Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arn


arn
félisten

az a 200w azert kicsit karcsu... akarki is csinalta. plane egy mai videokartya/proci melle. tuning nelkul is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2) Szőrös  válasza arn (#1) üzenetére


Szőrös 
veterán

Az integrált cuccosnak elég. Főleg , hogy jó! minőségü és nem vargáné corp. :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#3) Grey


Grey
tag

Hány gigás proci lehet bennük?:DD

(#4) biker


biker
nagyúr

ezt nem teljesen értem, pedig néztem a juventus oldalát is...

1db alu ház
200W-os táp
és 1 db alaplap, fullintegrálva

nem rohadt sok ezért 70ezer forint??? +áfa? és nagykerár????

mert a juventus oldalán is csak ez van:
Shuttle Spacewalker SS50 XPC Barebone

Mini BareBone System, SIS 650, Intel Pentium4/Celeron4 (400MHz FSB), Flex ATX, UDMA 33/66/100, AGP monitor(RGB, TV) és PCI audió vezérlő, 10/100 LAN, IEE1394, 2PCI

és hogy mit lehet beletenni...

hát nem azért, de ez durva...
főleg hogy a lapjuk szerin CSAAK 150w-os táp van benn!!!!

csak az 51-es ben van 200-as táp...

''Mit is lehet mondani? Akinek csendes, kompakt PC kell, nézzen körül az XPC-k között. Kell hozzá még egy CDRW/DVD combo (vagy DVD pörkölő?), egy jó HDD, egy jól választott Radeon 9500 meg egy MVA-s TFT LCD - sokkal többre nem lehet vágyni.''
meg kell bele egy-két ram, és egy proci???

akkor az combó+floppy+hdd+ram+proci= +90ezer
+90-110 egy jó TFT, és akkor ugye még az int.VGA

potom 250ezerből kijön???

vagy csak én nem értem??

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5) biker válasza Grey (#3) üzenetére


biker
nagyúr

senki egy betűvel nem említette, hogy akárcsak egy proci nyoma is lenne benne...
[L]http://shop.juventus-team.hu/termekveg.php?tid=58710528[/L]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6) freya válasza biker (#5) üzenetére


freya
aktív tag

Mint mindig, most se a magyar árszintre készülnek ezek a termékek, tessék már hozzászokni! :)

(#7) wipes válasza arn (#1) üzenetére


wipes
senior tag

Nekem ilyen gépem van, csak régebbi...de abban 235 wattos a táp.

(#8) wipes


wipes
senior tag

Ezek az új árak tényleg ''kicsit'' magasak, de pl. én
már nem vennék ''normál'' méretű pc-t. :)

(#9) biker válasza wipes (#8) üzenetére


biker
nagyúr

én sem...
notebook és bookPC rulz :))
de nem ennyiért rulz...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10) Xmas


Xmas
tag

NEM KELL FENNAKADNI A HÍREN!

Ez egyszerűen csak egy REKLÁM hír. Szóval, ez nem is hír, hanem hírek között leadott reklám.
Ne rágjátok magatokat annyira rajta. Mivel tényleg szar.

(#11) Tchoepi válasza freya (#6) üzenetére


Tchoepi
tag

Igaz, hogy nem ilyen dizájnos (bár szerintem praktikusabb és ugyancsak kicsi) de az MSI is kínál barebone PC-ket, szinte ezekkel azonos paraméterekkel (azonos chipset és extrák) - lényegesen olcsóbban. Nagyker nettó 40-48k HUF. Ez azért már elgondolkodtatóbb.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#12) wipes válasza Xmas (#10) üzenetére


wipes
senior tag

nem tudom...én örülök, hogy lehet kapni, lassan fejlesztenem kellene, remélem lejjebb megy az ára.

(#13) wipes válasza Tchoepi (#11) üzenetére


wipes
senior tag

Komplett p4 -es Hp gépek is vannal nettó 100 körül, és azok még kisebbek is :)

(#14) KEndre válasza Xmas (#10) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Gondolom a ''piac'' majd eldönti, hogy mi a sz@r, minek mi a reális ára, nem kell mindjárt a végső konklúziót megvonnod. Az pedig, hogy mi reklámhír és mi nem, miért van a hírek között a hét hardvere, az szerkesztési kérdés, úgyhogy a kritikádat ebben az esetben ne a termékre zúditsd, hanem ránk. A hét hardvere mindig is egy hazai téma volt, így történt ez most is. Az hogy kapható Magyarországon is mini PC, szerintem aktuális téma, ezért a forgalmazót csak dicséret illeti, hogy bevállalta ennek bevezetését. Azt elárulom Neked, hogy ezért a hírért egy árva petákot sem kaptunk. Megnyugodtál?

