Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rvs


rvs
aktív tag

hát nemtom.
százegynéhány watt az már k***sok. persze ismerem a regényeket, hogy cél a folyékony héliumos hűtés, de azért erre már izmos szerkezet kell. mindenféle flame elkerülésének szándéka mellett, a cnq-s, terhelés alatt negyvenvalahánywattos áemdék komoly előnyben vannak ilyen téren.
főleg, ha ebből több darab zsúfolódik össze egy helyre. nem beszélve a villanyszámláról.

[Szerkesztve]

(#2) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Ez az Intel! Ha már lúd, legyen kövér!

(Feltéve, hogy az adatok valósak...)

Aki hülye, haljon meg!

(#3) cocki


cocki
tag

Reactor ready!:DDD

Halál a hamis császárra,az épelméjűség a gyengék útja, te is hallod a hangokat, szólítanak

(#4) Gleatcher


Gleatcher
aktív tag

Most már tényleg jobban fog fűteni, mint a panelban a radiátorunk. Most is van vagy 30 fok a szobámban...

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#5) Dilikutya válasza rvs (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nézd a jó oldalát: a fűtésszámlád viszont kevesebb lesz ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#6) L3zl13 válasza Dilikutya (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

De nyáron a légkondira viszont többet fizetsz... Ez sehogy nem jó. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#7) Dilikutya válasza L3zl13 (#6) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nyáron a procit kiveszed belőle, hogy csak a légcsavarok süvítsenek ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Nem tudom min vagytok kiakadva,ez a 120 watt két proci hőtermelése,két magos ugyebár..;)

(#9) faster


faster
nagyúr

Asszem, ebből is csak a 65nm-es lesz használható. 130W soknak tűnik annak fényében, hogy már a mostani Prescottokra is elég komoly hűtők kellenek.

(#10) Dzsekó


Dzsekó
addikt

Én azért keveslem hogy csak ennyit fogyaszt ez a Siberia Edition proci.
Nagy hidegben ez kevés bár az orosz piacon biztos nagy sikere lesz. :)

[Szerkesztve]

(#11) pilóta válasza _Volkovy_ (#8) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szerintem se sok. Az 65W max fogyasztás procinként, kb 35-40W átlagos fogyasztással. Elfogadható...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#12) Den válasza Dilikutya (#5) üzenetére


Den
veterán

cserébe a villanyszámlád nagyobb :)

www.simson4t.hu

(#13) L3zl13 válasza pilóta (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem tom mennyire nevezhető jónak, ha cserébe az egyes magok jóval alacsonyabb órajelen is mennek.

Aki hülye, haljon meg!

(#14) Dzsekó válasza pilóta (#11) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha az Intel állítja hogy csak 130W akkor az rohadt sok. :DD

Bővebben: link

Hasonlítsd össze hogy az Intel szerint hivatalosan mennyivel fogyaszt többet egy Prescott egy azonos órajelű Northwoodnál és hogy mennyi a különbség a valóságban.

Az Intel szerint 21W a különbség egy 3.2-es Northwood és Prescott között a valóságban meg 60W :)
Úgy hogy ez a proci csak 103W-os messze nem 130W. :)

[Szerkesztve]

(#15) borely


borely
tag

Szerintem az lesz az igazi ha 2 dothant tesznek egybe, annak lesz teljesitmenye is, meg nem is kazan. Addig megleszek a 3GHz-s Northwoodommal.

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#16) pilóta válasza Dzsekó (#14) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az Intel szerint 21W a különbség egy 3.2-es Northwood és Prescott között a valóságban meg 60W
Ez hülyeség...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#17) Dzsekó válasza pilóta (#16) üzenetére


Dzsekó
addikt

Lemérték. Ha lenne ici pici közöd a témához akkor nem írnál hülyeségeket láma.

(#18) pilóta válasza Dzsekó (#17) üzenetére


pilóta
nagyúr

Kik mérték le? Linket légyszíves.
Van pici közöm a témához.
És ne lámázz, nem legeltettünk együtt...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#19) Dzsekó válasza pilóta (#18) üzenetére


Dzsekó
addikt

Láma az aki úgy kezd hülyézni hogy nem olvas végig egy hozzászólást és még a megadott linket sem veszi észre.

A témához meg nem sok közöd van ha ez neked ekkora újdonság 1000 témában meg lett már tárgyalva...

