Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Kérdés, hogy ez az NEC 4550/4551-ben lévő vezérlőchipre épül, vagy a következő szériásra. Merthogy a 110 is arra épül, tehát nem sok fejlesztés kell hozzá...

A legjobb aláírás a héten

(#2) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Ekkora istentelen ökörséget, hogy még ebben is képesek formátumháborút vívni... Gratulálok. :(((

Aki hülye, haljon meg!

(#3) Xpod válasza L3zl13 (#2) üzenetére


Xpod
addikt

Az az igazság elég nagy biznisz van a lemezkben megéri nekik a formátumháború.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#4) CSorBA


CSorBA
őstag

Hale, hmm lesz 111es? :) Én most akarok épp venni, lehet nem pont ide kéne írnom, de gondolom nem köveztek meg :) 110esről vélemény? ilyet szeretnék venni, vagy érdemesebb lenne 111esre várnom? thx ;)

(#5) macilaci78 válasza CSorBA (#4) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha még bírod, várj a 112-esre inkább, az lesz a tuti! ;] :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6) Jim Tonic válasza L3zl13 (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha jól tudom, itt arról van szó, hogy ez fejlettebb megoldás. Inkább továbblépésnek tekinthető.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) Muton


Muton
addikt


ha jól látom az ODD piacot, akkor három nagy gyártó van: NEC, LG, Pioneer. mind három elérhető árú. ha szűkítjük a kört a minőségi írással az ár tekinttében, akkor csak 2 nagy, a piacot jelentősen befolásoló cég marad, amelyek között nem szerepel az LG :D (bocs LG fanok, nem személyeskedés akar lenni) és h ez a megmaradt 2 cég ugyan azt a feliratozó technikát használja, aakor nyilván az lesz a befutó, a későbbi megjelenés ellenére is (eltekintve most attól, h az adat oldalra is tud írni a konkurnsel ellentétben).

ezért arra a nagy végkövetkeztetésre jutottam, hogy Pio-NEC-LF trió 'megalakulásával' jól betett az LS-nek (+ hp, LG) :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#8) Intelligencs

Azért az nagy előny ám, ha normál lemezre is tud feliratozni... Akkor sokkal többen használnák a feliratozást szvsz. Még én is az íróval pingálnám rá például a film címét, nem kézzel. Arról nem is beszélve, hogy Pioneer-ról beszélünk, nem ''csodálatos'' írásminőséget produkáló HP-ről, meg BenQ-ról.

[Szerkesztve]

The Amiga, Born a Champion

(#9) FefeeX válasza Intelligencs (#8) üzenetére


FefeeX
veterán

a benQ-el nem toom mi bajod van, egyik legjobb író...
egyébként 110-em van... lol

(#10) gabel


gabel
csendes tag

A németeknél már lehet kapni [link]

111-es 55-59 EUR között van ez kb. 14-15 ezer FT.
111D-s 53-57 EUR között van ez kb. 13-14 ezer FT.

Kiváncs leszek nálunk mennyi lesz majd és mikortól lehet majd kapni.

[Szerkesztve]

(#11) jagada


jagada
őstag

Ez kő nekem!

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#12) gabel válasza gabel (#10) üzenetére


gabel
csendes tag

De hogy tévedés ne essék a 111 és a 111D csak néhány paraméterében gyorsul a 110 és 110D -hez képest.

A tényleges LF-es író a 111L típusúról még nem találtam infot a várható ára tekintetében.

(#13) erdoke válasza Intelligencs (#8) üzenetére


erdoke
titán

A 1655-ös BenQ jobb mint a Pioneer 110, a LF pedig csak a lemez adatoldalán működik minden DVD-vel. ELőször tájékozódj, utána alkoss ilyen erős véleményt. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#14) L3zl13 válasza Jim Tonic (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Fejlettebb úgy is lehetne, hogy átveszik a LS specifikációit, és a két lemez kompatibilis lenne. De ők inkább csináltak egy másikat.

Azt meg nem tudom miben fejlettebb. Van teljesen értelmetlen funkciója, hogy adatterületre tud rajzolgatni. Ráadásul ez a technológia is már majd 10 éves... Hurrá. Én inkább mégis adatot tárolnék a lemezeken... :U

Aki hülye, haljon meg!

(#15) Loretto válasza L3zl13 (#2) üzenetére


Loretto
veterán

Nagyjából ez volt nekem is az első gondolatom.

Soirée...

(#16) BiP válasza erdoke (#13) üzenetére


BiP
nagyúr

''igaz ezzel a lemezfeliratozó eljárással elméletileg bármilyen nyers DVD kipingálható az adatot nem tartalmazó felületen.''

A hirben igy szerepel. Mar a ph!-nak sem lehet hinni? :)

Mert amugy tenyleg nem lehet, ugyanugy speci lemez kell.