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#15) g.j


g.j
tag

Miért nem lehet külön is megvásárolni ezeket az alaplapokat?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#16) Den válasza biker (#4) üzenetére


Den
veterán

szvsz ez az a kategória amibe dugsz egy 1.7 cerkát 256 mega ramot, teszel egy cd-romot, meg egy olcsó hdd-t és kész. 100-110 ből megvan a gép. Arra amire a mostani gépem használom tökéletes lenne, viszont a mostani gép, monitor nélkül 250k volt.

www.simson4t.hu

(#17) biker válasza Den (#16) üzenetére


biker
nagyúr

lássuk csak:
78 az alap, de tegyük fel, a kicsit veszem, sissel, akko 68e
cerka 1.7 12k
256 ram 6k
hdd 15k
cd?????? DVD/CD kombó, de minimum DVD, legyen combo, hoghy értelme legyen, akkor 17k

ezek nagyon baráti nettó árak:
68+12+6+15+17 = 118k nettó, majd 150 bruttó...

de ha kisker árban nézzük........

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18) biker válasza Den (#16) üzenetére


biker
nagyúr

ja, és egy fullos b.i drága keretbe ne tegyek már leghitványabb proci+olcsóHDD+gyenge ramot, mert akkor francnak az alap???

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19) Den válasza biker (#18) üzenetére


Den
veterán

nem gyenge ram kell nem azt mondom, de 256 mb elég, és nem kell spéci tuning memória. olcsó hdd-is jó legyen, seagate mondjuk, de elég a legkisebb, proci meg elég, minek nagyobb, erősebb?

www.simson4t.hu

(#20) biker válasza Den (#19) üzenetére


biker
nagyúr

rekontra: akkor minek a 70ezres alap, mikor dtk book ház: 9k
sis 651 microATX lap 13k
firewire kártya, meraznincs benn 10k

összesen 32k ????????????????????????????

hmm????

és akkor ebbe mehet a hitvány cucc....
és épp fele...

vagy via EPIA M-10000 :)))
még az is olcsóbb, és abban már van proci...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21) Den válasza biker (#20) üzenetére


Den
veterán

ez igaz akkor ha a _legolcsóbb_konfigot akarod öszerakni.

www.simson4t.hu

(#22) biker válasza Den (#21) üzenetére


biker
nagyúr

de hiszen TE hoztad fel, hogy olcsó cuccokat tegyünk bele ?!?!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#23) BobMaster válasza biker (#5) üzenetére


BobMaster
senior tag

Mer ez egy barebone rendszer. A proci-mem-hdd-CD vonulatot igény szerint sakkozhatod. Viszont ez az egyetlen kapható barebone, miben nem csak az integrált VGA ketyeghet.

A minőségnek, az egyediségnek pedig megvan az ára. Ez mindenhol igaz.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#24) BobMaster válasza biker (#22) üzenetére


BobMaster
senior tag

Hol 9e a CAS-RV77 ???

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#25) biker válasza BobMaster (#23) üzenetére


biker
nagyúr

akkor ezért ilyen árú?
értem...

De a bookPC háztatokba is belemegy egy lowprofile VGA, nem?
a házba meg egy mATX-es sis lapka... ha jól tudom, de EBBEN te vagy az illetékes...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#26) biker válasza BobMaster (#24) üzenetére


biker
nagyúr

komel kft :))

DTK ATX Desktop 2 × 5.25'' + 3.5'' × (2+1), 300W 9 500 10 000
DTK ATX Book 1 × 5.25'' + 3.5'' × (1+2) 9 400 9 900

a zrv77 nem tudom, mennyi ott, mert nincs a listán...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#27) BobMaster válasza biker (#25) üzenetére


BobMaster
senior tag

Viszont Low profile Radeon 9500Pro-t sehol nem kapni... :)

Amúgy belemegy.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#28) Den válasza biker (#22) üzenetére


Den
veterán

nem is anyira az olcsón volt a hangsúly, hanem hogy _elég_bele, az 1.7 es cerka mert nem játékgép, videoeditáló lesz belőle, ebből adódóan nem kell bele 100+ gigás vinyó sem, és bőségesen elég a 256 memória. És így van egy mindenre elég gépem, ami jól néz ki és nem foglalja el a fél asztalt, ha kell bővíthetem és bármit hozzákapcsolhatok, ha hurcolni akarom akkor meg előny a kis súly.

Az aluház sokat dob szvsz az áron, gyanítom magában az lenne 25-30k táp nélkül. Én spec meglennék acél házzal is, az biztos olcsóbb lenne egy 20-assal, de ez alu.

www.simson4t.hu

(#29) nyiki válasza biker (#5) üzenetére


nyiki
csendes tag

Ez egy un. barebone. Ami benne van az arban meg a dobozban, az a kovetkezo:
haz, tap, alaplap, egy heatpipe a procinak es egy venti. Normal ATX meretben ugyanez (minosegi cucc) kb ugyanennyi (na jo, egy kicsit azert olcsobb, de nincs olyan nagy kulonbseg).