[Szerkesztve]

(#20) L3zl13 válasza pilóta (#18) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Persze, mert ha tényleg láma vagy akkor max együtt LEGELHETTETEK... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#21) t-shirt


t-shirt
veterán

Kezdetben a chip 90 nanométeres csíkszélességgel készül
Szerintem még ezen is lenne mit csiszolni. Lehet tudni valamit a következő szélességről (azt hiszem 0,065 :F) volt már erről hír?

(#22) pilóta válasza Dzsekó (#19) üzenetére


pilóta
nagyúr

Állítsd le magad. Nem hülyéztelek, csak arra írtam, amit idéztem, hogy hülyeség. ha nem látod a különbséget, az sajnálatos...

Úgyhogy mégegyszer, ne lámázz, nem vagyok se haverod, se ismerősöd...

Nekem ez tényleg újdonság volt, de ebből leszűrni, hogy ki a láma...
De te biztos a prescott fogyasztások doktora és kandidátusa vagy...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#23) Dzsekó válasza pilóta (#22) üzenetére


Dzsekó
addikt

Én leírtam hogy pontosan mire értettem a láma szót.
Nem rád hanem arra hogy nem olvastad el a hozzászólást úgy reagáltál hogy hülyeség.. bocs nem rád értettem.

Fogyasztások doktora lol :DD :DD

[Szerkesztve]

(#24) Dzsekó válasza t-shirt (#21) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az Intel szerint a 0,065 mikront már jobban el fogják találni és jóval nagyobb ugrás lesz a technológiában és a fogyasztás csökkentésében is mint a 0,09mikron ami nem jött össze valami jól nekik.

(#25) L3zl13 válasza Dzsekó (#24) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ha ilyen sokat várnának tőle, szvsz nem ejtették volna a Prescott vonalat...

Aki hülye, haljon meg!

(#26) Rolly


Rolly
veterán

az A64-em 10 wattal eszik többet mint a régi P4 1500 MHz-s procim, s közben 3x olyan gyors :).

érdekes intel politika, asztali gépekbe 100+W-os procik a laptopokba meg jó étvágyú procik

(#27) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

az intel most szívni fog még egy ideig az órajelhajhászás miatt...későn jöttek rá hogy 4-5 GHZ nem fog menni...úghogy ez a dual-core-os prescott csak valami átmeneti megoldásnak tekinthető szerintem.

[Szerkesztve]

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#28) Rolly válasza MUŁĐER (#27) üzenetére


Rolly
veterán

szerintem mindanyian reméljük :)

(#29) bdav válasza L3zl13 (#25) üzenetére


bdav
őstag

a 0.09től is sokat vártak anno :) hogy is volt, 5ghzs léghűtéses prescott tervben volt (kb. ennyi lehetett:D). amugy durva, belegondoltok egy ilyen proci, mellé sliben geforce 6800 ultra 2, néhány vinyo, cd, ventilátorok, aztán bekapcsolsz még egy porszívót mellé és mehetsz biztosítékot kapcsolgatni :D meg mekkora batár táp kellene már egy ilyen gépnek? 500w körüli?

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#30) Dzsekó válasza L3zl13 (#25) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ez azért jóval bonyolultabb kérdés szerintem.

Egy gyártástechnológia nem csak attól lehet jó hogy nem kell ejteni miatta egy több GHz-es Prescott vonalat.

Ha a jelenlegi gyártástechnológiával ott tartanak hogy két alacsonyabb órajelű mag összeintegrálása ekkora teljesítményfelvételt eredményez akkor ők nagyon sokat várnak a 0,065 mikrontól. Ez a proci pedig egy bevezető-átszoktató (kevesebb GHz->több mag) széria az igazi ütős 0,065mikronos dualcore procik előtt.

(#31) xuldar


xuldar
őstag

Eddig úgy tudtam, hogy az Intel mindig az átlagfogyasztást adja meg. A Prescottoknál volt ez 103W. A max fogyasztás ennél jóval nagyobb is lehet. Úgyhogy valószínűleg itt is a tipikus fogyasztás 130 Watt, a max ennél nagyobb. Szerintem simán 150 fölött. Erasmus légy szíves nézd át az eredeti hírt, hogy akkor most melyik fogyasztás a 130.

Szerk: Megnéztem, de nem találtam utalást arra, hogy ez melyik. Talán a hivatalos Intel doksikban kellene szétnézni, ha valakinek van ideje ásni és nézelődni.

