Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Adi


Adi
senior tag

Esetleg meglepődnek majd az ASVA képviselői, hogy a kukákban olyan CD-k fognak gyűlni, amilyen filmeket itthon még csak nem is lehet kapni... :F És itt nem az újabb és újabb amerikai híg f*sokra gondolok természetesen, hanem az olyan igényes, régebbi filmekre, amiket a magyar kiadók egyszerűen lesz*rnak, nem jelentetnek meg.

Továbbá ezen a régiókód-dolgon el kéne gondolkodni kicsit, miért is akadályozzuk azt, hogy a vásárlók tetszőleges helyről szerezzék be a kívánt dolgokat? Nincs ez enyhén szólva is a szabad verseny ellen, hm? :U Egyik ismerősöm pár éve rendszeresen csinálta, hogy a cimboráival összeállva Ausztráliából rendelt a neten DVD-ket, sokszor még a légipostával együtt is olcsóbban jöttek ki, mintha itthon megvette volna ugyanazt. :Y Arról nem is beszélve, hogy akadt köztük olyan film, ami a 4-es régió ellenére tartalmazott magyar feliratot. :DDD

ldm start-reconf primary

(#2) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

ez szerintem ugyanugy be fog fuccsolni, mint a ''kendermagosok'' ''polgari engedelmesseg programja''...
Persze, vigyem el -a termeszetesen nem letezo :U -kaloz lemzemet es irjam ra a nevem, cimem, h megnyerhessem a fodijat. Es persze a rendorok/ASVA/BSA/stb (nem kivant resz torlendo) is konnyebben odatalaljanak...

Ezt ok sem gondoltak kamijon...

Vagy megis?!

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#3) dabadab válasza Adi (#1) üzenetére


dabadab
titán

Megunt/olvashatatlan DivX CD: $0
Ingyenmozi az ASVA penzen: priceless

:)

DRM is theft

(#4) rocket


rocket
nagyúr

Havi ingyen mozi, egy tabalra irt nevert cserebe ? akkor barki barmit rairhat, kivancsi lennek 1000 ember eljatszana ezt, akkor mit csinalnanak :)
Gondolom egyebkent, hogy az igy osszgyujtott lemezeket, majd felhasznaljak propaganda keszitesehez, uthengerekkel a felvonulasi teren zuzzak szet oket :D

Sajnos mindig az elmaradott regiokban van ekkora teruk ezeknek a ''kozhasznu'' tarsosagoknak, nyugatabbra is divat a filmek masolasa, es semmivel se kisebb a kalozkodas, csak nyugati propaganda az egesz ,hogy keleten van a masolt dolgok paradicsoma.
Szoval talan elkene gondolkodnia az asva-nak, hogy ott akciozzon, ahol lenne lehetosege/penze az emberek nagyobb reszenek a dolgokat megvenni eredetiben, mint ott ahol marcika anyukaja azert veszi meg a masolt filmeket a fianak, hogy nehogy lemaradjon szegeny gyerek az osztalytarsaitol, akik minden heten uj kutyukkel jonnek iskolaba, mikozben marcikanak csak az a utott-kopott uzsonnas taskaja van evek ota.

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#5) L3zl13 válasza Adi (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Rendeljenek inkább japánból. Az ugyanúgy régió 2 mint Mo.

Aki hülye, haljon meg!

(#6) ebx


ebx
aktív tag

''magukkal hoznak egy bármilyen formátumú kalózkiadványt, és azt a moziban kiállított kukába dobják''... A kukát pedig kamerával figyeljük és utána a kedves klienssel elbeszélgetünk... honnan szerezte. Meg egy ebédet is adunk ha zsíros halakat fog nekünk :(

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#7) Gergeli


Gergeli
tag

Vazz, ezen felhúztam magam. Persze, köpjük be a másikat és ingyen mozizhatunk. Hát ez nagyon szép! Az egész jogvédelem egy baromi nagy vicc, csak a kiadókat védik, meg aki tejel nekik. Remélem édesanyjuk neve is a plakátra kerül...

