Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

Van valami magyar dokumentáció a két formátumról, hogy mi a különbség? Én még nem törtem lándzsát egyik mellett sem... :DDD

#tarcsad

(#2) erdoke


erdoke
titán

Bődületes bárgyú buziság az egész felmérősdi, úgyse a DVD-használók döntik el, melyik formátumot adják majd nekik drágán és másolhatatlanul.

A legjobb aláírás a héten

(#3) Renwick válasza erdoke (#2) üzenetére


Renwick
őstag

Alapvetően igazad van, ettől függetlenül az utolsó bekezdésben szereplő arányoknak szerintem már van némi jelzésértéke.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#4) L3zl13


L3zl13
nagyúr

''a válaszadók igen jelentős része (45 százalékuk) abban az esetben, ha csak egy formátum maradna életben, inkább elfordulna az új technológiától,''

Ezek nem normálisak... :F

Aki hülye, haljon meg!

(#5) L3zl13 válasza erdoke (#2) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez annyit mutat, hogy egy közvéleménykutatásban bármilyen eredményt ki lehet hozni a megfelelő kérdésekkel... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#6) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Kezd egyre nevetségesebbé fajulni a dolog... Jó tudom, néhány embernek itt milliárdokról van szó, néhánynak milliokról...
Engem csak az érdekel, h biztonságosan tudjam tárolni az adataimat. Filmet nézni meg elég minőségi képet nyújt számomra a DVD.
Szerintem dobják piacra mindkét szabványt. Játékkonzoloknál is megél többfajta nagyon is jól a piacon.
Igaz káosz lesz, meg inkonpatibilitás hegyek, de legalább mindenki azt választ amit akar.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#7) TeeJay válasza Thulcandra (#6) üzenetére


TeeJay
félisten

menynivel jobb lenne ha csak olvasható, írható/olvasható valamint újraírható lemezek lennének valamelyikből.

tököm már teli van ezekkel végre döntsék el melyik legyen oszt kész.

nekem a Blu-ray sokkal jobban tetszett mert szép kerek 50giga megy rá és még így se valami sok szóval mire ezek elérhetőek lesznek pl nekem kisembernek addigra már sz@rt se fognak érni szinte:O

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8) asysoft


asysoft
aktív tag

Szerintem a BR lesz a nyerő, mivel a PS3 is azt fogja támogatni...

(#9) Sanya


Sanya
nagyúr

számomra teljesen mindegy ki fog nyerni. mire lemegy az ára, addigra nyer az egyik, és vehetek egy írót magamnak.addigra meg hátha feltöri valaki a védelmet

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10) Tithian válasza L3zl13 (#5) üzenetére


Tithian
őstag

Persze ha volt egyáltalán közvélemény-kutatás :)

Szól valamilyen komoly érv a HD-DVD mellett?
Kevesebb adatot tárol, nem támogatja egyik következő generációs konzol sem, de szebben cseng a neve :F (illetve pár hónappal hamarabb piacra kerülhet, bár ez nem hinném, hogy komoly szempont, csak szűk réteget érdekel).

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#11) eXodus válasza Tithian (#10) üzenetére


eXodus
őstag

olcsóbb

(#12) erdoke válasza Tithian (#10) üzenetére


erdoke
titán

Az új X-Boxba beígérték.

A legjobb aláírás a héten

(#13) Tithian válasza erdoke (#12) üzenetére


Tithian
őstag

Úgy tudtam, hogy csak fenntartják a lehetőséget arra, hogy majd egyszer beépítik, úgy látszik, lemaradtam :B

eXodus: Az anyagár a DVD-nél sem komoly szempont a filmnéző számára. Bár a gyáraknak sokat számít (sok kicsi sokra megy alapon), gondolom, nem elriasztóan nagy az árkülönbség a HD-DVD és BD lemezek között. A vevő pedig (akiért elvileg ez az egész létezik) nem kellene, hogy érezze a különbséget.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#14) erdoke válasza Tithian (#13) üzenetére


erdoke
titán

Nem a megjelenéskor lesz benne, hanem későbbre ígérték.

A legjobb aláírás a héten

(#15) eXodus válasza Tithian (#13) üzenetére


eXodus
őstag

Nem véletlen h nem terjedt el a dl dvd ...

(#16) dabadab válasza eXodus (#15) üzenetére


dabadab
titán

Az irhato DL nem terjedt el, de erosen ketlem, hogy ilyen extrem kulonbseg lenne a ket formatum eloallitasi koltsege kozott.

DRM is theft

(#17)



addikt

Az nem lehet, hogy az lesz mint a + - os dvdknél?
Mármint hogy egy darabig kűzdenek, aztán kijönnek a combó írók, olvasók és onnantól a kutyát sem érdekli, hogy melyik melyik?

Mondjuk én nem értek hozzá, ha jelen esetben technikailag megoldhatatlan a combó író/olvasó, akkor nem szóltam.
Bár úgy is kijöhetnek combo drivok, kb úgy ahogy most vannak videokazi és dvd lejátszók.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#18) erdoke válasza (#17) üzenetére


erdoke
titán

Nem egészen egy kalap alá tartozó dolgok ezek. A DVD-R és +R ugyanazon szabvány két, csekély mértékben eltérő írható változata.
Itt pedig a két megoldás küzd a szabványosításért.

