Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Már 34 éves a floppy lemez (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) arn


arn
félisten

az a terabyteos dvd jobban hangzik :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2) The Thing


The Thing
tag

''Főleg az irodákban népszerű még most is, mivel a CD írásra nem mindig van idő.''
Viszont egy floppy teleirása és onnan az adat visszaolvasása majdnem annnyi idő mint egy cd megirása s róla egy floppy-nyi adat visszaolvasása.
Nem beszélve, hogy amig a floppyrol olvas a gép addig nagyon le van állva.

''Rakd sebességbe az agyadat, mielőtt elindítod a szádat!''

(#3) Polesz válasza The Thing (#2) üzenetére


Polesz
addikt

OFF
Nem beszélve, hogy amig a floppyrol olvas a gép addig nagyon le van állva.

Igen windóz alatt :DDD Bocs nem bírtam ki.
ON


Azért ne felejtsük, hogy nem minden gépben van a mai napig is cd-író meg olvasó. Mondjuk cégeknél hálóban ezt meg lehetne oldani, de az sincs mindenhol.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#4) Zoz


Zoz
őstag

Arról nem is beszélve, hogy a ma kapható floppy lemezek esetén gyakori jelenség, hogy az felírt adatot nem lehet soha többé visszaolvasni...
Tehát ha floppyzik az ember, akkor legalább 2-3 lemezre, több példányban kell mentenie az adatot. Ennyi tökölés meg már bőven meghaladja a CD írás idejét!

(#5) HiperG válasza arn (#1) üzenetére


HiperG
addikt

Ja sztem is :DD

(#7) HiperG válasza arn (#1) üzenetére


HiperG
addikt

Ja sztem is :DD

(#8) Peet


Peet
senior tag

Hát én a mai napig nem vagyok kibékülve a kisfloppykkal.

Miért megy tönkre. ha a fiókba áll vagy 4-5 napot és semmi elektromos vagy mágneses ketyere nincs mellette??????

Szerintem mindig is lassú volt, bár a kazettáknál (C64) azért jobb volt.

Jópárszor cserbenhagyott, így plusz kilométereket kellett beiktatnom miatta az életembe.
Igaz, mióta nem használom azóta el is híztam. :DDD

(#9) badbrother válasza Kalandor (#6) üzenetére


badbrother
aktív tag

Bezony...bezony, nálunk a cégnél hálóban vannak a gépek, majdnem minden szobában van legalább 1 CD-író, mégis amikor írni akar a dolgozó, akkor nálunk kuncsorog, hogy végezzük el ezt a nehéz műveletet. Amíg ez így marad, addig szerintem muszáj használni a floppykat.

(#10) Notes


Notes
senior tag

És ne feledjük hogy egy bad sectoros floppy-n tönkrement adatok megmentésére a legtöbb esetben van lehetőség, ellenben a CD-vel.

Romanes eunt domus!

(#11) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Akkor mar inkabb pendrive.

(#12) kampec


kampec
csendes tag

usb pen drive.... viszlat floppy

(#13) Benőke


Benőke
őstag

Gyerekek majd ha egy süket felhasználónak elmagyarázza valaki, hogy hogyan is kellene más alternativákat használni. És azt utánna tudná is keyelni akkor talán vége a Floppy nak. De jelenleg még jó ideig nem lesz vége.
Pláne ha sok irodában még P1 -el dolgoznak. Pen drive mi? USB? P1 esetén?
Még a CD olvasó is ritka, nem hogy iró. USB -ről meg ayt sem tudják, hogy eszik -e vagy isszák.
Mellesleg a CD irás tovább tart mint ha floppy ra másolnak egy kis doksit.
Meg körülményes is kicsit. Mondjuk Direct CD vel már lehetne CD-RW -re.
De ha elkezdtek számolni, hogy mennzibe is kerül egy CD iró. + CD-RW
És mennyibe is kerül egy Floppy meghajtó, meg hozzá mondjuk 100 lemez.
Akkor kapásból még mindig a Floppy az olcsóbb. Lehet hogy nem monern.
de ez van.

(#14) LionTm


LionTm
aktív tag

Huhhhhhhhhhhh atyaisten akkor nekem van egy ~20 éves 8''-os NAGY lemezem marha jó :DD

100 év múlva sokat ér :P

hm..hm..hm..

(#15) bazs


bazs
aktív tag

Majd, ha egy egyszerű word doksi mérete meghaladja az 1,44 Mb, akkor elkezd elfogyni a floppy, addig biztos lesz.

