Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Scae [Edgar]


Scae [Edgar]
tag

Előre félek ezektől a noteszektől. :U

(#2) ebx válasza Scae [Edgar] (#1) üzenetére


ebx
aktív tag

Miért? eddig is Kinában gyártották a márkás noteszek többségét

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#3) Blyan válasza ebx (#2) üzenetére


Blyan
félisten

Ez az egyik.


A másik pedig, a Lenovo eddig is forgalmazott PC-ket és notebookokat, és ami még fontosabb ez nem az IBM-től felvásárolt termékvonal. (Kicsit félrevezető a cikk)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4) KrAt


KrAt
veterán

Sztem még jól is néz ki ez a noti. Tetszik, hogy ilyen egyszerű :)

(#5) Blyan


Blyan
félisten

Mondjuk, arra fel kell készülni, hogy amennyiben 3,5 év múlva nem hosszabítják meg az együttműködési szerződést, akkor a ThinkPadek is kinézhetnek hasonlóan. (Bár kétlem, hogy ne hosszabítanának, az IBM-nek jó üzlet, hogy a nevén kívűl nem ad semmi a dologba, viszont a bevételekből meg kapja a részét.)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#6) Thomas1 válasza KrAt (#4) üzenetére


Thomas1
őstag

Nekem a fekvő és álló házak is tetszenek, nagyon ''egyben'' annak ezek a konfigok.
Bár tartom magam ahhoz, hogy inkább magam rakom össze a konfigjaim.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#7) Renwick válasza Blyan (#3) üzenetére


Renwick
őstag

Nem értem miért lenne félrevezető, fejtsd ki légyszíves.
A Lenovo által eddig forgalmazott PC-k és notebookok egyik fontos ismérve volt, szinte kizárólag csak kínában lehetett őket kapni, ezt azért ne felejtsük el megemlíteni...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#8) KrAt válasza Thomas1 (#6) üzenetére


KrAt
veterán

Nekem is tetszenek, de én az ilyen hülyére moddolt cuccokat szeretem, amit én csinálok magamnak :)

(#9) csibor


csibor
őstag

Ugyis az ár dönt majd,ha jóval olcsóbb lesz viszik majd mint a cukrot :))

(#10) parandroid válasza csibor (#9) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, ezért piacvezető az Acer és a FuSi. Aztán lehet figyelni a hibastatisztkákat. Nem mindig a legolcsóbb a legjobb, még ha azt is veszik a legtöbben...

Amúgy ha ennyire az árra hajtanak, minek a 15''-es TFT? Jó, tudom, mass production szintjén már nincs nagy árkülönbség, sőt, tényleg lehet ez olcsóbb, de a fő cél akkor is a parasztvakítás. Mert a 15'' mindig jobb a parasztnak, mint a 14''. Még akkor is, ha többet fogyaszt, nagyobb, nehezebb, és esetleg tényleg drágább...

A többi összetevőről nem tudok érdemben nyilatkozni, a dizjn tökéletesen minimalista, ez akár mellette is szólhatna, hiszen az IBM éppen ezzel a stílussal hódít, ezek a gépek viszont nem tűnnek olyan masszívnak, mint akár az R sorozat. Ráadásul bennem olyan ódivatúnak tűnik a dizájn, és ezt az érzést még egy T22 sem keltené bennem mostanában.

No de majd meglátjuk. Az árat és a minőséget egyaránt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#11) Blyan válasza Renwick (#7) üzenetére


Blyan
félisten

''A kínai vállalat ezúttal azonban nem az IBM ThinkPad, illetve ThinkCentre márkanév alatt hozza forgalomba belépőszintű noteszgépeit és asztali számítógépeit''

Ez a rész úgy hangzik, mintha eddig csak kizárólag ezen márkanév alatt csináltak volna belépőszintű pc ill. notebook termékeket, és most úgy döntöttek, hogy most márpedig nem Think néven lesz a belépőszint.

Csak erre utaltam.

Ettől függetlenül a pc-ken észre lehet venni a ThinkCentre modellekre jellemző vonásokat. (illetve a korábban NetVistának nevezett változaté pl az általam korábban használt NetVista M41-es meglepően hasonlít ezekre a házakra, a billentyűzet meg egyértelműen úgy néz ki, mint az IBM márkajelzéssel ellátott mostani ill. korábbi billentyűzetek)

Nem szándékoztam sértő v. bántó lenni.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#12) Renwick válasza Blyan (#11) üzenetére


Renwick
őstag

Np, egy picit finomítottam az egyik mondaton, így talán egyértelműbb a helyzet... ;)

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#13) karib


karib
addikt

Szerintem a Lenovo nagyon jól csinálja - oda fognak csapni nagyon a Dellnek, HP-nek és Acernek, illetve sok kisebb és lokális márkának.

