Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Mit is tud az Itanium 2? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Hmm.. nem tunik rossznak. Kerdes mennyivel stabilabb a rosszemleku elodjenel?

Raster

prohardver vendég

(#2) twollah


twollah
nagyúr

Nem kell mindent elhinni.
Ezek csak tesztek, a valos elet neha teljesen mast mutat.

(#3) Mókus


Mókus
csendes tag

IBM Power 4 1.3GHz 128MB L3 839 1,266
Ez egy iszonyú durva proci. 128 MB L3 cache!

(#4) guest


guest
veterán

Honnan veszed, hogy 128 :) MB L3 cache?
3 MB L3 cache van benn!

prohardver vendég

(#5) haver válasza guest (#4) üzenetére


haver
tag

A cikkbol veszi

Értem, hogy motor, de mi hajtja!?

(#6) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

És L3 nem L2 -ről van szó...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#7) guest


guest
veterán

Hát engem a tényleges eredmények érdekelnek és nem az elméleti.
Mert az Itanium 2 eredményei csak elméleti alapon vannak.

prohardver vendég

(#8) guest


guest
veterán

Az Athlon XP 2100+ 1733MHz-es, és nem 1667MHz-es.

prohardver vendég

(#9) Zsoci


Zsoci
tag

Ezek nem olyan egetrengető teljesítmény töbletek.Én dolgozok ( igaz a lassabb ) ultrSparc III-on.Hát az nekem erősebenek tünt.Mondjuk kevés ha egy architktúra erős egy folyamatban, de mi van ha több tucat végrehajtandó szál van ? Mert az INTEL architektúáknak eddig mindig ez volt a baja.Van egy 1000 éves 30MHz-s Sparc I serverünk.Simán fut rajta az ORACLE 8 Aplikációs Server.Pedig egy 400-as P II-n akad nagyon.

Na ez a baj evvel az eredménnyel.Szerintem ez nem olyan nagy durranás így.Ráadásul az igazi ellenfél a AMD Hammer lesz, az pedig nincs itt, csak az elődje az meg ,megszorongatja.

(#10) guest válasza Zsoci (#9) üzenetére


guest
veterán

Hat, ahhoz kepest hogy ezt szerver procinak akartak eladni, elegge Workstation procinak sikerult.

Szervereknel a legfontosabb tulajdonsag az, hogy mennyire tud parhuzamosan sok feladatot vegrehajtani, milyen a memoriahozzaferes sebessege, valamint milyen az egesz (integer) tipusu adatokkal vegzett muveletvegrehajto kepessege.

Az elso es a harmadik az utobbi evek tapasztalatai alapjan az AMD-nek sokkal jobban megy.

A masodik pedig elsosorban a cache merete, a cache-line merete es a kezelesenek algoritmusainak fuggvenye. Ez az ami a leggyorsabban szokott a proci csaladoknal valtozni, tehat nem lehet korabbi dolgokbol altalanositani.

Szerver procinak tehat szerintem nagyon nem lesz jo.


Workstation (olyan gep amit arra hasznalnak, hogy jellemzoen szamitasigenyes feladatokat futtassanak rajta, pl. filmrendereles, CAD alkalmazasok, stb.) gepnek viszont talan egesz jo lesz, mivel a lebegopontos muveletvegzo kepessege a tesztek alapjan megvert mindent ami a tesztben indult, es talan nem is ez a legdragabb proci.

Szoval szerintem kicsit felresikerult ez a dolog az Intelnek.

Finrod

prohardver vendég

(#11) Szasza válasza guest (#10) üzenetére


Szasza
tag

Hát, valahogy nem tudom elképzelni, hogy az Intel kőkeményen beviszi az Itanium2-t az Athlon XP / Opteron ára alá... :))

(#12) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Baz en kiszivarogtatom, hogy felhuztam a tnt2m64 kartyamat, es lenyomja a gef4
et....
Ugye elhiszitek?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Mit is tud az Itanium 2? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.