[Szerkesztve]

(#17) PPeter válasza BiP (#16) üzenetére


PPeter
addikt

Lehet, csak épp meg kellene értened erdoke postját :))

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#18) L3zl13 válasza BiP (#16) üzenetére


L3zl13
nagyúr

De lehet, hinni, csak egy kicsit félreérthető.
Az adatot tartalmazó oldalnak, az üres részére lehet vele rajzolni minden lemeznél.
Azaz ha csak 10 MB-t menteszt minden adat DVD-re, akkor majdnem a teljes felületre rajzolhatsz. Hurrá. :(((

Aki hülye, haljon meg!

(#19) gabel válasza L3zl13 (#18) üzenetére


gabel
csendes tag

Vagy gyártanak kétoldalas írható lemezeket és az egyik oldalra mented az adatot és a másik oldalát pingálod. :)

(#20) DVS


DVS
tag

Az ODD gyártók rájöttek: ha nem építenek be valamilyen cimkéző funkcit a gépükbe esetleg piacot vesztenek. A Pioneernek két választása volt LF vagy LS bármelyikbe száll, a másiknak úgymond ellenfele lesz. Szerintem ez nem formátum háború hanem lehetőség a választásra.
Én mindkét fajtát birtokolom.
Egyébként meg a versengésből mi felhasználók nyerni szoktunk, mert az árakat lefelé nyomja. :D

A tények makacs dolgok! Ugyanis nem lehet őket cáfolni.

(#21) L3zl13 válasza DVS (#20) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem is a Pioneer részéről formátum háború, hanem a fejlesztők, a szabvány tulajdonosainak részéről.

Te meg nézd meg, hogy mennyit nyerünk eddig a két kéklézeres formátum versengéséből... Évek óta tulajdonképpen emiatt csúszik.

Aki hülye, haljon meg!

(#22) Intelligencs válasza erdoke (#13) üzenetére

O.K. Csak bennem még az élt, amikor LightScribe képes írók kapcsán PPéter azt mondta, hogy pont azok az írók LightScribe képesek, amik amúgy elég gyengék, mint írók. Igaz, ez nem most volt, és a pontos típusra sem emlékeztem. :) Az oroszlán is macska... ;)

The Amiga, Born a Champion

(#23) erdoke válasza DVS (#20) üzenetére


erdoke
titán

A Pioneer-nek nem volt sok választása, ha kitart a korábban alkalmazott NEC vezérlőchipnél.

A legjobb aláírás a héten

(#24) DVS válasza L3zl13 (#21) üzenetére


DVS
tag

Ha már idekevertük a kéklézeres formátumot, te már nagyon várod?
És mit fogsz rajta tárolni? Mert a már nagyonis elterjedt DVD -t nem fogja leváltani.
Nem is ezért találták ki, HD anyagok tárolására lett igazán kifejlesztve. Az ilyenen kiadott filmek pedig számítógépen spec. videókártya megléte esetén fog menni (míg fel nem törik).
Nekünk halandóknak pedig túl drága lesz, hogy csak úgy hobbiból veszegessük. (Van aki a LF, LS lemezek árát is sokallja).
De ha a HDDVD és a Blueray verseng az áraikkal tudnak ránk igazán hatni. Ez végül is gyorsabb áreséshez vezet mint ha csak egy formátum uralná a piacot.


Szerintem így lesz az LF és LS dologban is. Vagy úgy próbálja meg a gyártó a saját termékét a másik elébe helyezni, hogy agyon dícséri és kihangsúlyozza az miért jobb mint a másik, vagy pld. lejjebb engedi az író ill. lemez árát.
Ez nekünk csak jó lehet.
(Az LF megtörte az LS monopóliumát)

Javíts ki ha nem így gondolod.

[Szerkesztve]

A tények makacs dolgok! Ugyanis nem lehet őket cáfolni.

(#25) PPeter válasza L3zl13 (#21) üzenetére


PPeter
addikt

A következő generációs optikai adattároló szabványok nem azért csúsznak, mert versenyeznek, hanem mert mind a kettő szeretné megkaparintani a PC-s, IT-s adattárolási szegmens mellett a műsoros filmkiadás formátumát is egyben, ez utóbbihoz pedig egy rakás olyan dolog is társul technológiai követelményként a kiadók részéről (a ténylegesen alkalmazott videoenkódolási formátum kívül a másolásvédelemmel, DRM-mel kapcsolatban), ami mindenképpen késleltette/késlelteti a gyors premiert.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#26) nn687 válasza L3zl13 (#2) üzenetére


nn687
tag

Na, pont ezt akartam írni, hogy ma már mindennek legalább két szabványa van, ez már túlzás... Aztán majd kijön olyan író is amelyik mindkét formátumot támogatja, és super-multi-hibrid névvel tuti megveszi mindenki... ááááá :Y

XXI. századi mese:...egyszer volt, hol nem volt, még az operációs rendszeren is túl...

(#27) DVS válasza PPeter (#25) üzenetére


DVS
tag

Márcsak azért sem kapkodnak, mert a filmszakma sokkal alaposabb tartalomvédelmet követel meg okulva a CSS védelem gyengeségéből.
(legfeljebb kicsit később törik fel)

A tények makacs dolgok! Ugyanis nem lehet őket cáfolni.