Ne feledjük, hogy a Lenovo vezérigazgatója egy amerikai fazon, William J. Amelio, tehát nem teljesen ázsiai szemléletű a cég, ami nagyon sokat számít.

Teljesen tisztán szétválasztják a két termékvonalat: Think széria a profi, üzleti felhasználásra (komolyabb technológiák, támogatás, spéci szoftverkörítés stb.) + a mezei Lenovo a népnek.

A noteszeket nem szabad a ThinkPadekhez hasonlítani, egyszerűen más kategória - itt a versenytársak a 99 forintos belépő szintű Acer (Aspire), FuSi (Amilo), HPQ (Pavilion, Presario, egyéb dzsunkák + Renew stuffok) stb. modellek.

Pont ez a lényeg - nem a ThinkPadet kell lebutítani az alsó szegmens kiszolgálására, hanem megtartani a jól csengő nevet a felső kategóriában - ha már egyszer egy vagyont kifizettek érte :)

PC-k területén meg könnyen lehet, hogy korábbi IBM dizájnokat fésültek át a low-endre, elvégre így gazdaságos. Kis frissítés, új név - vidéki irodába tökéletesen jó lesz a csavarozott PC helyett. Nagy irodába meg vegyél csak ThinkCentre PC-t rendes garral, szoftverekkel és támogatással :)

Nekem szimpatikus, amit csinálnak - drukkolok nekik :) Szeretném már látni az itthoni áraikat is, most még kissé kaotikus (széles) a kínálatuk, de az újonnan megjelenő modellekkel látszik, hogy kezdi rendbeszedni a palettáját a Lenovo.

Department of Redundancy Department

(#14) Blyan válasza Renwick (#12) üzenetére


Blyan
félisten

Bocs, tényleg nem akartam kötekedő lenni. :)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#15) Blyan válasza Blyan (#14) üzenetére


Blyan
félisten

Persze, hisz ez volt a célja ennek a szövetségnek. Oda akarnak vágni a konkurenciának.

Az IBM-nek - mint egy korábbi hozzászólásban említettem - teljesen megéri a dolog, a Lenovonak meg szintén, hisz kiléphet vele a globális piacra, ráadásul még tarolhat is..


UI:

Karibnak akartam válaszolni, nem magamnak...

[Szerkesztve]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#16) KrAt válasza Blyan (#15) üzenetére


KrAt
veterán

Az aláírásod 3 sor lehet max. Rövidítsd le :) Csak ne a modik szóljanak :)
Üdv: Atesz

(#17) atus33


atus33
tag

Nem látom rajta: pöcökegér, süllyesztett képernyő, Think-light. Nem tudnák annyival olcsóbban adni, amennyi megérné ezek hiányában; számomra ezektől laptop a laptop :) . (Linuxos Thinkpadet már láttam 13x 000 + fa-ért, ezt már olyan sokkal nem is lehetne lejjebb vinni.)

[Szerkesztve]

. o O o .

(#18) Blyan válasza KrAt (#16) üzenetére


Blyan
félisten

Done.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#19) lúzer


lúzer
veterán

Csak nehogy visszafele süljön el.
Az nem fog venni IBM-et, aki eddig favorizálta.
Mert ez már egyszerűen nem az. Csak a 3 betű, és sorrendje.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#20) Shadowfax válasza lúzer (#19) üzenetére


Shadowfax
addikt

Pont ez a lényeg: ez már teljes egészében Lenovo. Nem IBM felirat szerepel rajta - nem is lehet, hiszen nem ők fejlesztették.
Persze kérdés, hogy erre a vevők rájönnek-e. :F

(#21) Blyan válasza lúzer (#19) üzenetére


Blyan
félisten

1. Mint ahogy említettem, ez nem a Think sorozat, csak kizárlólag ezért nincs rajta IBM felírat.

2. A következőkben megjelenő Think termékeken is szerepelni fog az IBM, hisz erre szerződés köti a Lenovot (még 3,5 évig) és a minőség sem romolhat, úgyanis a Kék Óriás 50 Milliárd $ értékű brandje nem sérülhet, különben nagyon megüthetik a bokájukat, arról nem is beszélve, hogy az IBM-nek egyenlőre 30%-os részesedése van a Lenovo-ban, így nem hiszem, hogy hagyná, hogy silány színvonalú termékek készüljenek.

3. Eddig sem az IBM gyártotta laptopjait/pc-jeit

[Szerkesztve]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.