Pont most fogyott el...

(#16) Phantom válasza Peet (#8) üzenetére


Phantom
tag

Hello

Egyetertek.

Anak idejen az 5.25-ös még tudott valamit. Egyszer nem volt kedvem beadandó programot írni, és úgy akartam elintézni a dolgot, hogy olvashatatlanná teszek egy floppy-t, majd sajnálkozva széttárom a kezem: Én megírtam, csak a technika ördöge... A végén már öngyújtóval melegítettem, és az a ''szemét'' olvasó ennek ellenére látta!

Szóval kénytelen voltam dolgozni. De ne tudom, mikor lehetne ezt a mai ''kisflopikkal'' megcsinálni. Ja: az említett 5.25-ös lemezt a Noname védjegyű világcég gyártotta...

Tudod, hogy nincs bocsánat...

(#17) GhanBuri Ghan válasza Benőke (#13) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

USB adapter kartya. Nem sokkal dragabb, mint egy floppy drive (hamarjaban $30-ert talaltam), 16 mb-s pendrive se dragabb, mint ket doboz lemez.
Es azert nem bonyolultabb pen-re irni, mint floppyra.

(#18) Gaius


Gaius
tag

Hát azért nekem párszor már segített a kisfloppy. Boot lemez ügyében. Régi motoros vagyok már, én még mindig jobban szeretem, ha először egy DOS-os alaprendszer áll fel bootlemezről, mint ha a winfos telepítené magát egyből.
De tény, a kisfloppy már-már muzeális darab egy-egy gépben.

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#19) Polesz válasza GhanBuri Ghan (#17) üzenetére


Polesz
addikt

Tedd be az usb adaptered egy p1 mellé win95a-hoz, vagy win3.1? vagy dos? :)))

szvsz a floppy nem a legjobb, de mégis kell egyenlőre.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#20) LionTm válasza GhanBuri Ghan (#17) üzenetére


LionTm
aktív tag

''Es azert nem bonyolultabb pen-re irni, mint floppyra.''

Hm... ne magadból indulj ki !!!

Egy alap szintü informatikai paporral rendelkező (oklevélel) alany nem fog már elboldogulni vele mert már nem a: meghajtó hanem valami más. Várni kell... Az usb egy régi 95 ill. 3.1-es windowsnál elég instaBILL. Tehát nem megoldás, dosról nem is beszélve.
Azok a felhasználók is olyan cipőben járnak akik kényszerből gépeznek (nem egy gépet csináltam nekik). Megveszik a gépet és játszik rajta és neki csak hobbi és nem érdekli hogy mit ír az új cuccokról a prohardver vagy a supergamez vagy sorolhatnám. Neki csak az a lényeg hogy menjen a játék.... MAx a haveroktól hallhatja hogy huhh de fasza a PenDrive - meg minden -, de fogalma nincs hogy mi az az USB és arról sem hogy miért fél er egy kulcstartóban az mp3....(zene)

Megkérdezni nem meri, mert má' milyen égő hogy nem tudja....

Tehát ezekhez a dolgokhoz idő kell. :(

Pl.: NEkem rutin, megírni egy CD-t, annak az embernek nem aki csak a Word-ot ismeri meg a start menüt. annak már nem.......

hm..hm..hm..

(#21) GhanBuri Ghan válasza Polesz (#19) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Nem azt mondtam, hogy muszaj lecserelni mindenhol a floppyt penre. Amugy nem igazan hiszem, hogy egy titkarnonek olyan sok mindent kell floppyra irnia, regen rossz, ha nincs helyi halo. (meg rendszergazda, aki kiirja neki a dolgokat cd-re) Akik meg kimaradtak a szorasbol (kisvallalkozo konyvelo, stb) pedig hasznalja tovabb a dos-t es a floppyt, nem hiszem, hogy 3%-nal tobbet tesznek ki a felhasznalok kozott. Szerintem a legtobb felhasznalonak mar tokeletesen megvolna floppy nelkul (en se hasznaltam mar eleg regota)
Tovabba ketlem, hogy grafikus kornyezetben bonyolultabb pen-re masolni, mint floppyra, ugyanolyan eszkoz, mint a floppy, csak kivalasztja a menubol, es atdobja a file-okat.

