Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arn


arn
félisten

ez jo dolog... de mostanaban nem a csapagy szokott hangos lenni egy hutonel. sokkal inkabb a levego aramlasabol eredo zajok zavaroak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Szerintem azért jó dolog az a 80 ezer óra... :) Meg persze legyen nyugodtan halkabb és kisebb is :D

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#3) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Na ja, jó dolog az a 80ezer óra. De azért az több mint 9 év ! :D :t

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#4) SlowhanD


SlowhanD
csendes tag

Jelentkezzen aki ertette ezt a cikket! Szerintem annyi biztos, hogy az uj termek jo draga lesz, ami nem celszeru, mert hiaba a ketszeres elettartam, ha haromszoros az ar! De majd meglatjuk jol!

Jó hétvégét mindenkinek!

(#5) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Amúgy a csapágyak hangjáról: némely ventilátoroké (golyóscsapágyas) azért 6-8 hónap használat után már elég csúnya hangot tud adni... :( És az sokkal zavaróbb (legalábbis nekem) mint a légáramlás hangja.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#6) Protoss


Protoss
senior tag

Ez a kerámiás dolog nem véletlenül csak maketing?

Csak azért mert van noname ventim 2 éve azonos hangszinttel dolgozik és sajnos van ''turbinám'' ami napról napra hangosabb (márkás).

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#7) gesuz válasza Protoss (#6) üzenetére


gesuz
senior tag

Szerintem nem a csapágyask miatt nagyok a ventik motor része. tehát nem lesznek a lapátok jóval nagyobbak.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#8) Hory


Hory
aktív tag

Tudjatok, mi a fura? Hogy a 95-ben gyartott gyari, pentium pro-n levo hutoventi mind a mai napig csendesen es tokeletesen hut, pedig a gephazbol mar nemegyszer fujtunk ki nagymennyisegu port! Es ment is folyamatosan (szerver). Szoval lehet jo hutoventit csinalni, aminek soktizezer ora az mtbf-e, csak eppen atlag halando a boltokban halandzsat es marketinget kap, nem minoseget.

(#9) badbrother


badbrother
aktív tag

Akkor majd júniusban, ha megjelennek az új cuccok, követelni fogok egy coolness-Team tesztet:D

(#10) Genialis


Genialis
aktív tag

> A minimális hőtágulás lehetővé teszi az eddigieknél
> jóval összetettebb hűtők előállítását. Az NCBearing
> és az acélréteg között a rés ugyanis mindössze 2-4
> mikrométer, így gyakorlatilag alig kerülhet
> szennyeződés a két anyag közé.

Ami magyarul annyit tesz: Ha nem tudsz úszni ne mássz fára, mert elüt a villamos.

Mi köze a hőtágulásnak a szennyeződéshez?

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#11) Tchoepi


Tchoepi
tag

Hi.

Ez a marketing szöveg már kiakasztott... útálom ha hülyének néznek olyan seggfejek, akik azon kívül hogy megpróbálnak lyukat dumálni a nép hasába semmihez sem értenek (a marketinges ''szakemberek'').

''A nanométeres kerámia és a hagyományos kerámia közötti különbség, hogy az előbbiben jóval szorosabban kötődnek egymáshoz az atomok.''

Ez a baromság nem újkeletű, de attól hogy nem ők írták le először, még nem lett kevésbé értelmezhetetlen (kvantumkémia). Ilyen egyszerűen nincs.

''Ezáltal a nanométeres kerámia gyakorlatilag nem reagál a rázkódásokra és rezgésekre''

???

''de ellenáll az oxidációnak, a vegyszereknek és a víznek is.''

a hagyományos kerámia nem kevésbé. Ráadásul a kisebb méret nagyobb fajlagos felület - ergó jobban ki van téve ezeknek az ágenseknek...

''Az új technológia további előnye, hogy kisebb termékek készíthetők, nagyobb pontosággal.''

??? Attól hogy a csapágyban a rés kisebb, mi lesz még lényegesen kisebb? A nagyobb pontosságú gyártás pedig a költségeket növeli. Nem is kicsit.

''Az így megmaradó, illetve megtakarított hely pedig jól jön majd ventilátoroknak, amelyek percenkénti fordulatszáma is csökkenhet ezáltal.''

Persze. És a székletem állagára is pozitív hatással lesz... Szintiszta szarság/marketing duma. Semmi értelme, de bedobtak pár fogalmat, ami az átlagos lúzernek ismerős és szimpatikus lehet.

''Ez még csendesebbé teheti a GlobalWIN hűtőket.''

Az egyetlen értelmes mondat. De ezek után már ezt sem merem elhinni.