(#30) biker válasza BobMaster (#27) üzenetére


biker
nagyúr

ez megoldható...

például sb 128 is belemegy low profile házba...
[L]http://unix.rulez.org/~calver/pictures/stupid_users/index.html[/L]
:DDD

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#31) BobMaster válasza biker (#30) üzenetére


BobMaster
senior tag

nem maradt ki egy smile? :)

Amúgy csinos...

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#32) biker válasza BobMaster (#31) üzenetére


biker
nagyúr

de... :DDD itt pótolom.

de a többi sem semmi a lapon, mi?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#33) wipes


wipes
senior tag



Legalábbis nekem a shuttle házhoz van egy ilyen kártya, pci-os
vga-val még a mai játékok is elmegyegetnek (cel1000), bár nem nagyon játszom.

(#34) biker válasza wipes (#33) üzenetére


biker
nagyúr

ezekkel nem csak döcögne ?:)):DDD

from m...l
VGA KÁRTYÁK - PCI Nettó ár Bruttó ár
VGA ATI (BBA) RADEON 7000 32MB DDR PCI BOX 14449 18061
VGA ATI (BBA) RADEON 7000 64MB DDR PCI BOX 17877 22346
VGA CHAINTECH GF2 MX400 64MB PCI 13829 17286

VGA POWERCOLOR ATI RADEON 7500 64MB DDR+TV+DVI PCI 16720 20900
VGA POWERCOLOR ATI RADEON 9000 64MB TV+DVI PCI 22468 28085

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#35) klumbik


klumbik
tag

van ilyen vkinek (xpc)? hallotta már mekkora a hangja? attól, hogy kicsi, nem indokolja semmi, hogy halk is legyen
olvastam vhol, h elég hangos
akkor mi az igaz?

''This is horseshit. Horseshit, horseshit, horseshit. And for those of you who don't know what that means, it's the shit that comes from a horse!'' -- Greg, Columbia Internet

(#36) klumbik válasza biker (#34) üzenetére


klumbik
tag

pny gef quadro4 550-et kell beletenni, az low profile, lehet már hoz egy gf3-at :)

''This is horseshit. Horseshit, horseshit, horseshit. And for those of you who don't know what that means, it's the shit that comes from a horse!'' -- Greg, Columbia Internet

(#37) wipes válasza biker (#34) üzenetére


wipes
senior tag

Msi gef4mx44O se 64 mb ddr PCI :) nem 1 csoda, de ez már elég gyors.

(#38) klumbik válasza klumbik (#36) üzenetére


klumbik
tag

ez általánosságban, értendő, mert agp

''This is horseshit. Horseshit, horseshit, horseshit. And for those of you who don't know what that means, it's the shit that comes from a horse!'' -- Greg, Columbia Internet

(#39) biker válasza klumbik (#36) üzenetére


biker
nagyúr

geforce-okban van low profile!
ELSA gyártott mx400-at, és asszem pro-t is,
de van low profile radeon 7000 is...

a többihez meg kell egy lemezvágó olló.... :DDD

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#40) wipes válasza klumbik (#35) üzenetére


wipes
senior tag

Nekem ilyen van, csak régebbi típus. Egy normál gépnél szerintem halkabb, a házventi a hangos benne, de anélkül melegszik.
Low Profile kártya se férne bele (legalábbis az enyémbe), mert a pci slot felett van keresztben a vinyó, ezért van benne gyárilag a riser card.

(#41) MaUser válasza biker (#39) üzenetére


MaUser
addikt

Van c3d lp radeon 9100 is 250/185-ön jár.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#42) biker válasza MaUser (#41) üzenetére


biker
nagyúr

na tessék.. az már card...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#43) klumbik válasza wipes (#40) üzenetére


klumbik
tag

aha, jó dolog a riser, csak nehezen találni (vagy nem?)
azért egy xp vagy p4 jobban melegszik mint c1000
ahol láttam cikket, mutatták a belsejét: heatpájpal viszek el a prociról a hőt oda ahol elfér a borda, aztán ott van még rajta egy böszme ventillátor, ránézésre nem csendes, főleg ha még az is látszana hány W :)

''This is horseshit. Horseshit, horseshit, horseshit. And for those of you who don't know what that means, it's the shit that comes from a horse!'' -- Greg, Columbia Internet

(#44) wipes válasza klumbik (#43) üzenetére


wipes
senior tag

Risert sehol nem találtam külön, még anno egy lapos fekvő flex atx házhoz kerestem, csak olyan van, ami szerverházhoz való, de az rossz irányba fordul.