(#22) napos2600


napos2600
tag

igazabol a floppy eltunese mar csak hozzaallas kerdese. tegyuk fel: osszerakod kliensnek a gepet es nem rax bele kismeghajtot, majd a kezebe adod a pendrive-ot megmutatod hogy ezt ide dugja (haz eleji kivezetes/USB hosszabito) es megjelenik mint cserelheto meghajto. ha ennyit nem tud megerteni akkor hogyan fogja bekapcsolni azt a gepet?!?!
(a floppy kopatibilitasi indokbol meg bekeruleht de sztm 5ev es vegleg nem lesz ra szukseg)

imho a file masolas (kezdonek) ugyanolyan bonyolult pendrv-re vagy a:-ra, ebbol kifolyolag tokmind1 mi az amit meg kell tanulni ha csak egy dologrol beszelunk...

(#23) hungeek válasza kampec (#12) üzenetére


hungeek
senior tag

csinálj DOS alatt pendrive-ról BIOS update-t........ azt megnézem :))
asszem DOS nem is ismeri az USB-t, ha meg mégis akkor instbil. és BIOS frissítésnél ez nem jön túl jól.....
(utálom a winflash progikat...... nem bízok a winfosban...)

P.S:
persze tudom hogy a felhasználók 95%-a soha életében nem fogja frissíteni a biosát...

(#24) Sanya


Sanya
nagyúr

Azért lehet tovább fog élni, mint a pendrive, vagy a cd...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#25) hungeek válasza Sanya (#24) üzenetére


hungeek
senior tag

cd szerintem még jó 10 évig legalább élni fog...... ha nem is pc-kben, de az audio cd-t nem igen fogja egy ideig audio dvd leváltani......

(#26) gromble_ziz


gromble_ziz
aktív tag

Azért FLOPPY sokaknak a bátya lehetne a kora alapján, és igen is valamennyire tiszteletet érdemelne...

Azért már inkább PENDRIVE

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#27) Cefa


Cefa
senior tag

Kár hogy nem nyomták jobban az a drive-ot az lecserélhetné a floppy-t

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#28) erdoke válasza gromble_ziz (#26) üzenetére


erdoke
titán

Nekem nem lehetne a bátyám, max. csak ha ikrek lennénk... :)

A legjobb aláírás a héten

(#29) EnginEEr


EnginEEr
tag

hehe pont most is használom, épp memtest86 fut rajta egy másik gépen...
old but not dead :DD

Abor-Asör-Apálinka => Asus | AMD | Ati - az utóbbi 2 már egy, de a sör nem válik pálinkává ilyen könnyedén :)

(#30) AND1


AND1
őstag

Hasznos tud lenni a flopek, ha müxik :)
Itthon van 2 dobozzal és egyik se jó :(

Egy régi PH-s.

(#31) Inimma


Inimma
csendes tag

Amíg nem lehet a pen-drive-ról boot-olni és BIOS-t update-elni, addig a floppy-t nem lehet kidobni. (sajnos)

Erre mikor fognak gondolni a BIOS készítők?

It's adamantium tasting time!

(#32) h4ndsp1k3n


h4ndsp1k3n
tag

LEHET pendriveról bootolni. Nemtom h mindegyikről e de van amiről lehet. Láttad már a biosokban a ''boot from USB'' menüpontot. 5 év és nem lesz floppy.

Ha a kacsa nem tud úszni nem a víz a hülye!

(#33) Uncool Ben válasza Inimma (#31) üzenetére


Uncool Ben
tag

Elég régen gondoltak rá. Az én másfél éves alaplapomban lehet USB eszközről bootolni. Szerintem a legtöbbnél lehet, nézz körül a tiédben is ;)

