Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán

LOL. Milyen jó, hogy a linux eljutott odáig, hogy már mindenki szívesen ékeskedik más, linuxos tollaival. Kár, hogy pár okoskodó tanárról szól a történet, nem azokról az emberekről, akik sokadik beosztottként, minden vezetői tiltás ellenére mégiscsak megcsinálták azokat a dolgokat, amelyekkel itt most pár ember dicsekszik.

GDF-en 1995-ben linuxot oktattak... Erre a kijelentésre ráférne a bizonyítás. 95-ben még alig alakult ki a magyar linuxosok első közössége.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) dark100 válasza bambano (#1) üzenetére


dark100
aktív tag

Na igen a hatter.... Bar tiltatosokrol nem tudok, bizonyosan volt rajuk pelda. Az viszont igaz, hogy legtobb helyen a Linux oktatas feltetele, hogy megjelenjen egy olyan tanar aki ismeri es oktatni is tudja. A jovo pedig tenyleg az, hogy ahogy ket nyelvvizsgat varnak az egyetem vegere, ugy ket eltero operacios rendszer ismerete is lassan alapkovetelmeny lesz.

Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

(#3) REDeath


REDeath
őstag

ezt adják be az MS referencia sulinknak :) amúgy én is használok linuxot mielőtt rámtámadtok :) szerintem jó lenne, így legalább mindenkinek lnne arról fogalma, hogy mi is az...

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#4) moma


moma
őstag

Azt tudja valaki egyébként, hogy az állam és az MS közti megállapodás oktatással kapcsolatban pontosan mire terjed ki?

we all deserve a bit of luck.

(#5) prekox válasza bambano (#1) üzenetére


prekox
csendes tag

A GDF-en Unix-ot oktattak, a gépre egy korabeli Linux volt telepítve, hálózattal összekötve minden gép! És jól tették, hogy oktatták!

(#6) prekox


prekox
csendes tag

Ha nem oktatták volna, lehet sohasem próbálkozom a Linuxal! Ma már nem biztos, hogy a C/C++-t, a Pascal-t, a C#-ot stb. Windows rendszeren kell oktatni, mindez megtehető egy Linuxon!
Annak idején az operációs rendszerek órán nem a Windows-t oktatták, hanem általánosságban az operációs rendszerekről volt szó, megemlítve a legelterjedtebb oprendszereket! Unix órán használtuk a vi editort és vizsgáztunk is belőle. Persze azóta a világ és a Linux is fejlődött meg mi is, azután RedHat 5.5 volt a gépemen egy ideig, ma már a Windows mellett ott figyel a winyón egy Ubuntu 6.10 is és mikor melyiket használom. Ha free Pascal-ozni van kedvem Gtk2-vel, akkor Ubuntu, ha Delphizni akarok, akkor Windows, de előfordul, hogy egy komponenst Linux alatt Lazarussal csinálok. Weboldalt csak és kizárólag Linux alatt fejlesztek. Ha a Delphit nem szeretném annyira, akkor valószínüleg Windows-t nem is használnám sosem.

(#7) prekox


prekox
csendes tag

Ja, én a Nyíregyházi kihelyezett tagozaton jártam és Zajzon tanárúr tartotta a Unix órát, kemény volt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.