[Szerkesztve]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#32) Dzsekó válasza bdav (#29) üzenetére


Dzsekó
addikt

Pont itt a ph-n olvastam hogy lehet kapni 1KW-os pécés ATX tápot lehet hogy ők már tudnak valamit? :)

(#33) Kromak


Kromak
csendes tag

''Szintén nő a tápáram erőssége: 119 amperről 125 amperre'' Nem vagyok egy nagy fizikus, de szerintem ezzel már heggeszteni lehetne :D A 16 Amperos biztosíték otthon biztos, hogy nem bírná! Tényleg Paks kell hozzá?? :U

(#34) pilóta válasza Kromak (#33) üzenetére


pilóta
nagyúr

Csakhogy az otthoni biztosítékod 230V/16A, itt meg 1,5V...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#35) faster válasza Kromak (#33) üzenetére


faster
nagyúr

125 A, de kevesebb, mint 1,5V-os feszültség mellett. A 16A-s biztosíték pedig 230V-on elbírja.

[Szerkesztve]

(#36) Neck


Neck
veterán

Szerintem is 2 Dothant kéne összeintegrálni, az sokkal jobb lenne, mint a Prescott. :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#37) csiga997 válasza Kromak (#33) üzenetére


csiga997
őstag

A 125 ampert nem a konnektor 220 voltjából veszi fel hanem az alaplaptól a ~1V-ból.
Miért kéne paks? A hajszárítód meg min. 1200 W-os. Igaz, nem is megy egész nap, de akkor is...

(#38) erdoke


erdoke
titán

Ebből a hírből jópár fontos információ hiányzik, bár némelyikük kikövetkeztethető.

Azonos csíkszélességen a két összedrótozott processzor felülete minimum duplaakkora mint a szingli társáé, mindez 30 %-os extra disszipáció mellett. Szerintetek ez nem befolyásolja a hűthetőséget?

Ezek a processzorok (akárcsak az őket megelőző 2 MB L2-vel szerelt Prescottok) már tudni fogják a SpeedStep valamilyen formáját, tehát terheletlenül vagy alacsony terhelésen jóval kevesebbet fognak fogyasztani.

Ez a hír nem hivatalos forrásból származik...
stb.

A legjobb aláírás a héten

(#39) Rolly válasza Kromak (#33) üzenetére


Rolly
veterán

230 V-nál 16 amper = 1,5V-nál 2453A-rel mivel a
feszültség*áramerőség= teljesítmény.
Persze ez csak elvi, mivel van veszteség a transzformálásnak köszönhetően.
nem kell hozzá paks.

(#40) Rolly válasza Neck (#36) üzenetére


Rolly
veterán

ez nem kérdés ezt az intel is tudja, csak szerintem abból is pénzt akar csinálni, hogy ezeket az energiaFalókat kiadja.

lehet hogy szerződése van áramszolgáltatókkal. S ezért csinálja ezeket a nagy teljesítményű procikat, elnézést elírtam nagy fogyasztásút akartam írni :)

(#41) csiga997 válasza Rolly (#39) üzenetére


csiga997
őstag

Hát, jobban meggondolva paks azért végülis kell hozzá, ha nem is mindenkinek egy saját... :DD

(#42) tjhooker464 válasza erdoke (#38) üzenetére


tjhooker464
őstag

Jajj te vagy az aki szerint egy celeron d jobb mint egy barton magos xp! No flame csak már régen láttalak:) Sorry az off ért

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#43) Rolly válasza csiga997 (#41) üzenetére


Rolly
veterán

végülis bele lehet magyarázni hogy kell hozzá paks, de szerintem elég hozzá egy szélerőmű is vagy viz, vagy bármilyen.

na jó egy kisebb naokollektor kevés lesz az tuti :). Főleg éjszaka :D

(#44) dark bit válasza pilóta (#22) üzenetére


dark bit
tag

Na ez nagy pofáraesés.. és még megpróbálod kimagyarzni, lol

Az intel nagyon rossz úton indult el az asztali processzorok terén. Az AMD fogyasztásban és teljesítményben is elől jár az A64-essel, nem értem, hogy ha tudnak a mobil piacra élenjáró magot fejleszteni kis fogyasztással akkor miért nem hagyja a prescottot a csudába és építkezik arra. Valahogy ez az egész olyan hatást kelt bennem mitha beneveztek volna a lóversenyre egy vizilóval de akárhogy edzették sehogy se tudták szintre hozni, visszalépni már túl késő úgyhogy jól telenyomják szteroiddal és szupi image-ot kreálnak neki.