(#35) Male válasza GhanBuri Ghan (#17) üzenetére


Male
nagyúr

Majd amikor beletörik a PenDirve-ot az USB-be A floppyt még ki lehetett feszegetni, amikor ferdén erőltették bele, és a meghajtó még túl is éli ált. -> szörnyű, hogy miket lehet látni, pl a múltkor a takarító kirántotta a nyomtató kábelét, és úgy nyomta vissza, hogy két tű visszacsúszott -> mire rájöttem, hogy miért nem működik a nyomtató (persze nem szólt, hogy ''szerelt'', kívülről meg normálisnak látszott), aztán ott van a sorosportra dugott monitor (''hát kijött, és visszadugtuk'' szöveggel -> hogy a francba bírták belenyomni:O ). Ráadásul régi gépeken nincsen USB, és ha veszel is bele kártyát, szerintem a 3.11-es win nem fog kapásból egy új betűjelet rendelni a pen-hez, amikor bedugod (a DOS meg főleg nem). Ott van még az az idő is, amíg a titkárnők/stb kijavítja a cetlijein, hogy nem az A:-ra kell kétszer kattintania, hanem a D:-re (főleg, hogy esetleg minden gépen más betűjele lesz) -> ez kiborító, amikor próbálsz nekik valamit elmagyarázni, és elkezdi leírni, de azt nem, hogy mi van a képen, hanem csak azt, hogy egymás után milyen gombokat kell lenyomni, aztán ha egyszer valami máshogy történik, akkor már telefonál is (rosszabb esetben észre sem veszi, és kitudja mit csinál a gépen).

(#36) PrinczA


PrinczA
őstag

A fenebe, keson szulettem !!! Jol levedtem volna aztan ugy 2-3 even belul kihal, mert sokan nem tudjak kifizetni a sarcot, de en meggazdagodom, es kitalalom a kulcstartos kislemezt. (most nem menne itt a vita, mindenki azt hasznalna)
Igaz a regi kapukulcsomon siman elfert volna egy kislemez is :DD
sot emlexem a nagyapam hazanak meg kulcsa sem volt (viszont volt 2 merges kutyaja)

(#37) GhanBuri Ghan válasza Kalandor (#34) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Mondasz valamit.
Megyek, visszadugom a gepre a regi jo oreg lyukkartyaolvasot :)

(#38) PrinczA válasza Male (#35) üzenetére


PrinczA
őstag

1et ertek veled, de nagyon !
1ik kolegina ujsagolja, hogy minden fele keppen probalta bedugni a kislemezt de nem ment, kerdem hanyfelekeppen (meg voltam gyozodve, hogy 2nel tobbszor nem probalkozott), aszonta, hogy 7.re sikerult. (sokat gondolkoztam, hogy lehet, de a vegen rajottem). Ugy ~5 eve ''dolgozik'' ''sz.gepen''. :(

(#39) GhanBuri Ghan válasza Male (#35) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Hja, hat nem muszaj mindent atszerelni rogton, de valoszinuleg most mar nem vennek floppyt. Mire hasznal a titkarni floppyt? Elvileg haza nem kell vinni a munkajat, helyi halo meg van, nem?

(#40) Pötyi


Pötyi
őstag

Hogy tereljem én is egy kicsit a szót, itt van a szintén floppy elven működő ZIP drive is... Alapból 100 megás! Mérete egyezik a kisfloppiéval. Nem is oly rég kijött a 250, majd a 750 megás változat is... Ez már megfelel kényes izléseteknek? :D

QNX is cool!

(#41) e-biza válasza Pötyi (#40) üzenetére


e-biza
őstag

nem tudom miért nem terjedt el, pedig jonak igérkezett...

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#42) Polesz válasza Pötyi (#40) üzenetére


Polesz
addikt

Drága volt annó és nem sok cég állt mellé. Szerintem ennek valami biztos jogi okai is voltak, vagy egyszerűen csak balfék volt a cég :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#43) Male válasza GhanBuri Ghan (#39) üzenetére


Male
nagyúr

A hálózat van akinek magas, ráadásul ha csak a szomszéd gépre kell valamit átvenni, akkor egyszerűbb egy floppy, mint hogy hálózaton felrakja valahova, és onnan a másik gépen leszedik (közvetlenül nem látják egymást a gépek, csak a szerveren vannak a cuccok, és ott néhány embernek van csak írási joga, és nekik is csak bizonyos könyvtárakba -> ha valaki más akar odarakni valamit, akkor írási jogot kell neki adni arra az időre, stb -> szóval bonyolult). Amúgy néhol ki lett cserélve 120-as floppyra (jópár éve), ahol nagyobb méretű adatok vannak (pl digitális fényképek -> 8-9 MB-os képek), a hálózatot meg nem kell ilyen fölösleges dolgokkal terhelni.

(#44) Male válasza Polesz (#42) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem egyszerűen túl sokat akartak nyerni rajta, aztán meg ott volt a 120-as floppy is, meg egy csomó más alternatíva (hasonlóan az írható DVD-khez -> +,-,RAM és már a DVD-t leváltó cuccokról beszélnek a cégek -> így egyszerűen nem hagyják elterjedni).

