Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Megjelent az ATI Catalyst 4.2 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ArchElf


ArchElf
addikt

Remélem bugfix is van benne, akkor kipróbálom...
mod: most néztem meg a fixeket, és azt hiszem vetek rá 1-2 pillantást otthon...

AE

[Szerkesztve]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#2) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Nekem nagyon ''optimalizálásnak'' tűnik ez a driver:F

(#3) anaqer válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


anaqer
veterán

Gondolom, erre alapos indokaid is vannak... :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#4) Alvin_ti4200 válasza anaqer (#3) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Csak azok a játék- és benchmarknevek, amiket a hírben felsoroltak:F

(#5) anaqer válasza Alvin_ti4200 (#4) üzenetére


anaqer
veterán

Jaja... a ForceWare simán hoz 20%-ot, de itt 4-5 százalék már gyanús... :C

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#6) Alvin_ti4200 válasza anaqer (#5) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hát az 53.03 nem éppen hoz teljesítménynövekedést:U Nem nagyon van benne ''optimalizáció'', ezért használom.

(#7) anaqer válasza Alvin_ti4200 (#6) üzenetére


anaqer
veterán

Az 55-ös szériára utaltam, amit most hájpolnak...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#8) Alvin_ti4200 válasza anaqer (#7) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ja, azt majd meglátjuk, egyelőre jó ez nekem:C

(#9) Pierre válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


Pierre
tag

Persze a radeonok jobb kihasználására gondolni sem lehet, ugye? :U

Hous Bin Pharteen

(#10) Alvin_ti4200 válasza Pierre (#9) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Gondolni lehet, azt senki nem tiltotta meg:t

(#11) nobufalo


nobufalo
tag

Valaki felrakta már? jobb mint a többi? én még mindíg a 3.1-el nyomulok, a többi elég gáz, pl 3.9-el az nfsu kifagy meg ilyenek!

Abit NF7-S V.2.0-2500barton@230*9.5-Radeon 9600pro@470/670-512DDR@453

(#12) rog válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


rog
addikt

mer az is, mint eddig mindegyik.
sőt még a dokumentációba is beleírták, mint eddig mindig..

(#13) anaqer válasza rog (#12) üzenetére


anaqer
veterán

A Te böngésződ nem kompatibilis az idézőjelekkel? :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#14) rog válasza anaqer (#13) üzenetére


rog
addikt

mi történt?

(#15) anaqer válasza rog (#14) üzenetére


anaqer
veterán

Alvin a ''driver cheat'' értelemben vett optimalizálásra gondolt.
( Javítson ki, ha tévednék... )

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#16) Alvin_ti4200 válasza anaqer (#15) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem tévedsz

(#17) rog válasza anaqer (#15) üzenetére


rog
addikt

tudom. és nevetségesnek tartom.

(#18) Alvin_ti4200 válasza rog (#17) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Mi a nevetséges?:U

(#19) rog válasza Alvin_ti4200 (#18) üzenetére


rog
addikt

ez a cöccögés, meg fejcsóválás, amikor optimalizálnak egy drivert egy, vga több játékhoz.
szerintem ha veszel sokezer ft-ért egy videokártyát, amit arra találtak ki, hogy a 3d-s játékok megjelenítését gyorsítsa (viccesen 3d gyorsítónak is hívják őket), akkor azt várod, hogy a kurrens játékok a kárytádon minél élvezetesebben fussanak. a te érdekedben elemzik az okos programozók a játékokat, megnézik hogy melyek azok a kódrészletek amelyek legtöbbször futnak, illetve, melyek azok az efektek amik a legtöbbször vannak használva, és ezekre gyúrják át a drivert. csak azért hogy te jobban tudj játszani. igen ebben benne van az is esetenként, hogy a driver detektál egy egy programot, és más kódrészletek futnak ugyanarra a dx hívásra. ez bizony optimalizáció.
(régebben még versenyek is voltak erre. ki tudja ugyanazt a feladatot, minél jobban megoldani, ugyanazzal a vizuális eredménnyel, de lehetőleg csak imitálva a bonyolult műveletek eredményét. hogy is hívták ezt? ja demo-compo, vagy ilyesmi.. elkalandoztam.)

szóval azért nevetek, mert jó kedvem van.