A legjobb aláírás a héten

(#19) eXodus válasza dabadab (#16) üzenetére


eXodus
őstag

Oké írható.
De nem érdekes amit leírtál? :DD

(#20) eXodus válasza erdoke (#18) üzenetére


eXodus
őstag

Nem lennék meglepve ha valahogy meg lehetne csinálni egy kombót.
(pl.: régen volt hír valahol h prizmával lehet ''trükközni'')
De gondolom ezt is csak később ''fejlesztik'' ki...

(#21) TeeJay válasza erdoke (#18) üzenetére


TeeJay
félisten

tehát a szabványosítás a cé ugye?

tehát ha már szabványosították utána is lehet még halom fajta azon belül.

pl Blu Ray lemez 1-2-3-4 réteg
írható vagy újraírható meg még halom fajta.

na megint szép kis halom formátum várható:DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#22) válasza erdoke (#18) üzenetére



addikt

Világos, de a lényeget tekintve ugyanaz. A DVD ''+ -''-nál is pont ugyanígy szétszakadt a világ, a gyártók meg nagy cégek letették a voksukat az egyik mellett, meg ment a talállgatás, hogy melyik a jobb, olcsóbb, most meg a kutyát sem érdekli, hogy +os vagy -os DVD-t vesz le a boltban a polcról.

Szóval szerintem HA technikailag megoldható a combo meghajtó, akkor mindenképp az lesz a jövő. Így nem kell az egyszerű folgyasztónak választani, ez a legkényelmesebb megoldás, meg amúgy is elfér egymás mellett a kettő. Az egyik olcsóbb és kisebb, a másik drágább cserébe nagyobb, kiegészítik egymást.
Ok, tudom egy csöppet leegyszerűsítettem a dolgot.:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#23) nap


nap
addikt

A hd-dvd-t egyszerubb osszekeverni a sima dvd-vel, a neve alapjan. :D
Mire ezek kitalaljak, melyik is legyen, a holografikusok lenyomjak oket.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#24) ciao


ciao
senior tag

nem lennék meglepve, ha az emberek magasan lesz@rnák melyik nyer! engem sem érdekel, ugyanúgy fog járni a filmeknél a két formátum, mint az audionál a SACD és DVD-Audio, a kutya sem veszi a tömgnek bőven elég CD a hanghoz, és ugyanez a helyzet a filmmel, én még nem láttem olyan embert akinek ne lett volna elég DVD képminősége, ez csak a filmstúdióknak fontos, hogy ne lehessen másolni (egy ideig) a filmeket, a számítógépes megoldás már más kérdés, de eddíg úgy volt hogy előbb volt hang vagy film tárolás és csak utánna jött számítógépes megoldás. én már annak örülnék ha az optikai adattárolás a floppy sorsára jutna és jönne valami mozgóalkatrész nélküli olcsó, gyors megoldás

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#25) erdoke válasza ciao (#24) üzenetére


erdoke
titán

Nagy felbontású kijelzőknél igenis gond lehet a DVD-Video képminőségével, ugyanis annak a maximális felbontása már kisebb mint a leggyengébb plazma vagy LCD. Nem is beszélve a DVD5-ről mint elterjedt és írható méretről, ott már ''mezei'' TV-n se élvezhető sok hosszabb film másolata.
A film közbeni lemez csere se nagy élvezet, amikor egy LOTR EE verziót nézel...

A legjobb aláírás a héten

(#26) b@ndi válasza ciao (#24) üzenetére


b@ndi
tag

Az a baj, hogy nem az emberek döntik el, hogy melyik szabvány fogja túlélni.

A tömegek is DVD-Audiot vettek volna, ha CD-n nem adják ki a kedvenc együttesüket...
Lásd. PCI-E. A kutyának sem kellett, SLI nélkül szinte semmi teljesítmény növekedés, mégis lenyomták a vásárlók/tömegek torkán. (inkább gyorsították volna a merevlemez elérését, vagy magát a lemezt)

(#27) L3zl13 válasza b@ndi (#26) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem akkor is vennék, ha nyújtana valami plusszt.
Márpedig nem teszi.
A minőségbeli különbséget az átlag ember észre sem veszi a gagyi lejátszóján, hangfalrandszerén.

Aki hülye, haljon meg!

(#28) Zenty válasza ciao (#24) üzenetére


Zenty
őstag

Jah biztos nincs különbség :( ! Én amikor elöször megnéztem a hd movis feljavitott terminator 2 trailer ,ez után valahogy sírok a sima dvd től :D!

Guild Wars - Zenty a survivor

(#29) zax válasza L3zl13 (#27) üzenetére


zax
tag

Valószínüleg az átlagember nem is vesz ilyen filmeket egy darabig. Ha rájuk várnának a kiadók, akkor éhen döglenének :)

R.I.P. Pentium 4

(#30) Gregorius


Gregorius
őstag

Hírek a PH! Team figyelmébe. Ha még nem lett volna...
Bővebben: link
Sony, Toshiba give up on unified DVD format-paper
Vagyis nem lesz egyesített DVD szabvány.

(#31) válasza erdoke (#18) üzenetére



addikt

Nocsak, mit találtam: Bővebben: link

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.