Keresek régi processzorokat

(#8) marcee


marcee
addikt

Remélem lesz anonim feljelentőbódé és később - ha már magasabb szintre jutott a társadalom - majd köpködni is lehet a kalickába kilógatott kamerázókat. Aztán kövezés és felnégyelés. Jújdevárom má'!


Szerk.: dabadab
Megunt/olvashatatlan DivX CD: $0
Ingyenmozi az ASVA penzen: priceless

ASVA kampányban résztvenni: megfizethetetlen!

[Szerkesztve]

\m/

(#9) bolondember válasza marcee (#8) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

ja, pellengerre allitas rulez!

Es nyilvanos gepegetes, meg lemezekkel megdobalas, meg merevlemezek vizbefolytasa!

Huhh, de faszanyosan hangzik!
:Y

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#10) sidhe válasza marcee (#8) üzenetére


sidhe
tag

10 szeszterciusz a zacsko kavics.

(#11) WN31RD


WN31RD
addikt

Kapják ... ... ... ...! :((
(De csak mert ciki lenne, ha utólag moderálnom kellene saját magam.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#12) Male


Male
nagyúr

Komolyan, ha lenne rá pénzem, azt csinálnám, hogy eredeti DVD-ket szórnék a kukájukba, és ráírnám, hogy ennyit érnek ezek a filmek... A kiadott DVD-k 99% olyan filmeket tartalmaz, amiket talán ha 10 percig vagyok hajlandó nézni (látvány meg effektek vannak, történet, mondanivaló, kidolgozott jellemek, stb pedig nem létezik bennük). Mindezt 5-10000Ft körüli áron, ugyanakkor jó, minőségi filmeket pedig lehetetlen beszerezni. Még népszerűek között is vannak ilyenek: pl Ponyvaregény, Maffiózók. Korábban pl ezeket szerettem volna megvenni DVD-n még ilyen áron is, csakhogy hivatalosan itt nem lehetett kapni, a Ponyvaregény külföldi változatán, ami rendelhető volt, még magyar felirat se volt. Ugyanakkor illegálisan magyar szinkronnal ingyen be lehet szerezni. Amíg ez a helyzet, nem csodálom, hogy sokan inkább letöltik a magyar szinkronos változatot, minthogy megpróbálják külföldről behozatni, aminek a régiókódja nem is passzol az itteni lejátszókhoz, ráadásul sokszor még magyar felirat sincs rajtuk, nemhogy szinkron. Végül pedig az olcsón adott eredeti DVD-k között olyanok vannak, amiknek a minősége még a kamerás felvételeknél is rosszabb.

(#13) Male válasza rocket (#4) üzenetére


Male
nagyúr

Nem hinném, hogy akármit odaírhatsz, szerintem ott áll az ASVA-s alkalmazott (erre bezzeg van pénz bőven, egy rakás ilyen embert eltartani -> kiváncsi lennék, hogy mennyi a működési költségük...), aztán:

személyigazolvány+lakcímkártya+illegális film=egy mozijegy, amit a börtönben lehet felhasználni :)

(#14) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Úha. Mert a bemutatóvetítésekre majd beengedik az ASVA-t. Azokon általában alkalmazottak vannak, vagy legalábbis mindneki ismer mindenkit. Az kameráz, aki akar.
Dehát amúgy is: Nem az itthon felvett filmekkel van a gond, hisz amikor már itthon si vetítik, nem gond beülni a moziba. De amikor valami csak hetekkel később jön, de az internetről letölthető már angolul. Az inkább érdekes. Ellenük is fellép majd az ASVA? Ahhh.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15) Adi válasza dabadab (#3) üzenetére


