Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tkazmer


tkazmer
addikt

Hát nem is tudom...ha a szomszéd nem titkosítja, akkor akár magától is csatlakozhat egy gép a hálózatához, bárki tudta nélkül...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#2) VladimirR válasza tkazmer (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

jaja, es egesz veletlenul indult el a jatek is, barki tudta nelkul
(vagy pl a bittorrent letoltes, mint arrol eppen szo van egy masik topic-ban)

(#3) tkazmer válasza VladimirR (#2) üzenetére


tkazmer
addikt

Nem értem, hogy hogyan függ össze a játék, és az, hogy csatlakozik vkinek a wifijéhez?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#4) VladimirR válasza tkazmer (#3) üzenetére


VladimirR
nagyúr

felteteleztem, hogy arra hasznalta a szomszed wifi-jet, hogy online jatsszon, de a jatek helyere tetszes szerint irhato bongeszo, letoltes, csatprogram

(#5) tkazmer válasza VladimirR (#4) üzenetére


tkazmer
addikt

Igen, idáig rendben van, de ha egyszer a win már csatlakozott, nem hiszem, hogy akármelyik online játék, vagy böngésző vagy letöltő prog vagy chatprogram megkérdezné, hogy milyen internetkapcsolatot szeretne használni. Ha csak úgy lehet hozzá csatlakozni, akkor azt is hiheti, hogy ingyenes hotspot.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#6) várnarancs


várnarancs
addikt

Hát nemtom. talán cseresznye, hogy nem ér el idáig a totyiknyitó kolléga nete, bár sztem ő nem a pörlekedéssel kezdené, de tuti h megnyerné, ugye?

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#7) tkazmer válasza várnarancs (#6) üzenetére


tkazmer
addikt

Persze, még ha neked van igazad, akkor is:D

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#8) shev7 válasza tkazmer (#5) üzenetére


shev7
veterán

Egyreszt Szingapurban a szemetelesert is kemyen buntetes jar, es ragozni sem szabad az utcan.

Masreszt a windowsban nem alapbeallitas, hogy a csatlakozzon a nem elonyben reszesitett halozathoz.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#9) efi99 válasza shev7 (#8) üzenetére


efi99
senior tag

''es ragozni sem szabad az utcan.''
Igét vagy főnevet? :DDD

[Szerkesztve]

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#10) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

Szerintem ez marhaság.
Mostanában elég hülye ítéleteket hajtanak végre pl. kalózkodás miatt.

Az aki letölt néhány zenét a netről, ugyanolyan büntetést kap, mint a hadifoglyokat súlyosan kínzó katonák (2-3 év)

Meg nem hiszem, hogy ez a kocka rosszat akart a szomszédjának, de szerintem mega a szomszédjának...

A szomszéd pedog nem titkosítja magát. Ez azért túlzás: Ezért a kicsi bűntettért másfél millió forintnyi büntetés+3 év börtön??
Meg vannak ezek őrülve?

Enyhébb büntetést kapok, ha lopok egy WiFi routert.

(#11) VladimirR válasza AMD ehog (#10) üzenetére


VladimirR
nagyúr

buntetes mertekeben fontos szerepet jatszik a szukseges elrettentoero is
egyszeru pelda penzosszegre vetitve (mely valamilyen formaban megfeleltetheto a bortonbuntetesnek)

lopsz egy autot, nyersz rajta egymilliot, lopsz megegyet, meg egy misi, harmadikat, megint egy misi, negyediket, megvan a negyedik misi is, de elkapnak
a buntetes ketmillio forint
osszessegeben nyertel ket milliot, folytatod
a buntetest emelni kell, ugy, hogy legyen elrettento ereje

ahogy en latom (nem, nincs ilyen iranyu vegzettsegem, egyszeruen ez tunik es tapasztalataim alapjan logikusnak)

mivel ilyen eseteknel rendkivul kicsi a lebukasl, felelossegrevonas eselye, olyan merteku buntetest kell meghatarozni, melynek van visszatarto ereje - persze lehet, hogy emiatt o fizeti meg masik 79 ''netlopo'' bunteteset is, akiket nem kaptak el, holott csak egy nap kozmunka jarna ekkora vetekert

(#12) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Amíg valaki nem titkosítja a wifi-t, meg is érdemli ha felcsatlakoznak rá.
Szóval el kéne mozdulnia ennek az egésznek abba az irányba, hogy titkosítani kell, és csak ha ez fennáll akkor lehessen feljelenteni valakit illegális behatolás miatt.
Persze erre jöhet az hogy sokan nem értenek ehhez, bonyolult, stb...
A válaszom pedig az, hogy a nem tudás nem mentesít: nem kötelező vezetéknélküli hálót tartani otthon, de ha valaki mégis szeretne az titkosítson vagy viselje a következményeket.

