Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Egon


Egon
nagyúr

Már sokszor, sokan elmodták: az AMD-nek nagyon sok múlik ezen a procin. Ezért nyilvánvaló, hogy a lehető leggyorsabban szeretnék kihozni. Még azt is el tudom képzelni, hogy kezdetben a tervezettnél (jóval) alacsonyabb órajelű modelleket fognak kihozni, a minél előbbi megjelenés érdekében.
Több tényező is van azonban, ami nagyban befolyásolni fogja a termék sikerét, és jelenleg csak találgatni lehet ezekkel kapcsolatban:
1. Megjelenés időpontja. Ha sokat tökölnek, akkor nem lesz versenyképes a Hammer (az Intel dinamikusan hozza ki az egyre gyorsabb procikat, mind P4, mind Xeon és Itanium vonalon).
2. Ár. Hiába nem kerül többe a Hammer előállítása, mint az XP-é, egyrészt be kell hozni a K+F költséget, másrészt nem ártana nyereséget is termelni, ez azonban a mostani - már-már irreálisan alacsony - árak mellett nemigen fog menni.
3. Tényleges teljesítmény. Az előzetes tesztadatok bíztatóak, de nem túl teljes körűek; meg kell várni a végleges eredményeket.
4. Piaci fogadtatás. Főleg a szerverpiacon, ami köztudottan eléggé konzervatív (és az AMD-nek szvsz az a lényeg: ott tud mindegy egyes eladott procin jóval nagyobb nyereséget termelni...).

Meglátjuk.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2) Turmoil válasza Egon (#1) üzenetére


Turmoil
senior tag

Tényleg sok múlik rajta. De ha igazak az előzetes infók és a kíváncsiság igénnyé lép elő, akkor a fogadtatással nem lesz gond.
1. időpont. Szerintem ez már eléggé fixnek vehető, ha nem esnek neki a memóriavezérlőnek, hogy átalakítsák, akkor tartható. A nagyobb probléma, hogy tudják-e kellő mennyiségben gyártani, szállítani. AMD-nél ez a legnagyobb gáz.
2. ár. Még így is olcsóbb lesz az Intel hasonló/gyengébb processzorainál, ez sem lehet probléma.
3. teljesítmény. A processzor nagyon erős, bőven elegendő. A körítés még jobb, a HT nagyon jól van megkonstruálva és ugye az AMD-t is leginkább a szűkös busz-sávszélesség fogta vissza, ez most megoldódott. És még azzal sem lesz gond, hogy ha csak 333-as DDR-t támogat. Az integrált memóriavezérlővel még így is jobb, mint a duál cuccok, az Opteronban meg eleve az van. A 333 és 400 között nincs akkora különbség. Szerverbe bőven elég ez is, ott már sokkal jobban számít az I/O és ebben a HT miatt erős az AMD.
4. fogadtatás. Kíváncsi vagyok a Newisys-re. Ha értenek hozzá, és jól csinálják, akkor AMD nyert. És nem úgy tűnik, hogy kispályáznának.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#3) bélanéni


bélanéni
őstag

legalább húsvétig nem kell gépet bővítenem... :DDD

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#4) Egon válasza Turmoil (#2) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem kötözködésképpen, de:

''De ha igazak az előzetes infók és a kíváncsiság igénnyé lép elő, akkor a fogadtatással nem lesz gond.''

Ez azért nem így megy. Egy kicsit vonjunk párhuzamot a Hyperthreading-ot használó P4-gyel. Előzetes várakozás, kíváncsiság megvan? Igen (ha nem is akkora valszeg, mint a Hammerrel kapcsolatban). És? Fogsz venni HT-s P4-et? Nem hiszem. Na látod.

''1. időpont. Szerintem ez már eléggé fixnek vehető, ha nem esnek neki a memóriavezérlőnek, hogy átalakítsák, akkor tartható. A nagyobb probléma, hogy tudják-e kellő mennyiségben gyártani, szállítani. AMD-nél ez a legnagyobb gáz.''

A második felével maximálisan egyetértek, ezt kihagytam a fenti hozzászólásból.:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5) Doom válasza Turmoil (#2) üzenetére


Doom
aktív tag

''A processzor nagyon erős, bőven elegendő.''

Szerintem egy processzor soha nem lehet elég erős...

(#6) Yutani válasza Egon (#4) üzenetére


Yutani
nagyúr

Egon, nem hiszem, hogy egy kalap alá szabad vonni a HT-s P4-et és az Athlon64-et.
Az első esetben egy újítás került a processzorba, míg a második esetben egy _vadiúj_proci_ megjelenéséről van szó.

Nem mindegy, nagyon nem mindegy!