(#45) eddie303


eddie303
őstag

Azért kell az a floppy. Ha megomlik a gép, rendszerlemez - Melyiketeket hányszor mentette már meg? Tudom, van BOOT-CD, nekem is van, de van amikor floppy kell. Apropó Icuka: Tezsvér, nem hallottál DirectCD-rõl, esetleg Ahead InCD-rõl? :))) S akinek a gépében akaszt a floppy, az csak cserélje le a jó öreg win9x-et, mert NT, 2000, s XP alatt még sehol nem láttam akadni :).

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#46) Tsaba


Tsaba
csendes tag

Azért ez a '34 éves a floppy' cím szerintem nem egészen stimmel. Akkor lenne igaz, ha ma is a 8 colos 300k-s lemezek mennének. De a floppy is fejlődött az évek során, és a mai lemeznek annyi köze van a 1969-eshez, mint a mai csúcs svga monitorokna az első számítógép display-ekehez. Mégsem mondjuk hogy a Monitor 34 éves:)

Na... de kötekedős vagyok ma reggel:)

(#47) Xmas válasza GhanBuri Ghan (#21) üzenetére


Xmas
tag

titkárnő - helyi háló???

Mifelénk ki kell nyomtatni a doksit, átadni a titkárnőnek, ő begépeli újra (megformázatlanul), majd ha valakinek oda akarja adni, akkor annyiszor kinyomtatja, ahányszor kérik tőle.

Szóval szerintem a floppy a titkárnőknél kicsit korai még :)))

(#48) Xmas válasza Tsaba (#46) üzenetére


Xmas
tag

Márpedig az a floppy is floppy, és ez a floppy is floppy.

És az akkori CRT is CRT és a mostani CRT is CRT.

Mindegyiknél ugyanaz az elv, csak fejlettebb technológia. Majd, ha a buszrendszer és az x86 kihal, akkor az nem lesz többé IBM PC, de addig ez a megnevezés dukál, tiszteletünk jeléül az első tudósoknak, konstruktőröknek.

(#49) Benőke válasza GhanBuri Ghan (#17) üzenetére


Benőke
őstag

30$ ok. kb 7e Durván.
Jó és hogy dugod rá egy olyan gépen ahol még USB prot sincs?
Ez elmesélhetnád nekem. Másrészt ahasználata elég bonyolult. Látom nem láttál még felhasználót. Amikor aSima Floppy használata is komoly probléma.
Mire megszokták, hogy hova is kell dugni a kislemezt. A két meghajtó közé akarták elősször begyömöszölni. Meg Fejel lefelé. Meg isten tudja hogyan.
2 év alatt eljutottunk oda, hogy nagyából mindenki tudja hogyan is kéne használni.
És akkor PenDrive mi? Amikor sok Nt3.x -et és 4 -et használnak.
PRóbálkozni lehet, de nem fog menni. Még egy kis időnek le kell telnie, hogy ez a floppza multé legyen. Szerintem minimum 2-3 de akár 4 év is eltelik addig.

(#50) Benőke válasza GhanBuri Ghan (#21) üzenetére


Benőke
őstag

Hiába van hálózat, ha el akarja vinni a hállózat tól külön lévő másik géphez.
Egyébként afelhasználók kb 60% -a még mindig asznál Floppy -t.
Lehet hogy meglenne nélküle, de használja mert ez a legegyszerűbb.
És rengeteg cég vana ki csak akkor fog váltani P1 ről ha az bedöglik, vagy az adott program amit feltétlenül hasznániuk kell az már nem fut. Ezek a csere okai.
És oprendszert csak akkor cserélnek ha azon már nem fog futni valami.
Azért nem cserélnek mindenhol mert elavult és már PenDrive -ot akarnak majd használni.
Másrészt Nekem is sok segitség még mindig a Floppy. Pen Drive ról bootolni elég macerás. Pláne mert CD olavsó sincs a gépekben. Sok céges gépbe direkt nincs CD olvasó sem. És ha bekrepál javicsd meg, de le van ragasztva. Garos.
Installálj rá valamit. Floppy nélkül lehetetlen lenne megoldani.
Bele kell nyugodni sokáig porondon lesz még mindig.
Nem mellesleg a nagy 5.25 -s Lemezeim és olvasóim a mai napig használatban vannak. Mert a 6 éves lemez az istennek nem akar megdögleni :-)
A 2 hetes kis lemez meg ujjonan is rossz :-)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Már 34 éves a floppy lemez (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.