(#13) rdi


rdi
veterán

Ilyen Magyarországon azért nem lehetne, mert nálunk a büntetés függ az okozott kártól is.
Itt pedig havi 4000 forint kár érhetné a szolgáltatót (mivel nem szerződne vele a delikvens), illetve akitől lopja a netet azt is érhette kár.
Hát ez nagyon kiséretékű szabálysértés...:)))

Fej! Tor! Potroh!

(#14) jerry311 válasza rdi (#13) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nyilvánvaló, hogyha a pl kiadóknak megítélt kártérítés a vélt bevételkiesés 10-szerese akkor egy ilyen internetlopás esetén legalább 1 USD/byte kár éri az előfizetőt és az internet szolgáltatót. :DDD

(#15) tkazmer válasza shev7 (#8) üzenetére


tkazmer
addikt

Nem tudom, de akkor meg az én notimnak az összes hotspot előnyben részesített hálózat? Mert eddig az összeshez aut. csatlakozott...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#16) VladimirR válasza jerry311 (#14) üzenetére


VladimirR
nagyúr

jol erzem a cinizmust a hozzaszolasobol?
csak mert kishazankban peldaul a legtobb internetszolgaltato eseteben tilos a haztartason kivuli internetmegosztas
helyenkent a haztartason beluli is
amennyiben ennek ellenere megosztod az interneted, az szerzodesszegesnek minosul, es szolgaltatotol fuggo modon meghatarozott kotber fizetesere vagy kotelezheto
ez pedig igenis okozott kar - nem bevetelkieses, nem elmardt haszon

(#17) Kraptor


Kraptor
őstag

Mondjuk azért ne feledjük, hogy itt Singaporeról van szó, ahol van egy pár elég szigor némelyik esetben a törvény, pl rágózás a metrón 100 dolcsi, szemetelés miatt 1 napi közmunk, stb...mondjuk tisztaság is van a városállamban:)

(#18) Ear


Ear
csendes tag

Nem vagyok járatos wifi ügyben, látom, itt sokan viszont igen. Kérdésem: elég bizonságot nyújt-e, ha wifi-met nem látom el jelszóval, de úgy konfigurálom, hogy csak az én gépemet fogadja el a MAC címe alapján? (Acces control) Vagy ez esetleg könnyen kijátszható némi szakértelemmel? :F

Miben hasonló egy veréb? Mind a két szárnya egyforma. Különösen a bal.

(#19) Chili7


Chili7
őstag

Ha valaki mondjuk megtudja a hálózati jelszót, vagy csak nincs titkosítás, - és használja más netjét, - akkor azt a wireless jelet adó user észre tudja venni valahonnan, hogy valaki rácsatlakozott?

Ear! Elvileg jobb mint a hálózati jelszó!


[Szerkesztve]

(#20) Kraptor


Kraptor
őstag

Ear,

az adatiadat elég könynen elkapják mondjuk ez annyira nem vészes, plusz MAC addyt is könnyebb manapság szimulálni mint WPAt feltörni de ez profibbak majd cáfolják vagy egyetértenek. Elvileg érdemes titkosítani ha már ott van az a fícsüre



Chili,

A router menüjébe a logot megnézed és ott látsz midnent.

(#21) Dictator^ válasza Rommel6600 (#12) üzenetére


Dictator^
veterán

ez azért nem tetszik nekem, ha nyitva hagyom a lakás atjaját akkor raboljanak is ki? vagy mi? ha nincs kertés lopják el a bejárati ajtó előtt lévő bringát vagymi ? mi tettük ilyenné a világot de azért ez ne ilyen irányba induljon már el.

[Szerkesztve]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#22) Ear válasza Kraptor (#20) üzenetére


Ear
csendes tag

Köszönöm az eddigi válaszokat. Azért gondoltam a MAC alapján acces kontrollra, mert arra gondolok, hogy a titkosítás valamelyest lelassítja a netezést - például skypolásnál. (Végülis minden kódoláshoz idő és processzor -munka kell. Az én routerem pedig csak akkor védhető jelszóval, ha egyúttal titkosítást is - tehát folyamatos kódolást - használok).Vagy ez nem lassítja le a kapcsolatot, nem rontja el apl. a skypolást? :F

Miben hasonló egy veréb? Mind a két szárnya egyforma. Különösen a bal.