(#28) L3zl13 válasza DVS (#24) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Adatot tárolnék rajta, mert a DVD filmek nem érdekelnek túlzottan. -> Nincs gond a forrással.

Aki hülye, haljon meg!

(#29) L3zl13 válasza PPeter (#25) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Én úgy gondolom, hogy ha kevesebb formátum csatározás lett volna, akkor DRM-et nem két különböző fórumon kellett volna vitatni, a specifikációk meghatározásakor nem azon lettek volna, hogy egymást túllicitálják mindenféle, talán soha nem megvalósuló 100 rétegű lemezek kapcsán.
És sokan nem lettek volna várakozó állásponton, hanem sokkal inkább azon lettek volna, hogy az ilyen körítés speckókat hamarabb lezárják, hogy minél előbb elkezdődhessen a gyártás, akkor már előrébb járnánk a témában.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#30) DVS válasza L3zl13 (#29) üzenetére


DVS
tag

Mindez lehet, hogy így van. Csak azt ne mond, hogy amint megjelenik, rohansz venni egy ilyen meghajtót (kb. 80.000 Ft ért és lemezt hozzá kb.3500 Ft ért)
Én megvárom míg számomra elfogadható áron adják, de ez úgyis beletelik kis időbe.
Nem értem miért bosszankodsz? Miért olyan sűrgős. Ha sok anyagot akarsz tárolni, miért nem veszel vinyót?


Itt most éppen arról beszélgetünk, hogy a jelenlegi DVD technológiát hogyan fejlesztgetik.
Az írás sebességén már nincs nagyon mit fejleszteni, ezért most a szolgáltatás bővítésével akarnak az ODD gyártók szeletet hasítani a piac tortájából.
De mivel biztosítani akarják a továbbfejlődés lehetőségét, először csak 1x -en tudunk cimkét égetni és csak egyféle színű alapra. Aztán majd gyorsítanak és ha már nem lehet tovább, akkor jön a real szines cimkézés (nem a szines háttér) stb...

[Szerkesztve]

A tények makacs dolgok! Ugyanis nem lehet őket cáfolni.

(#31) L3zl13 válasza DVS (#30) üzenetére


L3zl13
nagyúr

''Ha sok anyagot akarsz tárolni, miért nem veszel vinyót?''
Már van 4 viynóm a gépben, és nem fér több...

Természetesen induláskor drága lesz, de minél előbb kijön, annál előbb kezdhet esni az ára. Ha sosem terjed el kellőképp akkor sose megy le az ára.

Aki hülye, haljon meg!

(#32) DVS válasza L3zl13 (#31) üzenetére


DVS
tag

Abban egyetértek, hogy a tárolókapacítás sohasem elég. Viszont nem örülök mert szerintem a DVD is elég problémás: Ugyanakkora helyre (120 mm korong) mint a CD-n, 6x annyi anyagot sűritettek, a minőség-megbizhatóság rovására.
Csak egy példa: az a pici porszem kitakar a CD-n mondjuk 1 egységnyi adatot, a DVD-n már 6 egység adat olvashatatlan, a kéklézeres lemezeknél 60 egységnyi a hiba. Persze a hibajavitást is fejlesztették, de nekem az a tapasztalatom, hogy a DVD kevésbé tűri a karcolást, port mint a CD. Akkor már érthető miért lesz tokban a BD.
Szakemberek szerint a jobb-márkásabb DVD -k 5-10 évig bírják. Ez kevesebb mint amit annakidején a CD -kre mondtak. Vajon a BD/ HD DVD mit bír?
Nagyon keveset tudni még ezekről a dolgkról.


Az ilyen miniatürizálásnak is megvannak a buktatói és szerintem hamarosan más utat vesz az adattárolás és lehet kidobni a CD/DVD/BD/HDDVD -ket.

[Szerkesztve]

A tények makacs dolgok! Ugyanis nem lehet őket cáfolni.

(#33) L3zl13 válasza DVS (#32) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez a CD VS DVD példa szvsz olyan, mint hogy egy Mercin egy 5 centis karc sokkal nagyobb kár, mint egy ugyanolyan karc egy Suzukin.
Ettől még nem lesz a Merci rosszabb autó...

Megbízhatóságról meg szvsz még nem nagyon lehet nyilatkozni.
Az első DVD-im még olvashatóak, de még ''csak'' 3 évesek kb.
Tudtommal még egy írott CD-m sem ment tönkre, de nem is néztem végig mindet sorba...

Az írható DVD-k még nincsenek elég régen elterjedve ahhoz, hogy nagy általánosságban lehessen nyilatkozni a tartósságukról szerintem.

Aki hülye, haljon meg!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.