Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hory


Hory
aktív tag

Ez az utolso elotti mondatod nagyot utott, ugyanis tokeletesen igazad van. :)

Azert azt hozzatennem, hogy egy kyro drivertamogatasa nem merheto ossze egy nvidia-ssal, de egyebkent tenyleg messze jobb ar/teljesiteny aranya van a fenti konfignak.

Eredetileg ugye az nforce-os alaplapokat 45ezer korul akartak kihozni, azon az aron meg jo lett volna.

mind1, majd az ecs kihozza a k7n5a-t 25 ezerert, es akkor jo lesz. :)

(#2) guest


guest
veterán

nForces alaplap nem is lesz olcso. ECS epp ezert szerintem nem is fog gyartani. az ECS K7S5A is a SiS chipsetnek koszonheti az olcsosagat.
Ha nem tetszik a Kyro, tegyel bele RadeonLE-t az is csak 19+AFA.
Mellesleg ez az elso generacios nForce nem hoz jobb teljesitmenyt mint egy VIA KT266A-s alaplap. Az meg mar van 26+afaert :)

prohardver vendég

(#3) LordX válasza guest (#2) üzenetére


LordX
veterán

Na akkor kezdjük a nulláról:

ASUS nForce alap = 60 rugó

ASUS Via KT266A/Sis 735/Ali Magic C1 alap: 30-35+Fa
ASUS AGP-V7100 Pro GeForce2MX400 Pure 32Mb: 21+Fa
ASUS PCI-DE100TX hálókártya (igeeen van neki :D): nemtudom, becsüljük alul: 3+Fa
ASUS AC3 hangkártya: Van ilyen? kb. 15-20+Fa lehetne, alulbecsülve.

Egyéb dolog ami az nForceon van (ami a különszedett alaplap árát növelné)? Eddig összesen így 74-79+Fa=92-99. Szóval?

Ja, és még plusz TwinBank (OK, a másik lehetőségben meg a videokártyán 32Mega).

(Azért minden ASUS, mert az alap is az ASUS-tól jött! Ha majd kijön egy olyan, aminek származási helyéről csak annyit lehet tudni, hogy "Made in Thaiwan", akkor majd azt hasonlítsuk össze a nem márkás árakkal!)

(#4) LordX


LordX
veterán

Ja, nem vagyok nForceföggő, csak azt nézem, hogy mit ad az áráért... Lehet hogy én is Via KT266A-t fogok venni, mert videokártyám már van.

(#5) Parci válasza LordX (#4) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Egy bibi van: ha lenne 21k-d videokártyára, NEM MX400-ast vennél, de nagyon nem! Kyro II, Radeon LE, stb.

Az AC-3-as hangkártya szintén kérdés, ha van ilyen erősítőd, akkor pl elég egy vacak SPDIF out, nem kell 15 rugós hangkártya.

Szóval az nForce megéri, ha pont ilyen konfigot akar venni valaki, de szerintem az a valaki nem akar pont ilyen konfigot venni :).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) LordX válasza Parci (#5) üzenetére


LordX
veterán

Meg nem is ASUS-t!
És alaplapból sem vennék ASUS-t!

(#7) LordX válasza Parci (#5) üzenetére


LordX
veterán

Ha 21k+Fa(!) pénzem lenne videjóra... akkor a mezei lakótársam is MX-400 at vett. (Pedig én mondtam a bölcsész fejének :( )

A sok HÜLYE azt veszi, amiről a rohadt reklámok beszélnek, hogy a legjob.
Ha az lenne a hirdetésben, hogy a kiforrott 5 éves technika, azt is bevennék.

Na jó, enélkül is:
AC3 dekóder... Ha pedig lenne egy GeForce3-am, akkor pedig az integrált video lenne kérdéses...
Ha pedig lenne már KT266A alaplapom...
és így alapból nem érné meg.

Úgy kell gondolkozni, hogy az embernek alapból nincs semmilye, mert akkor csak 256 mega DDR RAM-ot venne mindig, nem pedig új alaplapot, stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.