(#24) tkazmer válasza Ear (#22) üzenetére


tkazmer
addikt

Nem lassítja le a netezést, a géped azért talán nem fog lelassulni egy kis titkosítástól, a router meg nem hiszem, hogy olyan gyenge processzorral lenne magáldva, hogy ne bírja a titkosítást az adatforgalom lassítása nélkül. Amúgy mindenképpen érdemes titkosítást használni, egy szimpla mac access kontroll nem nyújt megfelelő védelmet, amennyiben valaki szeretné a hálózatodat feltörni.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#25) Ear válasza tkazmer (#24) üzenetére


Ear
csendes tag

Köszönöm válaszod. Végül rátettem a titkosítást is - WPA2 - és kipróbáltam: valóban, a skype rendesen megy rajta, és ha a hangot real time-ban nem rontja le a titkosítási algoritmus, akkor ez így nekem jó. Még egyszer kösz! :C

Miben hasonló egy veréb? Mind a két szárnya egyforma. Különösen a bal.

(#26) shev7 válasza tkazmer (#15) üzenetére


shev7
veterán

vagy beallitottad, hogy ne csak elonyben reszesitett halozathoz csatlakozzon, de akkor innentol a te feleloseged, hogy ''nyomon kovesd'' milyen halozatra is csatlakozol...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#27) jerry311 válasza VladimirR (#16) üzenetére


jerry311
nagyúr

Igen, jól érzed, hogy nem gondoltam komolyan. Csak a várható kártérítés összegét próbáltam mérlegelni. :D

(#28) tuskooo válasza Kalandor (#23) üzenetére


tuskooo
addikt

És azt honnan tudhatja, h adott esetben nem ingyenes hotspot -e? Kötelessége lenne a csatlakozás előtt utánanézni?

(#29) tkazmer válasza shev7 (#26) üzenetére


tkazmer
addikt

Akkor ráfogom a dellre, mert nekem az az alapbeállítás....semmit nem állítottam, megkaptam a teljesen új gépet, első bekapcs után rögtön csatlakozott egy elérhető, titkosítás nélküli wlan hálóra. Bár az sem lehetetlen, hogy nem az xp, hanem az intel program adta ki az utasítást a csatlakozásra.

#25) Ear
VPA2? jól tudom, hogy az az, amit nem nagyon lehet visszafejteni?

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#30) shev7 válasza tuskooo (#28) üzenetére


shev7
veterán

igen, kotelessege lenne utananezni. Csak ismetelni tudom amit korabban irtak. Ha latsz egy biciklit valahol az utcan az nem azt jelenti, hogy nyugodtan elviheted. (Lehet, hogy tenyleg elviheted, de a minimum, hogy megkerdezel valakit)

tkazmer: es ez min valtoztat? Kaptal egy figyelmeztetest, hogy csatlakoztal a halozathoz, csak nem a semmibol jon...

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#31) tkazmer válasza shev7 (#30) üzenetére


tkazmer
addikt

Rendben van, de honnan tudjam, hogy az a hálózat nem egy nyilvános, teljesen ingyenes hotspot, ha már egyszer teljesen automatán csatlakozott hozzá a gépem?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#32) VladimirR válasza tkazmer (#31) üzenetére


VladimirR
nagyúr

pl ha az az ssid, hogy ''gizineniprivathalozata'', akkor egyertelmuen nem egy hotspot-rol van szo

(#33) shev7 válasza tkazmer (#31) üzenetére


shev7
veterán

ha egy hotspot nyilvanos/ingyenes, akkor azt valaki uzemelteti. Pl valoszinuleg egy kozeli vendeglatoipari egyseg neve meg fog egyezni az ssid-vel. Ha az SSID az hogy ''default'', vagy egy halozati eszkozoket gyarto ceg neve, akkor nyugodtan feltetelezheted, hogy ez egy rosszul bekonfiguralt privat halozat.

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#35) tkazmer válasza VladimirR (#32) üzenetére


tkazmer
addikt

Nem tudom, de egy néhány mp-re felvillanó szövegbuboréknak sztem nem lehet akkora jelentőséget adni, pláne egy mezei user esetében, hogy több év börtön múljon rajta...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#36) VladimirR válasza tkazmer (#35) üzenetére


VladimirR
nagyúr

pedig van nekik - mellesleg asszem (most nem tudom megnezni) az ssid ket akttintassal kideritheto

(de legy szives ne akard elmagyarazni, hogy valaki honapokig abban a hitben hasznalja a szomszed netjet, hogy az a sajatja/ingyenes hotspot -- mert ha veletlen felcsatlakozol, majd lejosz, azert meg nem jelentenek fel)

[Szerkesztve]

(#37) shev7 válasza tkazmer (#35) üzenetére


shev7
veterán

mirol is beszelunk? Veszel egy gepet, hazaviszed bekapcsolod, felugrik egy buborek, hogy van net, te meg orulsz neki, es nem is foglalkozol azzal, hogy ez, hogy is lehet? Hat Szingapurban ez a vedekezes nem allna meg :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#38) tkazmer válasza Kalandor (#34) üzenetére


tkazmer
addikt

Én eddig még egy hotspotnél sem tapasztaltam, hogy jeleznék, hogy ingyenes....