(#20) Alvin_ti4200 válasza rog (#19) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Értem, amúgy osztom a véleményed. Amíg vizuálisan nem butítanak egy progit, addig a kóddal felőlem azt csinálnak, amit akarnak:P

(#21) faster válasza rog (#19) üzenetére


faster
nagyúr

Aztán majd ledöbbensz, hogy az új játék milyen tetű lassú a régihez képest, mert már nem éri meg a drivert újraírni minden új programhoz a régebbi kártyáknál.

(#22) rog válasza Alvin_ti4200 (#20) üzenetére


rog
addikt

akkó tényleg nem értem mi ez a optimalizációs duma?
divat?

(#23) rog válasza faster (#21) üzenetére


rog
addikt

biztos.
de szerintem ennek kicsi az esélye. illetve ilyen még nem vót

(#24) anaqer válasza faster (#21) üzenetére


anaqer
veterán

Az egy (elég rövid) idő után nem a driver sara, hanem egyszerűen kevésnek bizonyul a hardver. Extra fillrate-et, shader egységeket, stb. Te semmilyen driverrel nem fogsz tudni elővarázsolni ( pedig sokan de szeretnék :D ).

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#25) Alvin_ti4200 válasza rog (#22) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Csak a progik láttán egyszerűen nem tudtam másra gondolni, sorry:B

(#26) Notes


Notes
senior tag

2 (!) százalék teljesítménynövekedés a TR-ben... ezért már megéri. Az AquaMark-ról nem is beszélve.

Romanes eunt domus!

(#27) FlasH-BacK válasza anaqer (#24) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Hát igen, én is örülnék egy-két pixel- és vertex shadernek a kártyámba... Amugy meg szerintem ezek a kártyák nem olyan régiek, csak olcsóak.(a cím olvasásakor már kezdtem örülni, hogy az én karimon is dobna valamit az uj driver...:DDD)

(#28) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Nos, felraktam R9000Pro kártyára. Eddig Duron 1375 Mhz-en, minden program lelövése mellett hozott 4500 pontot, most 1300Mhz-en, sima gépindítás után 3660 pont. Rendes játékban még nem próbáltam, most az következik.

(#29) anaqer válasza Cathfaern (#28) üzenetére


anaqer
veterán

Nem neked volt korábban is ilyen hipp-hopp eltűnő 3DMark pontszámod... ? :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#30) Cathfaern válasza anaqer (#29) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

De nekem volt, azonban közben megoldódott: kiderült, hogy még régebben (CPU húzás próbálgatás közben, hogy kiderüljön, hogy a memória nem bírja-e) átraktam a Ram-ot 100Mhz-re 133-ról...s úgy hagytam :( Amikor észrevettem a teljesítménycsökkenést, akkor benéztem a BIOS-ba, de akkor valószínűleg átfutottam felette. Csak amikor 2x megnéztem (miután kismillióan, nem elolvasva a topic elejét, megkérdezték, hogy nem állítottam-e a BIOS-ba el vmit), akkor vettem észre, hogy itt vmi nem OK. Visszaállítás után mértem az 5500-as eredményt.


JJJAAAAAAAAAAAAAAAAAJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ!!!!!!!!!!!!!!!!! :O Most látom, hogy én barom 5660 helyett 3600-at írtam. Szóval bocs mindenkitől, pont hogy javulást hozott az új Catalyst! :B Meg 4500 sem 4500, hanem 5500...Tudjátok mit? Leírom újból az előző hsz-t mindenhol rendesen javítva:
''Nos, felraktam R9000Pro kártyára. Eddig Duron 1375 Mhz-en, minden program lelövése mellett hozott 5500 pontot, most 1300Mhz-en, sima gépindítás után 5660 pont. Rendes játékban még nem próbáltam, most az következik.''

[Szerkesztve]

(#31) Cathfaern válasza Cathfaern (#30) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nos, a normáls játékkal való kipróbálás is megvolt: Trackmania-val próbáltam. Ez az egyetlen játék, amivel játszok mostanában, ráadásul nem is elég ismert ahhoz, hogy az ATI optimalizáljon rá. Én érezhető sebességnövekedést tapasztaltam, úgyhogy marad az új Cat.