Bocs, de tényleg kiakadtam ezen. Respect.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#12) gesuz válasza Genialis (#10) üzenetére


gesuz
senior tag

Nem kell, a hőtágulás hiány miatt, akkora ráhagyás. na ez szép magyar lett

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#13) badbrother válasza Genialis (#10) üzenetére


badbrother
aktív tag

> Mi köze a hőtágulásnak a szennyeződéshez?
Talán annyi, hogy működés közben ugye melegszik a venti, a csapágy anyagai tágulnak, és ha nagy a rés, akkor ugye oda bemehet a porszemcse, meg minden.
Ami az idők során kimarja a csapágy belsejét, ezért a venti zajosabb lesz.
Én így gondolnám, de lehet, nincs igazam.

(#14) Protoss


Protoss
senior tag

Érdekes, dolog ez a ventit tunningoljuk mint állat. De arra a kérdésre, hogy nagyobb hűtőbordát miért nem lehet kapni, mi a válasz:
- Hát hüle vagy, milyen drága azt előállítani?! :DD

Szerintem a passzív hűtést kifogja vitelezni egy cég (kompletten házzal mindennel) és az a cég nagyot fog kaszálni. Gondolom, erre sokan mondják: a passzív hűtés ideje lejárt.
De: Az IBM XBlade servereinél most láttam a dögnagybordákat a cpun, a bemutatott ''egyedben'' 6x2 cpu dolgozott és egy komoly venti a ház végében, szóval azért ez még is csak jelent valamit. (Egy venti 12 procira.)

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#15) gesuz válasza Protoss (#14) üzenetére


gesuz
senior tag

Valami hasonló képet tudnál linkelni?

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#16) Den válasza Tchoepi (#11) üzenetére


Den
veterán

a nagyobb pontosságú gyártás nem feltétlenül növeli a gyártási költséget.

A fém csapágy alkatrészeket több lépésben frorgácsolással állÍtják elő (általában), ha acél, még edzeni is kell. Ezzel szemben, a kerámia alkatrészeket, pl. porkohászati eljárással, egy lépésben, nagyon nagy pontossággal, és kiválló felületi minőséggel lehet előállítani, úgy hogy semilyen utólagos megmunkálást nem igényelnek, egyből beépíthetők.

Amúgy a hírből azt hámoztam ki, hogy gyakorlatilag feltalálják a spanyol viaszt.

A pc-s hűtőventik siklócsapágyasak voltak, de kb öt éve jött divatba a golyóscsapágyas venti, az árlistákban mindig kiemelték ha a venti ilyen volt, és természetesen drágább is volt.

Amúgy az egésznek semmi haszna nem volt, csak a zajt növelte, és az előállítást bonyolította.

Most visszatérnek, a jó öreg silócsapágyhoz, csak egy modernebb anyagot használnak. Amúgy az egész marha egyszerű, tulajdonképpen egy kerámia gyűrű, ebben forog a tengely. Porszivókban, szivattyúkban régóta használnak ilyet a kopásállóság miatt.

www.simson4t.hu

(#17) Tchoepi válasza Protoss (#14) üzenetére


Tchoepi
tag

Apple PowerPC-k is ebbe az irányba mennek. Új duálprocis G4: másfélkilós borda, a táp ventije szívja le róla a levegőt, az egész ház elöl-hátul olyan mint az ementáli (gyk. tele lukakkal).

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#18) Tchoepi válasza Den (#16) üzenetére


Tchoepi
tag

Hi Den!

Csak nem BME Gépészkar :)? Egyébként teljesen igazad van mindabban amit leírtál, csak azt jegyezném meg, hogy a nagyobb pontosság-drágább előállítás megállapításom AZONOS anyagra és gyártástechnológiára vonatkozott.

By,
Tchoepi
(BME-VE)

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#19) Den válasza Tchoepi (#18) üzenetére


Den
veterán

Sajnos nem BME, bár jó lenne annyira profinak lenni. Ezek csak középiskolás emlékfoszlányok :)

www.simson4t.hu

(#20) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Hmm. Érdekes. Kíváncsi vagyok rá, csak jelenjen meg nálunk.

(#21) keopsz válasza Hory (#8) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

mondjuk az se mind1, h mekkora rpm-mel pörög a cuccos..

cantante di sampietrini

(#22) keopsz válasza Tchoepi (#11) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

hát, ezt darabokra szedted.. :D

cantante di sampietrini

(#23) Tchoepi válasza keopsz (#22) üzenetére


Tchoepi
tag

Csak szólj bátran, ha nincs igazam...

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#24) laja


laja
tag

Kedves kentaur, ez nem hűtő. A cikk egy VENTILLÁTOR-TECHNOLÓGIÁRÓL SZÓL. A ''hűtő'' szó teljesen félrevezető, mert hűtőtestre (ált. bordára) utal. Ha esetleg az eredeti angol verzió szóválasztása kavart volna össze: fan = ventillátor, heatsink v. cooler = hűtő(borda).

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#25) laja válasza laja (#24) üzenetére


laja
tag

Ja, a bearing pedig egyszerűen csapágyat jelent. Tehát a Globalwin mindössze egy új csapágy-technológiát jelentett be.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.