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#39) tkazmer válasza shev7 (#37) üzenetére


tkazmer
addikt

Igen, mint ahogy látszik is az ítéleten. De szerintem nem lehetelen egy ilyen eset(bár nem tudom, mi a helyzet arrafelé a hotspotokkal)

(#36) VladimirR
valóban kideríthető 2 kattintással, sőt, az is elég, ha a kis ikon fölé viszed az egeret....de én még senkit sem láttam, aki ilyesmivel foglalkozna, pláne ha van nete, és örül neki

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#40) shev7 válasza tkazmer (#38) üzenetére


shev7
veterán

hat azert ha valaki ingyenes hotspotot uzemeltet, akkor azt a ''vasarlok'' tudtara fogja hozni valahogy. Pl kavezokban ki szok lenni irva, hogy van ingyen wifi.

Ha nem tudod, hogy ingyenes (mert mondjuk nem szoltak neked, hogy az) akkor nyugodtan feltetelezheted, hogy nem az. Ha azt akarjak, hogy csatlakozz, szolni fognak :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#41) tkazmer válasza shev7 (#40) üzenetére


tkazmer
addikt

Erre ismét egy személyes tapasztalat lehet a válaszom:
Ha miskolcon járok, gyakran megyek be netezni a színvapark nevű bevásárlóközpontba a notebookom társaságában. Van asszem a 3.-ik emeleten egy ilyen internet kávézó, amelynek van wifi-je is. 1 kiírást nem láttam, hogy szabad használni, de szabadon lehet csatlakozni, és nem szólnak érte(pedig ott vagyok egy padon a kávéző előtti galérián)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#42) VladimirR válasza tkazmer (#39) üzenetére


VladimirR
nagyúr

az semmi, az iment ujsagolta egy masik topicban valami eszleny, hogy lopja a szomszed netjet - latnotok kellett volna, milyen buszke magara (jah, ugy kezdodoptt, hogy sirt, hogy nem tud aktiv lenni torrentezes kozben)

(#43) shev7 válasza VladimirR (#42) üzenetére


shev7
veterán

irni is akartam, hogy buszke lehet magara, de megeloztel :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#44) tkazmer válasza VladimirR (#42) üzenetére


tkazmer
addikt

Linkelted neki a cikket?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#45) shev7 válasza tkazmer (#41) üzenetére


shev7
veterán

hat lehet, hogy ha fogyasztanal, akkor latnad, hogy valahol fel van tuntetve, hogy a kedves vendeg ingyen hasznalhatja a netet. Attol, hogy nem szolnak erte, meg nem biztos, hogy szabad csatlakozni. Nem mellesleg, ha tudod, hogy a jel a kavezobol jon, miert nem mesz oda, es kerdezed meg, hogy hasznalhatod-e?

illetve itt: [link] rengeteg hotspot van ssid-vel cimmel

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#46) Sztanik


Sztanik
tag

Nem találom ezt a cikket. Hol keressem ?

Robi

(#47) tkazmer válasza Sztanik (#46) üzenetére


tkazmer
addikt

A bal felső sarokban van olyan link sárgával kiemelve, hogy ''eredeti hír''

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#48) shev7 válasza Sztanik (#46) üzenetére


shev7
veterán

jobb fennt sarga felirat: Eredeti hir.

akarom mondani bal.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#49) VladimirR válasza tkazmer (#44) üzenetére


VladimirR
nagyúr

persze

(#50) Márton


Márton
nagyúr

Azért érdekes a ''lopás'' szó, mert a wifi jel átjön a szobámba a szomszédtól, tehát az én területemen van. Nekem ne sugározza a szobámat! Még fel is jelenthetem egészségkárosításért ;-) Ilyen alapon ha jól beparfümözi a szobáját és az illat átjön hozzám, azt sem szivhatom be? Érted. Lerakja az udvaromba a biciklijét, nem ülhetek rá, nem próbálhatom ki? Erről az oldalról is elemezhető ám a történet..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.