(#32) Penge Borisz


Penge Borisz
tag

Nem értem mi a bajotok az optimalizációkkal. Ha gyorsul tőle a játék azonos minőségen, akkor nekem teljesen mindegy, hogy hogyan érik el. A benchamark az más, de itt játékokról van szó.

''A semmiből jöttél, a semmibe mész, mit veszthetsz? Semmit!'' Monty Python

(#33) Móci


Móci
addikt

Neverwinter Nightsal próbálta valaki? A 4.1 es elég furán nézett ki, de gyors volt. A többi játékban azzal is érztem gyorsulást, de a kép ott normálisan nézett ki. Ajánlom, hogy kijavítsák ezt a bugot, merthanemakkor...;]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#34) Bandit21


Bandit21
addikt

Hali kicsit OFF a téma de azért írom ide mert amióta föltettem a 4.2-t azót csinálja ezt a gép indításkor kapok 1 hibaüzenetet h a gép nem tudja elindítani a
Atmhunxx.CNT file-t.
Ez a prog files/Ati tech/Ati control panel könyvtárban van.
Mi a túró ez és miért küldi nekem a hibaüzenetet? Teljes drivercleaner után és miután visszarakom a 3.10-et akkor is csinálja pedig eddig nem volt ilyen...

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#35) Clyde22_


Clyde22_
tag

Én is felraktam, 9000Pro karim van, a Rainbow Six: Raven Shield 1.5-ös patch-el eddig tök jól futott, most ha a föld felé nézek mindenféle piros poligon elkezd ugrálni a képen!!! Ilyet utoljára Matrox G400-ason láttam.... Megyek, felrakom az 1.53-as Raven Shield patch-et... ha ez sem segít....

Ne egyél a sárga hóból!

(#36) anaqer válasza Bandit21 (#34) üzenetére


anaqer
veterán

Így tippre a MultiMediaCenter egy magyar nyelvű fájlját keresi, de fogalmam sincs, hogy ha valóban, akkor miért, és főleg mit elehtne tenni ellene. :(

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#37) Bandit21 válasza anaqer (#36) üzenetére


Bandit21
addikt

OFF
Rájöttem már, vmiért a Win/Sys32-ben kereste a file-t de h miért azt nem tudom, mind1 bemásoltam a prog file/Ati tech/control panelből azóta ''kussol'' ennyi csak az a baj h EGYSZERŰEN MEGŐRÜLÖK ATTÓL HA egy NEGYED MILLÁS Gépbe nem tudom h MI MIÉRT MIT CSINÁL!!! Sorry de kivagyok...
on

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#38) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Közben kiderült, hogy csak szerencésm volt: a Trackmania-t azóta sem sikerült elindítanom, mindig kifagy, s csak a vpu recovernek köszönhető, hogy nem viszi az egész gépet magával :( Már települ is vissza a 3.10...úgy látszik megint érvényesül a lassan, de biztosan elv :U

(#39) EnginEEr


EnginEEr
tag

feltettem, hogy majd hű de jó lesz a r8500 amhoz, meg már úgyis régi a 3.5-ös ,ami van... minden működik kivéve tron 2.0 (1.03 as pecs fennt) 3.5 el faszán ment persze, jah és a legjobb visszaállitani normális módon nem lehetett, itt ütöttem a gépet de még mindig ez a trágya 4.2 van rajta... :(
remélem csak nekem volt vele rossz tapasztalatom. :O

Abor-Asör-Apálinka => Asus | AMD | Ati - az utóbbi 2 már egy, de a sör nem válik pálinkává ilyen könnyedén :)

(#40) erdoke válasza EnginEEr (#39) üzenetére


erdoke
titán

Catalyst uninstaller letölthető az ATi honlpjáról. + egy kis registry pucolás, és mindjárt dobhatod vissza a régit. Nekem semmi bajom a 4.2-re épülő Omegával.

A legjobb aláírás a héten

(#41) EnginEEr válasza erdoke (#40) üzenetére


EnginEEr
tag

köszi szépen, úgytünik segitett :C

Abor-Asör-Apálinka => Asus | AMD | Ati - az utóbbi 2 már egy, de a sör nem válik pálinkává ilyen könnyedén :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Megjelent az ATI Catalyst 4.2 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.