Adi
senior tag

Bruhahaha. :D

ldm start-reconf primary

(#16) X@b3e


X@b3e
addikt

Erre bármit mondanék, annyi lenne a vége, hogy
- Moderálva -

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#17) e-biza


e-biza
őstag

tudjátok csak azt sajnálom hogy nem Május 20án lesz ez, mert akkor a StarWars EP3-at megnéztem volna. Viszek egy üres cd-t és ingyen megnézem a filmet egy ismerösömmel.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#18) Male válasza e-biza (#17) üzenetére


Male
nagyúr

:) Amúgy ezt hányszor lehet megtenni? Ha nincs korlátozva, akkor mozijegy helyett inkább veszek üres CD-t, az sokkal olcsóbb, és leadom... :)

(#19) bobsys válasza Male (#12) üzenetére


bobsys
addikt

Teljesen egyetértek veled.
Én rengeteg ideig kerestem II világháborús klasszikusokat mint pl. Kelly hősei, A halál 50 órája stb.
DVD-n nem lehet kapni csak mondjuk vhs-en kölcsönözni. Pedig megérne nekem annyit amibe kerülnek az eredeti dvd-k. Vagy itt van az Alien Tetralógia.
Csodálkoznak, ha másolt dvd-ket szerzek be.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#20) Tangerine


Tangerine
senior tag

További fejlemények: Bővebben: link

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#21) marcee válasza Tangerine (#20) üzenetére


marcee
addikt

Mondom én bazze!
:(
Holnaptól meg, aki kamerás embert lát mozi 100 métres körzetében nyugodtan lelőheti! Talán még meg is dícsérik.

\m/

(#22) pauly válasza Tangerine (#20) üzenetére


pauly
tag

Hát sejtettem,hogy nem jó állampolgári cselekedetből jelentették fel. :(:((

<--L |--| Return |--| Run :)

(#23) anaqer válasza Tangerine (#20) üzenetére


anaqer
veterán

Nem kamerázok moziban, nem nézek itthon kamerával felvett filmeket - sőt, nem hiszem hogy innen sokan csinálnák bármelyiket is. Innentől... :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#24) bolondember válasza anaqer (#23) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

ezt mondod Te...
Es, ha EN azt mondom, h igen?!
100k nagy penz!
:(

Es ne feledjetek, Mo a 10 millio politikus/szovetsegi kapitany/feljelento(stb) orszaga. :O

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#25) anaqer válasza bolondember (#24) üzenetére


anaqer
veterán

Az akció során arra buzdítja a moziba járó közönséget és a mozi alkalmazottait az ASVA, hogy jelezzék, ha kamerázó kalózt érnek tetten.


Érted... 1) nincs kamerám 2) még csak nem is nagyon járok moziba.
Szerinted elrabolnak és kamerát nyomnak a kezembe, vagy hogy...?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#26) Tangerine válasza anaqer (#25) üzenetére


Tangerine
senior tag

Hurrá. '50-es évek feeling. :R

Ez az ASVA be van BASVA. (hú de gyenge :U)

[Szerkesztve]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#27) bolondember válasza anaqer (#25) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

En arra gondoltam, h egy Teged kevesbe kedvelo egyen azt mondja az ASVA-nak/rendoroknek/stb, h Teged latott kamerazni egy moziban....
En erre gondoltam...
100k nagy penz!
Plane ennyi munkaval...:(

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#28) PumukliM


PumukliM
csendes tag

Az azért érdekelne, miből fogják finanszírozni ezt az akciót...

Volt már valaki ilyen vetítésen? Személyes tapasztalatok?

''Egyszer majd annyit iszom, amennyit öregszem.. De most még annyit öregszem, amennyit iszom...''

(#29) pauly


pauly
tag

Tegnap olvastam,hogy nem vihettél akármilyen filmet,csakis a Nyócker kalózváltozatával lehetett filmet nézni.Na erre nem tudok mit mondani.

<--L |--| Return |--| Run :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.