Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

na! alakul ez! így tovább..

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#2) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Címben DD2 memória van.

Volt.
anaqer

Aki hülye, haljon meg!

(#3) bujdyka


bujdyka
tag

Az a baj, hogy a DDR2 azért király, mert 1,8 Volt kell csak neki...
Meg, hogy szarok az időzítések...

Ezt a problémát nem is tudják feloldani...

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez...

(#4) Scream007


Scream007
őstag

hát igen ez a cl4 nem valami bíztató.

ddr1be a cl2 600mhz ez volt a rekord amiről én tok, 1 tulfeszelt bh5ből hozták ki valami 3.6 volton vagy utt chipből nem si tom már.
szóval ha majd 700-750en 1 cl 2.5 de inkább cl2öt fel tudnak mutatni akkor verjék a mellüket.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#5) erdoke válasza bujdyka (#3) üzenetére


erdoke
titán

A tegnapi OCZ hírlevéllel jött egy Corsair is, ők 3-2-2-es időzítésű 667 MHz-es modulokkal álltak elő. További javulás valószínű, ha a DDR fejlődéstörténetét nézzük.

A legjobb aláírás a héten

(#6) bujdyka válasza erdoke (#5) üzenetére


bujdyka
tag

Az már ugye olyan gyorsan eteti az A64-et, mint egy 3-2-2-es DDR333... (mármint a kis mennyiségű adatokra, nem a sávszélességre gondolok...)
Az már kezd az elfogadható kategóriába kerülni, de még biztos, hogy baromi drága...

SZVSZ, ha adunk még egy évet a DDR2-nek, akkor mondjuk ezek a modulok lehetnek a value szegmens, akkor már az A64-nek is lehetne DDR2...

Kérdés, hogy a DDR3 hol lesz addigra (Holdban, félúton, ott se ;))

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez...

(#7) erdoke válasza bujdyka (#6) üzenetére


erdoke
titán

Ha úgy tekintünk a DDR3-ra mint tovább optimalizált DDR2-re, akkor mind1, melyiket próbáljuk az A64/2-be tuszkolni. :D

A legjobb aláírás a héten

(#8) Esmein válasza Scream007 (#4) üzenetére


Esmein
nagyúr

3.9 az a 3.6, ráadásul az is vízzel hűtve.


BTW, 2.1 volt a gáyri, és 2.2-ig vállalnak rá garit ? És ha én kótvány kodegennel tolom, ami 2.25-öt lapátol neki ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#9) polika válasza Esmein (#8) üzenetére


polika
senior tag

a konfigodat nézegetve nem valószínű hogy ddr2-őt tolsz bele ;]

(#10) Loretto válasza polika (#9) üzenetére


Loretto
veterán

Majd megoldja. ;] Esmeinek nincs lehetetlen....

Mennek majd szépen lejjebb ezek az időzítések, de azért nem csodát kell várni hanem bizakodóan kell a dolgot szemlélni.

[Szerkesztve]

Soirée...

(#11) Sanya válasza polika (#9) üzenetére


Sanya
nagyúr

kis forrasztás, heggesztés, és minden megy simán

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12) Esmein válasza polika (#9) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ezt hívják úgy, hogy elmélet :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#13) DcsabaS


DcsabaS
senior tag

Nem szerencsés emlegetni az órajelet, amikor valójában az átviteli frekvenciáról van szó (DDR2-800-nál ez 800 MHz), avagy másként fogalmazva a működési frekvenciáról.

Az órajel itt csupán egy IDŐZÍTŐ frekvencia (prociknál általában megegyezik a tényleges működési frekvenciával), amelyet felhasznál a RAM modul, hogy hozzá szinkronizálja az átvitelt. DDR2-nél az átviteli frekvencia a 4-szerese az órajelnek, ezért órajelenként (az órajel periódusaiként) 4-szer történik átvitel, egymáshoz képest 90 fokos fázistolásokkal.

(Amúgy nagyon helyes, hogy már van DDR2-800, ez már valódi előrelépés a DDR400-hoz képest.)

(#14) kaktusz0906 válasza DcsabaS (#13) üzenetére


kaktusz0906
tag

Sziasztok, nem tud valaki olyan programot, ami játék közben mutatja a memória sebességét?
Nekem ddr 2 800 memóriáim vannak, de van egy olyan gyanum, hogy csak 400 mhz en mennek valamiért.

(#15) Martin2004 válasza kaktusz0906 (#14) üzenetére


Martin2004
tag

Ott az Everest/Aida...

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#16) kaktusz0906 válasza Martin2004 (#15) üzenetére


kaktusz0906
tag

Igen, ezeket ismerem, csak az a baj hogy én nemtom be lehet e állítani ugy hogy játék közben mutassa nekem, mert eddig csak ugy tudtam megnézni, hogy alt tabbal kilépek. Meg az everest azt írja ki, hogy ddr2 800, de zárójelben az van hogy 400 mhz

(#17) Ediva8 válasza kaktusz0906 (#16) üzenetére


Ediva8
tag

Az teljesen normális. 400 mhz a valódi órajel DDR 2-nél, 800 mhz az effektív órajel.Nézd meg a sávszélességet aidával, ha 12800 MB/mp akkor minden Ok.

[ Szerkesztve ]

(#18) kaktusz0906 válasza Ediva8 (#17) üzenetére


kaktusz0906
tag

Szia!

Oké köszi. Lenne még egy olyan kérdésem, hogy az lehet e memória hiba, vagy valami alaplapi memória vezérlési hiba, hogy például ha az rfactorral játszom hiába van megfelelő fps em, akár 80 130 is megvan, és mégis be be szaggat. Meg olyat is csinál hogy ujabb játékokban, pl crysis 2, battlefield 3 ahogy fordulok az egérrel a kép kicsit torzul valahogy ugy tudnám jellemezni hogy pl nézek egy tárgyat vagy embert és egy vagy tobb vonalban elcsuszik a kép. Videokártyát kizárnám, mert a régivel is csinálta.

(#19) Speed® válasza kaktusz0906 (#18) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kapcsold be a Vsyncet a csíkozódás elkerüléséhez és növeld a RAMot, ha nem akarsz szaggatást, mikor elfogy. És töltsd ki az adatlapod, mert így senki nem tud érdemleges választ adni, hogy nem tudjuk, milyen géped van..

(#20) kaktusz0906 válasza Speed® (#19) üzenetére


kaktusz0906
tag

ok, asszem kitöltöttem
De szerintem az rfactorhoz 4 gb memóriának elég kéne lennie

[ Szerkesztve ]

(#21) kaktusz0906 válasza Ediva8 (#17) üzenetére


kaktusz0906
tag

Szia, az aidán belül hol találom ezt a sávszélesség mérést?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.