Viccen kívül, valaki világosítson fel miért erőltetnek olyan architektúrát ami béna?

d[-_-]b Cool Walley

(#45) faster válasza dark bit (#44) üzenetére


faster
nagyúr

Én csak azzal tudom ezt magyarázni, hogy talán a Dothant sem olyan egyszerű magasabb órajelen járatni.

(#46) anulu


anulu
félisten

erre csak annyit tudok mondani, hogy ehhez a hőerőműhöz kell a BTX. legyen, nem érdekel! azért nemi teszt majd érdekelne, hogy mit csinál egy 3000+ A64-hez képest...

mellesleg: hallottátok, hogy az AMD 2006 előtt nem kívánja a DDR2-t bevezetni a saját processzorainál? (vagy xbitlabs.com vagy anandtech-en olvastam)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#47) MaUser válasza anulu (#46) üzenetére


MaUser
addikt

Ránézve mit tud ddr1-gyel memória írásban és olvasásban - még aszinkron mellett is - a s939-es paltform, nem csodálom, hogy nem sietik el...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#48) Erasmus válasza xuldar (#31) üzenetére


Erasmus
őstag

igen, itt is thermal design powerről beszélnek, ami az intel terminológiájában az átlagos alkalmazások futtatása, tehát átlagos terhelés melleti fogyasztást jelenti, ha jól emlékszem. viszont azért gondoltam, hogy maxról lehet szó, mert alaplapgyártóknak szóló specifikációkról van szó. ha valóban tdp, akkor tényleg nem ez a max, de egyelőre ezt nehéz lenne kideríteni.

(#49) faster válasza MaUser (#47) üzenetére


faster
nagyúr

Ja, DDR2 533-mal még lassabb lenne, mint sima DDR-rel. Kábé a DDR 667 lesz az a szint, aminél már érdemes megfontolni a DDR2 használatát. Vagy inkább a 800

[Szerkesztve]

(#50) djyangce


djyangce
tag

Hi all! Néhány pro és kontra.

Pro:
- szerintem sem nagy növekmény az a pár tíz Watt, ha két külön mag van egy tokban. Mindenesetre nem kétszeres. Ez persze abszurdnak tűnik, hacsak nem úgy számolták, hogy SpeedStep, akkor viszont a maximális fogyasztása 2xxW körül lehet (argh. ez nem teljesen pro)
- Ha tényleg SpeedStep, akkor az pro

Kontra:
- teljesen felesleges. Ugyanis két magnak akkor van értelme, ha két dolog (két HT-s mag esetén akár négy) dolog fut a gépeden egyszerre. Nyilván most nem sokan tették fel a kezüket, hacsak nem csupa olyan ember ír ide, aki mondjuk egyszerre játszik és végez mindenféle tudományos CPU igényes számításokat.
Vagyis ez egy lépés a semmibe, hacsak ki nem jönnek a szoftverek gyártói olyan programokkal, amiket külön erre a CPU-ra fordítottak (vagy legalábbis úgy, hogy párhuzamosítható legyen a program futása). Merthogy minek telepítsek rá egy WinXP-t, ha azt legjobb esetben is 586-os architektúrára és egy CPU-ra fordították. Arról nem beszélve, hogy az Office, IE stb. az átlag user mindennapos használatára egy mag is bőven sok. Persze, ha a játékokat úgy fordítanák, hogy két CPU-t tudjanak használni, akkor hiretelen a VGA válhatna szűk keresztmetszetté.
(nekem olymindegy, az idő 99,5%-ban Linux alatt dolgozom, azt meg legfeljebb fordítok, ha meglesz a megfelelő fordító)

Ergo:
- tényleg érdemesebb lenne a két Dothan egy tokban (ha már két CPU egy tokban, bár megjegyzem, hogy a Dothan sokmindenben veri ugyan a nagy P4-eket és az Athlonokat, de van egy-két dolog, amiben viszont csúnyán bebukik). Viszont ez szerverekbe tökéletes megoldás lenne.
- Az architektúrát kellene újra feltalálni, x86 helyett valami más (ez úgyis elkerülhetetlen, minek várni vele). Vagy újratervezni a CPU-kat egy kis kompatibilitási gixer belekalkulálásával. Csak a bonyolult áramkörök még jobban növelnék a fogyasztást.

''Soha ne becsüld le egy olyan furgon sávszélességét, amely kazettákkal telepakolva száguld az autópályán!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.