Most a procimon egy gyári intel hűtő van, a házhűtő pedig egy coolink hűtő 6 centis ventije 5 volton (eredetileg kb 25OO-on forog), a proci 34 fok induláskor - 42 fok max.

Ami eredetileg volt a házban, (spacewalker proci ill. házhűtő) az baromi hangos volt. De ez egy régebbi típus, és már használtan jutottam hozzá. De legalább olcsón. :)

(#45) Xmas válasza KEndre (#14) üzenetére


Xmas
tag

Jogos a reakció, szóval vissza az egész.

Valójában az a bizonyos csúnya jelző a hírből kikombinált, elképzelt végterméknek szólt. Úgy éreztem, hogy a cikk erősen túlzó a vége felé, kissé túl lett favorizálva a cuccos. És a legellentmondásosabb az volt, amit néhány korai hozzászólásban is felvetettek, hogy ekkora táp mellett (150W/200W) nem nagyon lehet a gépet DVD íróval és a többi extrával biztonságosan felszerelni.

Szóval a rövidre fogott végső konklúzióm a következő: az aktuális Hét Hardvere kissé túl lett favorizálva a cikkben.

A hozzászólásért meg bocs annak, aki nagyon zokon vette. (És tisztelet az emberséges reakcióért.) Munka közben alacsony az ingerküszöböm...

Egyébként örömmel tölt el, hogy a cikkért nem járt semmilyen egyéb juttatás. Csak, mivel eddig a Hét Hardverei mindig cégmegjelöléssel kerültek fel, nagyon reklám íze volt. De ezen felvilágosítás után már ez is tiszta.

És ha szabad, szeretnék kívánni/kérni valamit. Ha már a Hét Hardvere címek kisajátíttattak a ''hazai téma''-k számára, akkor jó lenne valami ''Hét Technológiai Áttörése'' is, amely nem feltétlenül hazai ihletésű.

(#46) Parci válasza Xmas (#45) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

A ''Hét Technológia Áttörése'' azért nem könnyű kérés, mert nem történik ilyen esemény hetente :), míg 1-1 érdekes dolgot a hazai piacról könnyű heti rendszerességgel kiemelni.

Ami a reklámokat illeti: ami nálunk reklám, az villog, ugrál, ordít, stb. Minden más a mi saját munkánk, anyagunk, szívásunk, tesztünk, cikkünk, hírünk. Szponzorált cikkek egyelőre nincsenek, dugi módon vegyítve pedig nem is lesznek -- volt már rá kérés, visszautasítottuk (!).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47) karib


karib
addikt

Ennyi bővíthetőséggel egy jól megépített 200 (netán 150) wattos PSU bőven elég lehet. Persze valszeg nem Varágnéval szerelik. Anno a 230-as DTK tápunk hogy miket kibírt... 1 GHz-re húzott slotos Athlon, feltolt GeForce256 DDR - Na, azok zabáltak rendesen. Szóval valszeg Shuttle-éket nem ejtették a fejükre, lévén nem ez az első minipcjük. Az PCI és AGP bővíthetőség pedig ritka, az említett MSI-nél például nincs.

Egy szóval sem mondtuk, hogy olcsó, vagy hogy mindenki ilyet vegyen. Nem is a Vargánéből és Matsonicból épített házikonfigok ellen való, de egy brand PC-vel simán felveheti a versenyt, és a fő poén az, hogy végre teljes funkcionalitású gép lehet ekkora, mert van benne AGP port, tehát nem vagy az integrált VGA-ra vagy valamilyen nehezen vadászható, low-profile vagy PCI kártyára hagyatkozva.

Ez is egy lehetőség, érdemes megnézni, a jövőben valszeg egyre több ilyen PC lesz - valszeg egyre olcsóbban is...

Department of Redundancy Department

(#48) karib


karib
addikt

Ja, és az árak saccolt végfelhasználói árak.

A Hét Hardvere pedig csak formájában hír, amúgy inkább rovat, amint azt a főoldalon levő dobozkája is mutatja, és most már egy ideje konzekvensen igyekszünk is jelölni a címben.

Department of Redundancy Department

(#49) KEndre válasza karib (#48) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Lehet, hogy jobb lenne: ''A hét hazai hardvere'' rovatnév, ezt már többen is bedobták. Főleg mikor a kifutó filléres dolgokat hozod ki heti Oscarra, az speciel tényleg nem biztos, hogy az Államokban megkapná ezt a kitüntető címet.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#50) keoni


keoni
tag

200W tápegység...hmmm karcsúnak hangzik, főleg ha egy FX-et akarok beletenni, de akkor a szellőzése legalább meg lenne oldva :DDD
keo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.