#tarcsad

(#7) Egon válasza Yutani (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez igaz, de jelen esetben csak azért hoztam föl ezt a példát, hogy rámutassak: az _érdeklődés_ még nem jelent feltétlenül _vásárlást_.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) Turmoil válasza Egon (#4) üzenetére


Turmoil
senior tag

De kötözködés:)

Nem fogok venni, de nem is vagyok rá kíváncsi:)

1. Pont azért, mert más sok ilyen volt. AMD-nek a halállal lenne egyenlő egy újabb nagy csúszás egy ''bejelentett'' időhöz képest (a befektetők miatt)

2. Itt most nem a home, DIY piacról beszélek, hanem a vállalatok. Ha megbízhatóságot tud adni az AMD, akkor nyerhet az árakkal sokat.

3. Az Athlonok nagyon jók, a Hammer ennek továbbfejlesztése, a HT nagyon jól működik, nem csak tesztben.

4. Nagyon fontos, hogy nem csak a proci kerül piacra, hanem egy teljes köré épített világ. Ha ezt jól csinálják, akkor a forgalmazók felveszik a palettájukra és el fogják adni.

Meglátjuk:)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#9) Egon válasza Turmoil (#8) üzenetére


Egon
nagyúr

Na jó, akkor kötözködés...:) De akkor is túl sok még az ismeretlen tényező szvsz, ahhoz legalábbis hogy feltétlen piaci sikerre lehessen következtetni... De hát majd meglátjuk (remélhetőleg)...:)

ON

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10) MrSummer válasza Egon (#9) üzenetére


MrSummer
aktív tag

Na erre is gyorsan lecsaptál... Ami nem baj legalább nem unatkozunk

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#11) sh4d0w válasza Egon (#7) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Egon: abban teljesen igazad van, hogy az érdeklődés _nem feltétlenül_ jelent vásárlást, de potenciális vevőkört generálhat a várakozás. Így volt ez a K7-tel is, az Intel (és most nem a vásárlóira gondolok, hanem magára a cégre) már-már leírta az AMD-t; nos, ők egy ilyen helyzetben dobbantottak a K7-es sorozattal, most sincs másképp. Az Intelnél már-már értelmetlen magasságokba tolják a CPU-k órajelét, úgy tűnik, az AMD-nek befellegzett, de nekik nem ismeretlen ez a szituáció, ezért nem gondolom, hogy végleg le kellene írni őket. Végső konklúzióként azt tudom mondani (nem mintha nagy bölcsesség lenne): várjuk ki, míg megjelenik a proci. :DDD

https://www.coreinfinity.tech

(#12) lzsolt válasza Egon (#9) üzenetére


lzsolt
tag

OFF
Amekkorát csináltok :D:D:D
ON

(#13) Nimrod


Nimrod
addikt

Csak egy a fontos: az Intel NE maradjon egyedül a piacon!

(#14) Turmoil


Turmoil
senior tag

[L]http://www.theinquirer.net/?article=6591[/L]

Szerintem elég komolyan veszik az időpontokat, a sebességgel variálnak:) vagy :(

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#15) fzoy válasza Egon (#1) üzenetére


fzoy
csendes tag

Egon!Nem vagy te elvakult Intel párti?Ha annyi ezresem lenne,ahányszor temetted az AMD-t ,most vigyorogva néznék a karácson elé.

Ahonnan én nézem,elég ocsmánynak tűnik a világ

(#16) dON't hAcK! válasza fzoy (#15) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

:DD :DD

Egyébként mindenki elvakult a saját választásával szemben, tehát biztos, hogy elvakult. :D Viszont Te is elvakult AMD párti vagy. És én is. És minden értelmes ember AMD párti! :D :D :D

dON't hAcK élt, ...

(#17) gyozi


gyozi
aktív tag

Minden értelmes ember PÁRTATLAN!

(#18) Thom! válasza dON't hAcK! (#16) üzenetére


Thom!
veterán

ja ja

(#19) Egon válasza fzoy (#15) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem tartom valóstzínűnek: ti. én egyszer sem temettem az AMD-t... Most is mindössze próbáltam rávilágítani arra, hogy mik azok a tényezők, amik - adott esetben - meghiúsíthatják, vagy legalábbis megnehezíthetik egy, amúgy ígéretesnek _tűnő_ termék piaci sikerét... Hogy némi _kétkedést_ egyesek már komplett támadásnak fognak fel, arról én nem tehetek (ez egyébként kísértetiesen emlékeztet engem a vallásra: a hívők szokták így ''letámadni'' a kétkedőket, egyből ateistának bélyegezve minden nem hívőt. Viszont a Hammer ''csak'' egy termék lesz, nem pedig Isten, ezen szvsz nem ártana elgondolkodni...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#20) Egon válasza dON't hAcK! (#16) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerencséd hogy ott van a sok szmájli az írásod végén...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#21) qud-5y


qud-5y
csendes tag

Ehhez már nem tudok mit hozzáfűzni

Verés közben jön-megy a székláb.

(#22) qud-5y


qud-5y
csendes tag

nagy poén volt mi?

Verés közben jön-megy a székláb.

(#23) qud-5y


qud-5y
csendes tag

Csak annyit, hogy ha az Athlon XP már igy is veri az Intelt, akkor a Barton???
Szerintem megeszi reggelire...
:)))))

Verés közben jön-megy a székláb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.