Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Joco


Joco
aktív tag

Nocsak, nocsak core 2 duo és 2 IDE port :D Mik vannak! Erre biztosan sokan ugranak :DDD

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#2) erdoke válasza Joco (#1) üzenetére


erdoke
titán

Inkább veszek egy olyan ATI chipsetes lapot, amin van a lapgyártó áéltal integrálva még egy (optikai meghajtót is kezelő) IDE csatorna, vagy megtartom a PCI-os IDE kártyámat. ;]

A legjobb aláírás a héten

(#3) emre33


emre33
addikt

590-esbe miért nem fért el két ide csatorna? két dual lan miatt? de ez két chip-es megoldás

francba...

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#4) emre33


emre33
addikt

Érthetetlen számomra hogy miért nem támogatja a 800 DDR2 memóriát, mikor az új intel proci éhezni fog a memória után

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#5) champion2 válasza emre33 (#4) üzenetére


champion2
csendes tag

Egyetértek! :C

AMD 4EVER!

(#6) fLeSs válasza emre33 (#4) üzenetére


fLeSs
nagyúr

azért, mert nem fog éhezni a memória után. ;)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#7) Joco válasza fLeSs (#6) üzenetére


Joco
aktív tag

Ez egy jó visszavágás volt :C :DDD

Ettől függetlenül, lehet tudni, hogy mire alapozod? Mikor a 2 mag bejött, már kezdödött a sírás, hogy kevés lesz a mem, most pedig ugye a 4 magosak vannak erősen tervben, talán erre a platformra. Elárulod, amit Te tudsz és mi nem vagy az a reklám után jön majd esetleg cikk formában? :)

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#8) Muton válasza Joco (#7) üzenetére


Muton
addikt

ja, a ram topikban is azt mondták, h _min_ 800as mem illik az 1066 fsb-hez. és az 1333 as EE procit akkor ez nem kezeli? vagy lesz később új verzió?

akkor vagy hurka az egész chipset vagy tényleg titkolnak valamit :U

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#9) #65675776 válasza Muton (#8) üzenetére


#65675776
törölt tag

DC-ben illik megszorozni kettővel az átviteli sebességet. Tehát a 667MHz az DC-ben effektíve 1333MHz.

Egyébként a nagy memória sávszélességet a túlpörgetett órajel és a hosszú pipeline miatt éhezte a NetBurst.

(#10) Alvin_ti4200 válasza fLeSs (#6) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Az Intel legújabb közleménye szerint a korábbi DDR2-667-ről DDR2-800-ra tették az ajánlott szabványt a Conroe alá. Más kérdés, hogy ez jelent-e valamit vagy sem.:)

Amúgy meg Intel proci alá Inteles lapot:R

(#11) Stadi


Stadi
csendes tag

Biztos igaz, hogy nem támogat 800-as memóriát? (remélem nem igaz) Ugyanis az Intel féle lapkészlet [link] támogatja. Nem jó húzás tőlük ha kevésbé fejlettel jönnek ki mint az Intel, eddig azért vettek az emberek Nforce-ot Intel procihoz, mert jobbak voltak.

(#12) Muton válasza #65675776 (#9) üzenetére


Muton
addikt

értem. ha jól tudom a dcben is max +80% (ami kb1200 MHz), de álltalában kevesebb. az 1:1 pegid itt alapból kizárva.
de ebben Te vagy a szakértő, nem vitatkozom :)

viszont a 1333fsb-s procik problémája még mindig adott

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#13) maszat válasza Joco (#7) üzenetére


maszat
senior tag

Ennek legnyomósabb oka az, hogy az 1066 MHz-es FSB 8533 MB/s-es átviteli sebességét dualban hajtott 533 MHz-es ramokkal is megkapjuk.

(#14) Ősember válasza maszat (#13) üzenetére


Ősember
őstag

erös elmélet :) azért lássuk be nem mindegy, hogy 533-mas vagy 800-as a ram :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#15) anulu válasza Alvin_ti4200 (#10) üzenetére


anulu
félisten

''Amúgy meg Intel proci alá Inteles lapot:R''

szerintem meg lett légyen AMD vagy Intel proci, csak nForce chipszetes lapot :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) Joco válasza maszat (#13) üzenetére


Joco
aktív tag

Intelből picit lemaradtam, de végülis jogos, hogy a quad pump és a dual ddr is 4es szorzóval játszik, tehát szinkronban az elvi átviteli sebesség azonos :R

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#17) Komplikato


Komplikato
veterán

Erről az ATI RD600-ról is van infója a PH-n valakinek??? ---> [link] :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#18) #65675776 válasza Muton (#12) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azokat nem támogatja a chipset, úgyhogy nem probléma.

És azt se feledd el, hogy az FSB-n megy át minden adat, nem csak a memóriáká, hanem pl a VGA felé menőek is.

(#19) Muton válasza #65675776 (#18) üzenetére


Muton
addikt

akkor úgy tűnik, h mégis elég lehet a 667 :) ez a vga az tök új volt nekem minig tanul vmit az ember

én ennek ellenére a 800as ramra szavazok, intel vagy ati (persze csak ah jó. és értelmes lapokat gyártnak vele) chipsettel

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#20) Daywalker válasza emre33 (#4) üzenetére


Daywalker
addikt

Az NF4 IE-ben is gond nélkül megy a 800-as memó. Ma próbáltam ki egy P4N Diamondban, és simán ment, bár kézzel kellett beállítani az órajelet és az időzítést. NF5-ben sem lesz ez másképp szeirntem.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21) Daywalker válasza Alvin_ti4200 (#10) üzenetére


Daywalker
addikt

Pf... :(

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#22) Komplikato válasza Daywalker (#20) üzenetére


Komplikato
veterán

''Ma próbáltam ki egy P4N Diamondban, és simán ment, bár kézzel kellett beállítani az órajelet és az időzítést.''
Az új OCZ ramokkal (amik azzal a mit tudom én milyen chipekkel vannak felszerelve) elvileg ez meg lesz oldva, az erre felkészített alaplapoknál, nem? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#23) Daywalker válasza Komplikato (#22) üzenetére


Daywalker
addikt

Ezek a ramok eredetileg az új 800-as UL Corsairek, tehát 4-4-4-12-n mennek. Amúgy még játszadoztam vele, bios reset után automatikusan beállt 800-ra a megfelelő időzítésekkel. Bár sima egymagos P4-nél nem hoz nagy többletet, talán EE esetében.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.