlődik (adatok, telepített progik, stb.).
(Persze azért idő kell neki, mire annyira lemerül, hogy már a memóriáknak se tudjon kraftot adni, ami azért mobilteló esetén a használat folyamatosságát tekintve nem valószínű, hogy megtörténik, akár flash akár sima SD a tároló.)

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#4) [Anduriel]


[Anduriel]
aktív tag

Kicsit szerintem olcsó, kínai telefon hatása van

''Az egész világ félreáll az elől, aki tudja, hogy merre megy.''

(#5) Viktor0610 válasza BlackWoOd (#3) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Már jártam úgy, h. nap közben a melóhelyen merültem le, és nem vittem magammal töltőt.... ''Kicsit'' lennék ideges, ha ez miatt v.mi fontosat elfelejtene a telcsim... Inkább akkor nem kell...

Samsung Galaxy A54

(#6) Coyote2000 válasza BlackWoOd (#3) üzenetére


Coyote2000
őstag

Huh, ez eléggé eltántorít - nem egyszer fordult elő velem is, hogy 16-20 órán át nem jutottam töltőhöz.... ebben az esetben nem biztos, hogy akarom :)
Bár lehet, hogy 6600ám is elfelejtene ezt-azt mondjuk 1 hét akkumentes időszak után...

(#7) BlackWoOd válasza Coyote2000 (#6) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Ne parázzatok már ennyire!
Miután kikapcsolt a cucc, még 1 hétig kb. tartja a memóriáját (vagy még tovább).
Igaz, hogy bekapcsolni nem tudod töltő nélkül, de memó marad.

mod.: ráadásul az ilyen malőrök miatt nem SD-t használnak, hanem flash memót. Ez volt a hírben, nem?

[Szerkesztve]

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#8) Viktor0610 válasza BlackWoOd (#7) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bog az egyik windowsos okostelefon tesztjében pedig épp' azt írta, amitől én (és Coyote2000) ''féltünk''...
Akkor most mi van? :F

Samsung Galaxy A54

(#9) BlackWoOd válasza Viktor0610 (#8) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Ezért használnak Asus-ék flash memót.
Ha lemerül az akkumulátor, akkor nem mindent felejt el hála a flash memóriának.
Nem _mindent_ felejt el.

mod.: ezzel csak azt akarom mondani, hogy talán sikerült kikerülniük a probléma nagy részét. De majd ha lesz teszt, akkor úgyis kiderül, mit bír és mit nem. Csak a pozitív hozzáállást próbáltam erősíteni a teló iránt. ;)

[Szerkesztve]

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#10) Viktor0610 válasza BlackWoOd (#9) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Időközben megtaláltam a hivatkozott mondatot (a Motorola MPx200 tesztben):
''Figyelni kell arra, hogy ne merüljön le teljesen, mert ebben az esetben a tárolt beállítások, esetleg programok elvesz(het)nek, erre egyébként a készülék maga is figyelmezteti a felhasználót.''
Ez is azt támasztja alá, amit te írsz, de ez engem nem nyugtat meg 100%-osan...
Maradok a jól bevált Sharp GX-25-ömnél... :D

Samsung Galaxy A54

(#11) BlackWoOd válasza Viktor0610 (#10) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Rábeszélni nem is akartalak... ;)

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#12) Viktor0610 válasza BlackWoOd (#11) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi... :R :D

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.